Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zdziwaczały żółw ?  (Przeczytany 888 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gad

  • Gość
Zdziwaczały żółw ?
« : 2005-01-07, 17:29 »
Mam żółwia o stepowego (Edzio), często daje mu jedzenie. On od pewnego czasu zjada torf. Co mam robić ? Czy to jest normalne u żółwi ?
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Zdziwaczały żółw ?
« Odpowiedź #1 : 2005-01-07, 19:31 »
Czym go karmisz ?

Może mu czegoś brakuje w organizmie.
Zapisane

gad

  • Gość
Zdziwaczały żółw ?
« Odpowiedź #2 : 2005-01-07, 19:53 »
Daje mu do jedzenia sałate, sałate z maślanką, pomidory i pomidory z maślanką (dodaje do tego witamine A) , nic innego nie chce jeść.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zdziwaczały żółw ?
« Odpowiedz #2 : 2005-01-07, 19:53 »

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Zdziwaczały żółw ?
« Odpowiedź #3 : 2005-01-07, 23:42 »
Mój weterynarz powiedział ( bo ja też mam takeigo żółwia ) , ze to naturalny odruch i nie ma nic niepokojącego . No chyba , że używasz piasku .
Zapisane

Edi

  • Gość
Zdziwaczały żółw ?
« Odpowiedź #4 : 2005-01-08, 00:53 »
Witam
Żółwie bardzo często zjadają podłoże,są tego różne przyczyny.Ponieważ nie jesteśmy w stanie zawsze kontrolować naszego zwierzaka,jeśli zachodzi podejrzenie,że wyjątkowo polubił takie podjadanie podłoża należy szczególnie zwrócić uwagę na jego rodzaj.Odradza się(w ogóle) piasek.Torf też raczej nie jest polecany(również może być przyczyną zatkania przewodu pokarmowego ale w znacznie mniejszym stopniu),choć nie tak bardzo jak wspomniany piasek.Dobrze nadaje się na podłoże kora z domieszką siana(które szczególnie w czasie zimy stanowi dodatek do pokarmu żółwi).
Nie możesz dopuścić do tego,by to żółw decydował co będzie jadł.Te gady szybko przyzwyczajają się do danego pokarmu,i jeśli im nie urozmaicimy jedzenia to potem trudno będzie je "przestawić" na coś innego.Ale trzeba próbować.Raz,drugi aż do skutku.Trochę było o tym na forum.Aha,i zrezygnuj z podawania sałaty.
Pozdrawiam
Zapisane

gad

  • Gość
Zdziwaczały żółw ?
« Odpowiedź #5 : 2005-01-08, 19:40 »
dzięki za odpowiedź
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 24 zapytaniami.