Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: krzywica wśród ryb?  (Przeczytany 8838 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
krzywica wśród ryb?
« : 2004-05-24, 15:12 »
czy to możliwe?
wczoraj wróciłam po 2 dniach nieobecności i patrzę jeden z małych gupików jest wygięty w kształcie litery "u" wcześniej nie widziłam żeby ta ryba była wykrzywiona
i jeszcze jest to samica więc jak myślicie jeżeli by miałam małe to one by były takie same czy normalne bo nie wiem czy odławiać?
Zapisane

Raffy

  • Gość
krzywica wśród ryb?
« Odpowiedź #1 : 2004-05-24, 15:54 »
chyba wada genetyczna albo jakas ryba wzięła małego w pysk i polem wyplula :?
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
krzywica wśród ryb?
« Odpowiedź #2 : 2004-05-24, 16:02 »
tylko że ona nie jest juz taka mała ma 1,5 cm
Zapisane

Forum Zwierzaki

krzywica wśród ryb?
« Odpowiedz #2 : 2004-05-24, 16:02 »

Raffy

  • Gość
krzywica wśród ryb?
« Odpowiedź #3 : 2004-05-24, 17:49 »
stawiam na wady genetyczne
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
krzywica wśród ryb?
« Odpowiedź #4 : 2004-05-24, 18:09 »
Cytat: Raffy
jakas ryba wzięła małego w pysk i polem wyplula :?


taaaaaaaaaak raffy taaaaaaaaaaak :lol:

emyla - tak sie dzieje jak rodzina ze tak powiem ze soba kopuluje
takie rybki niestety najlepiej uspic, bo sie mecza...
Zapisane

Raffy

  • Gość
krzywica wśród ryb?
« Odpowiedź #5 : 2004-05-24, 18:21 »
Wika, tak :/ wczoraj maly gupol uciekł z kotnika i ukrył wsród zwirku i potem zauwazyłem że kirysek Wiktor ma coś czarnego na pysku i od razu siem domyslalem ze to ten uciekinier i wiec ganiałem patykiem Wiktora i w koncu wypluł a mały miał krzywe ciałko takie wygiete i przeżył tylko 6 godz :cry: Wiktorek nie mógl przełknąc bo był troszkę za duży ale w pysku trzymal :?
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
krzywica wśród ryb?
« Odpowiedź #6 : 2004-05-25, 09:52 »
po pierwsze to nie byla rodzina bo samiec kupiony w jednym sklepie a samica w drugim
 
to co mam tą rybę w kiblu spuścić czy walnąć czymś żeby ją zabić??!! :shock:   :(
w sumie to ta ryba czuje sie dobrze zaatakowala nawet moja rekę jak włożyłąmdo akwa
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
krzywica wśród ryb?
« Odpowiedź #7 : 2004-05-26, 18:18 »
nienie, bron Boze nie w kiblu!!
jesli ryba sie czuje dobrze, nie widac po niej bolu, normalnie plywa i je, to jej nie usypiaj.
jesli jednak tak nie jest, to.. uspic :(
sa dwa sposoby: wlozyc do kieliszka z alkoholem (wodka albo spitytusem :roll: ;) , nie pamietam ;P) , albo wlozyc w kubeczku z woda do zamrazarki na 15 minut- ryba wtedy usypia..
walnąc tez mozna, to chyba najszybsza smierc, ale trzeba to zrobic dobrze i sprawnie- tzn ostrym nozem caly leb w okolicy skrzel, z tego co wiem..
osobiscie usypialam rybke w zamrazarce..
Zapisane

Olka1992

  • Gość
krzywica wśród ryb?
« Odpowiedź #8 : 2004-05-26, 20:15 »
Zamrażanie nie jest najlepszym pomysłem. Sporo czasu minie nim, ryba uśnie, a sama czuje jak jej ciało jest zamrażane. Cierpi wtedy wielkie katusze. I faktycznie najlepiej jest usypiać w alkoholu, albo metodami typu właśnie odcięcie głowy. Można też zrobić to w ten sposób, że rybę wyjmujemy z wody, po czym wsadzamy jej palec do pyska i po prostu rozrywamy jej kręgosłup. Metoda brutalna, ale ryba tak nie cierpi. I przede wszystkim- NIE SPUSZACZAĆ! Ryby potrafią przez bardzo długi czas duścić się wśród ścieków

Temat nieprzyjemny, ale niestety prawdziwy :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

krzywica wśród ryb?
« Odpowiedz #8 : 2004-05-26, 20:15 »

Naomi151

  • Gość
krzywica wśród ryb?
« Odpowiedź #9 : 2004-05-26, 20:48 »
Cytuj

Można też zrobić to w ten sposób, że rybę wyjmujemy z wody, po czym wsadzamy jej palec do pyska i po prostu rozrywamy jej kręgosłup

Wydaje mi się, że włożyć gupikowi palec do pyska to raczej nie mozliwe, a rozrywanie kręgosłupa napewno bardzo boli, może śmierć szybka ale niezbyt humanitarna... :roll:
Najlepiej mi sie wydaje zamrozić, ale jeżeli rybka normalnmie funkcjonuje to najlepiej ją zostawic, no chyba że ta wada bardzo jej przeszkadza i widac że się męczy, to nie ma innego wyjścia jak uspić.
A o tej metodzie z alkoholem to pierwszy raz słyszę, ale może to też jest skuteczne no i pewnie szybsze niż zamrażanie.
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
krzywica wśród ryb?
« Odpowiedź #10 : 2004-05-26, 23:57 »
mi tak się rybka kiedyś wygieła od zmainy ciśnienia, jak ją z małego akwa wpuściłam do dużego, a po jakimś czasie się wyprostowała. ostatnio w zoologiku sprzedawali takie krzywe gupiki i jakieś dziciaki je kupowały za okazy  :lol:
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
krzywica wśród ryb?
« Odpowiedź #11 : 2004-05-27, 15:11 »
u mnie caly czas w tym samym akwa są więc to nie od ciśnienia
na razie zostawię ja w spokoju a jakby co to alkohol pozostanie
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
krzywica wśród ryb?
« Odpowiedź #12 : 2004-05-27, 17:10 »
OLka1992, zdania na ten temat sa podzielone.
uwazam ze rozerwanie kregoslupa jest zbyt brutalne :/
jako najlepszy sposob uwazam ryba->deska->nóż->sru..
potem: zamrozenie egzekwo z alkoholem, nie wiem co lepsze- z tego co slyszalam to ryba w zamrazarce po prostu usypia, metabolizm jej ustaje i nic nie czuje; co do alkoholu, nie znam sie, ale czy wtedy w ogole ryba moze oddychac???? w tym alkoholu..
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
krzywica wśród ryb?
« Odpowiedź #13 : 2004-05-27, 17:46 »
Nie w samym alkoholu! Strach sie bać co ta biedna ryba wtedy by czuła. Robi sie roztwór alkohol + woda, 3:1 z czasem zwieksza sie ilosć alkoholu w wodzie aż do 1:1 wtedt ryba "odpływa"

Zamrażanie nie polega na dosłownym mrożeniu na zywca ale na uśpieniu ryby, te gatunki które pływają w akwariach sa na ogół ciepłolubne i już w temperaturze 15-18 stopni ich metabolizm zwalnia tak że serce przestaje bić. Niema tu mowy o cierpieniu.
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
krzywica wśród ryb?
« Odpowiedź #14 : 2004-05-27, 19:06 »
bo głowy obiąć bym po prostu rybie nie mogła albi palca do pyska wsadzić buu  morderstwo!
Zapisane

Forum Zwierzaki

krzywica wśród ryb?
« Odpowiedz #14 : 2004-05-27, 19:06 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
krzywica wśród ryb?
« Odpowiedź #15 : 2004-06-10, 15:45 »
!! kurzcze to jet chyba jakieś zaraźliwe!! miałam już ladną wyrośniętą samicę z tego samego miotu i wykrzywiła się!!!
tylko samce są ładne i możę kilka samic ( małe są na razie więc nie wiadomo co bedzie potem)
może to coś od wody ?? POMOCY
Zapisane

Olka1992

  • Gość
krzywica wśród ryb?
« Odpowiedź #16 : 2004-06-10, 16:36 »
Cytat: harpia
Nie w samym alkoholu! Strach sie bać co ta biedna ryba wtedy by czuła. Robi sie roztwór alkohol + woda, 3:1 z czasem zwieksza sie ilosć alkoholu w wodzie aż do 1:1 wtedt ryba "odpływa"

Zamrażanie nie polega na dosłownym mrożeniu na zywca ale na uśpieniu ryby, te gatunki które pływają w akwariach sa na ogół ciepłolubne i już w temperaturze 15-18 stopni ich metabolizm zwalnia tak że serce przestaje bić. Niema tu mowy o cierpieniu.


15-18, tak. Ale na pewno nie w zamrażarce.

Kesi- faktycznie szybka, a że szybka nie ma mowy o cierpieniu (choć ja nie byłabym w stanie tak zrobić).
Zapisane

Ritka

  • Gość
krzywica wśród ryb?
« Odpowiedź #17 : 2004-06-12, 12:14 »
no, ale nożem nie trafisz w gupika :D
ja jestem za lodówką sama tak robiłam.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 25 zapytaniami.