Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: BOkser  (Przeczytany 1524 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ucio69

  • Gość
BOkser
« : 2006-06-11, 14:52 »
Witam zamierzam kupić psa rasy bokser. MOje pytanie brzmi czy ten psiak może przebywać z dziećmi?czy potrafi bronić?za ile można go kupić itp prosze o wszelkie informacje na ten temat.
Zapisane

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: BOkser
« Odpowiedź #1 : 2006-06-11, 15:04 »
Czy może przebywać z dziećmi - mój wujek ma suczkę (!) boksera i dwójkę małych dzieci, dba o nie, a jak może to nie przebywa w ich towarzystwie. Ale to wszystko zależy od charakteru itp.
Ale młode dzieci mogą psa denerwować (szarpią za uszy itp.) więc może chapnąć.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: BOkser
« Odpowiedz #2 : 2006-06-11, 15:27 »

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: BOkser
« Odpowiedź #3 : 2006-06-12, 14:45 »
Każdy pies może przebywać z dziećmi, jeśli jest dobrze ułożony, nie wolno tylko zostawiać psa z dziećmi sam na sam.
Za ile można go kupić- to zależy, czy chodzi o boksera z, czy bez rodowodu.
Czy potrafi bronić- no to już raczej potrafi każdy pies ;)
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: BOkser
« Odpowiedź #4 : 2006-06-12, 15:16 »
Czy potrafi bronić- no to już raczej potrafi każdy pies ;)
jestes pewna?  mój golden koooocha wszystkich i jestem niemal pewna, ze by mnie nie obronil. Podobnie jest z innym  retrieverami
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: BOkser
« Odpowiedź #5 : 2006-06-12, 15:30 »
jestes pewna?  mój golden koooocha wszystkich i jestem niemal pewna, ze by mnie nie obronil. Podobnie jest z innym  retrieverami
ja jednak sądzę, że odpowiednim szkoleniem można i retrievera wychować na psa oboronnego.. ;)
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: BOkser
« Odpowiedź #6 : 2006-06-12, 15:36 »
A ja sadze, ze ta rasa sie do tego nie nadaje i nie powinno sie szkolic go na psa obronnego. Ma zupelnie inne predyspozycje. Jesli ktos chce psa obronnego, niech kupi sobie rottka, zdala od retrievera! W koncu po to sa rasy... To tak samo jakby z pekinczyka chcialabys zrobic norowca lub z wyżla charta na wyscigi :roll: Bez sensu...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: BOkser
« Odpowiedź #7 : 2006-06-12, 15:38 »
Chyba boksio wywodzi się z psów obronnych, nie? :P A bronic moze napewno, znam kilka 'przypadków'. Wszystko zalezy od wychowania, chociaz ja szczerze mówiąc nigdy nie próbowała tak silnego psa uczyć obrony. Zwłaszcza gdybym miała dzieci i mało doświadczenia (nie mówie, że Ty nie masz Ucio, tylko jakby to było w moim przypadku ;)). Bo uczyć łatwo, ale później jak wynikną problemy to moze być źle...

EDIT: Ola mnie wyprzedziła ;)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: BOkser
« Odpowiedź #8 : 2006-06-12, 15:47 »
A ja sadze, ze ta rasa sie do tego nie nadaje i nie powinno sie szkolic go na psa obronnego. Ma zupelnie inne predyspozycje. Jesli ktos chce psa obronnego, niech kupi sobie rottka, zdala od retrievera! W koncu po to sa rasy... To tak samo jakby z pekinczyka chcialabys zrobic norowca lub z wyżla charta na wyscigi :roll: Bez sensu...
ale ja nie twierdzę, że chciałabym mieć retrievera za psa obronnego :roll: powiedziałam, tylko, że nawet retirevera da się wyszkolić na psa obronnego, a chodziło mi głównie o to, że odpowiednim szkoleniem można skorygować charakter psa.. co nie znaczy, że uważam, że retirevery nadają się na psy obronne.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: BOkser
« Odpowiedz #8 : 2006-06-12, 15:47 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: BOkser
« Odpowiedź #9 : 2006-06-12, 15:54 »
Ale ja i tak uwazam, ze niektorych przedstawicieli tej rasy nie da sie wychowac na obronce ;)

Zreszta wszystko mozna zrobic, ale po co? ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: BOkser
« Odpowiedź #10 : 2006-06-12, 16:00 »
Ola14, nie miałam na myśli, że każdy pies bez wyjątku. Chodziło mi o większość. Takich ras jak golden w porównaniu z całą liczbą wszystkich jest niewiele.

"Jesli ktos chce psa obronnego, niech kupi sobie rottka, zdala od retrievera!"

Jeśli ktoś czuje się zagrożony, niech sobie kupi pistolet, a nie psa  :P

Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: BOkser
« Odpowiedź #11 : 2006-06-12, 16:02 »
Pies obronny, nie jest szkolony dlatego, ze wlasciciel czuje sie zagrozony :P ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: BOkser
« Odpowiedź #12 : 2006-06-12, 16:07 »
Nie o to mi chodzi xD

Chodzi mi o to, że jako broń- lepiej mieć pikawkę niż psa. Pies powinien być przyjacielem człowieka, a nie jego gorylem. Poza tym- pies obronny. W gruncie rzeczy- jest podział- na psy myśliwskie, na psy pasterskie itp. Myśliwski był do polowań, pasterski do pilnowania lub zaganiania owiec czy czegoś innego, ale pies obronny? Psem obronnym może być każdy pies (poza np. jak pisałaś, goldenami). Co innego pies do walk- miał walczyć z innymi zwierzętami, bo ludzie nie mieli pomysłu na bardziej ludzkie rozrywki.

Co do tego, czy z golda można zrobić obrońcę- są różne psy. Wujek ma znajomych, oni mają labradora. Ten pies broni równie dobrze doum jak owczarek  :lol:

(Mi się zdaje, czy zboczyłyśmy z tematu?  :|)
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

kate8828

  • Gość
Odp: BOkser
« Odpowiedź #13 : 2006-06-12, 16:24 »
Troszeczkę......Ja bym polecała zakupic książke porozmawiac z hodowca bokserów, uwierz mi prawie wsyzscy hodoowcy są mili, i z miła checią ci pomoga a dobry hodowca to taki któremu nie zalezy na pieniądzach tylko na tym aby jego szczeniak trafił w dobre ręce, do kochajacej rodziny.......Ja uwazam że  każdy pies jest dla dzieci tylko trzeba sobie uśiadomić w jakim sensie.......
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 26 zapytaniami.