Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Iams i RC light-gdzie leży prawda?  (Przeczytany 1619 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ania_z_Malborka

  • Gość
Iams i RC light-gdzie leży prawda?
« : 2004-08-18, 10:12 »
Właśnie czytam ulotki ze składem wszystkich karm Royal Canin i Iams. Obie karmy uznaje się za godne polecenia, prawda? Zauważyłam pewną sprzeczność w strategii odchudzania kotów. W RC light mamy 38% białka (najwięcej ze wszystkich karm tej firmy), tłuszczu 10 % i włókna aż 13,5% (też najwięcej). Co na to Iams? Ta firma szczyci się tym, że zastępuje część tłuszczu węglowodanami i bez dodawania zbędnego włókna obniża kaloryczność karmy. Twierdzi, iż większość firm dodaje do karm light zbyt dużo włókna, co powoduje zmniejszone wchłanianie składników odżywczych w organizmie kota (i kot się nie najada). Rzeczywiście w Iamsie light jest b.mało tego błonnika, bo 2,3% (białka 28% i tłuszczu 11,2%). No i gdzie jest prawda?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Iams i RC light-gdzie leży prawda?
« Odpowiedź #1 : 2004-08-18, 10:49 »
Aniu, kontynuuj prosze w jednym watku, po co mnozyc niepotrzebnie kolejne  :roll:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

myszka

  • Gość
Iams i RC light-gdzie leży prawda?
« Odpowiedź #2 : 2004-08-18, 11:13 »
Właśnie błonnik, czyli włókno pokarmowe, reguluje przemianę materii i tuczy znacznie mniej niż cukry (węglowodany)... :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Iams i RC light-gdzie leży prawda?
« Odpowiedz #2 : 2004-08-18, 11:13 »

Ania_z_Malborka

  • Gość
Iams i RC light-gdzie leży prawda?
« Odpowiedź #3 : 2004-08-18, 11:31 »
Jeśli chodzi o wątki, to myślę, że tamten dotyczył czegoś innego (białka i jego nadmiaru), a tu sprzeczności w strategii obu firm i problemie która jest lepsza ;) . A wracając do tematu, to Myszko radzisz podawać RC? Trochę się dziwię, że tak dobre karmy mają tak skrajnie inny skład. Może rzeczywiście przez ten błonnik koty musza więcej zjeść, żeby zaspokoić głód i tym samym pochłaniają więcej kalorii... :mysli: .
Zapisane

KasiKz

  • Gość
Iams i RC light-gdzie leży prawda?
« Odpowiedź #4 : 2004-08-18, 11:58 »
Nie miałam jeszcze Iamsa, ale RC lighta owszem. Prawdę mówiąc nawet nie czytałam nigdy składu Iamsa, ale teraz mnie to zastanawia  :roll: Czemu taka różnica
 :roll:
Zapisane

myszka

  • Gość
Iams i RC light-gdzie leży prawda?
« Odpowiedź #5 : 2004-08-18, 12:32 »
Cytuj

Może rzeczywiście przez ten błonnik koty musza więcej zjeść, żeby zaspokoić głód i tym samym pochłaniają więcej kalorii...


Nie - właśnie o to chodzi, że błonnik ZAPYCHA, i reguluje przemianę materii. Każdy, kto choć raz sam się odchudzał, wie o tym :lol:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Iams i RC light-gdzie leży prawda?
« Odpowiedź #6 : 2004-08-18, 12:36 »
Inaczej mówiąc - błonnik to takie włókienka roślinne, które po zeżarciu wyścielaja przwód pokarmowy zżeracza, tym samym hamując nieco wchłanianie zbyt wielkiej ilości kalorycznego papu i pomagaja temu niewchlonietemu szybciej wydostac sie na zewnatrz zzeracza, co powoduje oczywyscie tez nieco mniejsze wchlanianie kalorycznych skladnikow.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Ania_z_Malborka

  • Gość
Iams i RC light-gdzie leży prawda?
« Odpowiedź #7 : 2004-08-18, 14:40 »
Czyli wybieramy Royal Canin :wink: . Temat skończony (i tak mój kocur Iamsa nie ruszy :) ).
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Iams i RC light-gdzie leży prawda?
« Odpowiedź #8 : 2004-08-22, 13:47 »
A czy przypadkiem IAMS nie testuje na zwierzętach??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Iams i RC light-gdzie leży prawda?
« Odpowiedz #8 : 2004-08-22, 13:47 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 25 zapytaniami.