Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Pies i rower.  (Przeczytany 14194 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NaNcY

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #30 : 2004-05-12, 16:02 »
uuaa na sama mysl mnie boli...  :( Ja zabieraz Snoopiego i jak jestesmy w lesie to jest bez smyczy  :) a jak w miescie na chodniku a raczej deptaku to na smyczy ale z lewej strony... :P  raczej nie mamy problemów :wink:  oboje zadowoleni...
Zapisane

Andziek

  • *
  • Wiadomości: 362
Pies i rower.
« Odpowiedź #31 : 2004-05-13, 19:13 »
ej no co wy ludzie, jak mozna tak psaka meczyc zeby biegala za waszym rowerem, przeciez to sadyzm normnalnie. rozumiem ze musi sobie pogiegac i w ogole ale bez przesady, jeszcze na smyczy
Zapisane
Lepiej być w kropce niż w martwym punkcie...

Aagata

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #32 : 2004-05-13, 19:42 »
Sadyzm?!
Olcu, zastanów się przez chwilę co piszesz :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pies i rower.
« Odpowiedz #32 : 2004-05-13, 19:42 »

NaNcY

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #33 : 2004-05-13, 19:52 »
Cytuj

ej no co wy ludzie, jak mozna tak psaka meczyc zeby biegala za waszym rowerem, przeciez to sadyzm normnalnie. rozumiem ze musi sobie pogiegac i w ogole ale bez przesady, jeszcze na smyczy

co??  :shock: jaki sadyzm :? To zes mnie zadziwila... Wiesz moze jakbys choc raz zobaczyla jak tak Snoopy biegnie kolo rowerku to bys zrozumiala Nigdy nie jest tak szczesliwy jak gdy moze se pobiegac... :D  
A tak w ogóle to on nie biegnie za rowerem tylko przy... :P
Wlasnie udowodnilas ze nic nie rozumiesz :twisted: i chyba niewiele wiesz o beaglach i innych...zalosne!!! :P
Zapisane

Himka

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #34 : 2004-05-13, 22:34 »
Ja z moim maltańczykiem Mikim też jeżdzę na rowerze :)  ;)  :)
Ja kieruję a on grzecznie siedzi w koszyku :D

pozdrawiam
Zapisane

Patka

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #35 : 2004-05-14, 14:39 »
O ja mój ratlerek i wielki rower nawet se nie wyobrażam....hehehe
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #36 : 2004-05-14, 18:06 »
nie no czemu by nie :P  nie no zartuje ale wiesz  tak jak HIMKA i jej psiak w koszyczku... super sprawa
Zapisane

Patka

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #37 : 2004-05-15, 16:28 »
hehe
Zapisane

Ndal

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #38 : 2004-05-15, 17:08 »
przypuszczam że ola nie pomyślała że istnieją psy które NORMALNIE poruszaja się nieco szybciej i na większe dystanse niz człowiek - oczywiście nie mówię o yorkach np  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pies i rower.
« Odpowiedz #38 : 2004-05-15, 17:08 »

olc!a

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #39 : 2004-12-29, 21:47 »
Odświeżamy, po co zakładać nowy topic ;)

Powiedzcie mi...
Koniecznie szelki? Jeśli tak, to jakie?
Na springer nie mam forsy, mogę go zastąpić smyczą z amortyzatorem? Taka smycz jest w ogóle skuteczna?
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #40 : 2004-12-29, 22:01 »
według  mnie szelki nie są konieczne... co do skuteczności smyczy to niemam pojęcia...
jeli psiak posłuszny i umie chodziś na smyczy to wydaje mi sie ze przy odrobinie cierpliwości nauczy sie biec na zwykłej smyczy...
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #41 : 2004-12-29, 22:07 »
Pies uwielbia biegać ale nei każdy przy rowerze bo nie które rasy nie podołają ale pies ale psy duże lubią biegać przy rowerze tym bardziej że swojim ukochanym opiekunem :)
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #42 : 2004-12-29, 22:08 »
mój jest średni i też lubi  :P  ale oszukuje  :lol: ...
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #43 : 2004-12-29, 22:09 »
a Łapa czasem szczeka jak się biegnie :(
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #44 : 2004-12-29, 22:10 »
Dlaczego oszukuje :D:D:D no średnie psy sie nadają ale nei sądze żeby sie nadawały yorki lub jamniki
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pies i rower.
« Odpowiedz #44 : 2004-12-29, 22:10 »

olc!a

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #45 : 2004-12-29, 22:10 »
Nancy - problem w tym, że pies to kompletny wariat i zdarzy mu się zapomnieć, że nie wolno ciągnąć. A wtedy ja i rower w krzakach :lol: A na smyczy z amortyuzatorem zdążyłabym zareagować, o ile ona jest skuteczna.
Mojo - wszyscy doskonale o tym wiemy... ale nie ma to jak nabić posta
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #46 : 2004-12-29, 22:11 »
no bo jak na smyczy jest przy rowerze to juz zwalnia i dyszy... niby wielce zmęczony, a jak sie spuści ze smyczy to szaleje jak głupi...  :lol:
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #47 : 2004-12-29, 22:12 »
Poprostu napisałem obok i to nie jest napisanie posta było napisać w nawiasie a nie małym druczkiem  <---- a to sie nazywa nabiciem posta :/
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #48 : 2004-12-29, 22:13 »
symulant wstrętny :lol:
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #49 : 2004-12-29, 22:15 »
pacuszka popieram  :lol:

OLC!A to bedziesz miała extremalnie  :lol:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #50 : 2004-12-29, 23:29 »
Nu... będzie ciekawie :lol:
Teraz pomyślałam jeszcze o dlawiku lub obroży półzaciskowej ( http://www.karusek.com.pl/img_prod/b/b_2720.jpg ), tylko czy będzie się rozluźniać... Na rowerze nie bardzo jest jak tego pilnować.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pies i rower.
« Odpowiedz #50 : 2004-12-29, 23:29 »

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Pies i rower.
« Odpowiedź #51 : 2004-12-29, 23:46 »
a powiedzcie mi, bo mam taką sprawę. mianowicie Zuzka ciągnie przy rowerze, ale słucha mnie i wie że np. w mieście nie wolno. i taka sprawa. na obroży ciągnięcie jest największą przyjemnością, a dostałam w zeszłym roku szelki ( takie zwykłe, nie szorki tylko takie drugie, a właściewie "pseudo takie"  <- wiem że bardzo jasno to napisałam :P ), ale ona nie chce w nich ciągnąć. podejrzewam że jest jej w nich niewygodnie, bo jak to seterem ma wąską klatę, i ten pasek który ma iść przez klatę przesuwa się i wpija się w pachwinę zewnętrznej łapy.

tak więc czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy dla takiego psa jak seter mają prawo bytu wygodne szelki ? czy wszystkie będą zjeżdżać ?? to dla niej wielka radocha a nie chcę żeby dusiła się w obroży...
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Pies i rower.
« Odpowiedź #52 : 2004-12-30, 08:50 »
Psy generalnie powinny chodzić po lewej stronie. Ja tego nie przestrzegam ale moje psinki na ktora strone bym ich nie dała zaakceptują to  :wink: Moje sobie biegają na zwykłej smyczy (1,5 m bodajże). Uczyłam je od szczeniaka i trudności nie bylo ;) Musisz najpierw zacząć psa do rowerusamgo przyzwyczaić póżniej prowadzić rower i psa i na koniec krótkie przejazdzki. Odradzam jazdę na rowerze z psem ktory się ciągnie...  :lol:

PS. Może kup jej wygodniejsze szelki. Dobrej firmy ;) Psa jak coś uwiera nie ciągnie się bo to mu najwidoczniej sprawia ból. Już lepiej na tym pasku niż takich pseudo szelkach ;) Kup mu szeleczki dopasowane (najlepiej na zakupy wybierz się z psiakiem) Szyje się szelki dla różnych psów, chihuahua, goldeny, charty :P I wkońcu sweterki  :lol:
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #53 : 2004-12-30, 09:34 »
najlepszym wyjściem jest nauczyć psa że ciągnąć nie wolno  :P  wiemw iek łatwo powiedzieć... a szelki?? hmm wydaje mi sie że jakieś dla seterów muszą być dopasowane i nie uwierające...  
aha golden(ka) uczyłaś sy od szczeniaczka tak?? i takie maluchy biegały przy rowerze??  :roll:
Zapisane

Jaśka

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #54 : 2004-12-30, 09:40 »
Ja kiedyś uczyłam Bete biegać przy rowerze ale szczekała i łapała mnie za nogawki... Zawsze jak miałam ją bez smyczy na spacerze(rzadko) to biedła za rowerem i gryzła nogawki jakims ludziom az raz pobiegla za motorem i ja potracił  :grr:  :grr: Ale nic jej sie wted nie stało tylko takie czarne futerka miała, brudne od kol  :grr:
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #55 : 2004-12-30, 09:46 »
ojej to kiepsko  :(  moze  w ten sposób chciała powiedzieć ze wcale nei chce biec przy tym głupim rowerze...
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Pies i rower.
« Odpowiedź #56 : 2004-12-30, 09:46 »
Cytuj

aha golden(ka) uczyłaś sy od szczeniaczka tak?? i takie maluchy biegały przy rowerze??

Uczyłam :P Tzn. nie brałam odrazu psa wio galopujemy do Wrocławia i z powrotem. Psa od szczeniaka uczyłam. Zaczęło sie od przyzwyczajania do roweru (co trochę potrwało) w wieku 6 mies. zaczęły sie pierwsze 5 min. przejazdzki, nastepnie jak psy juz skonczyly fazę rozwojową tzn. 1,5 roku to zaczynały się już dłuższe przejazdzki.
Nauka nie polega na tym że psa od razu przywiązujesz do roweru i jedziesz z nim pół Polski... tak jak komendy siad nie nauczysz odrazu...  :roll:
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #57 : 2004-12-30, 09:52 »
aha nom to dobrze bo już sie wystraszyłam... zawsze mi mówiono że pies musi skończyć rok... włąśnie ze względu na fakt ze rośnie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pies i rower.
« Odpowiedz #57 : 2004-12-30, 09:52 »

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Pies i rower.
« Odpowiedź #58 : 2004-12-30, 10:47 »
Niom musi bo takie bieganie non stop, wpływa źle na jego rozwój...  :P Dlatego też trzeeba pamiętać żeby w odpowiednim czasie zacząć jazdę :]
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Pies i rower.
« Odpowiedź #59 : 2004-12-30, 10:49 »
dokładnie  8)  o to mi chodziło  :P  rozwaga przede wszystkim...
a tak apropos to mój Snoopulek dawno nie biegał przy kółkach... :roll:  :?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 27 zapytaniami.