Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wypadanie włosów  (Przeczytany 1749 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cinderella

  • Gość
Wypadanie włosów
« : 2007-04-09, 18:00 »
Otóż, zauważyłam, że od pewnego czasu wypadają mi włosy. Wypadają wręcz kępkami. Wystarczy, że przejadę po głowie ręką, a zaraz w powietrzu fruwa mnóstwo włosów.

Od czego może to być?
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Wypadanie włosów
« Odpowiedź #1 : 2007-04-09, 19:17 »
Może masz niedobór żelaza?
Zapisane

Moniusia18

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 386
Odp: Wypadanie włosów
« Odpowiedź #2 : 2007-04-09, 19:22 »
Idź do dermatologa ...
bo mi kiedyś wypadały i to było łysienie plackowate czy coś takiego :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wypadanie włosów
« Odpowiedz #2 : 2007-04-09, 19:22 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Wypadanie włosów
« Odpowiedź #3 : 2007-04-16, 18:28 »
Może tak w skrócie powiem co i jak.
Łysienie jest to nadmierna utrata włosów rozlana lub ogniskowa, która może dotyczyć owłosionej skóry głowy a także skóry całego ciała
-Łysienie androgenne u kobiet, ma ona charakter rozlany. Włosy przeżedzają się na całej głowie. Przyczyny: predyspozycje genetyczne, zaburzenia hormonalne, stres.
-plackowate przyczyny mogą być predyspozycje genetyczne, może być związane z chorobami autoimmunologicznymi w organizmie, najczęściej jest to zapalenie tarczycy związane z istnieniem ognisk zakażenia, tj chore żeby, migdałki, stany zapalne w obrębie narządów płciowych, pasożyty przewodu pokarmowego, stres, rzadziej niedobory pokarmowe. Ogniska wyłysienia pojawiają się nagle, są owalne, różnej wielkości, mogą być pojedyncze lub liczne, mogą ustępować samoistnie i nie nawracać lub nawracać często, za każdym razem w innym miejscu latami.
Ogniska łysienia plackowatego mogą obejmować potylicę na granicy ze skórą gładką. Szerzą się linijnie- łysienie wężykowate. Bardzo często zapoczątkowuje ono wyłysienie w obrębie całej owłosionej skóry głowy (łysienie plackowate totalne) lub dodatkowo obejmuje łysienie tułowia i kończyn (tzw. Łysienie złośliwe) Często może dojść do wypadania brwi i rzęs.
-łysienie w przebiegu chorób zakaźnych najczęściej towarzyszy ono chorobom których przebieg jest gwałtowny, z wysoką gorączką, często są to choroby wirusowe lub bakteryjne. Ich następstwem są po ok 3 mcach wypadanie włosów. Prawdopodobnie przyczyną tego są toksyny bakteryjne oraz tzw pierogeny które powstają w czasie gorączki. Jedną z chorób zakaźnych dla kótrej łysienie jest charakterystyczne jest  kiła w której wyst łysienie  w postaci bardzo drobnych, licznych, rozsianych ognisk wyłysienia przypominających tzw futro wygryzione przez mole.
-łysienie wsk. Naciagania włosów- u osób noszących stale kucyki i drobne warkoczyki, silnie ściągają włosy co powoduje osłabienie mieszków włosowych.
-łysienie w przebiegu zaburzeń hormonalnych szczególnie przy nadczynności tarczycy włosy wypadają, stają się cienkie, jedwabiste, przy niedoczynności włosy wypadają ale stają się matowe, szorstkie, łamliwe.
-łysienie w skutek niedoborów pokarmowych-  szczególnie niedobór biełek cysteiny i metioiny, niedobór żelaza, siarki i cynku
-zabiegi na włosach farbowanie, trwała, długotrwałe prostowanie
-leki ogólne  tj prep stos w chorobie wieńcowej, nadciśnieniu, leczeniu i nerwicy, zespołach depresyjnych, niektóre antybiotyki i leki immunomodulujące.
-łysienie w skutek wyrywania włosów jest to tzw trichotilomania – psychodermatoza

to jest tylko niewielka część. Przyczyn łysienia może być wiele. Najlepiej będzie jak udasz się do dermatologa ;)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Wypadanie włosów
« Odpowiedź #4 : 2007-05-06, 14:29 »
U mnie to jest reakcja organizmu na długotrwały stres, zawsze wtedy wypada mi wieksza ilość wlosów ale to nie jest żadne łysienie! Włosy puźniej normalnie mi odrastają. U ciebie moze być podobnie.
 
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Wypadanie włosów
« Odpowiedź #5 : 2007-05-06, 14:59 »
Włosy mogą wypadać z braku jakiegoś składnika w organiźmie, z nadmiaru stresu i wielu innych przyczyn. Pójdź do dermatologa, doradzi Ci co robić ;)
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Justy$$

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 71
Odp: Wypadanie włosów
« Odpowiedź #6 : 2007-05-06, 15:37 »
Mi również strasznie włosy wypadały, dobrze radzi Ci Nina, ja poszłam do dermatologa i przepisał mi szampon, oraz jakieś okropne tabletki. jeżeli stosujesz to tak jak ci lekarz kazał, to już po miesiącu są efekty :D
Zapisane
"Największe w świecie szczęście na końskim leży grzbiecie"

°yuki°

  • Gość
Odp: Wypadanie włosów
« Odpowiedź #7 : 2007-05-20, 21:41 »
a mi na wiosne i zaraz po lecie wlosy wypadaja, ale nie jest tak strasznie... czyzbym lniala jak moj pies??  :lol: prawie te same terminy hehe  :lol:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 23 zapytaniami.