Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Szpagat  (Przeczytany 2978 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Szpagat
« : 2007-04-14, 19:13 »
Kto z Was umie? Ja sie ucze i musze przyznac ze przez 1 miesiąc nauki juz brakuje mi bardzo niewiele. Macie jakies dobre cwiczenia na szpagat damski?  :)
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Mała Czarna

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 798
Odp: Szpagat
« Odpowiedź #1 : 2007-04-14, 19:17 »
Umiem. Od bardzo daaawna xD
w podstawówce chodziłam na rytmike z przymusu i tam mnie nauczyli.
Nie robię szpagatów codziennie ale jak się troche porozciągam to zrobie bez problemu.
Zapisane
Zamknę oczy aby schować się.

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Szpagat
« Odpowiedź #2 : 2007-04-14, 19:19 »
Jako dzieciak robiłam baaaardzo długo, z przymusu bo brat mnie rozciągał :P Teraz to słabiuteńko rozciągnięta jestem. W niczym mi to nie jest potrzebne więc sie nie męcze :P
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Szpagat
« Odpowiedz #2 : 2007-04-14, 19:19 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Szpagat
« Odpowiedź #3 : 2007-04-14, 19:25 »
Ja nie potrafiłam nigdy- jestem sztywna niczym nażelowana fryzura Johnego Bravo :P

Kiedyś zaczęłam się rozciągać aby w końcu szpagat zrobić, ale po 2 miesiącach bezskutecznego rozciągania się, odpuściłam sobie.
Ale chyba trochę też może zależeć od genetyki- moja znajoma, jej siostra i ich matka robią szpagat bez problemu a nigdy specjalnie się nie rozciągały - giętkość w genach zapisana ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Szpagat
« Odpowiedź #4 : 2007-04-15, 00:07 »
Kiedyś umiałam fyfkie czy. :P (damski na obie nogi i poprzeczny/męski/turecki czy jak mu tam). A teraz żadnego, próbuje sie rozciagac ale cos mi systematyczności brakuje...
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Odp: Szpagat
« Odpowiedź #5 : 2007-04-17, 15:29 »
ja umiem damski :)
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Szpagat
« Odpowiedź #6 : 2007-04-17, 16:53 »
dziul, a jakie robilas cwiczenia? :)
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Szpagat
« Odpowiedź #7 : 2007-04-17, 18:53 »
Ale chyba trochę też może zależeć od genetyki- moja znajoma, jej siostra i ich matka robią szpagat bez problemu a nigdy specjalnie się nie rozciągały - giętkość w genach zapisana ;)
Dokładnie!! Ja musiałabym na pewno ponad 2 miesiące sie rozciągać żeby zrobić a siostra Justy$$ robi bez żadnego rozgrzania i rozciągania.
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Odp: Szpagat
« Odpowiedź #8 : 2007-04-17, 19:45 »
KK - nawet się nie rozciągałam, poprostu próbowałam robić szpagat, na tyle ile się dało i szlo coraz lepiej i już poprostu normalnie robie :)
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Forum Zwierzaki

Odp: Szpagat
« Odpowiedz #8 : 2007-04-17, 19:45 »

Kaczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2579
  • R x S
    • WWW
Odp: Szpagat
« Odpowiedź #9 : 2007-04-18, 07:32 »
Ja kiedyś na akrobatykę chodziłam, i tam robiliśmy takie cwiczenia rozciągające, żeby móc szpagat zrobic, ale...dosyc bolało, to i dosyc szybko zrezygnowałam ;P no i...nie umiem. Umiem zrobic duży rokrok, ale szpagatu niet ;P
Zapisane
Kamijo x Sanaka

Ima koko ni futari no kinenhi wo tatete
moshi sekai ga owaru to shite mo koko de mata aou
yakusoku dayo tatta hitotsu no ansorojii

sloneczko104

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 17
  • Co nas nie zabije, to nas wzmocni
Odp: Szpagat
« Odpowiedź #10 : 2007-07-28, 15:20 »
Ja umiem, choc wole robic jak sie rozciagne chwilke
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Szpagat
« Odpowiedź #11 : 2007-08-05, 23:02 »
Mialam zaczac cwiczyc robienie szpagatu. Ba, zaczelam nawet, ale po paru tygodniach zrezygnowalam. Jestem za leniwa na cwiczenia, chociaz moze kiedys sprobuje jeszcze raz ;).
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Szpagat
« Odpowiedź #12 : 2007-08-06, 09:01 »
a ja po tych wyczerpujacych cwiczeniach w koncu zrobilam oba szpagaty damski i poprzeczny. Ja musze umiec szpagat bo od 1 klasy razem z 4 kolezankami robimy uklady taneczne na konkursy, czy zakonczenie/poczatek roku szkol. lub przedstawienioa. W podstawowce byl luz, ale od kiedy jestesmy w gimce to musimy juz robic wszystkie szpagat (wymagania nauczycielki wf przez ktora jest ta grupka :D ) no i teraz sie gibiemy: to mostek do tylu, to szpagaty, jaskolki. Troche meczace, ale taniec jest extra.
A w rosciaganiu jest dobre to, ze po zejsciu z konia nie bola nogi :lol:
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Szpagat
« Odpowiedź #13 : 2007-08-06, 09:31 »
Nie umiem.
Z wf-u w ogóle jestem kiepska.  :oops:
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 24 zapytaniami.