Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 16   Do dołu

Autor Wątek: Na jakim kierunku uczycie się, albo chcecie się uczyć w przyszłości??  (Przeczytany 96781 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
A niech to szlag trafi, chyba jednak serio zostanę kosmitą... Co my mamy ze sobą zrobić, po niczym nie ma pracy, wszystkie kierunki są dziwne/trudne/beznadziejne.. LOL :help: Najlepiej jakieś studia zrobić byle zrobić, a potem otworzyć własny interes i mieć wszystko w nosie..
Zapisane

thrilly

  • Gość
Karooola, nie jest tak źle :) z każdej sytuacji da się znaleźć wyjście  :) ja obstawiam wojsko/psychologia/arch.wnętrz/masaż - chciałabym przed 30 to wszystko zrobić :P
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Ja myślę o historii albo o prawie... I się zdecydować nie mogę xP
Ja też o prawie myslałam... ale chyba się nie nadaję.
Filologia angielska? Noł problem, tylko że co potem?? Nauczyciel odpada...
no ale to 2 klasa gima więc jesczze mam trochę czasu ;)
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Forum Zwierzaki

kasia

  • Gość
Arrow - możesz zostać tłumaczem :)

I  nie panikujmy, nie jest tak źle.
JA na przykład dalej łudze się nadzieją, że pozowla mi zostac na uczelni w ramachpracownika naukowego...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
ja sie ludze ze moze kiedys uda mi sie dostac na weterynarie, a tymczasem siedze na zaocznej zootechnice...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Donna Daria.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 277
  • Ronaldo ((:
A ja chcę być przewodnikiem wycieczek :lol:
Zapisane
Życie jest jak lustro
- Jeżeli pokażesz mu niezadowolona minę
odpowie tym samym.
Kiedy się uśmiechniesz, pozdrowi Cię serdecznie.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
a może agroturystyka? :hmmm:  szkołę mam dosyć blisko tylko połączenie kiepskie.

ale tam jest :
Cytuj
Przygotowani będą również z zasad użytkowania koni w agroturystyce, rekreacji i hipoterapii
nie wiem czy tylko teoria będzie wchodzić w grę,ale jak i praktyka to ja się na to nie piszę.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Donna niezły wybór, koleżanka bez specjalnego wykształcenia właściwie, tylko z bardzo dobrą znajomością angielskiego, i się załapała bez problemu do takiej pracy w Londynie i sobie bardzo chwali :)
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Fatty, pourquoi? Nie lubisz koni? :mysli:

Thrilly - masaż? Ja też o tym myślałam, ale to raczej na krótki kurs i potem ew. sobie dorabiać po trochu, albo po prostu robić cudowny masaż przyszłemu małżonkowi i.. liczyć na jakiś miły odzew z jego strony :P

Kasia - a ja znowuż tłumaczem będę prawie na bank, jak dobrze pójdzie to na studiach będę biegle posługiwać się angielskim i francuskim + włoski, ciut łaciny i może mi się uda hiszpański załatwić (a jak nie do studiów, to na studiach, byle posługiwać się jak największą ilością języków, oczywiście choć trochę biegle, żeby się porozumieć z ludźmi). Za Chiny ludowe nie tknę niemieckiego czy rosyjskiego - bleh :P A tłumaczem będę prawdopodobnie dlatego, że moja mama ma firmę zajmującą się właśnie takim typem usług, no i zgadnijcie kto z nią współpracuje/będzie współpracować a potem przejmie interes ;p
Zapisane

Forum Zwierzaki

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Fatty, pourquoi? Nie lubisz koni? :mysli:
po prostu się boję straszliwie, od czasów niepamiętnych :bezsilny:
ech..gdzie mnie wezmą tam pójdę, nie wezmą to out z kraju pewnie.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

kasia

  • Gość
A tłumaczem będę prawdopodobnie dlatego, że moja mama ma firmę zajmującą się właśnie takim typem usług, no i zgadnijcie kto z nią współpracuje/będzie współpracować a potem przejmie interes ;p
No to masz ułatwiony 'start', że tak powiem :)
I jeśli naprawde chcesz się takim czymś zajmować to tylko pogratulować szczęścia :)


Tak na marginesie - panie w sekretariatach to sa magiczne istoty - nigdy nic nie wiedzą! :lol:
Dzisiaj byłam zapytac o minimum programowe i tym samym przemdioty, które mam zrealizować... "nie wiem. może będę wiedziała za jekiś dwa miesiące" :lol:
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
w liceum jestem aktualnie na biol chemie ;) pozniej marzy mi sie weterynaria ale co mi z tego wyjdzie - zobaczymy.
Zapisane

Nataila

  • Gość
Do liceum idę do klasy humanistycznej. A potem? Chciałabym studiować historię, ale nie wiem, co będę potem robić. Może prawo, stosunki międzynarodowe, politologia? Zdecydowanie studia związane z naukami humanistycznymi. Albo języki - iberystyka/anglistyka.
Co może robić historyk? [oprócz uczenia w szkole]
Zapisane

EwkaKonik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 212
Ja najprawdopodobniej od liceum pojde do biol- chemu. A pozniej? Coz zwiazane z biologia. Biotechnologia? A moglby ktos napisac na czym to dokladniej polega i co po tym mozna robic? A ostatnio zaczelam sie nad medycyna zastanawiac. Problem w tym, ze ja nie chce byc np. pediatra, bo jak dla mnie to to takie jakby troche malo ambitne jest, ja bym wolala leczyc jakies duzo bardziej skomplikowane choroby :D Problem w tym, ze ja sobie kompletnie nie wyobrazam siebie przeprowadzajacej operacje :(
Zapisane
The happiest people seem to be those who have no particular reason for being happy except that they are so.

Semper.

  • Gość
ostatnio zastanawiam sie nad liceum z klasa o  profilu teatralnym,  chyba jest taka szkola w poznaniu ;]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mała Czarna

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 798
Jestem na biol-chem
chcę do Wrocka na wet. mam nadzieje, że się uda (:
Zapisane
Zamknę oczy aby schować się.

Semper.

  • Gość
chyba wiekszosc marzy o biol- chem xD
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Napoczatku ide do liceum, do klasy bio-chem. Potem mam zamiar robic cos, co jest zwiazane z tymi przedmiotami. Moze bede studiowac biologie, moze zdecyduje sie na medycyne, farmacje(ale watpie, za ciezkie studia) jeszcze zobacze ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Biotechnologia?
Moja kolezanka studiowała biotechnologię... i rzuciła po pierwszym roku. Wyjechała do Anglii i wracac nie zamierza. Mówiła że zapierdziel koszmarny [ale to chyba wszędzie :P], i że na samym początku wydaje się to ciekawe. Ale potem zaczynają się jakieś dziwne rzeczy nie wiadomo do czego przydatne. Odradzała mi w każdym razie ten kierunek.
[też nie od końca wiem na czym to polega...]
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

kasia

  • Gość
Biotechnologia nie jest koszmarna - po prostu jak kazdy inny kierunek, trzeba to kochać, żeby móc studiować. A fakt, faktem, na biotechnologii, podobnie jak na biologii i medycynie tempo jest ostre, wymagania duże i ogólnie studia nie należą do najłatwiejszych.
ja na biologii na pierwszym roku miałam po 3-4 kolokwia w tygodniu. I to tak po kilkaset stron materiąłu do nich czasem. Ale da sie przezyć jak widać :)
Zapisane

EwkaKonik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 212
Co do tej biotechnologii to slyszalam jeszcze, ze jesli juz ja studiowac (mam na mysli tylko wroclaw), to tylko na politechnice, bo na uniwerku jest pelno jakis niepotrzebnych rzeczy i cos tam jeszcze z tym materialem nie tak jest.

Kasia, a moge zapytac, co teraz robisz po tej biologii? Jakie sa w ogole mozliwosci pracy po tym?
Zapisane
The happiest people seem to be those who have no particular reason for being happy except that they are so.

Forum Zwierzaki

kasia

  • Gość
Ewa - dzisiaj z kolega z 3 roku biotechu rozmawiałam. Jak mi powiedział, że ma 10 h tygodniowo laboratoriów z jednego przedmiotu to zwątpiłam.
W ogóle on tam ekonomię miał i jakieś dziwactwa. Dla mnie bee.

Ja jeszcze po biologii nie jestem, bo jestem na drugim roku dopiero. Mam ambitne plany zaczepienia się na uczelni i jakiejś pracy w skzole na pól etatu (jakoś mnie ciągnie do tego). Ale poza tym można w muzeum pracowac na przykład (bytomskie  prowadzi czynne badania, wyprawy do Turcji organizuje :) ), róznych instytutach ( PAN np ;) ), po spacjalizacji z ekologii zajmować się ekologią pracując dla jakiejś firmy, korporacji czy instytucji prowadzących badania środowiska i zanieczyszczeń.
No i można znaleźc zatrudnienie np. w programach przyrodniczych w radiu czy telewizji albo gazetach.

Ja mam dodatkowo drugi kierunek - studiuję tez geografię, a to znacznie rozszerza mozliwości zatrudnienia (kartograf, meteorolog, nawet pracownik stacji meteorologicznej, synoptyk w prognozie pogody, cokolwiek ;))
Zapisane

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
ja mam zamiar ruszyc w kierunku weterynarii albo technika wet. nio!:D
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Cytuj
ja mam zamiar ruszyc w kierunku weterynarii albo technika wet. nio!:D

to ci powiem tak : jeśli weterynaria - tpo musisz porządnie wykuć się biologii i chemii, żeby egzamin zdac.
Co do tech. wet - w tej chwili jedyną możliwoscią jest pojscie do technikum weterynaryjnego, bo studium - ostatnie zostało zlikwidowane (no jeszcze nie do konca - ostatni rok teraz leci a potem koniec) - i jesli mam byc szczera - jak dla mnie bardzo dobrze - im mniej technikow tym lepiej - wieksze szanse na znalezienie pracy w zawodzie (co jest naprawde - cholernie trudne)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
to ci powiem tak : jeśli weterynaria - tpo musisz porządnie wykuć się biologii i chemii, żeby egzamin zdac.
Co do tech. wet - w tej chwili jedyną możliwoscią jest pojscie do technikum weterynaryjnego, bo studium - ostatnie zostało zlikwidowane (no jeszcze nie do konca - ostatni rok teraz leci a potem koniec) - i jesli mam byc szczera - jak dla mnie bardzo dobrze - im mniej technikow tym lepiej - wieksze szanse na znalezienie pracy w zawodzie (co jest naprawde - cholernie trudne)
wiem.. własnie.. i bardzo powaznie zastanawiam się nad technikum wet. tylko jakie potem są zawody czym mogę sie zajmować?
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
potem ma sie ni mniej ni wiecej - zawod technika wtereynarii, czyli to czym ja jestem.... a czym sie mozna zajmowac - "pomagac" wetowi w lecznicy - niby tylko, choc prawdziwy zakres obowiazkow zalezy od weta, a co za tym idzie - od twojej wiedzy. A to jaka wiedze zdobedziesz zalezy w duzym stopniu od nauczycieli
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
hymm Marzenie to weterynaria :) a jesli nie to ochrona środowiska a ktos wie co mozna robic po ochronie ?
Zapisane
To piekło nie raj :)

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
pat ja nad wterynarią również się powaznie zastanawiam i musze w tym roku podjąc decyzje.. ponieważ jade do USA i tam trzeba mniej wiecej swoj kierunek podać wtedy masz przystosowane przedmioty do tego zawodu... I myśle ze w USa będzie łatwiej o prace jako wet..
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

Forum Zwierzaki

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
a jesli nie to ochrona środowiska a ktos wie co mozna robic po ochronie ?
Karee studiuje OŚ, podpytaj ją. :P
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Na pewno cos co ma zwiazek z konmi. To na 100%. Zawsze mnie to krecilo buhehe :)
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 16   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 27 zapytaniami.