Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ile patyczaków do takich terra:  (Przeczytany 1539 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

miki1995

  • Gość
Ile patyczaków do takich terra:
« : 2006-06-03, 12:30 »
Witam.Mam narazie 8 malutkich patyczaków i wszystkie trzymam w terra o wymiarach: długość: 25 cm wysokość 20 szerokość 15  .Jednak mam jeszcze terra malutkie o wymiarach : długość :15 szerokość:10 wysokość15.Ile patyczaków mogę dokupić?I czy wogóle mogę dokupic?
Z góry dziękuje i pozdrawiam,Michał.
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Ile patyczaków do takich terra:
« Odpowiedź #1 : 2006-06-05, 20:08 »
Zauważ, że patyczaki (zaleznie od gatunku) dorastają do conajmniej 8 cm. Muszą mieć przestrzeń życiową i odpowiednio długie i grube gałęzie, aby móc przechodzić wylinki. Niektórzy hodowcy pakują je setkami do terrariów i fauna-boxów, ja jednak uważam, że humanitarniej byłoby podzielić Twoją 8 na te dwa fauna-boxy, aby zapewnić i jednym, i drugim godziwe warunki. W końcu chodzi o to, żeby terrarium wyglądało estetycznie i obserwacja zwierząt była przyjemnością, a nie wpatrywaniem się w kłęby imitujących nóg patyków i wiecznym odgadywaniem która kończyna należy do którego zwierzęcia. Wszystko zalezy od Ciebie, ja myślę jednak, że póki co możesz jedynie podzielić patyczaki na dwa terraria i nie kupować nowych. ;)
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Ile patyczaków do takich terra:
« Odpowiedź #2 : 2006-06-07, 09:19 »
Jeśli tak jak piszesz Twoje patyczaki są narazie malutkie to bardzo prawdopodobne że niektóre mogą nie przeżyć tak jak było z rodzeństwem mojego patyczka (ze 100 zostało 10).
Mój patyczak siedzi w 3 litrowym słoiku (jest dla mnie wygodniejszy od terra) i Suchemu też sie bardzo podoba.Ale jeśli dalej będzie tak szybko rusł będzie potrzebny większy słoik ;)

Radze tak jak Karooola podzielić je i dać do tych dwóch terra i narazie nie kupować następnych
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Ile patyczaków do takich terra:
« Odpowiedz #2 : 2006-06-07, 09:19 »

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Ile patyczaków do takich terra:
« Odpowiedź #3 : 2006-06-19, 12:30 »
a ja mam pytanko,a nie chcę zakładać nowego tematu...kończę z akwarystyką,przynajmniej narazie...i będę miała wolne 105 l akwarium. (Profil,ok.82 cm dł,40 wys,w najwęższym miejscu szer.27,w najszerszym 37.) i chciałabym tam zrobić coś a'la dżungla dla patyczaków i straszyków. I mam pytanko: Ile strszyków i patyczaków( chodzi o to,że chciałabym tam mieć również jakieś straszyki,a nie tylko patyczaki) i z jakich gatunków mogłoby tam być?Oczywiście z pewną rezerwą,jakby się rozmnozyły czy coś ;) :D
Zapisane

Adamos

  • Gość
Odp: Ile patyczaków do takich terra:
« Odpowiedź #4 : 2006-06-30, 21:35 »
To już całkiem duży zbiornik jak dla patyczaków
Ale nie za wielkie.
Patyczaki/ straszyki wolą wysokie terrarium.
Ma twoim miejscu trzymał bym tam ze 4-5gatunków patyczaków i 4-5 gatunków małych straszyków

Jeszcze lepiej postawić akwarium pionowo otworem z boku. wtedy możesz trzymać i te większe straszyki jak i patyczaki.
Taki schemacik
____________
|                    :  Wentylacja
|                    |
|                    |  pokrywa boczna
|                    |
|                    :  wentylacja
|____________|  włukno kokosowe na dnie
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 23 zapytaniami.