Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pielęgnice jeziora Tanganika  (Przeczytany 1910 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Pielęgnice jeziora Tanganika
« : 2004-07-22, 22:53 »
Chcę napisać trochę o pielęgnicach z jeziora Tanganika
Podam nazwy ,łacińskie przy opisach poszczególnych gatunków

Altolamprologus calvus

Zasiedla  żwirowaty i skalny litoral w południowo-zachodniej części jeziora,na glębokość 20m.
Osiąga wielkość do 15cm. Ciało jest  silne bocznie spłaszczone i wygrzbiecone. Głowa mocno wklęśnięta od góry i zakończona dużym pyskiem.Podstawowym kolorem ciała jest ciemnoszry do czrnego, z olivkobrunatnym odcieniem.Na bokach występuje od 6 do 7 czarnych pręg.Tłów i płetwy pokryte są białymi kropkami.Wargi i boki błyszczą szmaragdowo.
Ikrę w liczbie ok. 100sztuk składają w szczelinach skalnych lub w pustych muszlach ślimaków.
-------------------------------------------------------------------------------------

Cyphotilapia frontosa

Stanowiska tego gatunku znajdowano w wielu rejonach jeziora np://w Burundii,Zairze,Zambii.
Ryba ta dorasta do 30cm i ciężaru 0.5kg.
Ryby te są pyszczakami.Dorosłe formy zasiedlają litoral skalny na głębokości ok.40m. ,narybek przebywa w płytszej, ok.10m strefie zbiornika.

-------------------------------------------------------------------------------------


     
[/i][/b]
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

Manfred

  • Gość
Pielęgnice jeziora Tanganika
« Odpowiedź #1 : 2004-08-08, 22:29 »
Kiedy zobaczylem nazwe twojego tematu niepowiem  strzanie sie ucieszylem wrescie ktos na tym forum co zna i moze interesuje sie Tangą(czy to przepisalas??)
To jak ty sie napisalas to ja tez cos napisze palce mi od tego nieodpadna nie:))))

Neolamprologus brevis-Najpopularniejszy muszlowiec w Polsce polacany dla początkujacych jak i ocellatus i melagis.Jako jedyny muszlowiec mieszka parą w muszli.Samiec osiąga 5-6cm, a samica 3,5-4cm.Zamieszkuje na glebokosci 10-30 m.

Neolamprologus similis-Jest coraz bardziej popularny muszlowiec w kraju,jest bliskim kuzynem N.Multifasciatus,żyje w grupach haremowych(to znaczy że niezyją w parach jak np. N.Brevis tylko kilka samic podlega pod jednego samca).Samce dorastają do 4-5cm a samice 3,5-4cm.Zamieszkuje na glebokosci 9-30 m.


mogl bym napisac jeszcze wiecej(ale troche mi sie niechce)zainteresowanych muszlowcami zapraszam na http://www.muszlowce.4me.pl/
Zapisane

moody

  • Gość
Pielęgnice jeziora Tanganika
« Odpowiedź #2 : 2004-08-12, 11:13 »
Mój kolega chciał chodować tanganiki bo uznał ze ma warunki - akwa 120 l i duzo dobrych chęci ( to sie chwali :P) nabyl wiec u znajomej posiadajacej hurtownie rybek :2 trofeusy (wybaczcie łacińskich nazw nie pamietam), księżniczki z burundii, jakieś naskalniaki(chyba reagana) i cos co on określil mianem żółtków(bodajże leleupi) ale stalo sie coś czego nie przewidział trofeusy oraz księżniczki okazaly sie zbyt agresywne wobec pozostalych stanowczoi mniejszych rybek
teraz  musial oddac trofeusy znajomej a księżniczki do innego akwa swojego ojca w tymże akwa teraz wpuścil 3 10cm glonojady i jednego 6 cm glonojada złotego. jakie rybki (piel.tang.) mozna trzymać z tymi co pozostały w akwa ? dodam jeszcze że wszystkich rybek jest z każdego gatunku jest 2-5.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pielęgnice jeziora Tanganika
« Odpowiedz #2 : 2004-08-12, 11:13 »

Manfred

  • Gość
Pielęgnice jeziora Tanganika
« Odpowiedź #3 : 2004-08-12, 20:18 »
Ten twoj kolega to troche zacofany popelnil niewybaczlne bled:
-minimum dla trofeosów to 200-300l powinno sie je trzymac w ilosci 12-14 minimum.
-ksiezniczki powinno sie trzymac parke w jednym akwa
Niepolecam mu trzymanie ryb za tangi bo widac ze sie niezna.Ale jezeli poduczy sie troche to wtedy niech zrobi tak odda leleupa zostawi 1-2 parki naskalnikow i dokupi muszlowce parke lub haremik ale niech narazie se odposci tange i zajzy na ta strone http://www.tanganika.inet.pl/
a jak niema netu to ma problem :wink:
Zapisane

moody

  • Gość
Pielęgnice jeziora Tanganika
« Odpowiedź #4 : 2004-08-12, 21:52 »
spoko skorzysta u mnie :P jutro mu powiem :D
Zapisane

Manfred

  • Gość
Pielęgnice jeziora Tanganika
« Odpowiedź #5 : 2004-08-20, 12:58 »
I jak mu sie dalej wiedzie z akwa
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 23 zapytaniami.