Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 16   Do dołu

Autor Wątek: Na jakim kierunku uczycie się, albo chcecie się uczyć w przyszłości??  (Przeczytany 96495 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nataila

  • Gość
Jestem w drugiej gim. o profilu "dwujęzycznym" (ang. rozszerzony, niem. podstawowy). A co dalej... Liceum - klasa humanistyczna lub językowa.
Cytat: .mati.
kierunek humanistyczny lub jezykowy (nie wiem czy się dostane) a zaś... hmmm studia historyczne? jakoś tak... w kazdym bądź razie cos związane z historią

No a na studia mniej więcej tak jak Mati. Pociąga mnie jeszcze etyka i filozofia. Ale wątpię, żeby się dało na tym zarobić, a trzeba też, niestety, trochę o tym pomyśleć.
Zapisane

Borderka

  • Gość
Halina widać mamy ten sam problem :P

Cytuj
mają tam rozszerzona biologie i chemie
Aujeszko to dla mnie byłoby samobójstwem :P

Dobry pomysł z tym profilem sportowym... :mysli:
Zapisane

Goldenmanka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 421
odświerzam topic  :lol:
ja jestem teraz w 3 gim i za rok ide do LO tylko jest wielki problem :( nie wiem na jaki profil wszystko by było dobrze gdyby ta okropna chemia na biol-chem.
A tak to sie zastanawiam na jakie studia chce iść... i nie wiem wiem że chcę pracować ze zwierzętami a najlepiej z psami  :kocham:
Jakie są kierunki studiów zwiazane z zwierzetami ( a najlepiej z psami  :kocham:) ??
Zapisane
Madzia & Marszi & Irys :)

Forum Zwierzaki

mroofkaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 511
Ja studiuję Turystykę i Hotelarstwo.
Zapisane

aleb

  • Gość
Goldenmanka weterynaria, zoologia? ;)
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Szczerze mówiąc mnie to wszystko załamuje.. W liceum uznaję tylko dwa profile: językowy lub biol-chem. Kiedyś sądziłam, że jedynym wyjściem dla mnie jest profil humanistyczny. Nieźle piszę, mam świetną pamięć. Ale.. nie wiem, co mogłabym /chciałabym/ robić po tym kierunku. Historią chce się zajmowac w przyszłości, ale amatorsko (np. uczyć swoje dzieciaki, opowiadać im historię jak jakąś ciekawą powieść). Podobnie z polskim i pisaniem, choć a nuż napisze mi się książka, a jak nie książka to artykuł do jakiegoś pisma (jeszcze o mnie uslyszycie :P :lol:). Poza tym bardzo interesuje mnie biologia, jeśli chodzi o chemię, to w tym roku doznałam olśnienia. Doskonale ją rozumiem, łapie same piatki. Także profil biol.-chem. nie jest mi straszny. Pozostaje jeden problem - zarobki. W przyszłości chce mieć przynajmniej dwoje dzieci, duży dom, stadninę, hodowlę psów. A do tego potrzeba pieniędzy. Nie mam zamiaru liczyć na przyszłego męża, dlatego patrzę na to teraz tak, jakbym miała sama wychowac dzieci, zająć się zwierzętami, pracą i domem. A sama weterynaria na pewno nie wystarczy. Wszyscy twierdzą, że powinnam iść na ten kierunek, bo mam niesamowite podejście i wiedzę o zwierzętach, to moja pasja. I chyba pójdę na weterynarię, ale jestem pewna, że oprócz tego zajmę się innymi kierunkami. Podoba mi sie architektura wnętrz - pieniądze są spore, i ciekawy zawód. Dlatego być może jeszcze zmienię zdanie i pójdę na architekturę wnętrz, a jak nie - po skończeniu weterynarii pomęczę się trochę i znów zostanę studentką, ale na innym kierunku. Z chęcią mogłabym też uczyć młodzież lub małe dzieci języka /angielski, włoski, francuski/. Pasji mam wiele, ale teraz muszę je rozsądnie i maksymalnie wykorzystać.. I modlić się, żeby mi się wszystko w łebku ułożyło w porę ;)
« Ostatnia zmiana: 2005-10-10, 20:15 autor Karooola »
Zapisane

Goldenmanka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 421
a co sie robi na zoologii ??
Ja to kiedyś bym chciała pracowac z psami... obojętnie jak :P
PSY moja miłość  :kocham: :kocham: :kocham:
Zapisane
Madzia & Marszi & Irys :)

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Karooola - tak po architekturze wnętrz są spore pieniądze jak:
1) masz kasę
2) masz znajomości - na początek na to, żeby się dostać a później skończyć ten kierunek
3)masz niesamowite szczęście
4) trafisz na bogatych klientów, których w naszym kraju jest mało
5) wyjedziesz stąd

pisałam to ja - bezrobotna osoba z tytułem specjalisty architekta wnętrz :?

Niestety takie są realia życia w naszym kraju
Zapisane

Goldenmanka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 421
a wogule są takie studia jak zoologia ??
bo ja nie słyszałam...
O czym sie tam uczy ??
Zapisane
Madzia & Marszi & Irys :)

Forum Zwierzaki

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
ja jestem na 5 roku, studiuje transport na politechnice. pozniej chcialabym isc na studia podyplomowe - zarzadzanie w transporcie i logistyka.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
A ja pomyślałam o anglistyce jakiś czas temu..... poradźcie biednej Arrow czy to dobry kieruneczek??? bo się plątam i platam w tych planach.... a to mi się podoba :;p: :mrgreen:
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Goldenmanka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 421
a wogule są takie studia jak zoologia ??
bo ja nie słyszałam...
O czym sie tam uczy ??

Ponawiam swoje pytanie  :help:
Moze mi ktoś odpowie  :;p:
Zapisane
Madzia & Marszi & Irys :)

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Karooola - tak po architekturze wnętrz s± spore pieni±dze jak:
1) masz kasę
2) masz znajomości - na pocz±tek na to, żeby się dostać a póĽniej skończyć ten kierunek
3)masz niesamowite szczęście
4) trafisz na bogatych klientów, których w naszym kraju jest mało
5) wyjedziesz stąd

pisałam to ja - bezrobotna osoba z tytułem specjalisty architekta wnętrz :?

Niestety takie są realia życia w naszym kraju

Ooo, to dzięki za informację. W takim razie to wyklucza część moich planów - trzeba pomyśleć nad czymś innym. Co do znajomości to mieć mam, gorzej ze szczęściem.. bo nie da się przewidzieć, czy dobra passa trafi się nam, czy też komuś innemu.

Arrow - kierunki związane z językiem wymagają często sporego poświęcenia zarówno dla danego języka, jak i dla kraju jego pochodzenia. Poza tym na anglistykę jest chyba sporo chętnych. Także żeby się wybrać na jakiś 'językowy kierunek', trzeba się naprawdę tym pasjonować i mieć już na starcie jakąś wiedzę. Moja mama studiowała romanistykę i italianistykę równolegle - poszło jej jak z płatka, bo francuskiego i włoskiego uczyła się w tym samym czasie /jak nie wcześniej/ co polskiego. Natomiast moja babka od francuza, mimo iż przed studiami uczyła się francuskiego i była w Paryżu - miała spore problemy, i studia były dla niej ciężkie. Nie wiem, może ogólnie to inaczej wygląda, ale tyle wiem z własnego doświadczenia i obserwacji.
Jedno Ci powiem - jeśli naprawdę pasjonuje i ciekawi Cię ten język, to już pod koniec gimnazjum czy od początku liceum zacznij sie przygotowywać, ćwicząc swoje umiejętności, to ułatwia potem studia ;)

Goldenmanka - napisz do Zoologa na PW, on Ci coś o tym opowie. A zoologia chyba jest, a jak nie zoologia, to zootechnika ;)
« Ostatnia zmiana: 2005-10-11, 20:33 autor Karooola »
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Karooola, to może jak masz znajomości to spróbuj? albo skończ jako drugi kierunek, bo ogólnie jest super kierunek :)

co do studiów językowych, to moja świadkowa skończyła filologię rosyjską i czeską i właśnie sprzedaje ubrania w Gdańsku :? cholera, dlaczego ten kraj jest taki popieprzony?
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Ponawiam swoje pytanie :help:
Moze mi kto¶ odpowie :;p:
Katedry zajmujące się zoologią(różnymi jej działami)znajdują się na Wydziałach Biologii poszczególnych uniwersytetów,a także na Wydziałach Leśnych Akademii Rolniczych.Mówiąc prościej nie ma takich studiów jak zoologia.Natomiast można studiować biologię, której częścią jest zoologia,a potem jako kierunek specjalizacyjny wybrać sobie jeden z dzialów zoologii(jaki,wszystko zależy od danej katedry).
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Karoola, moze dziennikarstwo? ;)
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Karooola, to może jak masz znajomości to spróbuj? albo skończ jako drugi kierunek, bo ogólnie jest super kierunek :)

A jakie trzeba mieć 'talenty' żeby jako tako wyjść? Jakie przedmioty są tam tymi głównymi? Matematyka? Technika..? Bo ja się szczerze mówiąc nie zagłębiałam w to za bardzo, i nie wiem :oops:

Aujeszka - nie mam charakteru.. Moja ciocia jest po dziennikarstwie, moja siostra cioteczna właśnie na ten kierunek w tym roku poszła (dostała się na UW ;) ). Ale mnie do tego nie ciągnie. Szczerze mówiąc, ten kierunek mnie trochę irytuje.. Wiem, że dziennikarstwo na pracy w tv się nie kończy, ale denerwują mnie wścibscy ludzie, którzy wtykają nos wszędzie, często wyciągając błędne wnioski i publikując je w brukowcach..
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Hm.... Karo, masz dopiero 15 lat więc jeszcze duzo czasu do namysłu i wybrania zyciowej drogi....
Tak naprawde w  Polsce trudno dorobic sie kokosów, dlatego m.in ja mam zamiar dostac sie na  Akademie Morską, sa to studia międzynarodowe i licza sie wszedzie, wystarczy znać angielski, wiem coś o tym bo mam brata- oficera ;)
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Hm.... Karo, masz dopiero 15 lat więc jeszcze duzo czasu do namysłu i wybrania zyciowej drogi....

Czy tak dużo? Już w tym roku muszę wybrać profil do LO, i jeśli źle wybiorę, będę miała problem z maturą.. No, a studia od matury się w sumie zaczynają, więc to taka reakcja łańcuchowa.. Ale w końcu zawsze można zacząć studia na nowo albo pracować gdzieś, gdzie studia tak ważne nie są.. Byle tylko utrzymać siebie i swój dorobek w należytym stanie ;)
Zapisane

Goldenmanka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 421
Ahaa...
Mnie ostatnio bardzo interesuje tresura psów :D
Kurcze nie wiem.. A o czym jest ta zoologia ??
Zapisane
Madzia & Marszi & Irys :)

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Karo, w sumie dopiero w liceum, a czasem po tym, stwierdza się, że interesuje nas zupełnie coś innego, studia wcale tak bardzo nie zależą od kierunku szkoły średniej. Na przykład po moim technikum odzieżowym z nas 16 kończących, w zawodzie została 1 osoba. Natomiast reszta poszła na: marketing i zarządzanie (3), ja z koleżanką na projektowanie ubioru - tylko ona skończyła, ja nie; ekonomię, i jedna laska na AGH na metalurgię :)

co do architektury - na pewno musisz dobrze rysować, na egzaminach jest egzamin z rysunku; tam przedmiotami wiodącymi są przedmioty czysto techniczne, może być zahaczenie o budownictwo i instalacje, rysunek, rysunek techniczny, sama architektura, architektura wnętrz, ... dużo tego jest + historia sztuki, materiałoznastwo, wzornictwo przemysłowe; to są same przedmioty techniczne, do tego dochodzi matematyka i inne tego typu cuda :)

ale faktem jest, że masz jeszcze czas na to, żeby się zastanowić co chcesz robić w życiu, a i tak może się nagle okazać nawet po studiach, że pójdziesz w zupełnie innym kierunku :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Kiedy byłam młoda ( :lol: ) to miałam jakieś marzenia i cele (weterynaria... ) ale teraz? zero wiary w siebie, zero wiary w świat, zero zainteresowań, zero motywacji do pracy. NIC. Myślałam,ze to stan przejściowy ale nie... mam tak już 2 rok.. Przeświadczenie,ze nic mnie nie czeka bo nic mnie nie interesuje.. a najgorzej jest kiedy rodzice gadają cos o studiach, ja wtedy automatycznie się buntuję i nie chcę isć nigdzie.. :?
Ale ja jestem porąbana :|
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Ahaa...
Mnie ostatnio bardzo interesuje tresura psów :D
Kurcze nie wiem.. A o czym jest ta zoologia ??
O samych ciekawych rzeczach.A tak na poważnie to ichtiologia zajmuje się rybami,herpetologia-płazami i gadami,ornitologia-ptakami,terologia-ssakami.To jeżeli chodzi o kręgowce.Jeżeli chodzi o bezkręgowce to entomologia zajmuje się owadami,malakologia-mięczakami,protozoologia-pierwotniakami.Oprócz tego istnieje jeszcze etologia(zachowania zwierząt).Dużo można jeszcze wymieniać działów zoologii.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Ta etologia jest zachęcająca :) Ale zostajnę przy marzeniu-studia weterynaryjne ;) no i może coś z kynologią
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Przepraszam, że podnoszę wątek, ale mam parę pytań :P

Ponieważ wbrew pozorom już za niedługo czeka mnie matura, coraz częściej myślę, co ja właściwie chcę robić. Póki co jestem w klasie, powiedzmy sobie, humanistyczno-ścisłej, jako że ulepszam języki i głównie na nich w tej chwili jestem skupiona, do tego mam dwa przedmioty ścisłe i dwa humanistyczne (generalnie nic więcej, jedynie religia/etyka/nic oraz wf :P). Za rok prawdopodobnie (zależy, czy się dostanę, muszę mieć jedyne 65% z egzaminu bynajmniej nie w języku polskim..) będę w dwujęzycznej klasie biol-chem (hmm, mam nadzieję, bo póki co biol-chem jest w planach, a obecnie funkcjonuje tylko biol-mat), dlatego też już całkowicie nastawiam się na kierunki bardziej przyrodnicze niż humanistyczne.

Dobra, zakończę i podsumuję może mój wywód - czy ktoś z tu obecnych skończył bądź studiuje ochronę środowiska? Chciałabym wiedzieć, co można po tym kierunku robić, no i oczywiście jakie są szanse na znalezienie pracy (przy czym dodam, że na 80% nie zostanę w Polsce na studia, wywieje mnie prawdopodobnie w kierunku Francji, tudzież Wlk. Brytanii, oczywiście wszystko pod warunkiem, że się dostanę :P). Szukałam trochę informacji w internecie, ale co innego czytać listy zawodów, których znalezienie może być aktualnie trudne bądź wręcz niemożliwe, a co innego posłuchać, co mówią o tym osoby absolutnie obyte w temacie. Stąd moje pytanie ;)
No i ogólnie, jakie kierunki biologiczne najbardziej opłaca się studiować (w sensie, że będzie po tym praca i przy okazji możliwość współpracowania ze zwierzętami i przyrodą/środowiskiem)?
Wiem, w pewnym sensie się powtarzam, bo już ten temat omawialiśmy, ale myślę, że można go zaktualizować, tymbardziej, że ja coraz rzadziej tu bywam.. ;) Acha, no i w moim przypadku weterynaria odpada (alergia, astma :|), podobnie jak zootechnika - już naczytałam się, jak to dziewczyny po skończeniu tego kierunku nie mają co ze sobą zrobić..

A co ogólnie u innych forumowiczów, którzy nieubłagalnie również są coraz bliżej matury i będą musieli podejmować tę decyzję? ;) Buźka dla wszystkich :*
Zapisane

kasia

  • Gość
Ja z punktu widzenia mojego (A widzę tych niedosżłych ochroniarzy środowiska codziennie na uczelni) twierdzę, że to w ogóle dziwny kierunek jest. Kilku doktorów i profesorów naszych też tak twierdzi. No i większośc ludzi studiuje bez pasji. Tak po prostu, bo się dostali...
Podobno znacznie bardziej opłaca się studiowac biotechnologię (blee), ale znowu ilu tych biotechnologów może się przydać?
JA jestem za biologią, chociaż po niej jeszcze trudniej znaleźć pracę. Cóż, najpierw zdobędę dyplom, potem sie będe martwić :).
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
A co ogólnie u innych forumowiczów, którzy nieubłagalnie również są coraz bliżej matury i będą musieli podejmować tę decyzję? ;)
ja ciemność widzę, widzę ciemność.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Semper.

  • Gość
przede mna jeszcze 2 kl  gimnazjum wiec mam duzo czasu xD Wszystko zalezy od testów...ale chcialabym sie dostac do biol-chem lub plastyka ;]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Ja teraz sie biore za chemie (o zgrozo) i biologie a później chce do klasy biol-chem iść. I pomyśleć że mówi to przeciwniczka i osoba nienawidząca chemii.....A w moim gimn. nie ma profili....i bardzo dobrze bo nie potrafiłabym dwa lata temu sie zdecydować do jakiej klasy iść :Lo:
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Ja myślę o historii albo o prawie... I się zdecydować nie mogę xP

Dlaczego nie ma studiów kynologicznych?  :cry:
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 16   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.101 sekund z 27 zapytaniami.