Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: zachowanie kota  (Przeczytany 5589 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

murzyn

  • *
  • Wiadomości: 20
zachowanie kota
« : 2012-10-22, 20:39 »
witam mam pytanie mój kot jest bardzo strachliwy jak jest wiecej osób jest to ucieka przewzanie chowal sie do kanapy kolezanka doradziła zeby zatkac dziure.nie wiem czy to dobry pomysł?
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: zachowanie kota
« Odpowiedź #1 : 2012-10-23, 09:36 »
Nie można zabronić kotu chowania się, jeśli się boi. Nie ma co na siłę zmuszać kota do przebywania z obcymi osobami. Po co go dodatkowo stresować. Lepiej stopniowo przyzwyczajać go do nowych osób w domu.
Napisz coś więcej o kocie, w jakim jest wieku, jak długo jest u ciebie? Czy boi się tylko większej ilości osób w domu, czy na inne sytuacje też tak reaguje.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

murzyn

  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: zachowanie kota
« Odpowiedź #2 : 2012-10-24, 10:23 »
no własnie mam problem z dokładnym okresleniem wieku kota bo u weterynarza inaczej powiedział jak na umowie adopcyjnej jest, ze mna jest od konca maja jakos w domu a weterynarz mowił ze ma ok 2-3 miesiace,..boi sie jak wiecej ludzi jest w domu i chowa sie do kapapy ale nawet jak nie ma nikogo to w kanapie lubi spac i jest troche płochliwy
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: zachowanie kota
« Odpowiedz #2 : 2012-10-24, 10:23 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: zachowanie kota
« Odpowiedź #3 : 2012-10-25, 13:58 »
Kot jest jeszcze malutki, więc potrzebuje spokoju. Moze jest kot który woli ciszę, spokój i samotność. Nie zabraniaj mu chować się, jeśli się czegoś boi. Niech śpi tam gdzie lubi (moje koty też przeważnie śpia w takich miejscach, że trudno je znaleźć).
Poświęcaj mu jak najwięcej uwagi, baw się z nim, szczotkuj sierść, w czasie karmienia delikatnie głaskaj. Jak najwięcej mów do kota.
Z czasem kociak nabierze większej pewności siebie, poczuje się bezpieczniej.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

murzyn

  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: zachowanie kota
« Odpowiedź #4 : 2012-10-27, 17:32 »
ok.dziękuje za odpowiedź  :)
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: zachowanie kota
« Odpowiedź #5 : 2012-10-28, 10:54 »
MOże przydalby mu się koci towarzysz w podobnym wieku ?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

murzyn

  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: zachowanie kota
« Odpowiedź #6 : 2012-10-31, 20:38 »
moze i tak ale nie mam wystarczajacych środkow:P zreszta staramy sie z nim tez jak najczęściej spędzać czas na zabawie zeby nie był samotny :))
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: zachowanie kota
« Odpowiedź #7 : 2012-11-01, 12:52 »
Przy dwoch kotach wydatki nie zwiększaja się odczuwalnie, a kiciaki zdrowiej sie chowają i nie odczuwaja Waszej, nawet dłuższej nieobecnosci zbyt boleśnie :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

murzyn

  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: zachowanie kota
« Odpowiedź #8 : 2012-11-05, 17:34 »
no moze i tak:D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: zachowanie kota
« Odpowiedz #8 : 2012-11-05, 17:34 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: zachowanie kota
« Odpowiedź #9 : 2012-11-05, 18:38 »
I są odwazniejsze :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Koker

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: zachowanie kota
« Odpowiedź #10 : 2012-11-07, 13:06 »
Mój kot zadziwia mnie każdego dnia! :) Masakra. Dzisiaj wstaje rano a on leży w umywalce i śpi w najlepsze:) Ostatnio spał w regale razem z książkami;) Wiem, że bije mu trochę klepa (za to go kocham) ale boje się gdzie będzie spał jutro....:) mam nadzieję, że nie w kiblu?!
Zapisane

murzyn

  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: zachowanie kota
« Odpowiedź #11 : 2012-11-08, 23:41 »
no mój też dziwne miejsca do spania wybiera w zlewie tez potrafi ;d  :lol:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 25 zapytaniami.