Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: samica i samiec gupika  (Przeczytany 1304 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AniaiSalma

  • Gość
samica i samiec gupika
« : 2004-07-10, 14:04 »
Chciałabym się dowiedzieć jak odróżnić płeć u gupików.
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
samica i samiec gupika
« Odpowiedź #1 : 2004-07-10, 16:13 »
Samica osiąga 6cm i jest zwykle jednolicie ubarwiona (zielona, srebrzysta, złocista lub częściowo czarna), ma charakterystyczną ciemną okolicę odbytu. Samiec tylko do 3,5cm , ale to właśnie on sprawia, że gatunek ten jest tak piękny. W naturze ma zwykle różnobarwne plamy o nieregularnym rozmieszczeniu, jednak w wyniku licznych selekcji dokonywanych przez hodowców możemy spotkać nie tylko najrozmaitsze ubarwienia, ale również dziesiątki wymyślnych kształtów ogonów. Rybka ta ma bowiem dużą tendencję do wydłużania płetw. O wyselekcjonowanie własnej odmiany(!) może pokusić się nawet średni hodowca, ponieważ gupiki rozmnażają się bardzo szybko.
informacje ze strony:
http://www.akwarium.prx.pl/piekniczkowate.htm
Zapisane

AniaiSalma

  • Gość
samica i samiec gupika
« Odpowiedź #2 : 2004-07-10, 17:12 »
Dzięki za pomoc. Na podstawie tych informacji określiłam, ze jeden z gupików jest na pewno samcem  :)  U dwóch pozostałych cięzko to stwierdzić, gdyż są całkowicie czarne. Podejrzewam że mogą to być samiczki, gdyż są dużo większe od samca. Jesli tak, to niestety nie chcą mi się rozmnazać  :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

samica i samiec gupika
« Odpowiedz #2 : 2004-07-10, 17:12 »

Raffy

  • Gość
samica i samiec gupika
« Odpowiedź #3 : 2004-07-10, 18:42 »
najłatwiejszy sposób okreslania płci : samiec pod spodem brzuszka ma gonopodium (narzad do zapładniania, taka niby igiełka) a samiczki nie mają tych igiełek tylko łagodne płetwy i wszystko jasne :)
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
samica i samiec gupika
« Odpowiedź #4 : 2004-07-10, 19:16 »
haha, nawet nie przeczytalam co wkleilam... Jasne, przecez to najlatwiejszy sposób rozpoznawania plci i tych rybek ;) Ale sie popisalam :) Tak nawet u malutkich widac albo iaka idielke albo zaokraglona pletwe
Zapisane

Olka1992

  • Gość
samica i samiec gupika
« Odpowiedź #5 : 2004-07-12, 09:37 »
Cytat: AniaiSalma
Dzięki za pomoc. Na podstawie tych informacji określiłam, ze jeden z gupików jest na pewno samcem  :)  U dwóch pozostałych cięzko to stwierdzić, gdyż są całkowicie czarne. Podejrzewam że mogą to być samiczki, gdyż są dużo większe od samca. Jesli tak, to niestety nie chcą mi się rozmnazać  :?:


Jak długo je masz? Często jest tak, że gupiki przez kilka pierwszych tygodni nie będą się rozmnażać. To całkowicie normalne
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
samica i samiec gupika
« Odpowiedź #6 : 2004-07-12, 11:01 »
bo musza przyzwyczaic sie do nowego akwa
u mnie na poczatku tez nie chcial sie rozmnazac a teraz sypie sie samica ostro
Zapisane

Ritka

  • Gość
samica i samiec gupika
« Odpowiedź #7 : 2004-07-13, 18:21 »
a poza tym samce mają często większe ogony ;) samce wogóle mają inny kształt tułowia, takie smukłe są.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 23 zapytaniami.