Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Wygląd akwarium  (Przeczytany 2572 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asmi

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #30 : 2004-05-06, 16:01 »
Cytat: maniut
nio fakt ze moje (w drugim akwa) ie sprzataja. a odmulac jak?? ja mam taka rurke z takim czyms dziwnym na kncu ae alebo ja nie wiem jak tgo uzywac albo to wogle nie czyscinio i le ta woda musi sie "odstawac"

Opis takiego prostego odmulacz juz zamiescilem na tym forum. Jak masz duzo cierpliwosci to poszukaj :lol: .
Zapisane

maniut

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #31 : 2004-05-06, 16:08 »
ja mam odmulacz u juz wszystko wiem ale moze dlatego ze jest w tym akwa BARDZO brudno nic ten odmulacz nie wyczyscil. ale sprubuje jeszcze raz pozniej
Zapisane

Asmi

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #32 : 2004-05-06, 19:17 »
Cytat: maniut
ja mam odmulacz u juz wszystko wiem ale moze dlatego ze jest w tym akwa BARDZO brudno nic ten odmulacz nie wyczyscil. ale sprubuje jeszcze raz pozniej

Domyslam sie, ze ten odmulacz, ktory masz to zwykly odkurzacz napedzany brzeczykiem. Takim "czyms" nie odmulisz zwiru, a jedynie zbierzesz syf z wierzchu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wygląd akwarium
« Odpowiedz #32 : 2004-05-06, 19:17 »

maniut

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #33 : 2004-05-06, 22:00 »
nie ten odmulacz to rurka z koncowka w ksztalcie dzwona
Zapisane

Ellen

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #34 : 2004-05-07, 17:10 »
Co do wymiany wody. Calej nie wymienia sie nigdy, a czestotliwosc podmian zalezy od ryb i od biotopu, z ktorego pochodza. Jesli w naturalnym srodowisku ryby zyja w starej, stojacej wodzie, to wiadomo, ze bedziemy im rzadziej podmieniac wode niz tym, ktore pochodza z krystalicznie czystych strumieni.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #35 : 2004-05-07, 20:08 »
A co ma biotop do podmian wody? Wode podmienia sie zeby z niej pozbyc sie zwiazkow, ktore dla ryb moga byc szkodliwe, np. azotany. A czy ryby sa z zastoisk wodnych czy tez wod plynacych nie ma to zadnego znaczenia.
Zapisane

Ellen

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #36 : 2004-05-07, 20:38 »
Imho tym z zastoisk nie bedzie bardzo przeszkadzac woda dluzej nie podmieniana lub podmieniana czesto, ale w malych ilosciach.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #37 : 2004-05-07, 22:10 »
Ellen zauwaz, ze zastoiska wodne znajduja sie na wolnym powietrzu, gdzie woda paruje, nastepnie uzupelniana jest przez opady deszczu, ktore w tropiku zdarzaj sie codziennie. Tak wiec nie pisz prosze o dluzszej przerwie w podmianach wody. Mozesz i kilka lat wody nie podmieniac, ale sama wiesz, ze ryby glosu nie maja i nie powiedza Tobie, ze jest im zle bo woda zawiera zwiazki, ktore nie pozwalaja im cieszyc sie czysta woda, a i pomalu je podtruwaja.
Zapisane

Ellen

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #38 : 2004-05-08, 11:56 »
Dobra, OK, przeciez nie chodzilo mi o podmiany co kilka lat czy miesiecy  :P W kazdym razie moj bojownik jest niechetny do budowania gniazda i zabral sie za nie dopiero jak z powodu urazu reki nie podmienialam wody przez 3 tygodnie i sie lekki syf zrobil i glony. Inna sprawa, ze wtedy mialam tylko 2 rybki w akwa 85 litrow z duza iloscia roslin  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wygląd akwarium
« Odpowiedz #38 : 2004-05-08, 11:56 »

berserker16

  • Gość
Wygląd akwarium
« Odpowiedź #39 : 2004-05-14, 15:36 »
jesli chcecie zobaczyc moje ryby i akwa zobaczcie sobie na moją stronkę!
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.132 sekund z 22 zapytaniami.