Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: chore molinezje- sklejone płetwy  (Przeczytany 6709 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

izabiello

  • *
  • Wiadomości: 1
chore molinezje- sklejone płetwy
« : 2010-01-19, 17:22 »
Witam Wszystkich, jestem  nowa w hodowli ryb, wiec prosze o pomoc. Moje akwarium to 85 litrów, temp 26 stopni, obsada: 4 gupiki (2 samców i 2 samiczki), 2 białe molinezje (parka), 2 czarne molinezje (parka), 2 mieczyki (parka). wskazniki wody:  GH  : 120 ppmm (mg/L),  KH: 40 ppm (mg/L), pH: 7.0, NO2- : 0.5 ppmm(mg/L), NO3- :40 ppmm(mg/L). akwarium jest założone od miesiąca. jakies 2 tygodnie temu Czarna molinezja okociła się.  od  temtego czasu ciągle ma bardszo duzy brzuch i białą plamkę z dołu. jest bardzo spokojna- wrecz osowiała. to samo samczyk- chowają się za roslinami, albo przy filtrze. mają jakby sklejone płetwy, a na dodatek dzis zauważyłam jakby szare dosc duze plamy- jakby wybarwienia. nie mam pojecia co to moze byc. bardzo prosze o pomoc.
pozdr Ilona

załączam zdjecia chorych molinezji:





« Ostatnia zmiana: 2010-01-19, 23:54 autor izabiello »
Zapisane

MaTi21holla

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: chore molinezje- sklejone płetwy
« Odpowiedź #1 : 2010-07-24, 21:12 »
to nie jest choroba ja mam akwa o pojemności 80l mam go od roku i molinezje zmieniają kolory także to nie jest choroba
Zapisane

PeHa68_pl

  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: chore molinezje- sklejone płetwy
« Odpowiedź #2 : 2016-06-27, 13:24 »
Jeżeli możesz to wstaw zdjęcie raz jeszcze,bo to powyższe nie chce się wyświetlić. Poza tym z tego co opisujesz to raczej nie wygląda na chorobę,tym bardziej jeżeli zmieniają kolory,niepokoić może bardziej osowiałe zachowanie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: chore molinezje- sklejone płetwy
« Odpowiedz #2 : 2016-06-27, 13:24 »

Anneta

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: chore molinezje- sklejone płetwy
« Odpowiedź #3 : 2016-12-15, 14:34 »
Zmiana plam to jedno, ale posklejane płetwy to choroba. Miałam taki przypadek u gupików i zdychały mi.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.153 sekund z 25 zapytaniami.