Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zaropione oczy.  (Przeczytany 4178 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

szaribiałko

  • *
  • Wiadomości: 10
Zaropione oczy.
« : 2010-05-01, 17:29 »
Od jakiegoś czasu mój chomik zawsze po spaniu jedno oko miał sklejone ale po paru minutach sobie je jakoś odkleił. A przedwczoraj rano zobaczyłam ,że to oko,które mu zawsze ropiało ma je sklejone i jakby ropę a gdy dotknęłam tego chusteczką higieniczną było mokre.W dodatku to drugie oko też miał trochę sklejone. Był w szoku i nic nie wiedział! Nie wiedziałam co mam robić.? Po paru godzinach na szczęście  jakoś <nawet nie wiem kiedy> odkleił sobie je. Co mam zrobić,żeby takie sytuacje więcej się nie powtarzały i żeby mój chomik nie oślepnął !
Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję ! ;)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Zaropione oczy.
« Odpowiedź #1 : 2010-05-02, 11:42 »
wizyta u specjalisty od gryzoni.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

szaribiałko

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Zaropione oczy.
« Odpowiedź #2 : 2010-05-04, 19:00 »
a jest to naprawdę konieczne ? są jakieś inny sposoby? ostatnio czytałam ,ze u chomika zaropione  oko można mu przetrzeć ciepłym wacikiem?!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zaropione oczy.
« Odpowiedz #2 : 2010-05-04, 19:00 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Zaropione oczy.
« Odpowiedź #3 : 2010-05-04, 19:15 »
wacik mozna sobie w zad wsadzic. Ropienie oczu jest sposodowane zapaleniem spojowek, jednakze zapalenie spojowek moze miec bardzo rozne podloza - a to, czy przyczyna owego zapalenia jest przerost zebow, czy po prostu zwierzeciu cos do oka wpadlo - nie stwierdziz sam.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

szaribiałko

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Zaropione oczy.
« Odpowiedź #4 : 2010-05-07, 18:40 »
Po co ta agresja.! Hah skoro jesteś taka/taki mądry Iras to dlaczego mojemu chomikowi narazie nic  się z okiem nie dzieje ,a ty od razu twierdzisz ,że to zapalenie spojówek albo nie wiadomo co. Normalnie znalazł się lekarz! żal
Zapisane

Polka

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zaropione oczy.
« Odpowiedź #5 : 2017-01-28, 16:03 »
Mój królik ma jedno oczko zaropiałe co zrobić ?  ;(  :( bardzo proszę o odpowiedź !!!!!!!!!!!
Zapisane

mybugs

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zaropione oczy.
« Odpowiedź #6 : 2017-02-16, 09:55 »
Witam. Ja też miałam podobny probelm z moim królikiem. Po wizycie u weterynarza​, zostały przepisane krople, które pomogły w dwa dni. Koszt niewielki, a pomoc ulubieńcowi bezcenna :) Zachęcam do odwiedzenia specjalisty :)
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Odp: Zaropione oczy.
« Odpowiedź #7 : 2017-02-24, 15:26 »
Przy ropiejących oczach zawsze trzeba iść do specjalisty. Jeśli to zwykłe zapalenie spojówek, to krople pomogą. Ale podłożem ropiejącego oka może być ropień przy zębie lub wady zgryzu. Trzeba wtedy robić prześwietlenie bo z zewnątrz wielu rzeczy nie widać.
Często zapalenie spojówek wywołane jest pylącymi trocinami których nie powinno być w klatce lub żwirkiem drewnianym rozsypanym na całym podłożu zamiast tylko w kuwecie
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 24 zapytaniami.