Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zeber sie odzwyczail...hehe  (Przeczytany 782 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

moody

  • Gość
Zeber sie odzwyczail...hehe
« : 2004-08-12, 00:14 »
Mam 2 pielęgnice zebry 6 tygodni temu  wykluły mi się małe rybki samca odstawilem bo atakował się z samicą bo samica chronila dzieci teraz po 6 tygodniach odlozylem mlode wyporządziłem akwarium i wpuściłem samca i co widzę ?? rybki sie na siebie rzuciły złapały pyskami i walczyły jak 2 samce o samicę wcześniejsza wielka milość przerodziła sie w nienawiść musialem samca odlowić bo samica zaczęła miec postrzępiony ogonek i teraz nie wiem co robic mam i 5 cm samice w 25litrowym akwarium a samiec jest w innym akwa z guraminami karasiami meekami i brzankami rozowymi jak je znów połączyć ??
 odpiszcie pozdrawiam
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Zeber sie odzwyczail...hehe
« Odpowiedź #1 : 2004-08-12, 07:34 »
no ladnie :)
jezeli chodzi o laczenie rybek to spróbuj wyjac tez samice, posprzataj w akwarium, pozmieniaj cos. zrób troche kryjówek nowych z lupinek od kokosa. i wpusc tam obie rybki na raz. moze przy okazji zwiedzania "nowego" domku natkna sie na siebie i beda sie zapoznawac od nowa?? beda musialy wyznaczac terytorium wiec moze nie beda az tak bardzo agresywnie nastawione do siebie...  
mozez tez akwarium przedzielic szyba i moze przez szybe zaczna sie tolerowac...
poza tym, 25 l to troszke malo jak na parke zeberek...  ;)
Zapisane

moody

  • Gość
Zeber sie odzwyczail...hehe
« Odpowiedź #2 : 2004-08-12, 10:57 »
już w tej 25l mi sie rozxmnożyly a właśnie teraz po tym tarle i odchowie dałem im łupinkę i 2 nowe groty z kamieni (stonehenge :P)a one między nimi się tłukły a z szybką to nie wiem za bardzo bo to akwa z pielęgnicą i to z mieszanymi gdzie jest samiec stoją pol centymetra od siebie i one teraz szczekają na siebie porzez szybke głupia sprawaa może by tak ogluszyć troszke samca i jak bedą razem przez jakiś czas i on dojdzie już do siebie to bedzie znow przyuzwyczajony do samicy ?? :> po prostu za długo trzymalem je osobno ale bylem akurat na wakacjach i zamiast 3-4 tygodnie to byly osobno 6 :(





[dopisane]






Nie uwierzycie dałem im 2 szanse ale kontrolowałem je na początku się o siebie ocieraly i stroszyły skrzela a teraz zgodnie plywają ze sobą  zaraz podam linka do ich zdjęcia :D  :D  :D




[dopisane potem]

i jeszcze lepiej - zlożyły po raz kolejny ikrę :D:D:D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zeber sie odzwyczail...hehe
« Odpowiedz #2 : 2004-08-12, 10:57 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Zeber sie odzwyczail...hehe
« Odpowiedź #3 : 2004-08-23, 21:29 »
no podaj tego linka, bo się doczekać nie moge  :)
Zapisane

moody

  • Gość
Zeber sie odzwyczail...hehe
« Odpowiedź #4 : 2004-08-23, 23:24 »
chwilowo serw padl ale  będzie galeria :D:D obiecuje
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Zeber sie odzwyczail...hehe
« Odpowiedź #5 : 2004-08-24, 00:03 »
moody... a co ty zrobisz z zeberkami pozniej???? bo ja mialam straszny problem z nimi ledwo sie doprosilam, zeby mi w skelpie za darmo chcieli przyjac... no i musza gdzies podrosnac....
Zapisane

moody

  • Gość
Zeber sie odzwyczail...hehe
« Odpowiedź #6 : 2004-08-24, 00:22 »
ja je bede hodowal a potem bede trzymał je w osobnym akwa moze rozmnazał - nie wiem bo na razie z kilku (1 zebry i 2 barwniaki) niewiele mi zostaje wiec niczego nie planuje
jak co to koledzy chetni :P a moze w zoologiku by wzieli ale opewnie w osobnym akkwa bede hodował dla siebie
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Zeber sie odzwyczail...hehe
« Odpowiedź #7 : 2004-08-24, 10:00 »
nie no pytam, bo zeberki sa takie malo kolorowe, dosc agresywne i do ogólnego sie raczej nie nadaja... przez to sa takie "niechodliwe" wiec w sklepie moga ich nie chciec. A moi chetni sie powykruszali i nikt ich nie chcial, juz nie mialam ich gdzie trzymac bo sie robily coraz bardziej agresywne i zaczynaly sie nawzajem zabijac. Pamietam ze do sklepu zanioslam chyba z 7 szt, bo tyle mi sie ostalo z zatloczonego akwarium 50l gdzie dorastaly.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 25 zapytaniami.