Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu

Autor Wątek: NIE KUPUJCIE FARBOWANYCH ZWIERZĄT!!!  (Przeczytany 6680 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wiedźma

  • Gość
NIE KUPUJCIE FARBOWANYCH ZWIERZĄT!!!
« Odpowiedź #90 : 2004-10-16, 17:43 »
Nie wypra sie, jesli jeszcze maja te szczury w sprzedazy. Moznaby zrobic prowokacje, tzn. podstawiony czlowiek z federacji konsumentow czy czegos takiego przychodzi i kupuje szczura... No ale...
Zapisane

Ellen

  • Gość
NIE KUPUJCIE FARBOWANYCH ZWIERZĄT!!!
« Odpowiedź #91 : 2004-10-16, 18:12 »
Cytat: Pleiades
A niedawno na kocim forum słyszałam o... farbowanym kocie..  Przerobiono go na tricolor, a był po prostu czarno biały


Chodzi Ci o tego z rowniutkimi rudymi paskami jak od linijki? (gdyby nie byly takie rowniutkie, to sama bym sie nabrala... tak samo jak pierwszy raz zobaczylam farbowane na rudo czarno-biale szczury i myslalam, ze to taka odmiana  :? ) Biedaka pewnie utleniaczem potraktowali, cud, ze nie zlizal i sie nie zatrul  :?

U mnie w zoologicznym sprzedaja takie oczojebne (wybaczcie, ale to najbardziej trafne okreslenie) myszki - rozowe, pomaranczowe, niebieskie i zielone... az zal patrzec :( No i oczywiscie sa 3 razy drozsze od zwyklych :roll:
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
NIE KUPUJCIE FARBOWANYCH ZWIERZĄT!!!
« Odpowiedź #92 : 2004-10-16, 19:55 »
U mnie takie myszki sa cztery razy droższe od normalnych....
Ja tylko cały czas jestem ciekawa jak oni je farbują... Sprzedawczyni nie wiedziała ale miała przemyslenia ze je poprostu trzymają za ogon i zanurzają w czymś bo miału ogonki tylko 2 cm za tyłeczek kolorowe... :roll:
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Forum Zwierzaki

NIE KUPUJCIE FARBOWANYCH ZWIERZĄT!!!
« Odpowiedz #92 : 2004-10-16, 19:55 »

Essey

  • Gość
NIE KUPUJCIE FARBOWANYCH ZWIERZĄT!!!
« Odpowiedź #93 : 2004-10-16, 20:15 »
ja na szczęście jeszcze takich nie widziałam. Może już troche przystopowali z "produkowaniem" kolorowych zwierząt. Albo ludzie przestali kupować. Mam nadzieję żer do nas takie zwierzaki nie dojdą :?
Zapisane

Kira

  • Gość
NIE KUPUJCIE FARBOWANYCH ZWIERZĄT!!!
« Odpowiedź #94 : 2004-10-17, 15:39 »
ja nie wiem teraz to w EZ nie byłam i nic nie widzałam... :(
Zapisane

Pleiades

  • Gość
NIE KUPUJCIE FARBOWANYCH ZWIERZĄT!!!
« Odpowiedź #95 : 2004-10-18, 09:57 »
Ellen: nie wiem, czy ten kot miał równe paski jak od linijki (ale mówimy chyba o tym samym przypadku), po prostu na zdjęciach nie było tak dobrze widać. Ale fakt, że gdyby miał bardziej nieregularne plamy to każdy by się dał nabrać.. A że był kocurkiem, no to co z tego,  po pierwsze ludzie o tym rzadko wiedzą, że 99% szylkretów to kotki, a po drugie _akurat_ mógł się zdarzyć tu kocur z wadą genetyczną ( no chyba że w miocie by były 4, wszystkie tricolory  :roll: ). Na szczęście kolor zeszedł i teraz właścicielka ma pieknego czarno-białego kocura. Ale niewątpliwie ktoś może kupić takiego kota właśnie ze względu na jego wyjątkowe umaszczenie  :grr:

Wiedźma: co do prowokacji, to dobry pomysł. Jeśli stwiedzę, że coś takiego w Poznaniu w jakimś sklepie robią, to słowo daję, że się tym zajmę. Federacja konsumenta jest dobrym rozwiązaniem, jak TOZ nie pomoże... Ostatecznie można podciągnąć zwierzęta pod kategorię oszukańczego towaru, który wystawia się, aby nabijać kasę od klientów...  :roll:

Przy okazji, tak OT: "wybielaczy" często używają ornitolodzy do wybielania piór ptaków. Chodzi o to, aby z daleka było widoczne ich oznakowanie, tak więc wybiela się np. kilka lotek lub sterówek. To jest jednak inny przypadek, bo i tak złapany ptak przeżywa stres w rękach człowieka przy mierzeniu, ważeniu itd., więc te dodatkowe kilka minut nie stanowi juz różnicy. Najczęściej wybiela się pióra perhydrolem. Oczywiscie takie znakowanie jest tymczasowe, bo raz lub dwa razy w roku ptaki wymieniają pióra na nowe.
Zapisane

Kira

  • Gość
NIE KUPUJCIE FARBOWANYCH ZWIERZĄT!!!
« Odpowiedź #96 : 2004-10-18, 11:38 »
wiesza ale walczac naprzykład z Anna zoo czy innym duzym sklepem przegamy i  nawe t zapłacimy za rozprawe afera bedze ucichnie a Ez znowu bedze to robić :roll:
Zapisane

Marcin91

  • Gość
NIE KUPUJCIE FARBOWANYCH ZWIERZĄT!!!
« Odpowiedź #97 : 2004-10-19, 08:30 »
To jest okropne :(  :cry:
Zapisane

Kira

  • Gość
NIE KUPUJCIE FARBOWANYCH ZWIERZĄT!!!
« Odpowiedź #98 : 2004-10-19, 10:44 »
i bezskuteczne :?  popularne :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

NIE KUPUJCIE FARBOWANYCH ZWIERZĄT!!!
« Odpowiedz #98 : 2004-10-19, 10:44 »

PuchonKa

  • Gość
NIE KUPUJCIE FARBOWANYCH ZWIERZĄT!!!
« Odpowiedź #99 : 2004-10-20, 19:53 »
Ale z tej Warszawy zadupie... Mieszkam niedaleko centrum, a jeszcze nigdy nie natknęłam się na coś takiego w żadnym sklepie.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
NIE KUPUJCIE FARBOWANYCH ZWIERZĄT!!!
« Odpowiedź #100 : 2004-10-20, 22:18 »
A my sie z siostra natknelysmy wlasnie w warszawie zauwazam ;) Ale jesli nie natknelas sie, to dobrze, to znaczy, ze jeszcze nie wszystkie sklepy sa opanowane przez te glupote...
Zapisane

Krówka

  • Gość
NIE KUPUJCIE FARBOWANYCH ZWIERZĄT!!!
« Odpowiedź #101 : 2004-10-20, 22:36 »
myszki maja wstrzikiwane barwniki pod skore, szczurki nie jestem pewna, psa widziałam po sylwestrze w centrum...byl chyba ozdoba mieszkania podczas imprezy, mial taki ladny odcien zielonego(nat. biały)...
tragedia ...  :grr:
Zapisane

Kira

  • Gość
NIE KUPUJCIE FARBOWANYCH ZWIERZĄT!!!
« Odpowiedź #102 : 2004-10-21, 11:55 »
Cytat: PuchonKa
Ale z tej Warszawy zadupie... Mieszkam niedaleko centrum, a jeszcze nigdy nie natknęłam się na coś takiego w żadnym sklepie.
nie rzoumiem czyli chciała bys zobaczyc cierpienia takiego farbowanego zwierza?? :roll:
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 25 zapytaniami.