Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: Ciąża urojona...  (Przeczytany 9004 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #60 : 2005-02-18, 15:27 »
no cos Ty :lol: :lol: psy nie są tak ułomne żeby nie wiedzieć czy to pies czy suka, bo nie ma jajnikow..  :roll:
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #61 : 2005-02-18, 15:31 »
Dowiedziałam się od mojego weta że sterylka nie zabezpiecza w 100% przed urojonymi ciążami. I tak mogą one sie pojawić bo to mózg odpowiedzialny jest za produkcję mleka a nie macica czy jajniki. Po sterylce ciąże urojone nie stwarzają ryzyka dla zdrowia suki.
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Hulk

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #62 : 2005-04-10, 01:51 »
Moja Astra też miała kiedyś ciążę urojoną ale tylko raz. Dostała jakies zastrzyki domięśniowe  :shock:  i musiałam jej cycki jakąś specjalną maścią smarować, żeby to mleko się rozeszło. Ale nie słyszałam o tych sposobach które tu wymieniacie.

A moja mama w życiu psa nie dałaby do sterylizacji!!  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ciąża urojona...
« Odpowiedz #62 : 2005-04-10, 01:51 »

Katerinas

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #63 : 2005-04-10, 11:44 »
Cytat: Hulk
Ale nie słyszałam o tych sposobach które tu wymieniacie.
No to teraz, dzięki temu forum, wiesz więcej.


Cytat: Hulk
A moja mama w życiu psa nie dałaby do sterylizacji!!  :wink:
Nie mów "hop". W życiu różnie bywa. Jak Twoja sunia miałaby niedaj bosze ropomacicze, to aby uratować jej życie sterylizacja jest jedynym wyjściem.
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #64 : 2005-04-10, 12:03 »
Moja miała pierwszą cieczkę - nie było ciąży urojonej.
Druga jej się właśnie kończy i jeszcze nic nie wiadomo.
A moi rodzice nie chcą jej wysterylizować :| Super...
Zapisane

Hulk

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #65 : 2005-04-10, 12:07 »
Cytat: Hulk
A moja mama w życiu psa nie dałaby do sterylizacji!!  :wink:
Cytuj
Nie mów "hop". W życiu różnie bywa. Jak Twoja sunia miałaby niedaj bosze ropomacicze, to aby uratować jej życie sterylizacja jest jedynym wyjściem.


No wiesz w takim wypadku to pewnie że byśmy się na to zdecydowali. Ale moja mama nie zgodziła by się na sterylizacje( przynajmniej kiedyś tak stanowczo powiedziała) bo ona nie dała by psa pokroic tylko z powodu cieczki.
Zapisane

myszka

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #66 : 2005-04-10, 12:08 »
No to zakładam, że bardzo dobrze jej pilnujecie, żeby wpadki nie było?
Zapisane

Hulk

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #67 : 2005-04-10, 12:23 »
Tzn nie ma z nią problemu. Jak wychodze na dwór to przeważnie kręcą sie tkaie kundle które nawet głową jej do d... nie sięgną... :) no chyba że podskoczą :) Chociaż wkurzają mnie takie psy jeszcze ludzie puszczają psy bez smyczy i rób sobie co chcesz.
Zapisane

malaaa

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #68 : 2005-04-10, 14:38 »
:lol: Astra się nie daje takim knypką mały nie ??:P:P ....a pozatym kabel się przydaje  :lol: ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ciąża urojona...
« Odpowiedz #68 : 2005-04-10, 14:38 »

myszka

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #69 : 2005-04-10, 19:40 »
Cytat: Hulk
Tzn nie ma z nią problemu. Jak wychodze na dwór to przeważnie kręcą sie tkaie kundle które nawet głową jej do d... nie sięgną... :) no chyba że podskoczą :) Chociaż wkurzają mnie takie psy jeszcze ludzie puszczają psy bez smyczy i rób sobie co chcesz.


Pamiętaj, że suka może się położyć dla "amanta", natura nie zna przeszkód.
Zapisane

Agysz

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #70 : 2005-04-10, 20:02 »
Aska gdy ma ciąże urojoną chodzi po całym domku piszczyy...wchodzi do szafy..układa się na moich rzeczach i robi sobie tam legowisko i piszczy..liżąc przy tym moje ubrania :lol:
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #71 : 2005-04-10, 20:06 »
Agysz, yyy i dopuszczacie do takiego stanu?

moja juz mam nadzieje nie bedzie miec problemu z urojonymi (przypomne ze juz po pierwszej cieczce miala), dzis bylysmy na zdjeciu szwow po sterylce  :wink:
jestem tez dumna bo kolezanka z dalmatynka miala obawy przed sterylka a ja je rozwialam  :lol: i z tego co wiem to niedlugo umawiaja sie na zabieg  ;)

Agysz

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #72 : 2005-04-10, 20:10 »
nic już nie możemy zrobić..Aska jest stara..kiedyś miała być dopuszczona,ale nie znaleziono w tym lubinie jamnika z rodowodem :? ale teraz zachowuje się znacznie lepiej niż kiedys..to co ona wyprawiała jak była młodsza..to się w głowie nie mieściło..teraz jest troszku spokojuu.. :P
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #73 : 2005-04-10, 20:22 »
no ale nie zapobiegacie jakos lub leczycie tych ciaz? przeciez one prowadza do guzow sutkow..

Agysz

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #74 : 2005-04-10, 20:26 »
nie nic z tym nie robimy..Aska ma już 9,prawie 10 lat i jest z nią wszystko dobrze..Nic jej się nie stało jak miała ciąże urojoną..także spoko,nie ma się o co martwić..wszystko jest pod kontrolą :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ciąża urojona...
« Odpowiedz #74 : 2005-04-10, 20:26 »

myszka

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #75 : 2005-04-10, 20:36 »
Też nie ma co demonizować ciąż urojonych, bo to u suk stan fizjologiczny... i bynajmniej jednorazowe krycie go nie likwiduje.
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #76 : 2005-04-10, 21:01 »
Myszko, moze masz racje.. Ja w kazdym razie na dzwiek slowa z poplochem wspominam tą u Blue (chociaz nie byla jakas ostra..  ;) ) i moje strachy przed tymi wszystkimi chorobskami ktore mogly ja dopasc...  :lol:

myszka

  • Gość
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #77 : 2005-04-10, 21:51 »
Leczyć trzeba, jeśli jest bardzo ostro, pojawia się mocna laktacja i stan zapalny sutków.
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Ciąża urojona...
« Odpowiedź #78 : 2005-04-12, 00:52 »
ms :" każda suczka ma ciąże urojoną po kazdej cieczce (polecam www.vetserwis.pl) "
Każda suczka ma takie stany hormonalne (wytwarzanie mleka itp - choćby minimalnie), ale nie każda ma "poród urojony" po tych 2 czy 3 miesiącach po cieczce !
Moja miała, obudziła mnie rano i zaprowadziła do szafy, gdzie pokazała mi swoje malenstwa: gumową zieloną kosc i rózowego misia- pluszaka :P , na poczatku tez nie wiedzialam, co robic, ale szybko znalazłam w necie; "szczeniaki" zostały zabrane, pies dostawał mniej jeść i nastepnego dnia się uspokoił, na pewno pomogły tez długasne spacery,a o to juz zadbała moja siostra, bo miała jakieś swoje powody, zeby na te spacery wychodzić. Mleka jeszcze troche ma niestety : ( ale OBY jej to przeszło (cieczke miala pod koniec grudnia i na poczatku sty 2005)
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 27 zapytaniami.