Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Żółw  (Przeczytany 2870 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Misty.K

  • Gość
Żółw
« : 2004-07-02, 13:08 »
Co myślicie o hodowli żółwia? Jakie są "rodzaje" żółwi?? Jak należy opiekować się takimi zwierzakami?
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Żółw
« Odpowiedź #1 : 2004-07-02, 17:43 »
zólwi najlepiej nie hodowac. najlepiej je kupic i wypuscic na trawe droga Misty.K Albo jak jestes taka bardzo dobra to zawiexc tam skad zólw pochodzi... np. do Afryki.
Zapisane

Misty.K

  • Gość
Żółw
« Odpowiedź #2 : 2004-07-02, 18:16 »
Haha... Ale spodziewałam się takiej odpowiedzi... No cóż...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żółw
« Odpowiedz #2 : 2004-07-02, 18:16 »

Essey

  • Gość
Żółw
« Odpowiedź #3 : 2004-07-02, 19:14 »
No to odpowiadamy po kolei :wink:
Cytuj

Co myślicie o hodowli żółwia?


Mam żółwia i jest to bardzo ciekawe zwierzę (wbrew temu co sądzą niektórzy ;)) Ale jeśli szukasz miękkiego zwierzątka które można dowoli głaskać i męczyć to żółwia odradzam.

Cytuj

Jakie są "rodzaje" żółwi??

 
Bardzo dużo jest ,,ras'' żółwi. Najpopularniejszy jest żółw stepowy i żółwie wodne. ten pierwszy jest (chyba) bardziej kosztowny ale moim zdaniem bardziej interesujący.

Cytuj

Jak należy opiekować się takimi zwierzakami?


Powiem o żółwiu stepowym
Przede wszystkim musisz mu zapewnić odpowiedni ,,dom'', terrarium. Niektóre żółwie nie mają terrarium (mój nie ma) ale nie polecam takiego sposobu ,,hodowania''. Jęśli chcesz trzymać żółwia poza terrarium to musisz mieć w domu odpowiednie warunki. Ale nie wgłębiam się już w to bardziej, więc krótko. ŻÓŁW MUSI MIEĆ TERRARIUM!!!!!!!! A w nim odpowiednie schronienie (coś w stylu jaskini), podłoże (piasek do pokopania). Możesz mu zrobić w terrarium basenik, jakieś roślinki. Zależy to od twojej inwencji twórczej ;) . Musisz się liczyć z tym że raz na jakiś czas musisz to terrarium wyczyścić. Raz w tygodniu wskazane są kąpiele (możesz dodać do kąpieli witaminek, zwykłych dla ludzi kupionych w aptece. Oczywiście chodzi o witaminy ,,w płynie''). Odpowiednie żywienie. Jeśli będziesz odpowiednio dbać o swojego pupila to może dożyć wielu lat. Polecam żółwie. Według mnie nie są bardzo kłopotliwymi zwierzętami a ich hodowla jest bardzo interesująca.
Ale się rozpisałam :shock: . Może ktoś skomentuje ;) ?
Zapisane

Misty.K

  • Gość
Żółw
« Odpowiedź #4 : 2004-07-02, 21:42 »
Dzięki za te informacje!!!!!!!!! Ale moja przyjaciółka jest bardziej zainteresowana hodowaniem żółwia wodnego. Co on potrzebuje????????
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Żółw
« Odpowiedź #5 : 2004-07-02, 21:57 »
http://terrarium.com.pl/zolwczerwonolicy.php

prosze.... ten zólw dosc szybko rosnie, wiec trzeba od razu wiedziec jakie pomieszczenie ja czeka.. nie mozna go hodowac w misce.  Te zólwie niezle brudza i trzeba czesto wymieniac wode.. jest mnóstwo wiekszych zólwi do oddania gratis, bo okazuje sie ze ludziom brakuje miejsca... pal licho teraz, bo mozna go wrzucic do oczka wodnego, ale na jesien, tak we wrzesniu to trzeba wyjac... i zapewnic warunki w domu
Zapisane

Edi

  • Gość
Żółw
« Odpowiedź #6 : 2004-07-03, 00:50 »
Witam
Tylko mała uwaga do tego co napisała Pinky  ;)

Cytuj
podłoże (piasek do pokopania).


Nie polecam a wręcz odradzam.Większość żółwi ma zwyczaj zjadania piasku,dlaczego?Nie wiadomo dokładnie.Niezależnie jaki jest tego powód,może skończyć się to dla żółwia bardzo źle-pogorszeniem zdrowia a nawet śmiercią.Przez zjadanie piasku może dojść do zatkania przewodu pokarmowego żółwia.Nie wszystkie jedzą piasek,nigdy jednak nie wiadomo czy nowo zakupiony żółw to robi czy nie,po co więc ryzykować.Jako podłoże polecam korę ogrodową-przed wysypaniem do terrarium powionno się ją dobrze wysuszyć na słońcu albo nawet wyprażyć(w piekarniku  :P ).
Pozdrawiam
Zapisane

Essey

  • Gość
Żółw
« Odpowiedź #7 : 2004-07-03, 12:27 »
Nic nie słyszałam że żółwie jedzą piasek. Ups...faktycznie mój się kiedyś dobierał :(
Zapisane

Misty.K

  • Gość
Żółw
« Odpowiedź #8 : 2004-07-03, 12:27 »
Dzięki serdecznie za te informacje... Moja przyjaciółka będzie bardzo zadowolona. Jeszcze raz wielkie dzięki, pozdrawiam, Misty.K
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żółw
« Odpowiedz #8 : 2004-07-03, 12:27 »

Amarae

  • Gość
Żółw
« Odpowiedź #9 : 2004-07-09, 10:32 »
A jak dla mnie, to proponuję zółwika greckiego, nie wodnego :P Wodny strasznie rozrabia, śmierdz od niego mięsem :lol: bo musi tego dużo jeść, żółwie lądfowe nie mają takiego zapotrzebowania na mięso jak wodne :P
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Żółw
« Odpowiedź #10 : 2004-07-09, 16:58 »
Cytuj

najlepiej je kupic i wypuscic na trawe droga Misty.K


i niech se zdechna przejechane przez samochody, podeptane i cierpiace bo klimat nie ten, no nie droga olimpio??
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Żółw
« Odpowiedź #11 : 2004-07-09, 17:02 »
ale zdechnie na wolnosci przynajmniej..
Zapisane

Essey

  • Gość
Żółw
« Odpowiedź #12 : 2004-07-10, 12:03 »
Chyba lepiej żeby żył choćby w niewoli niż zdechnął na wolności, no nie?
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Żółw
« Odpowiedź #13 : 2004-07-10, 18:32 »
Misty pzecież jeszcze niedawno w innym temacie byłaś bardzo źle nastawiona do hodowli gadów, że powinny życ na wolności a nie w domach, a tu prosze sama zainteresowana hodowlą gada!!!!! Może zdecyduj się w końcu na coś a nie co temat to zmieniasz zdanie :roll:

A wracając do tematu to najpopularniejsze z żółwi wodnych są żółwie czerwonolice i nie są drogie, tylko należy im zapewnić odpowiednie warunki do życia, duże akwarium z racji tego że szybko rosną i tak jak już miałaś podane informacje 1/3 lądu a reszta woda.
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Żółw
« Odpowiedź #14 : 2004-07-10, 19:35 »
Ja mam żółwia lądowego, moje koleżanki mają np. 3 żółwie wodne i wiem, że ten gatunek żółwi bardzo szybko rośnie... ;) Niech koleżanka nastawi się od razu, że te żółwiki nie zostaną takie maleńkie jakie są w sklepach, bo to faktycznie maleństwa.. :roll: tylko będą np. 7 razy większe.

Olimpia.. nie bardzo rozumiem.. namawisz kogoś do tego aby wypuścił żółwia na wolność? :shock: Albo zawiózł do Afryki.. tak.. kupi bilety dla całej rodziny i pojedzie do Afryki wypuścic kupionego w sklepie żółwia.. :roll:

Cytuj
ale zdechnie na wolnosci przynajmniej..


Sugerujesz, że każdy kto kupi takiego żółwia uśmierci go..? :roll:
Wg. Ciebie trzymanie żółwia w domu nawet przez kogoś kto się nim będzie zajmował to skazanie go na śmierć..?

Dalma
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żółw
« Odpowiedz #14 : 2004-07-10, 19:35 »

Naomi151

  • Gość
Żółw
« Odpowiedź #15 : 2004-07-10, 20:08 »
Cytuj

Olimpia.. nie bardzo rozumiem.. namawisz kogoś do tego aby wypuścił żółwia na wolność?  Albo zawiózł do Afryki.. tak.. kupi bilety dla całej rodziny i pojedzie do Afryki wypuścic kupionego w sklepie żółwia..

Ja myślę żę Olimpia użyła tutaj ironii, bo wcześniej właśnie Misty wypowiadała się że gadów nie należy trzymać w domu tylko wypuścić na wolność...
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Żółw
« Odpowiedź #16 : 2004-07-11, 20:02 »
Jeśli dobrze pamiętam, Misty apelowała o nieodbieranie wolności niektórym zwierzętom, a nie o wypuszczanie na wolność bez względu na to, czy zwierzę przeżyje w danym klimacie, czy też zginie. Słyszałam wypowiedż pana Gucwińskiego o żółwiach, znajdowanych w Odrze. Cóż, żółw żyje długo, a chęć opiekowania się zwierzakiem bywa ulotna. Ktoś natknął się na piranie w rzece  :shock: . Pewnie też się znudziły "hodowcy", bo raczej z akwarium nie uciekły?  ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

Dalmafreciak

  • Gość
Żółw
« Odpowiedź #17 : 2004-07-12, 10:44 »
Naomi, jeśli wcześniej coś takiego napisałaby Misty to jeszcze rozumiem, że mogła to być tylko ironia.. ale jeśli nie to już drugi raz tych słów nie skomentuje.. :roll:

Dalma
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Żółw
« Odpowiedź #18 : 2004-07-12, 18:36 »
No wlasnie Naomi151 :)

Niedawno bardzo na mnie najechaly Sila13 i Misty.K, obie byly przeciwne hodowli gadów w domach...
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Żółw
« Odpowiedź #19 : 2004-08-12, 14:26 »
Co do podloza , to ja polecam specjalny torf dla gadow . Kupisz go w sklepie zoologicznym . Na zime mozesz do niego dosypac troche trocin , zolwiowi bedzie wtedy cieplej , gdy sie zakopie . Pozdrawiam  :)
Zapisane

Adeen

  • Gość
Żółw
« Odpowiedź #20 : 2004-08-15, 17:41 »
Cytat: olimpia1400
ale zdechnie na wolnosci przynajmniej..

A jakie ty masz zwierze????Tak samo można powiedzieć o psie i kocie.

ps.do tego sama masz węża...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żółw
« Odpowiedz #20 : 2004-08-15, 17:41 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 26 zapytaniami.