Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Wygląd akwarium  (Przeczytany 2573 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bunio

  • Gość
Wygląd akwarium
« : 2004-04-27, 20:26 »
Jaki macie wygląd akwarium ? Chodzi mi o to jak wygląda, jakie macie roślinki i rybki, a może ktoś ma zdjęcia i się podzieli nimi tutaj ?
Zapisane

Raffy

  • Gość
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #2 : 2004-04-28, 15:09 »
Raffy, ale to nie są zdjęcia, tylko rysunki  :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wygląd akwarium
« Odpowiedz #2 : 2004-04-28, 15:09 »

chichon

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #3 : 2004-04-28, 15:15 »
25 litrów i tyle rybek (Fauna: Bojownik, 7 gupików, 6 kirysków (2 spiżowe 2 pstre 2 albinosy), 1 zbrojnik niebieski, 5 żałobniczek)?
To chyba przesada..... a moze pomylka? Moze 250litrów? A moze to w galonach  :roll: ile to 25galonow na litry?
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #4 : 2004-04-28, 15:19 »
trochu im tam ciasno  :lol:
Zapisane

Ellen

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #5 : 2004-04-28, 16:22 »
chichon, a jakie ma wymiary? Bo cos mi sie nie wydaje, zeby to wszystko dalo sie w 25 litrach upchnac.
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #6 : 2004-04-28, 18:26 »
Kto ma tyle ryb w akwarium (przepraszam, aje ja nieprzytomna dzisiaj jestem)
Zapisane

chichon

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #7 : 2004-04-29, 09:06 »
No Raffy ma tyle ryb!! Wejdzcie w link w jego poscie i poczytajcie.
Zapisane

Ellen

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #8 : 2004-04-29, 15:09 »
Rotfl, wyobrazilam sobie jak Raffy usiluje umiescic kolejna rybke w swoim akwarium, ale mu sie nie miesci, wiec dopycha noga  :P Chyba jednak jakas pomylka z tym 25 litrow.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wygląd akwarium
« Odpowiedz #8 : 2004-04-29, 15:09 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #9 : 2004-04-29, 22:18 »
hehe a to dobre  :lol:
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #10 : 2004-04-30, 16:22 »
Niezłe :lol: Chyba jednak chodziło mu o 250 l bo ma w tym akwa tyle rzeczy.
Ja mam 50 l i mam strasznie przepełnione gupikami. Nie jest to jakieś cudowne akwa, mam tylko kryptokorine chyba wielką :roll: (nie wiem jak sie pisze)i nic więcej. na dnie mam kamyczki przywiezione znad morza które wyglądają bardzo ładnie.
Mam do was pytanko. Jak często zmieniacie wode? Bo słyszłam że powinno sie jak najrzadziej wymieniać bo tworzy sie stałe środowisko. Ja nie zmieniam od ponad roku chyba już....
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #11 : 2004-04-30, 17:31 »
Niestety, nie pomyliliscie sie. Raffy ma 25 (dwadziescia piec) litrow :?
Zapisane

Asmi

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #12 : 2004-04-30, 18:01 »
A moje mozecie zobaczyc pod adresem w moim podpisie. Jest tam tez moja facjata :wink: .
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #13 : 2004-05-05, 09:32 »
Cytat: koniulka
Niezłe :lol: Chyba jednak chodziło mu o 250 l bo ma w tym akwa tyle rzeczy.
Ja mam 50 l i mam strasznie przepełnione gupikami. Nie jest to jakieś cudowne akwa, mam tylko kryptokorine chyba wielką :roll: (nie wiem jak sie pisze)i nic więcej. na dnie mam kamyczki przywiezione znad morza które wyglądają bardzo ładnie.
Mam do was pytanko. Jak często zmieniacie wode? Bo słyszłam że powinno sie jak najrzadziej wymieniać bo tworzy sie stałe środowisko. Ja nie zmieniam od ponad roku chyba już....


Im częściej się wymienia wodę tym lepiej. Ryby tak samo jak inne stworzenia muszą się załatwiać. Robią to tuż do wody. W naturalnym środowisku istnieje ustalona równowaga biologiczna. W akwarium tej równowagi nie ma (to znaczy w dobrze utrzymanym jest, ale nigdy nie 100%). Po pewnym czasie ich odchody zaczynają się przemieniać w azotyny, te w azotany, a te z kolei w amoniak, który jest trujący i szkodliwy dla ryb. Więc im częściej się podmienia tym lepiej. Oczywiście bez przesady, bo to też nie działa rybom na zdrowie. A już całkowitym błędem jest wymienianie całej wody, jak to robią niektórzy "akfaryści" (w tym słowie celowo popełniłam błąd ortograficzny).
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #14 : 2004-05-05, 10:21 »
Raz w tygodniu wymiana 1/3 objętości akwarium.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wygląd akwarium
« Odpowiedz #14 : 2004-05-05, 10:21 »

bunio

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #15 : 2004-05-05, 12:35 »
ja wymieniam całą wodę raz na 2tygodnie
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #16 : 2004-05-05, 13:02 »
Cytuj

ja wymieniam całą wodę raz na 2tygodnie

Źle robisz.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #17 : 2004-05-05, 13:38 »
Olka1992, zauwaz, ze mul z dna sie regularnie usuwa (a przynajmniej powinno sie usuwac), wiec nie ma miejsca zatruwanie wody odchodami, szczatkami roslin czy resztkami pozywienia. Przy okazji usuwania mulu sila rzeczy zazwyczaj usuwasz jakas czesc wody i musisz dolac czystej.
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #18 : 2004-05-05, 14:06 »
Cytat: bunio
ja wymieniam całą wodę raz na 2tygodnie


Całą :shock:? To co w tym czasie robisz z rybkami?
Zapisane

Asmi

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #19 : 2004-05-05, 14:29 »
Bo pewnie co dwa tygodnie masz mleko w akwarium.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #20 : 2004-05-05, 14:35 »
Cytuj

Bo pewnie co dwa tygodnie masz mleko w akwarium

I tak w kółko Macieju :mrgreen:
Sie nie zna podstaw akwarystyki to wychodzą takie rewelacje :mrgreen:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wygląd akwarium
« Odpowiedz #20 : 2004-05-05, 14:35 »

madcoy

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #21 : 2004-05-05, 15:57 »
Im częściej się wymienia wodę tym lepiej.

Wrecz przeciwnie.
Im rzadziej - tym lepiej. Za to jak zauwazyla Wiedzma - powinno sie usuwac odchody rybie z dna jak najczesciej. I po klopocie zatrucia.
Im rzadziej zmieniamy wode - tym bardziej stale warunki pozostaja w akwarium.
Nie nalezy tez zapominac ze dla ryb - kazda zmiana wody jest stresem.
Zapisane

bunio

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #22 : 2004-05-05, 17:05 »
może źle się wyraziłem, wymieniam prawie całą wodę no bo rybki gdzieś muszą pozostać a nie przenoszę ich do innego miejsca, sam mam kolegę który na ten czaś przekłada rybki do słoika...............ahaaaaaaa wymieniam co 2tyg bo mi tak poradził pan ze sklepu akwarystycznego, zdawało mi się ze ktoś taki musi się znać :(
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #23 : 2004-05-05, 18:03 »
Racja .. zdawało Ci się :mrgreen:
Zapisane

Duch [incognito]

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #24 : 2004-05-06, 01:28 »
Cytat: madcoy
Im częściej się wymienia wodę tym lepiej.
Wrecz przeciwnie.
Im rzadziej - tym lepiej.
Im rzadziej zmieniamy wode - tym bardziej stale warunki pozostaja w akwarium.
Nie nalezy tez zapominac ze dla ryb - kazda zmiana wody jest stresem.

Nie jest to do końca prawdą bo patrząc np. na środowisko rzeczne woda jest tam tak naprawdę wymieniana kilka/kilkadziesiąt razy na dobę w obrębie biotopu danego gatunku. IMO w akwarium powinno się wymieniać conajmniej 30% wody tygodniowo gdyż:
-zapobiega to gromadzeniu się substancji toksycznych (nawet najbardziej wydajna filtracja nie jest nawet namiastką tego co dzieje się w naturze.....nawet jeżeli testy pokazują dobre wyniki to nie należy im ślepo ufać :) )
-z akwarium usuwane są makro i mikroelementów trudnoprzyswajalne przez rośliny (ograniczamy w ten sposób możliwość wystąpienia inwazji glonów) a dostarczane są świeże. Jest to bardzo ważne jeżeli stosujemy nawozy dla roślin.

Co do stabilności warunków to obecnie przygotowanie wody do akwarium nie stanowi problemu. Zazwyczaj woda podmieniana to odstana kranówka, która ma podstawowe parametry pH, GH, KH identyczne lub zbliżone do wody w akwarium więc nie ma mowy o skoku tych parametrów. Podmiany wykonuje się przy zgaszonym świetle więc stres jest ograniczony do minimum (oczywiście wszystko zależy od naszej zręczności :) )

Cytat: bunio
poradził pan ze sklepu akwarystycznego, zdawało mi się ze ktoś taki musi się znać

heh...sklep akwarystyczny to ostatnie miejsce gdzie Ci dobrze doradzą(oczywiście są też sklepy prowadzone przez pasjonatów, którzy nie robią tego tylko dla pieniędzy.....).

Cytat: bunio
sam mam kolegę który na ten czaś przekłada rybki do słoika

I te ryby nadal żyją?? Wyławianie to dla ryby najgorszy możliwy stres. Kiedy odzyskują siły po "incydencie" mijają dwa tygodnie i męki się powtarzają :? . Twój kolega chyba powinien się zastanowić nad tym co robi......

Cytat: Olka1992
Po pewnym czasie ich odchody zaczynają się przemieniać w azotyny, te w azotany, a te z kolei w amoniak, który jest trujący i szkodliwy dla ryb.

Jest zupełnie odwrotnie :)  :P . Rybie odchody (w zależności od pH) przekształcają się w amoniak albo jon amonowy a natępnie w azotyny i azotany.
Zapisane

maniut

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #25 : 2004-05-06, 09:22 »
eh ok to jak tga wode przygotowac?? ile musi stac??

i jak usunac odchody z dna jak sie nie ma zadnych czyscicieli dna??
Zapisane

madcoy

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #26 : 2004-05-06, 09:36 »
Nie jest to do końca prawdą bo patrząc np. na środowisko rzeczne woda jest tam tak naprawdę wymieniana kilka/kilkadziesiąt razy na dobę w obrębie biotopu danego gatunku. IMO w akwarium powinno się wymieniać conajmniej 30% wody tygodniowo gdyż........

OK - trudno sie z Toba nie zgodzic - tyle ze ja pisalem o wymianie wody calkowitej - co jest dla mnie rzecza niepojeta. Naturalne jest wymienianie czesci wody (chocby ze wzgledu na parowanie). W ten sposob zapobiegamy i zanieczyszczeniom wody i stresowi ryb. O czym tu juz pisalem. Moje akwarium totalnemu czyszczeniu podlega raz na dwa/trzy lata. Nie czesciej.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #27 : 2004-05-06, 10:49 »
Cytuj

i jak usunac odchody z dna jak sie nie ma zadnych czyscicieli dna??

Odmulaj, o na boga obalcie ten mit że kiryski i zbrojniki kupuje sie po to ażeby żarły odchody innych ryb !
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wygląd akwarium
« Odpowiedz #27 : 2004-05-06, 10:49 »

maniut

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #28 : 2004-05-06, 11:00 »
nio fakt ze moje (w drugim akwa) nie sprzataja. a odmulac jak?? ja mam taka rurke z takim czyms dziwnym na kncu ale alebo ja nie wiem jak tgo uzywac albo to wogle nie czysci no i ile ta woda musi sie "odstawac"?
Zapisane

Duch [incognito]

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #29 : 2004-05-06, 14:49 »
Cytat: madcoy
OK - trudno sie z Toba nie zgodzic - tyle ze ja pisalem o wymianie wody calkowitej - co jest dla mnie rzecza niepojeta.

OK :) ...najwidoczniej się niezrozumieliśmy.

Cytat: maniut
nio fakt ze moje (w drugim akwa) ie sprzataja. a odmulac jak?? ja mam taka rurke z takim czyms dziwnym na kncu ae alebo ja nie wiem jak tgo uzywac albo to wogle nie czyscinio

Zasysasz wodę z akwa(np. ustami :wink: ) i zlewasz ją do wiadra. Końcówką w kształcie dzwona "jeździsz" powoli po dnie lekko wzruszając żwir.......w ten sposób większość lekkich zanieczyszczeń (w tym odchody ryb) jest zasysanych razem z wodą.

Cytat: maniut
i le ta woda musi sie "odstawac"

Wystarczy jedna doba. Chodzi głównie o to aby chlor odparował z "rurovitu" :)

ps. warto czasem korzystać z podglądu swojego posta aby unikać głupich literówek :lol:
ps2. Maniut plizzzzz popracuj nad składnią zdań :lol:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 27 zapytaniami.