Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...  (Przeczytany 2092 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tyska

  • Gość
Witajcie!!!! Mam do was takie pytanie od kilku tygodni iteresuje sie zakupem szynszyla a nie moge znalesc zadnej dobrej stronki... mam do was taka prozbe abyscie mi poradzili czy warto kupic takie zwierzatko czy duza klatke potzrebuje czy sprawia klopoty i czy duzo kosztuje utrzymanie oraz czy sprawia klopoty...  :)  :)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedź #1 : 2004-05-31, 18:22 »
Oh tak się tymi kłopotami martwisz że aż napisałaś dwa razy  :lol:
napewno warto kupić  zwierzaka, klatkę potrzebuje dużą, z pięterkami, najlepiej drewnianymi. Kłopotów nie sprawia prawie wcale, ale trzeba je pilnować bo potrafią nabroić. Nie są zbyt drogie w utrzymaniu. Więcej przeczytasz na stronach:

http://www.szynszyla.nonet.pl/
http://mhampel.webpark.pl/szynszyle/
http://szynszylki.w.interia.pl/
Zapisane

tyska

  • Gość
Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedź #2 : 2004-05-31, 18:42 »
A czy duza moze byc taka szynszyla bo jak widze zdjecia to niektore sa takie duze a inne takie male ?? :?:  :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedz #2 : 2004-05-31, 18:42 »

szynszylka

  • Gość
Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedź #3 : 2004-06-02, 23:32 »
Pewnie te duze co widzialas tio dorosle szynszylki a małe tio kilkumiesieczne maluszki. szynszylki takie które trzymamy w domach moga urosnąć do wielkosci hmm króliczka minaturowego, ale sa znacznie delikatniejsze i bardziej skoczne. W dodatku maja długaśne ogonki takie jak koszatniczki i ogromniaste wąsiska. Taka szynszylka to żywe srebro,trzeba miec oczy dookoła głowy, potafi skoczyc nawet na wysokośc klamki do drzwi i sobie je otworzyc( moj szylek wlasnie tak roki,cfaniak  ;) ) Jeśli potrzebujesz porady i informacji "od kuchni" na temat szylek to zapraszam na nasze forum http://members.lycos.co.uk/forumszylek/index.php
służymy rada w kazdej chwili.
Zapisane

szycha

  • Gość
Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedź #5 : 2004-06-03, 14:47 »
no wiec tak ja mam sama szynszyle ,jest to bardzo delikatne zwierze:podrzebuje specjalnego żarcia najlepiej z firmy Vitapol,UWAGA trza sprawdzac czy nie ma moli,tak samo z kolbami,nie nalezy ich przekarmiać,potrzebuja dosyc duzej klatki,najlepiej kupic bardzo małego szylke poniewaz pordziej sie on przyzwyczai i od razu do głaskac.co do wypuszczaniato powinno sie zatkać wszystkie konty,a powinien pupil biegac codziennie po pOl- godzine wiecej informacjiotrzymasz wysyłając do mnie emaila na adres: aibea@op.pl
szycha
Zapisane

Kira

  • Gość
Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedź #6 : 2004-06-03, 19:19 »
:) Jednegoszylka lepiej samego nie trzymaćpoze stać sie osowialy chyba ze masz duzo dla nieg czasu :)
Te spec Jedzenie to Granulat :? ?? Mojej kolezanki do 1 roku zycia szylki karmoino mieszanką ziaren a pozniej stponiowo zmien na granulat :)
Minimum 30 minut najlepiej 1 do 2 godzin :wink:
Zapisane

tyska

  • Gość
Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedź #7 : 2004-06-04, 18:55 »
mam pytanie bo slyszalam ze te male ciortki musza miec metalowa kuwete i drewniane polki czy to prawda i zjakich powodow ?? A i jeszcze jedno jak myslicie czy taka szynszyla moze zamieszkac na blokach ???
Zapisane

Kira

  • Gość
Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedź #8 : 2004-06-05, 15:01 »
:roll: bo  mogą chyba pogryżć ..ale sie nie wypowiadam sie bo szylli jeszcze nie mialam... :wink: pólki drewniane łatwiejsze w umyciu... :roll:
infoznajdziesz na stronach o szylkak zarejestr. sie na forum szylkow ..tam sie wiecej dowiesz :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedz #8 : 2004-06-05, 15:01 »

tyska

  • Gość
Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedź #9 : 2004-06-05, 17:21 »
ej a macie swoje szylaki w metalowych czy plastikowych kuwetach do klatek???  :?
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedź #10 : 2004-06-05, 18:39 »
Moje szynszyle nie mają kuwety. Trzeba im po prostu często sprzątać ;) Ale to mi nie wadzi :)
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

tyska

  • Gość
Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedź #11 : 2004-06-05, 18:57 »
jak to nie maja kuwety?? :?  to gdzie jes tyrzymasz w akwarium?? jak czest sprzatac ??  :?  :?
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedź #12 : 2004-06-05, 19:11 »
Trzymam je w klatce. Myślałam, że chodzi ci o takie gryzoniowate WC :) Mają drewnianą klatkę z osiatkowanym dnem i plastikową tacką pod spodem. Wystarczy wyjąć tackę, umyć ją i już czysto :) Nie zrozumiałam, że mówisz o całym dnie klatki.
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

tyska

  • Gość
Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedź #13 : 2004-06-05, 19:22 »
aaaa.. :) spoko a jak je nauczylas zalatwiac sie w tym drewnianym sznszyl WC ???
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedź #14 : 2004-06-05, 19:25 »
One same jakoś zaczęły :) Od początku... może im tak wygodniej :P
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Forum Zwierzaki

Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedz #14 : 2004-06-05, 19:25 »

tyska

  • Gość
Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedź #15 : 2004-06-05, 19:51 »
ale exclusiv te twoje szylki a ja mam maly problem bo mi rodzice nie chca sie zgodzic to znaczy tata konkretnei bo mum by mi kupila i teraz mam dylemat :D
Zapisane

Kira

  • Gość
Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedź #16 : 2004-06-09, 22:11 »
:P Męcz przekonuj i  :wink: wygrasz.... 8) szylaki... :wink:
Zapisane

tyska

  • Gość
Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedź #17 : 2004-06-09, 22:29 »
z psem trwalo to cale 20 lat bo moj brat jak byl maly tesh chcial i lipa i dopiero po 20 latach ale mam nadzieje ze z tym bedzie lepiej i szybciej :D   :)  :D A tak z ciekawosci jak wasze szylki sie nazywaja ?? :D :wink:
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedź #18 : 2004-06-12, 22:19 »
mnie też sie szylka marzy...
Zapisane

tyska

  • Gość
Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedź #19 : 2004-06-13, 08:46 »
Mam psa i teraz jak mowisz tez mi sie marzy szynszyl tylko jak zauwazylam utrzymanie nie jest tak drogie jak sam zakup teoretycznie klatka kolo 130zł spokojnie talerz do kapieli i poidelka 20-30zł sam szynszyl 70zł w góre i jeszcze wiaderko dorej karmy :) 5zł i ściółka neich zaokrągle 5zł wychodzi okolo 230-250zł jeśli o czymś nie zapomnilam
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedź #20 : 2004-06-13, 10:30 »
u mnie zwykły szary szynszyl kosztuje ok.100-160 zł a beżowy to już 260zł :(  ale moji rodzice się nie zgadzają i nie chodzi o cene... Zresztą najlepiejbyłoby 3mać dwie szynszyle Bo raźniej :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedz #20 : 2004-06-13, 10:30 »

tyska

  • Gość
Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedź #21 : 2004-06-13, 11:02 »
u mnie je jak rozmawialm z hodowca w Łodzi za czarna aksamitna chce 100zł a za standart 70zł ale jak by sie uparł w zeologicznym chyba by były tańsze albo prosto z hodowli i w tedy kupujesz na hodowli np nie plodna samicke i masz taniej bo dla hodowcow na futerka jest to bradzo wazne a dla nas chyba mnie no chyba ze chcesz miec ich wiecej
Zapisane

AnUSiA

  • Gość
Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedź #22 : 2004-06-13, 12:26 »
Ja mam teraz małego ok 3mieś szynszylka u nas w zoologiku kosztuja 100,ja sprzedaje za połowe a i kladkę z jedna półeczka mozna kupić za 90zł
Zapisane

tyska

  • Gość
gazzem
« Odpowiedź #23 : 2004-06-13, 12:52 »
AnUSia a z kad jestes ??
masz gadu gadu skontaktujmy sie !!!! jestem chyba chetna co do klatki tak mi sie zdaje ale nie na 100%
Zapisane

Kira

  • Gość
Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedź #24 : 2004-06-18, 22:57 »
Umnie ceny za szylki sa rekordowo wysokie od 200 do 260 :roll:
to STOLICA przecież :) ale dwa lata temu joja kumpelka kupila z fermy po chyba 50 zlotych ale tylko jednego.... :?  i tylko dlatego ze szyl mial wade furta itak by go uspili a w ten sposob zmejszyl sie im koszt utrzymania "uszkodzonych futer" :(
Zapisane

tyska

  • Gość
Szynszyle wszystkich stron świata łączcie się...
« Odpowiedź #25 : 2004-06-19, 07:53 »
u nas w Łodzi sa z hodowli domowych standart 60-80 zł a czarne aksamitne 100-150zł czyli jeszcze tak drogo u ns nie jest :D a na fermach to jeszcze nie wiem
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 27 zapytaniami.