Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)  (Przeczytany 11559 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #30 : 2004-08-11, 20:30 »
Nie neguje tego ze suńka ma u Ciebie dobrze :roll: Chodzi o to, ze sama kupilas psa od pseudohodowcy,a teraz.. no chyba że to zrozumiałaś ;)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #31 : 2004-08-11, 20:32 »
Właśnie zrozumiałam, bo zrobiłam to z niewiedzy, mówiąc prościej nie znałam w pełni znaczenia słowa rodowód...
Teraz m.in. dzięki forom inaczej się na to zapatruje, a moją suńkę kocham nad życie. :kocham:

Dalma
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #32 : 2004-08-11, 20:38 »
no to w porzadku ;) nie mam wiecej pytan ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedz #32 : 2004-08-11, 20:38 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #33 : 2004-08-11, 20:44 »
Na moim osiedlu najwięcej jest bokserów.

A co do popularności z powodu mediów. To myślę że to nie do końca tak że ludzi patrzą że pieas robi to czy to. Wiadomo powszechnie że patrzą głównie na wygląd. Ja zobaczą psa w filmie to jest reakcja w stylu "o jaki ładny, wczaśniej nie zdawałem sobie z tego zprawy". Poza tym decydującym czynnikiem sa dzieci: "mamo kup mi pieska jak w filmie bo będę płakać... Muniek już takiego ma..."
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #34 : 2004-08-11, 20:47 »
Wika, to super :wink:

O właśnie, przypomniały mi się jeszcze sznaucerki, ich też jest u mnie dużo ;)
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #35 : 2004-08-11, 21:29 »
ja też mam suńke z bazarku. a to że jest czasami nieposłuszna to wina braku  nauki. za to poluje świetnie  :lol:  :P
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #36 : 2004-08-11, 21:30 »
wlasnie, jeszcze bokserkow u mnie na potege.. bardzo popularne sie zrobily nagle.. :roll:
Zapisane

whiper

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #37 : 2004-08-11, 21:34 »
Jak mówiłam "popularność to przekleństwo dla rasy"... powiem troche na przykładzie chartów.
Była moda na afgany, borzoje... ludzie zakochani jedynie w ich wyglądzie zaniedbali ich potrzeby, co do ruchu, pielęgnacji włosa, nie wspominając, że ludzie nei wiedizlei, co do psychiki, charakteru... "jak to sie je".
Teraz można zaobserwować wzrost popularności Pipetów (na zachodzie jak i w PL).... ale jak na razie mam nadzieje, ze w PL mamy na tyle fajnych hodowócw, ze nei pozwolą, aby trafiły w złe ręce.
Chart to ostatnia rasa psa jaką komu kolwiek polecam. Musze meic pewnosc, że ten ktoś pasuje do charta.  ;) Heh, polecenie przezemnie komuś charta to na prawde ogromne wyróznienie z mojej strony  ;)
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #38 : 2004-08-11, 21:53 »
od wystawy w Katowicach strasznie podobają mi się wilczarze, saluki i borzoie. ale wiem doskonale że nie wiem nic o ich charakterze, są świetnymi myśliwymi, a u mnie nawet nie ma gdzie na spacer wyjść :/ tylko kury i kury i inne wsiowe interesy.  :twisted:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedz #38 : 2004-08-11, 21:53 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #39 : 2004-08-11, 22:05 »
Cytuj
u mnie nawet nie ma gdzie na spacer wyjść

to gdzie wychodzisz z Zuzką :??
Zapisane

olc!a

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #40 : 2004-08-11, 23:40 »
Z psów, które znam... (wliczając w to rasopodobne)
bokser - 6
doberman - 4
ast - przynajmniej 6
bullterier - 2
rottweiler - 4
ON - nie wiem ile dokładnie, w każdym razie dużo ;)
sznaucer - 4 (2 mini, 1 średniak, 1 olbrzym)
kaukaz - 2
azjata - 1
pekińczyk - 3
lab - 2
golden - 1
dalmatyńczyk - 1

i kilka innych ras (lub 'ras'), raczej pojedynczo, ale to tylko znane mi psy
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #41 : 2004-08-12, 09:12 »
No ta popularność jest straszna... szczegolnie beagle - nie sa dla kazdego....  :( Ale co poradzic... nie wiem no....ja sie boje co bedzie za pare lat... jak to np. bylo kiedys z dalmatynkami  :shock: Ja ggdy kupowalam 1 beagle tak jak Tiggy - bylo ich bardzo malo i kazdy dziwil sie co to za rasa....  :? I chcialabym zeby tak zostalo....
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #42 : 2004-08-12, 09:47 »
no jest duża łąka fajna blisko mnie ale po środku stoi domek i cały czas dusza na ramieniu jak biega blisko niego, żeby nie wtargnęła tam. jest ogólnie spoko, duża, fajna, ale ile można w jedno miejsce chodzić. chodzę nad rzeke, ale to jest kawałek i nie zawsze mam czas, a sama też nie mogę za bardzo tam chodzić "bo porzez park". :? nad jeziorem pełno wsiowych ludków, niby chcą mieć kury a nawet płotu nie postawią sobie. ale w dalszej części jest w miarę ok. . a np moikochani rodzice nie chcą mnie wozić nigdzie z psem na jakieś krótki wycieczki, zresztą sama wiocha woko,o.choć z drugioej strony jakbym sobie kupuiła 2 psa to już byłby podwójny powód, a jakby był z rodowodem "to brak ruchu zaszkodziłbby jego kondycji wystawowej" ;)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #43 : 2004-08-12, 10:20 »
Ananas, a jakiego masz psa?
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #44 : 2004-08-12, 10:47 »
No cuz, z tego co czytam, temat pasuje i jest dosc, ....kontrowersyjny, och TA POPULARNOŚĆ :(((

W chojnicach najwięcej jest : bokserów, yorkow, husky, beaglow itd.
Tam na przykladzie beaglow : sie mowi : BEAGLE TO NIE PIES DLA KAZDEGO - i to jest prawda., a teraz prawda jest taka, ze prawie kazdy ma beagla i mowi, ze to pies dla kazdego, no horrrrrrrrrrroooorrrrr  :grr: :motz:


Charty.
Whippety przerosły swoje zainteresowanie. Jak komus sie charrty podobają, to raczej tylko charty angielskie whippety. Teraz powoli ludzie przekonują sie do polakow - i dobrze. To nie jest popularnosc. Ludzie starają się czytac, sluchac i rozmawiac o nich. Wybierają starannie hodowle i to jest dobre.
Jak znam człowieka ktory moze miech charta, to naprawde polecam mu polaki. :) Zresztą za dwa lata zobacze co to są charcie maluchy :kocham: :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedz #44 : 2004-08-12, 10:47 »

Mlody

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #45 : 2004-08-12, 10:51 »
Cytat: olc!a

doberman - 4
ast - przynajmniej 6
bullterier - 2
rottweiler - 4
ON - nie wiem ile dokładnie, w każdym razie dużo ;)
sznaucer - 4 (2 mini, 1 średniak, 1 olbrzym)
kaukaz - 2


Wybuchowa mieszanka ?  :idea:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #46 : 2004-08-12, 11:45 »
Większość z tych psów albo całe życie spędza za płotem w ogrodzie, albo wychodzi na 0,5m pejczu. 2 astopodobne mam w bloku, oba jeszcze młode, oba samce... I jak na razie nieagresywne. Za to największy problem był (do niedawna) z jedną dobermanką... Agresywna, a bez kagańca i smyczy (już nawet niekoniecznie ten kaganiec, wystarczy smycz), czasami nawet i bez właściciela. I tak sobie biagała po placu zabaw dla dzieci... Na placu zabaw była dziewczynka z małym pieskiem, jeszcze szczeniaczkiem... I dobka się na niego rzuciła. Dziewczynka w ryk, dobrze że nie próbowała psów rozdzielić, bo pewnie i ona by źle skończyła. A wlaściciel stoi i patrzy w drugą stronę. Dopiero jak wydarła się na niego moja mama, podszedł i zabrał psa. Tego samego wieczoru był telefon na policję, policja odwiedziła go w domu i jak na razie jest spokój. Ciekawe na jak długo.
Zapisane

Tilia

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #47 : 2004-08-12, 11:47 »
jeśli chodzi o rasowe i rasopodobne- ON, jamniki, labradory, goldeny, AST, yorki, westie, sznaucery olbrzymy, beagle, berneńczyki, boksery- tych w mojej okolicy jest chyba najwięcej, niekoniecznie w tej kolejności.

whiper ;) ciekawe czy poleciłabyś mi charta? ale, te charty to Pani szanowna tylko biegają i biegają  :lol: codziennie 15 km muszą zrobić i ze smyczy ich spuszczać nie można  8)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #48 : 2004-08-12, 12:17 »
Cytuj
jakby był z rodowodem "to brak ruchu zaszkodziłbby jego kondycji wystawowej"

aha, a jak nie ma papierów i nie ma przed nim kariery wystawowej, to już jego potrzeby są nieważne? Psu bez rodowodu brak ruchu oczywiście w niczym nie zaszkodzi, tak? :? :?
Zapisane

sugar

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #49 : 2004-08-12, 12:39 »
A ja Wam powiem, że żadna rasa nie jest dla każdego....nawet taki Onek zwykły jak dostanie się w ręce idioty to się zmienia diametralnie.Albo collie...niby łatwa rasa bla bla bla a jak na trochę pozwolisz to Cię zdominuje nawet nie zauwazysz kiedy.I np. często ludzie mówią, ze collie jest świetny do dzieci....a właśnie g**** prawda bo tak nie jest.To nie jest pies który lubi przebywac w towarzystwie dzieci bo dzieci są nieprzewidywalne, a ten pasterz lubi miec wszystko pod kontrolą.Wiem co mówię.Tak więc na temat tytułów  "rasa dla początkujących" jak i "rasa nie dla każdego" można polemizowac...
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #50 : 2004-08-12, 13:06 »
o jejku norris... chodzi mi o jakieś dalsze wycieczki za miasto, pojechać autem i znaleźć jakieś odlotowe miejsce...a t tak to pozostaje mi moja łąka, rzeka, jeziorko oraz bieganie przy rowerze. muszę sobie sprawić sprintera, to będę mogła już trochę węcej zdziałać.  bo jak się pytam czy mnie gdzieś zawiozxą to paliwa szkoda, czasu szkoda ( im ), a z kim maluchy zostawisz, etc. albo jak nie pojedziesz to nic mu się nie stanie, zamiast gadać,tylwe poszłabyś z nim na sppacer... pies z rodowodem to skarbonka której efekty są widoczne.a jak mojego Zuzka kocham i rozpieszczam, to nawet jakbym 24h ją czesała podawała witaminy, najdroższą karmę, bawiła się z nią że nawet już by jej się odechciało, to i tak  pozostaje tylko moją szarą Zuzką... przynajmniej w oczach mojej rodziny  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedz #50 : 2004-08-12, 13:06 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #51 : 2004-08-12, 13:14 »
to skoro Twoja rodzina ma do tego takie podejście, to czemu zamiast kupić psa z papierami kupiliście Zuzkę? I teraz nie zawiozą Was nigdzie, bo pies nie ma rodowodu i jest "tylko szarą Zuzką" :?? Być może wina nie stoi po Twojej stronie, ale jeśli Twoja rodzina naprawdę ma takie podejście, to ja ich w ogóle nie rozumiem...
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #52 : 2004-08-12, 13:19 »
może lepiej przenieśmy się do tematu spacerki ??
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #53 : 2004-08-12, 15:42 »
Tilia
15 km dziennie? No to Arika im do pięt nie dorasta :lol: Często na łąki jezdzimy, co biega jak oszalala (jeszcze zająca nie zlapala :mrblue: ), czasem klusujemy razem na spacerkach, codziennie dostaje glupawki w ogrodzie i biega tam tez :) Ale jeszcze  kilka miesięcy i będziemy mogli z nią trenowac.

Westi tez u was duzo? U nas to yorkow oblęzenie, bokserow, ONów, beaglow, bernenczykow itd...

Czy ktos wie, ze ostatnio ludzie wiecej kupują Pitbullow, bo jakis facet ma jakis zespol muzyczny, OSTRY PIES (ale nie jestem pewna), czy tam hoduje pitbuule, wlasnie - NOWA MODA :(
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #54 : 2004-08-12, 15:48 »
Westi może z 2 na moim osiedlu...
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #55 : 2004-08-12, 15:48 »
Westi i yorki też są bardzo popularne ale zauważyłam że yorków jest dużo więcej bez rodowodu.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #56 : 2004-08-12, 15:49 »
Bo "z" są znacznie droszsze....
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

*~Dominisia~*

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #57 : 2004-08-12, 15:49 »
kasia, heja
No tak . Yorkow jednak wiecej. W Chojnicach jest chyba 2 westi, a yorkow??? O BOŻE
Zapisane

Forum Zwierzaki

Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedz #57 : 2004-08-12, 15:49 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #58 : 2004-08-12, 16:05 »
u mnie (w 'moich' okolicach) nie ma ani westów, ani yorków... za to są dwa albo trzy psy które wyglądają jak shi-tzu (nie jestem pewna czy to ta rasa ale chyba tak), należą do jednego właściciela który wygląda jakby nic poza nimi się nie liczyło, więc chyba mają papiery :P. I reszta rasowych (takich które wyglądają, jakby miały papiery) to 1 beagle, 1 ogar polski, 1 sznaucer miniaturka, 1 (czasem 2, może biorą na 'przechowanie' tego drugiego)... no i właśnie nie wiem co to jest :? - chyba czarny terier rosyjski, a może sznaucer olbrzym... ale piękne, szczególnie jak idą obok siebie :kocham:. 1 albo 2 husky (a może malamuty? Kurcze, nie pamiętam...), 1 seter irlandzki ale to troszkę dalej i to jedyny pies którego stamtąd znam, no i chyba tyle... reszta to "rasowe bez", mogłabym wyliczać bez końca ale po co :roll:
Zapisane

whiper

  • Gość
Najpopularniejsze rasy psów (teraz) :)
« Odpowiedź #59 : 2004-08-12, 17:54 »
"whiper  ciekawe czy poleciłabyś mi charta? ale, te charty to Pani szanowna tylko biegają i biegają  codziennie 15 km muszą zrobić i ze smyczy ich spuszczać nie można "
Twoje Szare mają u Ciebei dobrze, jestem tego pewna.  :) A nie polecam tylko nakazuje, aby do stadka dołoczyła Pipecica  :)  
A te teksty od "znawców chartów"... mnie ostatnio wszyscy wysyłają na polowania.
My poprostu mamy jakieś podróbki chartów.. nie dość, że spuścic je mozna to jescze wcale nie chcą codziennie biegac 15km przy rowerze  8)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 27 zapytaniami.