Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Sepsa  (Przeczytany 3715 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Sepsa
« : 2007-02-19, 12:34 »
Sepsa to reakcja organizmu na rozwijające się zakażenie. Obecnie definiuje się ją jako zespół ogólnoustrojowej reakcji zapalnej (SIRS) wywołany zakażeniem. W ujęciu historycznym utożsamiana była z posocznicą, czyli zakażeniem krwi. Aktualnie do rozpoznania sepsy nie jest niezbędne stwierdzenie obecności drobnoustrojów we krwi, aczkolwiek w większości przypadków dochodzi do rozsiewu drobnoustrojów ze źródła zakażenia właśnie drogą krwioobiegu. Najczęściej przyczyną sepsy są zapalenie płuc i infekcje układu moczowego, lecz u osób predysponowanych może ją wywołać każda inna infekcja. Z bakteriologicznego punktu widzenia przyczyną sepsy może być każdy drobnoustrój, stosunkowo rzadko są to pasożyty, wirusy i bakterie atypowe (np. prątek gruźlicy). Bakterią najczęściej kojarzoną z piorunującymi postaciami ciężkiej sepsy jest dwoinka zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych (Neisseria meningitidis). Sepsa, której towarzyszy niewydolność co najmniej dwu narządów lub układów (MOF, MODS)nazywamy ciężką sepsą. W chwili, gdy dochodzi do rozwoju niewydolności krążenia niereagującej na standardowe leczenie mówimy o wstrząsie septycznym.
Źródło: Wikipedia.pl

Były w tym roku jakieś przypadki w waszych miastach? W Brzegu robi sie coraz mniej ciekawie. 3 nastolatków, 17, 19 i 13 lat zachorowało od początku stycznia. Zaczyna panować mała panika. Codziennie do aptek przychodzi pełno ludzi z kontaktu z tymi chłopakami, po antybiotyki. Nie jestem pewna czy ten najmłodszy chłopak nie jest z mojej szkoły...
Znacie kogoś kto miał/ma sepse?
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #1 : 2007-02-19, 13:34 »
U mnie 3 osoby zmarły...
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #2 : 2007-02-19, 13:47 »
Rok temu z mojej szkole zmarł chłopak ....
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Forum Zwierzaki

Odp: Sepsa
« Odpowiedz #2 : 2007-02-19, 13:47 »

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #3 : 2007-02-19, 22:22 »
Dzisiaj dowiedziałam sie że chłopak który jako pierwszy u nas zachorował (ten 17-nastolatek) i o którym słuchałam od kilku dni to mój znajomy :(  Oby nie było więcej przypadków....

EDIT
U nas jest już pewnych 5 przypadków, 2 nie potwierdzone, 2 chłopaków w stanie krytycznym, lekarze przygotowują rodzine na najgorsze :(
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #4 : 2007-02-19, 22:28 »
A zamieszanie robią mniejsze niż z ptasią grypą od której żaden Polak nie umarł....
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #5 : 2007-02-19, 22:40 »
Dokładnie.... Z ptasią grypą było zamieszanie jak nie wiem, a na sepse leków zaczyna brakować...
Mam nadzieje że te informacje sie nie potwierdzą. Jutro pewnie znowu w radiu opole będą mówić o liczbie chorych...
Nie ide do szkoły, pewnie do końca tygodnia nie pójde, wole omijać miejsca gdzie jest dużo ludzi...
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Doris

  • Gość
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #6 : 2007-03-13, 11:29 »
Moja przyjaciółka z liceum w grudniu miała sepsę. Ledwo przeżyla. :( Ja oczywiscie dowiedzialąm sie po fakcie, bo teraz studiujemy w innych miastach i widujemy się średnio dwa, trzy razy w roku.... Ale jak mi opowiadała, to straszne....
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #7 : 2007-03-23, 17:50 »
U nas jest już 7 przypadków. Wszędzie o tym mówią, w radiu, w tv. Dzisiaj 14 latka z mojej szkoły umarła :( Pierwsze obiawy miała w środe wieczorem, ale wtedy to nie było nic poważnego. Choroba postępowała bardzo szybko...
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Doris

  • Gość
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #8 : 2007-03-23, 18:03 »
Nina131313, to straszne.....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sepsa
« Odpowiedz #8 : 2007-03-23, 18:03 »

PaT! ;)

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 79
  • Pati. :)
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #9 : 2007-03-23, 23:48 »
Nina, to chyba u Ciebie w szkole/mieście największa epidemia tej sepsy?
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #10 : 2007-03-23, 23:54 »
u mnie już też zaczyna panować panika..
Nina, czytałam o tej dziewczynce, podobno od poniedziałku nie chodziła do szkoły, bo źle się czuła, a wczoraj nad ranem nagle jej się pogorszyło..
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #11 : 2007-03-24, 08:11 »
u mnie w Łodzi jeszcze nic chyba, mam nadzieje ze ominie
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #12 : 2007-03-24, 08:33 »
Nina, to chyba u Ciebie w szkole/mieście największa epidemia tej sepsy?
Tak, jedno z dwóch ognisk tej zarazy w kraju :( 11 osób w naszym województwie, 2 dziewczyny nie żyją, jedna z mojego rocznika, a teraz ta 14 latka :(
Nina, czytałam o tej dziewczynce, podobno od poniedziałku nie chodziła do szkoły, bo źle się czuła, a wczoraj nad ranem nagle jej się pogorszyło..
Ona jeszcze w środe była w szkole. Wieczorem źle sie poczuła, była na pogotowiu ale nic większego nie stwierdzili, bolał ją tylko brzuch. Drugi raz przyjechała w środku nocy, już z wybroczynami jeszcze sama chciała iść do szpitala, podobno wyglądała strasznie jak ojciec niósł ją rękach, wyższą od siebie :(  nad ranem była w szpitalu u nas, później już ERKĄ przewieźli ją do was na zakaźny. Straciła przytomność, nie oddychała sama, nie reagowała na leki... Wiem o tym wszystkim bo moja ciotka pracuje w przychodni gdzie jest pogotowie, pielęgniarka która wtedy miała dyżur jest jej koleżanką.
W poniedziałek w szkole na pewno ogłoszą żałobe, apel będzie na 100%
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

PaT! ;)

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 79
  • Pati. :)
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #13 : 2007-03-24, 14:05 »
Jeeej, to straszne.. Ja o tym nie słyszałam, ale to jakiś horror :?
Zapisane

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #14 : 2007-03-27, 15:16 »
a jakie objawy są?
Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

Forum Zwierzaki

Odp: Sepsa
« Odpowiedz #14 : 2007-03-27, 15:16 »

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #15 : 2007-03-27, 21:22 »
Słyszałam, że w Brzegu zostaną wprowadzone obowiązkowe szczepienia. Pierwsze zostaną zaszczepione osoby od bodajże 11 do 19 lat.

Pixi, jeśli się nie mylę mogą być podobne do grypy + wysypka.
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #16 : 2007-03-28, 08:19 »
a jakie objawy są?
Gorączka, bóle mięśni, ból brzucha (ogólnie podobnie do grypy) a później krwawe wybroczyny (wtedy jest już źle)

Na 11 ide na pogrzeb Doroty :( 

Szczepienia prawdopodobnie zaczną sie w poniedziałek. Ja jestem zaszczepiona od 3 tygodni (jakimś cudem zdobyłam szczepionke)
Jest jakieś kolejne zachorowanie....
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #17 : 2007-03-28, 13:45 »
to jest straszne... jak o tym czytam ciarki mnie przechodzą :( ja narazie siedze w domu bo zachorowałam. Lekarka obawia sie mojego bólu brzucha. Dostaje też na stawy leki bo mnie bolą. Wczesniej tez bolały, ale wrócił ból. Nie przyznałam sie ze mniewam ostatnio bóle brzucha. ale to chyba nie to? (pfu! pfu!) kolejny tydzien mam siedzieć w domu.
Zapisane

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #18 : 2007-03-28, 16:42 »
u nas zmarły 3 osoby.. i to z tej samej szkoły.. ale naszczescie już po epidemii.. mimo to trzeba uwazac te osoby co zmarły to 19 17 i 26 lat ;/
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #19 : 2007-03-29, 20:55 »
u nas w tamtym roku dziewczyna z liceum zmarła na sepse. najgorsze było to że dzień wcześniej była na "dniach chrzanowa" gdzie była masa ludzi ... na szczęście nikt się nie zaraził.
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #20 : 2007-03-29, 22:03 »
U nas kolejny przypadek... Dziewczyna z klasy Doroty.
Jutro jest jakieś posiedzenie, zapadnie decyzja czy zamknąć szkoły...
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Sepsa
« Odpowiedz #20 : 2007-03-29, 22:03 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #21 : 2007-03-29, 23:02 »
Nina naprawde współczuje... :( to za szybko sie rozprzestrzenia. Czemu niewinni ludzie mają umierać? wszystko jest juz niesprawiedliwe...
Zapisane

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #22 : 2007-03-30, 09:25 »
NIna umnie tez mieli zamykać szkołe ale naszły ferie i zrobili dezynfekcje.. [nie wiem po co bo to winny sposob sie rozprzestrzenia]  u nas trwalo to 4 miesiące.. i zmarły tylko 3 osoby ale az 5 jeszcze sie leczy..
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #23 : 2007-03-30, 12:01 »
Mam nadzieje że jeśli i zamkną szkół to przez święta sie to uspokoi. Najgorsze jest to że nie wiedzą do końca co wywołało sepse u Doroty, podobno wykluczyli meningokoki czyli bakterie które były w poprzednich przypadkach. Kilka osób chorych u nas nie miało styczności z pierwszymi zachorowaniami więc nie wiadomo czemu to lezie dalej. Możliwe że to cholerstwo sie mutuje...
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Moniusia18

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 386
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #24 : 2007-06-20, 21:28 »
Boże :/
U mnie w mieście za w szkole obok mojej zachowował chłopak :( Podejrzewaja właśnie sepse :/ A jutro musze iść do Szkoły :( bo musi mi wychowawczyni i pielegniarka wypisac kartke na oboz :(
I jeszcze do tej feralnej szkoly chodzi moj braciak :/;/
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #25 : 2007-06-20, 23:28 »
z sepsą to robią panikę by jak najwiecej szczepionek sprzedać... nie dawajcie sie wkręcić w ten szał.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Retriva

  • Gość
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #26 : 2007-06-21, 00:12 »
jasne, panike. a widzialas te zdjecia w TV czasem :/
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #27 : 2007-06-21, 11:42 »
z sepsą to robią panikę by jak najwiecej szczepionek sprzedać... nie dawajcie sie wkręcić w ten szał.
U nas panika to nie jest. Tak wiele osób w jednym województwie i tak krótkim czasie - to nie jest normalne. Ale na szczęście u nas już jest spokój :)
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Sepsa
« Odpowiedz #27 : 2007-06-21, 11:42 »

Princessa

  • Gość
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #28 : 2007-06-22, 23:11 »
u nas nie bylo przypadkow, mimo wszyscy koledzy w klasie >wystraszeni< sie szczepili :P
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Sepsa
« Odpowiedź #29 : 2007-06-23, 17:30 »
Nie słyszałam, żeby w Bielsku ktoś zachorował.
Moje koleżanki się z tego śmieją. Kiedyś, jak jakaś dziewczynie bardzo chciało się pić i do wszystkich chodziła, czy nie mogliby dać się jej napić, to jedna koleżanka zaczęła się śmiać i powiedziała, żeby nie dawali, bo można się sepsą zarazić.
Ciekawe, jak ktoś znajomy zachoruje, czy też będą się śmiać. :|
Mam nadzieję jednak, że taka rzecz się nie zdarzy...
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 27 zapytaniami.