Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?  (Przeczytany 8081 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

k_lap

  • Gość
Chciałabym spytać Was o zdanie na temat przycinania uszu pewnym rasom psów, jak np. Amstafy, Pitbulle, Dobermany i inne u których takie zabiegi były czy nawet są praktykowane ???
Zapisane

julia_mrm

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #1 : 2004-11-05, 21:17 »
Moim zdaniem nie powinno sie podcinac ale niektórym psom pasuja podciete uszy wiec właszciciel powinnien zdecydowac czy liczy sie wygląd czy woli nie zdadawac cierpienia swojemu pupilowi :D
Zapisane

whiper

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #2 : 2004-11-05, 22:25 »
To jest zabronione.
Pies to nie lalka... jak właściel chce kopiować uszy to niech najpier sobie zrobi elfie...
Naturalne jest piękne
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedz #2 : 2004-11-05, 22:25 »

Scotia

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #3 : 2004-11-05, 22:28 »
NIEEEEEE!!!!! :cry:
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #4 : 2004-11-05, 22:29 »
Absolutnie! Popieram Whiper - niech właściciel przytnie sobie uszy, zobaczymy czy mu sie spodoba...
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #5 : 2004-11-05, 22:47 »
Mnie się podobają niektóre rasy z obciętymi uszami, ale to tylko kwestja przyzwyczajenia sie do takiego widoku. Niestety zakaz obcinania uszu jest nieprzestrzegany, a niektórzy sędziowie na wystawach wręcz sugerują obcięcie psu uszu.  :grr:  Mój kolejny pies będzie naturalny.  :wink:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

k_lap

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #6 : 2004-11-05, 23:01 »
Jeśli chodzi o moje zdanie...
Zadałam takie pytanie w ankiecie, gdyż sama mam małego amstafka i dziwią mnie ciągłe pytania różnych osób: "Czy będziesz przycinać mu uszka ?". Ja nawet nie dopuszczam do siebie takiej myśli ! Dlaczego miałabym zadać tyle bólu mojemu Rokusiowi ???
Zapisane

whiper

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #7 : 2004-11-05, 23:24 »
ja nie kręce sie w rasach, ktorym się coś przycina... To mnie zszkowałaś Kasia z tymi sędziami... skur****...

k_lapa - wymyśl sobie na odpowiedź jakiś "inteligentny text" , tak żeby zatkać takich ludzi ;)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #8 : 2004-11-05, 23:32 »
NIE przycinać! Zresztą to jest zabronione.
Zadawanie psu bólu dla własnego widzimisię to okrucieństwo... Zwierzę nie jest rzeczą!

Mi np. podobają się ałabaje z podciętymi uszami i ogonem, ale mimo to jestem za tym, żeby wszystko zostało 'naturalne'. Co innego z pracującymi psami - tu co innego... Ale pracujące psy to niewielki odsetek.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedz #8 : 2004-11-05, 23:32 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #9 : 2004-11-05, 23:51 »
Tak było na wystawie w Częstochowie. Hodowczyni nieobciętego psa jednak woli przegrać w Polsce, ale mieć możliwość wystawiać psa za granicą.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Nanami

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #10 : 2004-11-06, 10:48 »
"Nie popieram, gdyż ładniejsze są długie uszka."

Nie rozumiem po co poprawiać natury - i juz masz argument k_lapa  :wink:

Skoro natura stworzyła tym psom normalne ogonki i kłapniete uszy, to po co je podcinac? Wg mnie klapnuiete uszka wygladaja przeslicznie, a kopiowane juz nie... Za to z ogonkami mam dylemat - nie wyobrazam sobie dobka lub boksera z ogonem - choc to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Za to widziałam sznaucie miniatury i olbrzymke z naturalnym ogonem - słobkości  :wink:
Zapisane

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #11 : 2004-11-06, 11:16 »
Jestem absolutnie przeciwna!

Cytat: Nanami
Skoro natura stworzyła tym psom normalne ogonki i kłapniete uszy, to po co je podcinac?

Niestety to ludzie stworzyli psom takie ogonki i uszka  :roll:
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #12 : 2004-11-06, 11:54 »
mi osobiscie podobaja sie psy z obcietymi ogonami i uszami ale nigdy bym nie zrobiła tego swojemu psu. latego kupie sobie psa takiej rasy której się nie poprawia ;)
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

k_lap

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #13 : 2004-11-06, 11:57 »
Cytuj
(Nanami):
Nie rozumiem po co poprawiać natury

Hmmmm... żałuję, że nie umieściłam w ankiecie takiej odpowiedzi... Właśnie to jest chyba ten najmocniejszy argument, oprócz tego, że pies cierpi wazne jest tez to, że tak stworzyła go natura... Więc po co to zmieniać ? Popieram Nanami !!!
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #14 : 2004-11-06, 12:11 »
Jestem całkowicie przeciwna przycinaniu jakichkolwiek części ciała!! Niestety u sznaucerów również takie zabiegi były wykonywane- nawet mój Reksio ma ogonek przycięty ale teraz na szczescie jest moda na ogoniaste sznaucerki więc prawie nikt nie obcina im ani uszów ani ogonów :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedz #14 : 2004-11-06, 12:11 »

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #15 : 2004-11-06, 12:45 »
nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Wiedźma

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #16 : 2004-11-06, 12:53 »
Absolutnie NIE.
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #17 : 2004-11-06, 18:47 »
----||-------
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #18 : 2004-11-06, 19:02 »
Z wyglądu bardziej mi się podobają te kopiowane, ale przecież zdrowie jest ważniejsze

Zwierzomaniaczka

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #19 : 2004-11-06, 19:36 »
Niedaleko mojego domu mieszka dobermanek z uszkami i ogonkiem całymi Wygląda uroczo i tak... naturalnie! PO CO ZADAWAĆ BÓL , POPRAWIAĆ NATURĘ Bo taka jest moda? Jeśli ktoś tak myśli to niech sie zastanowi nad sobą Sobie by obciął uszy gdyby była taka moda?! Wątpię
TACY LUDZIE NIE POWINNI MIEC
Zapisane

Nanami

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #20 : 2004-11-06, 22:15 »
Moja kolezanka tez ma mieszanca Dobka i nie obcinała mu ogona, wyglada uroczo  ;)

Cytat: cut


Cytat: Nanami
Skoro natura stworzyła tym psom normalne ogonki i kłapniete uszy, to po co je podcinac?

Niestety to ludzie stworzyli psom takie ogonki i uszka  :roll:


Tak, ludzie pokierowali naturą, ale jak widac nakierowali tak by były klapniete uszka, ogony pozostały, wiec po co chirurgicznie to poprawiac? Troche wyglada to na kaprys małego dziecka.

Poza tym natury do konca sie nie opanuje. I jak widac, niemozliwością było otrzymanie psa o wygladzie uszu podobnym do takiego jakiego otrzymuje sie chirurgicznie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedz #20 : 2004-11-06, 22:15 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #21 : 2004-11-07, 15:14 »
rasy, którym od lat obcina się uszy i ogony mają skłonności do złego ich noszenia - m.in. dlatego się obcina - jest to tuszowanie wad... to głupota - obcinać zamiast próbować naprawić rasę i dążyć do tego...

ja podobnie jak Whiper "nie kręce sie w rasach, ktorym się coś przycina", u seterów nie ma ani ryzyka, że ogon czy uszy będą źle noszone (tzn. jakieś ryzyko zawsze jest, ale o wiele mniejsze niż w przypadku ras, którym się obcina ogony i uszy), ani dylematu, czy obcinać chociażby ogon (jeśli planuje się wystawianie - różni sędziowie wolą różne psy). Poza tym jakoś nie wyobrażam sobie setera z krótkim ogonem, a tymbardziej kopiowanymi uszami :lol:.

generalnie jestem przeciw obcinaniu ogonów i uszu, tych drugich szczególnie, ale ogonów także, bo bardziej podobają mi się dobermany, rottweilery itp. z długimi ogonami ;)
Zapisane

julia_mrm

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #22 : 2004-11-07, 15:25 »
Wiekszosc psów z danego miotu ma przycinane uszy, ja uwazam ze ludzie nie powinni skazywac psy na takie cierpienia ale czego sie nie robi zeby psa sprzedac czy tez zeby niby ladniej wygladał :grr:
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #23 : 2004-11-07, 15:29 »
Cytuj
Wiekszosc psów z danego miotu ma przycinane uszy

uszy to indywidualna sprawa każdego właściciela, obcina się je, gdy pies jest już w swoim nowym domu... ale z ogonami tak jest - hodowca tnie/nie tnie wszystkim szczeniętom wg swojego uznania, a na odwrót robi tylko tym, które są już zamówione i jeśli zażyczą sobie tak właściciele...
Zapisane

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #24 : 2004-11-10, 17:07 »
Cytat: Nanami

Tak, ludzie pokierowali naturą, ale jak widac nakierowali tak by były klapniete uszka, ogony pozostały, wiec po co chirurgicznie to poprawiac? Troche wyglada to na kaprys małego dziecka.


Ależ całkowicie się z tym zgadzam!
Obcinanie uszu bądź ogona to dla mnie czysty egoizm!  :grr:
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

olc!a

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #25 : 2004-11-10, 17:08 »
Norris - to zależy. Np u ałabajów często jest tak, że właściciel dostaje psa z kopiowanym i ogonem, i uszami.
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #26 : 2004-11-10, 17:23 »
Ale czesto zadaje sobie pytanie skoro psom obcinaja uszy i ogony dla mody to moze tym co im to robią po obcinaja se dopki i uszy :grr:

Ta tylko dla mody bo ladnie jest bez doopki i bez uszów :twisted:

Klaudynka

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #27 : 2004-11-16, 18:40 »
NIE , NIE I JESZCZE RAZ NIE !!!!!!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedz #27 : 2004-11-16, 18:40 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #28 : 2004-11-19, 20:51 »
Zdecydowanie nie !!! A może właścicielom poobcinać uszka słodko by wyglądali  :?
Zapisane
BC + koci podrostek

Olka1992

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #29 : 2004-11-19, 21:23 »
Oczywiście, że nie przycinać! To dla psa cierpienie! Poza tym wiele ras dużo lepiej wygląda z nieprzyciętymi (tylko dobermany nieprzycięte mi się nie podobają, ale to chyba przez przyzwyczajenie)
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 27 zapytaniami.