Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: nagła smierc obsady  (Przeczytany 1656 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pestka

  • Gość
nagła smierc obsady
« : 2004-11-06, 14:35 »
witam mam małe akwa i wielki problem25 litrow a w nim 3małe molinezje(karły) i 6 panienek gupika oraz bojownik, temp. 27 stopni, filtr itp., ale do rzeczy wstaje rano wszystko ok. dałam jesc moim głodomorkom i poszłam do szkoły wracam i patrze istny sajgon :( 2 molki na tamtym swiecie trzy gupiki razem z nimi a resz ta pływa bokiem  :cry: tylko bojownik bez uszczerbku patrze pompka wyłączona ale ruch wody jest od filtra wiec powietrza powinny miec nic im wczesniej nie zmienialam zadnej rybki nie dodawałam więc co to moze być boje sie ze resztę mi szlag trafi wymieniłam im 20% wody na odstaną i co jeszcze moge zrobic   :help:  nie chce wszystkich rybc stracic bo u mnie sie urodzily i siem przywiązałam pomozcie
Zapisane

arke

  • Gość
nagła smierc obsady
« Odpowiedź #1 : 2004-11-06, 15:32 »
Dać mfc bo może to pleśniakwa a jak sie to mogły sie ryby przejeść ale w czasie jedzenia mogło dojść do walki między rybakmi a bojkiem... :roll:
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
nagła smierc obsady
« Odpowiedź #2 : 2004-11-06, 15:56 »
od jak dawna masz bojka i czy nigdy nie miałaś walk w akwa
Zapisane

Forum Zwierzaki

nagła smierc obsady
« Odpowiedz #2 : 2004-11-06, 15:56 »

pestka

  • Gość
nagła smierc obsady
« Odpowiedź #3 : 2004-11-06, 15:57 »
ale one juz tyle razem zyja ze wątpie zeby sie biły a pozatym to bym widziała jak sie biją bo byłam w domu jak jadły plesniawka to raczej nie jest juz kiedys byla w drugim akwa i ,nie ma zadnych objawów tej choroby juz sama nie wiem a moze to od tego ze pompka nie działała ( okazało sie ze sie popsuła) ale wątpie ze to była przyducha, juz sama nie wiem znowu padła mi gupiczka  :(  wlałam MFC tak jak na opakowaniu pisało 10 kropel na 10l wody zapobiegawczo ,poczekam ,zobacze ,pozdrawiam
,
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
nagła smierc obsady
« Odpowiedź #4 : 2004-11-06, 16:34 »
No tak, wlać chemii zapobiegawczo  :(
Czy u lekarze dostajecie zapobiegawczo antybiotyki?

Przerybione akwarium, padła pompka (co to, filtr, brzeczyk?) i kataklizm gotowy.

Rada:
Zwiększyć litraż akwarium, nie przerybiac, zmienić filtr na bardziej wydajny, nie przekarmiac.
Zapisane

Sheol

  • Gość
nagła smierc obsady
« Odpowiedź #5 : 2004-11-06, 16:45 »
Wlasnie mialem podobnie pisac Harpio...
A po co w ogole MFC jak nie ma objawow choroby?
Ta pompka to brzeczyk z tego co zrozumialem. Akwarium male, wiec moglo braknac tlenu.
Zapisane

Olka1992

  • Gość
nagła smierc obsady
« Odpowiedź #6 : 2004-11-06, 17:41 »
MFC zapobiegawczo :roll:. Zapominacie o podstawowej zasadzie medycyny:"Nie szkodzić". Pestka nie opisała niczego, co mogłoby świadczyć o pleśniawce. Wlanie preparatu było błędem, jeszcze bardziej osłabiło (i tak już chore) ryby.
Zapisane

pestka

  • Gość
nagła smierc obsady
« Odpowiedź #7 : 2004-11-06, 19:00 »
tak wlałam Mfc jedna miała rozszarpany ogon ale dlatego ze dobrały sie po smierci slimole filtr jest raczej wydajny FAN-1 pompka siadła ale nie potrzebna jest zawsze bo jezeli filtr robi ruch tafli wody to jest napowietrzona. Olka1992 "nie szkodzic" było mineło człowiek uczy sie na błędach , z rybkami mysle ze to mogło byc od korzenia który dzisiaj wyjełam po tym jak zaczeły padac rybole miał pod spodem biały osad czyzby zaczął gnic? moze od niego się przytróły , wątpie ze to bojownik bo siedzi z rybolami prawie dwa miesiące i nie był dla nich agresywnty, nie mysle tez ze to gupiki z molkami sie tłukły bo sa razem od urodzenia (urodziły sie w tym samym czaasie)teraz po podmianie wody wyjeciu korzenia wszystko jest ok nawet molinezja która płyała do góry brzuszkiem po dnie najzwyklej ozyła i zasowa. Jak myslicie czy moze jeszcze podmienic wody bo mam odstaną moze z 10% bo wczesniej wymieniłam 20% czy juz lepiej nie? dzieki za rady i opierdziel z tym preparatem (nauczka na przyszłość) i pozdrowionka
Zapisane

Sheol

  • Gość
nagła smierc obsady
« Odpowiedź #8 : 2004-11-06, 19:49 »
A Ty masz wewnetrzny ten filterek? One maja napowietrzanie w sobie. Ruch tafli swoja droga, jezeli temp wyzsza, duzo rybek w malej akwie itp to ruch wody to za malo.
Jezeli chodzi o bojownika to nie mow hop, czesto sie zdarza, ze ryba po jakims czasie dopiero staje sie agresywna i chce ''krolowac'' w akwarium. Mialem tak pare razy.
-Taka mala historyjka ode mnie... :Mialem gurami dwuplamistego(stary i duzy),labeo zielony,skalary,brzanki rekinie... Gurami zdechl ze starosci i zaczelo sie. Najpierw Labeo zaczal rozwalac rybki, wywalilem Labeo, wtedy skalary czarne chcialy sie dorwac do ''wladzy'' i znow gonitwa, wywalilem skalary, czas na brzanki... Wtedy poszlo duzo rybek, ktore do czasu zdechniecia Gurami byly potulniutkie:) Teraz jest spokoj, nie lubie agresywnosci w akwarium.
Moze bojownik juz dorósl i chce zapanowac?
Korzen nie powinien gnic. Ja korzenie zawsze zbieralem w lesie,nie kupilem ani jednego w sklepie i nie gnija.
A stosowanie MFC odradzam.
Jesli zle mowie to prosze mnie szybko poprawic...
Zapisane

Forum Zwierzaki

nagła smierc obsady
« Odpowiedz #8 : 2004-11-06, 19:49 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
nagła smierc obsady
« Odpowiedź #9 : 2004-11-06, 21:04 »
Cytuj

 pompka siadła ale nie potrzebna jest zawsze bo jezeli filtr robi ruch tafli wody to jest napowietrzona.



Nie, napowietrzanie wody jest bardzo ważne, w małym przerybionym akwarium wyłaczenie vel zapsucie sie napowietrzania jest niebezpieczne.
Zapisane

pestka

  • Gość
nagła smierc obsady
« Odpowiedź #10 : 2004-11-06, 21:36 »
tak ale filtr fan 1 jest wewnętrzny i ma ten wężyk do napowietrzania które działa bo ma bąbelki drobniutenkie  przy czym wylot jest skierowany w gore przy czym jest dosc mocny ruch wody mysle ze to nie od napowietrzania a tym bardziej od brzęczyka w 54l tez mam filtr z napowietrzaczem wewnętrzny i w całkowitosci wystarczy (54l nie jest przerybione) , bojka przeniosłam do 15 litrów godzine temu a teraz nastepna rybka jest po tamtej stronie wiec mysle ze to nie on bo by zresztą miały jakies objawy walki czyli poszarpane chociażby płetwy a tu nic dosłowne, nic, są normalne zero objaw choroby zadnych zmian na "ciele" sama nie wiem dzieki za rady , akwa teraz juz napewno nie jest przerybine 1 molinezja i 2 gupiki mam nadzieje ze one nie padną papa
Zapisane

Sheol

  • Gość
nagła smierc obsady
« Odpowiedź #11 : 2004-11-06, 22:07 »
Przepraszam Pestka, ale nic nie rozumiem z Twojego postu :(
Nie lapie takiej skladni zdan...
Prosze o znaki interpunkcyjne :(
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
nagła smierc obsady
« Odpowiedź #12 : 2004-11-06, 22:17 »
A gdzie Ty dałaś te ryby z 25 litrowego ? Może do tej 54 ?

Fan 1 to za duży filtr do takiego małego akwa, taki mocny ruch wody też nie wpływa zbyt dobrze na ryby.
Temperature masz wysoką i nawet mały niedobór tlenu mógł rybki osłąbić , a tak mocny prąd wody je wykończył.
Sam ruch wody nie natlenia jej dostatecznie.

Jeżeli okarze się, że rybki chorowały na jakiegoś wirusa, przenosząc je do innego akwarium możesz zarazić również inne.
Zapisane

arke

  • Gość
nagła smierc obsady
« Odpowiedź #13 : 2004-11-06, 22:44 »
Niomm.Ale w fan 1 mozna go podkrecic żeby będzie miał mniejszą moc ;)
Zapisane

pestka

  • Gość
nagła smierc obsady
« Odpowiedź #14 : 2004-11-07, 07:22 »
sorrki sheol ale jak się śpiesze to tak wychodzi bez interpunkcji,Kesi ja nic takiego nie napisałam że przeniosłam te rybki do 54, ja tylko powiedziałam ze mam filtr w 54l też z napowietrzaniem, ja przeniosłam bojownika do 15l (nie kula) a reszta została w 25, filtr jest ustawiony na słaby przepoływ i nie ma w akwarium pralki jest tylko delikatny ruch tafli, więc nie spekulujcie ze zabiłam rybki ruchem wody, 27 stopni wybrałam zeby był mniej wiecej dobry dla wszystkich rybek łącznie z bojkiem , myśle że to jakis wirusik sie przypałętał, narazie reszta żyje i mam nadzieje ze tak zostanie, papa
Zapisane

Forum Zwierzaki

nagła smierc obsady
« Odpowiedz #14 : 2004-11-07, 07:22 »

Ellen

  • Gość
nagła smierc obsady
« Odpowiedź #15 : 2004-11-07, 10:20 »
Cytat: pestka
jest dosc mocny ruch wody


Cytuj
jest tylko delikatny ruch tafli


Eee...  :?:
Zapisane

pestka

  • Gość
nagła smierc obsady
« Odpowiedź #16 : 2004-11-07, 12:38 »
chodziło mi o to ze jest ruch ale nie taki ktory robi pralke ,jak ustawisz filtr na max to robi sie wirnik ze wszystko lata, u mnie jest ustawiony na sredni przepływ czyli na tyle mocny żeby był ruch ale za razem na tyle słaby zeby nie było pralki  :grr: tylko tyle jezeli ktos zle mnie zrozumiał to sorry
Zapisane

arke

  • Gość
nagła smierc obsady
« Odpowiedź #17 : 2004-11-07, 13:59 »
nie no ok ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 26 zapytaniami.