Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ramirezka agresor?  (Przeczytany 5076 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Ramirezka agresor?
« : 2007-09-03, 19:13 »
Niedawno dostałam nowe, spore akwa z oświetleniem, pokrywą, super filtrem i grzałką. Od razu zakupiłam podłoże, rośliny, ozdoby i żwirek. Po 2-3 dniach wprowadziłam moje 4 gupiki. Pojechałam do najbliższego zoologa i kupiłam jeszcze gupika, 4 neonki, glonojada(no ok, ok, zbrojnika) i piękną, młodą parkę wymarzonych ramirezek. Dziś, po 5 dniach od połączenia ryb, samiec ramireza zaczął ni z gruchy ni z pietruchy atakować 2 samców gupików, celowo (wiem, że to ryba przydenna) podpływa do powierzchni, gdzie pływają gupiki i podgryza im płetwy. Jak wyszłam z domu na spacer z psem i kuzynką po pół godzinie wróciłyśmy i jeden z gupików ledwo został odratowany. Ogon w strzępach, brak sił na pływanie, odłowiony do kotnika leży na dnie, żywy, jeszcze. Czy można mu jakoś pomóc? I co zrobić, żeby samców ramirez nie podgryzał. Dodam jeszcze, że samiczka ramireza nie przejmuje się gupikami, a żadne z nich nie robi nic neonkom ani zbrojnikowi. Proszę o szybką odp.
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ramirezka agresor?
« Odpowiedź #1 : 2007-09-03, 19:18 »
pytanie nr. 1 - co rozumiesz przez "spore" akwarium
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Ramirezka agresor?
« Odpowiedź #2 : 2007-09-03, 19:19 »
40-60 litrów
gupiki pływają przy powierzchni, ramirezki na dnie, nie wiem, o co biega...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Forum Zwierzaki

Odp: Ramirezka agresor?
« Odpowiedz #2 : 2007-09-03, 19:19 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Ramirezka agresor?
« Odpowiedź #3 : 2007-09-03, 19:54 »
Po 2-3 dniach?? Akwa powinno stać w pełni wyposażone,bez ryb z roślinami przynajmniej dwa tygodnie.
Ramizery są terytorialne.

Zresztą.... spytaj Barda on specjał :D
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Ramirezka agresor?
« Odpowiedź #4 : 2007-09-03, 19:57 »
skoro ramirezy to terytorialne, to czemu neonki, pływające po całym akwa, są nie ruszane, a gupiki z dala od ramirez są atakowane przez nie? to nie ma sensu. ;(
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Ramirezka agresor?
« Odpowiedź #5 : 2007-09-03, 20:00 »
Ryby to ryby.....:)

Może (neonki pływają wyżej niż ramizery) nie wkraczają na ich teren a gupik ciągle tam podpływał.
No ale ja tylko zgaduje :)  Może tak może nie :)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Ramirezka agresor?
« Odpowiedź #6 : 2007-09-03, 20:03 »
to małe akwarium...

"
Podstawowe informacje dotyczące hodowli:
Chyba nie ma wśród akwarystów osoby, która nie zachwycałaby się tą jakże piękną pielęgniczką, która występuje na kontynencie Ameryki Południowej (Kolumbia, Wenezuela). Ta niewielka rybka dorastająca maksymalnie do 7cm jest nie tylko łagodna, ale również towarzyska. Dzięki tym cechom nadaje się do akwarium wielogatunkowego. Podczas jej hodowli należy pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach. Po pierwsze Ramireza uwielbia dobrze natlenioną wodę. Po drugie, rybka ta nie czuje się najlepiej w małych akwariach, dlatego też zalecana wielkość zbiornika to minimum 100 litrów. Oczywiście, aby w pełni nacieszyć swoje oko tą jakże cudownie ubarwioną rybką, należy spełnić także inne wymagania. Otóż Pielęgniczka Ramireza uwielbia przydenną część zbiornika, wszelkiego rodzaju kryjówki, wśród gęstej roślinności oraz niewielkie kamienie, na których samice składają ikrę. Ikrą oraz narybkiem opiekuje się, zarówno samica jak i samiec. Zapewne niektórzy z Was zapytają jak odróżnić je od siebie? Nic prostszego, ponieważ akurat u tego gatunku rybek jest to bardzo widoczna różnica. Samiec ma bardziej wydłużoną pierwszą część płetwy grzbietowej. Ramireza, nazywana przez niektórych także Pielęgniczką Motylową nie ma specjalnych wymagań co do pokarmu, zjada praktycznie wszystko, zarówno pokarm żywy jak i roślinny.


Właściwości wody:
Temp: 24-28oC    Twardość: 5-12on    Odczyn: 5,5-7,0 pH"

źródło: http://www.mojeakwarium.pl/Asp/Rybki/ramireza.asp

przy jednej parce to 60 na upartego mogło by być, ale jeśli to 40...


co do neonek: sa szybsze od gupików i dostosowane do masowych ucieczek przed agresorami nic więc dziwnego ze gupikom sie obrywa.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Ramirezka agresor?
« Odpowiedź #7 : 2007-09-03, 20:40 »
gupiki nie wkraczają na ich terytorium, neonki ciągle... 100litrów? czyli jakie wymiary? bo jak czytałam na necie na różnych stronach to dla 3-4 parek długość akwa 50cm a dla jednej parki zdecydowanie mniejsze może być... czyli radzicie pozbyć się gupików?
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Ramirezka agresor?
« Odpowiedź #8 : 2007-09-03, 22:38 »
długość 50 cm to dla 1 parki jako minimum. do warunków optymalnych jest daleko.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Ramirezka agresor?
« Odpowiedz #8 : 2007-09-03, 22:38 »

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Ramirezka agresor?
« Odpowiedź #9 : 2007-09-04, 17:23 »
no to od początku, nie pisz "młodą parkę wymarzonych ramirezek" bo młode ramirezki nie dobierają sie w pary tylko gdy są dorosłe i wybiuerają jednego partnera na całe zycie, next ramirezy to 1 para na 60/80 litrów myśle,
neonki zostawiłbym w akwa a gupików bym sie pozbył bo ich weloniaste płetwy naprawde moga byc przekąską dla samczyków ramirezek, neony mają krótkie sztywne i mocne płetwy przez co raczej im nic nie grozi a po drugie są kilkaktrotnie szybsze od ramirezek bo one poruszają się tylko "skokami" w wodzie ,radze poczytać o ramirezkach, co by tu jeszcze......no ramirezy to ryby terytorialne ale mysle ze neonki trzymają sie zasad a gupiki potrafią byc naprawde wscibskie i obrywają za to bo nieraz spływały u mnie na dno w poszukiwaniu pokarmu (czasy kiedy trzymałem gupiki z brzankami....no comment) wiec moze zawadzają ramirezkom w taki czy inny sposób

aaa no i na koniec, moje ramirezy u mnie w akwarium dopóki były w ogólnym bardziej były celami napasci niz agresorami powodujacymi sprzeczki ^^
Zapisane
The Beatles
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 25 zapytaniami.