Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: bojownik...  (Przeczytany 19228 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Essey

  • Gość
bojownik...
« : 2004-06-10, 13:14 »
Niedawno kupiłam sobie śliczną rybeńkę - bojownika. Tylko nie za bardzo wiem co ile trzeba wymieniać wodę i takie rzeczy. No i podstawowe pytanie. Czy on może żyć bez pompki i ogrzewania :?:
Zapisane

Raffy

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #1 : 2004-06-10, 13:23 »
ogrzewanie akwa jest KONIECZNE woda powinna miec 26-28 C i powierzchnia NAD wodą też powinna być ciepła bo inaczej przeziębi się. Pompka nie jest konieczna ale filtr tak. Napisz gdzie go trzymasz i jakie warunki ma.
Zapisane

Essey

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #2 : 2004-06-10, 13:39 »
trzymam go w ...yyyyyyy...kuli :oops: ...a nie akwarium. temperatura się nawet zgadza :) . Nie wiem czy by się dało tam filtr zainstalować :roll: . A wodę trzeba wymieniać codziennie (przypuszczam że tak, i tak robię) :wink: ?
Zapisane

Forum Zwierzaki

bojownik...
« Odpowiedz #2 : 2004-06-10, 13:39 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
bojownik...
« Odpowiedź #3 : 2004-06-10, 14:44 »
Mój bojownik miał podobne warunki i niestety żył bardzo krótko.  :oops:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Asia83

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #4 : 2004-06-10, 14:49 »
Miałam już kilka bojowników w życiu, i powiem Ci tak. Trzymałam w kuli bez filtra. Miałam tylko grzałkę. Najlepiej dokup jednego lub dwa glonojady. Bojowniki krzywdy im nie robią. Najlepiej żeby glonojad był stosunkowo mały (one osiągają duże rozmiary). To Ci wystarczy w oczyszczaniu szkła od wewnatrz. Jeśli chodzi o zmianę wody to zależy od tego jak szybko będzie się brudziła (Ale nie codziennie, co 5 do 14 dni - jk bedziesz zmieniala codziennie to szybko ci zdechnie bo nie wytrzyma stresu!!!). Jeśli chcesz żeby mniej się brudziła nie trzymaj kuli bezpośrednio na słońcu. Najlepiej zagospodaruj jakąś osłoniętą półkę w pokoju i zamontuj rybce światełko. Kontroluj temperaturę wody ponieważ nie może być ani za wysoka ani za niska. Jak będziesz zmieniać wodę nie wyciągaj bojownika siatką bo one nie dobrze to znoszą, najlepiej przelej go ostrożnie ze starą wodą do innego pojemniczka. Później wyczyść kulę i świerzą wodę (kranówę albo mineralną kupną) podgrzej grzałką do odpowiedniej temperatury. Zaopatrz też kulę w jakąś sztuczną roslinkę (prawdziwe szybko gniją) bo bojowniki uwielbiają się w niej chować. W albumie (Dział akwarium) umieszczone są zdjęcia kuli którą ja miałam, mojego bojownika, welony i glonojada. Możesz zobaczyć jak to u mnie wyglądało. Wstawiłam je wczoraj i dzisiaj więc są na samym początku. Dodam że moja koleżanka ma bojownika już trzeci rok a hoduje tak jak opisałam.
Powodzenia
Zapisane

Essey

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #5 : 2004-06-10, 15:01 »
Wielkie dzięki!!!! Włąśnie takiej porady oczekiwałam :) . Z glonojadami to nie wiem czy się będzie dało załatwić (rodzice :( ...) ale do reszty się zastosuję. Dzięki!
Zapisane

Asia83

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #6 : 2004-06-10, 15:04 »
Ale glonijady kosztują naprawde mało bo do 10 zł takie małe zwykłe syberyjskie bodajże. Powiesz rodzicom że to pomoże w oczyszczaniu mieszkanka rybki. Napewno się zgodzą a jak nie to trudno. Nic takiego się nie stanie.
Zapisane

Asmi

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #7 : 2004-06-10, 15:16 »
Dziewczyny, co Wy piszecie!  :grr:  :evill: Jakie glonojady do kuli i to jeszcze syberyjskie. Skad takie glonojady? Najlepiej zrobisz jak zamienisz kule na akwarium  nawet 20 litrow dla bojownika. Nie kupuj nic wiecej do kuli. Toz to znecanie sie nad rybami.
Asia, takie rady to daje sie jak ma ktos akwarium. Ze Ty zle robilas to nie znaczy, ze ktos ma powielac Twoje bledy.
Zapisane

Essey

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #8 : 2004-06-10, 15:35 »
Cytuj

Toz to znecanie sie nad rybami.


Czemu????
Zapisane

Forum Zwierzaki

bojownik...
« Odpowiedz #8 : 2004-06-10, 15:35 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
bojownik...
« Odpowiedź #9 : 2004-06-10, 15:41 »
Pinky było już dużo tematów o trzymaniu rybek w kuli zerknij se na nie
Zapisane

Essey

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #10 : 2004-06-10, 16:00 »
Poczytam, ale nie wydaje mi się żeby to było ,,znęcanie się nad rybami''
W ostateczności mogłabym go włożyć do akwa ale trochę mi się to głupie wydaje żeby taką małą rybkę wkładać do 20l. akwa...
Zapisane

Olka1992

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #11 : 2004-06-10, 16:32 »
Dla samego bojownika wystarczy 10l.
Zapisane

Asia83

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #12 : 2004-06-10, 17:27 »
Dla bojownika nie trzeba żadnego akwarium, wystarczy kula około 5 do 10 litrów!!!!!!!!
To nie jest męczenie ani znęcanie się nad glonojadem trzymanie go w kuli. Miałam już wiele ryb i troche o nich wiem. Glonojad przystosowuje się do panujących warunków, pobiera powietrze z góry i naprawde świetnie się czuje. Raz miałam glonojada syberyjskiego którego kupiłam jak miał centymetr. Po póltora roku kiedy miał około 10 cm oddałam go koleżance do dużego akwarium. Żył około 5 lat i zdechł kiedy mojej koleżanki rybki zaatakował wirus. U mnie ryby żyły bardzo długo i uważam że to świadczy o tym że dobrze się nimi zajmowałam. Nie gadajcie bzdur które gdzieś przeczytaliście albo ktoś wam powiedział jeśli nic nie wiecie o mnie. Błędy?? Każdy je popełnia. Ja nie miałam nikogo kto by mi doradził w hodowaniu zwierząt. O bojownikach między innymi musiałam szukać w różnych źródłach. Każdy mówi i pisze co innego (widoczne jest to i na tym forum i w każdym dziale). Zdążyłam się tego nauczyć. Najlepiej jest wymyśleć własną metodę opartą na opiniach innych!! - ale też bez przesady. Najważniejsze są fakty sprawdzone. Mówie to co uważam za słuszne i to dzięki czemu moje ryby byly zdrowe i żywotne.
Zapisane

Essey

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #13 : 2004-06-10, 19:14 »
podzielam zdanie Asi83 całkowicie. Dokupię jednak glonojadka (dostałam zgodę ;) ) i dorzucę do kuli jakieś roślinki, kamyczki. Czytałam inne tematy o kulach i dalej sądę że kula jest dobrym wyjściem. Jeśli jest duża i dobrze użądzona to czemu nie. Proszę was. Podajcie sensowne(!!!!!!!!) powody, dlaczego waszym zdaniem kula jest zła dla rybek.
Zapisane

Olka1992

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #14 : 2004-06-10, 19:25 »
1.Wypukłe szyby powodują u ryby "kręćka"
2.Nie możliwe jest umieszczenie filtra i grzałki.
3.Nie możliwe jest w takim mikroskopijnym "akwarium" posadzenie rośli
4.Ryby nie mają kąta w, którym mogą się schować.

A najlepiej będzie jak sama zamieszkasz w łazience. Żyj tam, jedz tam, załatwiaj się tam. I nigdy nie wychodź. Odczucia bardzo podobne do tych jakie ma rybka w kuli

A ty skąd wiesz, że czuły się świetnie? Pytałaś je o to?
Zapisane

Forum Zwierzaki

bojownik...
« Odpowiedz #14 : 2004-06-10, 19:25 »

Asia83

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #15 : 2004-06-10, 19:45 »
Ola1992 nie porównuj człowieka do ryby. Najlepiej zwierzakom byłoby w środowisku naturalnym ale pamiętaj że to my ludzie uwięziliśmy je w klatkach czy terariach. Moje ryby jakoś kręćka nie dostały. Umieszczenie grzałki jest bardzo proste! Spójrz na zdjęcie w albumie jak ja to miałam zrobione. Są dostępne specjalne małe roślinki do kul. Rybka nie musi mieć kąta. Niby po co miałaby się chować.Tylko chore ryby się chowają. A nawet jeśli chce się schować wystarczy roślinka. O tym że czuły się świetnie świadczył ich żywot. Każdemu jest łatwo krytykować a nikt nie patrzy na to co sam robi. Ja nadal zostanę przy tym że bojownik dobrze czuje się w kuli. Jak chcesz komuś podogryzać przejdz się do sklepu zoologicznego. Tam bojowniki trzymają w kubeczkach po jogurtach czasem nawet wiele miesięcy!!
Zapisane

Essey

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #16 : 2004-06-10, 20:20 »
Cytuj

Jak chcesz komuś podogryzać przejdz się do sklepu zoologicznego. Tam bojowniki trzymają w kubeczkach po jogurtach czasem nawet wiele miesięcy!!


No, niestety tak jest! Aż mi się serce krajało jak zobaczyłam te biedne rybki które nie mogą się nawet obrócić :grr:  :grr: . Jestem zła bo chciałam porad a nie kłótni i wyżywania się na mnie :grr: .

Cytuj

A ty skąd wiesz, że czuły się świetnie? Pytałaś je o to?

 
Olka1992 kopiujesz wypowiedzi Ediego z działu o terrarystyce. Jak chcesz zrobić coś złośliwego to wymyśl własne teksty :twisted:
bez obrazy dla wszystkich, bo nie chcę się kłócić
Zapisane

Asmi

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #17 : 2004-06-10, 20:27 »
Cytat: Asia83
Ola1992 nie porównuj człowieka do ryby. Najlepiej zwierzakom byłoby w środowisku naturalnym ale pamiętaj że to my ludzie uwięziliśmy je w klatkach czy terariach.

Wszystko to prawda. Tylko, ze czlowiek bierze zwierze pod swoja opieke nie po to by je meczyc, ale by mu stworzyc warunki jak najlepsze, a nawet najbardziej zblizone do naturalnych. A czy w kuli takie sie stworzy? NIE!!! Ktora ryba plywa w kolko? Zadna. Dlatego robmy co w naszej mocy aby mialy godne warunki do zycia. Jak juz Olka pisala, napewno nie chcielibyscie mieszkac w lazience. Kazdy chce mieszkac jak najlepiej, jak najwygodniej. Czy zrezygnujesz z pilota do telewizora i bedziesz sie podnosic z fotela aby za kazdym przelaczyc TV na inny kanal? Watpie. Poprostu jest Ci z nim wygodnie. Wiec dlaczego nie dac rybom szansy i wpuscic je do akwarium i tam stworzyc im namiastke srodowiska naturalnego. A czy potem nie odplaca nam swoim w miare naturalnym zachowaniem i nie pokaza nam swoich barw.
Mysle, ze warto sie nad tym zastanowic i nie propagowac kuli jako lokum dla rybek. I nie beda juz rozpisywal sie nad sztucznymi roslinami, zameczkami i innymi pierdolami, ktore sa badziewne i tylko szpeca wyglad akwarium.
Zapisane

Raffy

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #18 : 2004-06-10, 20:33 »
Pinky- najpierw koniecznie zmień akwa.... co do kuli to szkoda gadać  :grr:  Pełno jest tematów o kuli... poszukaj sobie
Zapisane

Asia83

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #19 : 2004-06-10, 20:49 »
Asmi ok kulka moze i nie jest dobrym lokum dla "rybek" ale dla rybki jest to lokum jak najbardziej odpowiadajace a trzeba tez wziasc pod uwage ze moze Pinky nie ma miejsca i kasy na większe akwarium a ma akurat miejsce na kulke. Wiem z mojego i nietylko doswiadczenia ze bojownik z glonojadem w kulce z grzalka bez filtra dobrze sie trymaja i dobrze im tak. BTW ja mam na mysli kulke ~5L a nie taka ktore sa w zoologicznch np ~1L.

Cytat: Asmi
...ale by mu stworzyc warunki jak najlepsze, a nawet najbardziej zblizone do naturalnych. A czy w kuli takie sie stworzy? NIE!!!...

A w akwarium stworzysz takie warkunki ?!?!?

Cytat: Asmi
...Ktora ryba plywa w kolko? Zadna...

A która ryba pływa w prostokąt??? Żadna!

Cytat: Asmi
...Czy zrezygnujesz z pilota do telewizora i bedziesz sie podnosic z fotela aby za kazdym przelaczyc TV na inny kanal?...

A co ma pilot od TV do akwarium i rybek

Ludzie zastanówcie sie co piszecie. Może mi jeszcze zaraz napiszecie żebym do jednego bojownika i jednego glonojada zbudowała akwen o pojemności ~1000L żeby miały jak najlepsze warunki, przybliżone do naturalnych.

Z tego co wiem to Pinky podjeła już decyzję.

P.S. Proponuje zamknąc temat (info dla modów) albo go całkowicie skasować.
Zapisane

Raffy

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #20 : 2004-06-10, 22:19 »
nie ma kasy ? kule są dużo dużo droższe od zwykłych akwa !!!!!! to skąd kasa ... zastanów się co ty gadasz dziewczyno :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

bojownik...
« Odpowiedz #20 : 2004-06-10, 22:19 »

Asia83

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #21 : 2004-06-10, 23:48 »
Hmm kolego Raffy a do reszty juz sie nie przyczepisz?? A moze wezmiesz pod uwage ze kulke Pinky mogła dostac od kogos albo cos w tym stylu. Widze ze trzymacie sie tej teorii z akwarium. Nie macie sie czego czepiac to sie czepiacie "poczatkujacych".
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
bojownik...
« Odpowiedź #22 : 2004-06-11, 00:51 »
Kula wygląda strasznie brzydko na biurku, a do tego jest nieustawna.
Rybkę w kuli ciężko jest obserwować.
Kula jest droższa od zwykłego akwarium (małe 10 l kosztuje ok 8-10 zł - tyle co bojownik). W kuli nie można nic poukładać, a większość dekoraci wygląda w niej idiotycznie.
Kule są dobre wyłącznie na cukierki, nawet kwiatki w nich kretyńsko wyglądają.
Za dużo roboty jest przy kuli.
Filtry do kuli są mało wydajne i nie można ich zamaskować.
W kuli nie można ustawić kokosa, którego bojownik uwielbia.
W kuli ciężko utrzymać żywą roślinkę, a sztuczne wyglądają kiczowato.
Zapisane

Raffy

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #23 : 2004-06-11, 07:32 »
Cytat: Asia83
Hmm kolego Raffy a do reszty juz sie nie przyczepisz?? A moze wezmiesz pod uwage ze kulke Pinky mogła dostac od kogos albo cos w tym stylu. Widze ze trzymacie sie tej teorii z akwarium. Nie macie sie czego czepiac to sie czepiacie "poczatkujacych".


jeśli dostała kulę to niech jak najszybciej kupi porządne akwa a nie pier***** głupoty na forum :? i poza tym zgadzam się na 100% z Kesi.

Powiem wam że widziałem różnicę rybka w kuli a w normalnym akwa. Mój bojownik o imieniu Tommy zyje w 8 l. prostokątnym akwa i ma o wiele wiele ładniejsze barwy (ma bardzo krwisto-czerwony kolor) i plywa normalnie (ruchliwy jest, trudno mu utrzymać nawet minutę w jednym miejscu ;) ), bojownik mojej kuzynki co trzyma w pier*******6 l. kuli ma słabe barwy i bardzo mało pływa, często w kółko i nie wie gdzie pływać ... serce mi się wtedy kraje :( Mój na wszystko prawdziwe i naturalne rzeczy a nie jakies gówniane kolorowe kulki czy kamienie :?(podobno są farbowane i trują wodę), kawalek kokosa co uwielbia na jakis czas looknąć, półki z kamieni i masa prawdziwych roślinek.
Zapisane

Asmi

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #24 : 2004-06-11, 09:16 »
Cytat: Asia83

Cytat: Asmi
...Czy zrezygnujesz z pilota do telewizora i bedziesz sie podnosic z fotela aby za kazdym przelaczyc TV na inny kanal?...

A co ma pilot od TV do akwarium i rybek

Pewnie nie ma nic, a napisalem tak bo masz z nim wygode bo nie musisz wstawac do zmiany kanalow. Dalczego wiec rybie nie stworzyc lepszych warunkow.
Cytuj
Ludzie zastanówcie sie co piszecie. Może mi jeszcze zaraz napiszecie żebym do jednego bojownika i jednego glonojada zbudowała akwen o pojemności ~1000L żeby miały jak najlepsze warunki, przybliżone do naturalnych.


Nikt nie karze zakladac nikomu baniaka o takiej pojemnosci. Wystarczy kilkanascie litrow normalnego akwarium.
Moze i Pinky nie ma miejsca na akwarium, ale wez pod uwage, ze kula zajmuje wiecej miejsca. A stawiajac kule czy akwarium na tej samej powierzchni to postawic lepiej akwa bo ma wieksza pojemnosc.
Asia jesli Ty lubisz maltretowac zywe stworzenia to nie namawiaj do tego innych. Kupilas kule bo tak chcialas, ale czy musisz innych na nia namawiac. Myslisz, ze wystarczy wsadzic grzalke i jakis filterek i juz po sprawie. Niech tak bedzie skoro tak uwazasz. Wydaje mi sie, ze ciagle jestes jedna noga w sredniowieczu, gdzie jak z pewnoscia wiesz panowala istna ciemnota, a wszystkie nowinki brane byle jako cos co moze im zwalic na glowe niebo.
Jak dla mnie to juz EOT.
Zapisane

Olka1992

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #25 : 2004-06-11, 09:34 »
Cytat: Asia83

A w akwarium stworzysz takie warkunki ?!?!?


Sadząc roślny i odtwarzając wystrój z naturalnego środowiska- tak


Cytuj
A która ryba pływa w prostokąt??? Żadna!

Przecież jak ma dużo miejsca nie będzie pływać w prostokąt

Cytuj
Ludzie zastanówcie sie co piszecie. Może mi jeszcze zaraz napiszecie żebym do jednego bojownika i jednego glonojada zbudowała akwen o pojemności ~1000L żeby miały jak najlepsze warunki, przybliżone do naturalnych.


Jak w wypowiedzi Asmiego

[/quote]
Zapisane

Essey

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #26 : 2004-06-11, 11:27 »
Mam tego dość :grr: !! to był temat z prośbą o kilka porad a nie debata na temat akwa czy kula :grr: ! Takie porady już otrzymałam od jednej życzliwej mi osoby i nie wchodzę już do tego tematu żebyście się mogli na mnie wyżywać. Jeśli jednak wy wchodzicie na to forum żeby się z kimś pokłócić i kogoś nazwymyślać to kłóćcie się SAMI :grr:
Zapisane

Raffy

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #27 : 2004-06-11, 11:36 »
ja też mam dość ludzi których trzymają bojowniki w kuli, twierdzą że to "super" akwa ... mam to w du***  :grr:  i współczuję twojego bojownika Pinky ..
Zapisane

Forum Zwierzaki

bojownik...
« Odpowiedz #27 : 2004-06-11, 11:36 »

Essey

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #28 : 2004-06-11, 12:11 »
Cytuj

Proponuje zamknąc temat (info dla modów) albo go całkowicie skasować.


Ja też o to proszę!!!! Kontynuowanie tego tematu jest bezsensowne!!! Zamknijcie ten temat!!!!
Zapisane

Asmi

  • Gość
bojownik...
« Odpowiedź #29 : 2004-06-11, 12:18 »
Cytat: Pinky
Mam tego dość :grr: !! to był temat z prośbą o kilka porad a nie debata na temat akwa czy kula :grr: ! Takie porady już otrzymałam od jednej życzliwej mi osoby

I w dalszym ciagu jest to temat z radami :wink: . A takie rady jakie dostalas to sa rady zwyklego ignoranta nie znajacego sie wogole na akwarystyce i majacego za nic inne zycie, nawet maluczkich rybek.

Cytuj
nie wchodzę już do tego tematu żebyście się mogli na mnie wyżywać. Jeśli jednak wy wchodzicie na to forum żeby się z kimś pokłócić i kogoś nazwymyślać to kłóćcie się SAMI :grr:

Nikt sie na Tobie nie wyzywa i nikt nikogo nie zwymysla, a jedynie staramy sie wytlumaczyc w czym tkwi blad.
Pinky chociaz Ty powinnas miec na tyle zdrowego rozsadku i przyznac iz zle zrobilas kupujac kule.
A mialem juz nie zabierac glosu :?:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 27 zapytaniami.