Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: JAK SIE ICH POZBYC?  (Przeczytany 7508 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ewulka-81

  • Gość
JAK SIE ICH POZBYC?
« Odpowiedź #60 : 2004-11-21, 09:54 »
ale wyparzenie żwirku to lepsze niż nic nie robić
zawsz ich bedzie mniej
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
JAK SIE ICH POZBYC?
« Odpowiedź #61 : 2004-12-15, 18:07 »
Bocje dostosowują sie do rozmiarów akwarium i nie urosną duże w małym akwarium!!! Ja mam bocję siatkowaną w średnim akwarium i nie jest wcale taka duża jak mówicie. Ona swój pyszczek do muszli wsadza i wysysa biednego ślimaczka :) Ja się tak właśnie pozbyłam niechcianej "hodowli" ślimaków.
Zapisane
emocjonalne kanapki

Olka1992

  • Gość
JAK SIE ICH POZBYC?
« Odpowiedź #62 : 2004-12-15, 20:41 »
Cytat: Psia_kostka_1211
Bocje dostosowują sie do rozmiarów akwarium i nie urosną duże w małym akwarium!!! .


Ten proces nazywa się karłowacieniem i wcale nie jest zdrowy dla ryb. Prowadzi do licznych schorzeń (chorób kręgosłupa itp.) A trzymanie dużej ryby (bocja siatkowana) w małym akwarium to zwyczajne barbarzyństwo!!
Ty też nie czułabyś się dobrze gdyby cię zamknąć w skrzyni, prawda? Więc wyobraź sobie co musi czuć taka ryba.
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAK SIE ICH POZBYC?
« Odpowiedz #62 : 2004-12-15, 20:41 »

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
JAK SIE ICH POZBYC?
« Odpowiedź #63 : 2004-12-17, 18:46 »
Mi tak w sklepie nagadali a poza tym ja te rybke dostałam w prezencie ja mam dłuższe niż wyższe akwarium!! Choduję ryby od 4 lat i nie mów mi co ja mam robić!! Nie mam narazie kasy żeby kupić większe akwarium. Ja rybki dostaje w prezencie od koleżanek które nie myślą jakie ryby kupują tylko jakie im sie podobają. Ostatnio dostałam 2 kiryski pandy i bojcję siatkowaną a miałam hokejówkę amazońską, kardynałka chińskiego i 2 zbrojniki niebieskie w 14 l akwarium które też dostałam na urodziny od koleżanek i mamy. Wiem że tam jest za dużo rybek ale nie mam zamiaru ich oddawać (dla kuzynki) bo się do nich przywiązałam. Mam taką głupią kuzynkę (co chce moje ryby)co trzyma 2 gurami dwuplamiste i bojownika wspaniałego w 8 l kuli bez filtra i pompki i chce jeszce tam moje kisić dlatego wole żeby u mnie siedziały dopuki nie kupie nowego akwarium.
Zapisane
emocjonalne kanapki

Olka1992

  • Gość
JAK SIE ICH POZBYC?
« Odpowiedź #64 : 2004-12-17, 19:53 »
A, no to w porządku. Dobrze, że pomagasz tym rybom. Ale jeśli wiesz, że nie możesz im zapewnić dobrych warunków możesz je np. oddać do sklepu
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
JAK SIE ICH POZBYC?
« Odpowiedź #65 : 2004-12-17, 20:06 »
Nie mam zamiaru ich oddawać!! Ale mam dobrą wiadomość: dostałam kaskę od babci i taty na gwiazdkę i mam za co kupić nowe akwarium bo filtr już mam i termometr a grzałki nie potrzebuję.
Zapisane
emocjonalne kanapki

Olka1992

  • Gość
JAK SIE ICH POZBYC?
« Odpowiedź #66 : 2004-12-17, 20:08 »
No to super, że ryby będą miały więcej miejsca :wink:
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
JAK SIE ICH POZBYC?
« Odpowiedź #67 : 2004-12-17, 20:12 »
No super!! Bardzo się cieszę bo babcia i tato wiedzieli że chcę nowe akwarium. Mam teraz stówkę i kupię akwa na litry żeby taniej  wyszło. U mnie w sklepie 1.50 za 1 litr wody biorą i spoko starczy na coś większego.... Może kupię jakiś nawóż dla roślin?? jaki jest najlepszy??
Zapisane
emocjonalne kanapki
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.319 sekund z 23 zapytaniami.