Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Cieczka  (Przeczytany 6651 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ssgosiass

  • Gość
Cieczka
« : 2005-03-17, 22:50 »
Sonka urodizła się 28 grudnia 2003 roku i nadal nie ma cieczki.
Dziwi mnie to, ale gdizes czytałam że duże rasy dojrzewają nawet do 2 lat. Czy to jest normalne ze jeszcze nie ma cieczki?
Ostanio zacyzna ciagle sie lizac w dupke, cyz to oznaka ze zbliza sie?
Prosze o odp.
pa
Zapisane

Miss Lukusia

  • Gość
Cieczka
« Odpowiedź #1 : 2005-03-18, 07:40 »
Chyba tak... Zobacz, jak inne sunie przez cieczkę noszą majtki - np. Nelka (chyba :mysli: )
Zapisane

Meggy

  • Gość
Cieczka
« Odpowiedź #2 : 2005-03-18, 08:01 »
Pierwszym objawem,że nadchodzi cieczka jest dość znaczne i widoczne powiększenie cię "truskawy".Potem zacznie wypływać taka jasno różowa ciecz,najlepiej codziennie sprawdzaj przykładając białą chusteczkę czy papier i sprawdzaj czy na papierze zostanie ślad jasno różowy.To będzie pierwszy dzień cieczki! :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cieczka
« Odpowiedz #2 : 2005-03-18, 08:01 »

ssgosiass

  • Gość
Cieczka
« Odpowiedź #3 : 2005-03-18, 09:02 »
Miss o co c chodzi, po co mam patrzec jak inne nosza?  :roll:

Meggy, ale to nic dziwnego ze ona ma juz jakies 14/15 mies. a jeszcze nie ma cieczki?
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Cieczka
« Odpowiedź #4 : 2005-03-18, 09:04 »
Gosiu suczka mojej kolezanki kundel miala cieczke w wieku 16 miesięcy
a jak tak bardzo sie niepokoisz to idż do weta :wink:

ssgosiass

  • Gość
Cieczka
« Odpowiedź #5 : 2005-03-18, 09:12 »
Po co mam isc do weta, skoro tu sa znajacy sie ludize na rzeczy.  :wink:
Wiec czekam na odp.
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Cieczka
« Odpowiedź #6 : 2005-03-18, 09:15 »
Cytuj

Po co mam isc do weta, skoro tu sa znajacy sie ludize na rzeczy.  
Wiec czekam na odp.

Niewiem
Kora przed cieczką lizała sie w dupke a pózniej kilka dni zobaczyliśmy jakby taka jasną rozówą ciecz i tak kora stala sie kobietka :;d:

Meggy

  • Gość
Cieczka
« Odpowiedź #7 : 2005-03-18, 09:22 »
Ssgosiass!JA mam sznaucera mini i u małych ras występuje tak koło 6 miesiąca...Jeśli chodzi o suki ras dużych i olbrzymich,to może być i sporo opóźniona.Mój wspólnik ma bernardynkę,która miała pierwszą cieczkę też po roku życia...Może nie ma powodów do obaw.Przecież i w ludzkim życiu okresy pojawiają się różnie i każdy inaczej trwa...Poczekaj jeszcze z miesiąc i jak nic dalej,to mimo wszystko podejdź do weta,chociażby nawet po to,by się uspokoić...Zapytam się jeszcze mojej koleżanki,która jest wetem wieczorkiem,bo teraz jest w pracy i nawet telefonu nie odbiera..Pewnie ma jakiś zabieg.. :)
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Cieczka
« Odpowiedź #8 : 2005-03-18, 09:26 »
O wlasnie, bylabym wdizeczna jakbys sie spytala kolezanki. Bo moi rodzice powiedza ze nie trzeba isc do weta, ze napewno dostanie i ne musze sie martwic. Ale jak mam okazje, sie spytac tutaj jakims osoba ktore moga mi udizelic ospowiedz zto czemu nei. A ejszcze ty masz kol. to juz tym bardziej nei musze isc do weta :) Dzieki :) pozdrawiam.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cieczka
« Odpowiedz #8 : 2005-03-18, 09:26 »

Meggy

  • Gość
Cieczka
« Odpowiedź #9 : 2005-03-18, 09:27 »
Nie ma problemu Gosiu!To małżeństwo lekarzy weterynarii,więc jak tylko się do niej dodzwonię,to zaraz zapytam i dam Ci znać... :D  :D

Uff,dodzwoniłam się..Otóż...Spokojnie możesz czekać do 18 miesięcy.To normalny objaw.Musisz tylko sprawdzać czy sunia przed cieczką nie będzie mieć ciąży urojonej.To też się zdarza.Póki nic się nie dzieje,to czekaj spokojnie,to normalny objaw.Po 18 miesiącu dopiero możesz iść na wizytę do lecznicy. :D
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Cieczka
« Odpowiedź #10 : 2005-03-18, 09:34 »
Wielkie, wielkie dizeki!!! mam nadizeje ze to jednak jest normalne :) Tylko pamietaj, powiedz jej ze sie ur. 28.12.03 roku i ze ostatnio lize sie dosc czesto i tak "mocno" wylizuje sobie " truskawe" :P :)
Zapisane

Meggy

  • Gość
Cieczka
« Odpowiedź #11 : 2005-03-18, 09:35 »
Odpisałam wyżej...Jest OK,wszystko opisałam,nie masz po co się martwić! :)
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Cieczka
« Odpowiedź #12 : 2005-03-18, 14:44 »
Cytuj

 28 grudnia 2003

Moja Banty się urodziła 19 grudnia 2003 r i dopiero jakiś tydzień temu dostała cieczkę ;) nie martw sie psy większe dlużej dorastają- jak narazie ciesz się że nie masz adoratorów pod drzwiami  :lol:
Zapisane

Borderka

  • Gość
Cieczka
« Odpowiedź #13 : 2005-03-18, 14:49 »
[guote]ciesz się że nie masz adoratorów pod drzwiami[/quote]

o bosh....to jest okropne....jak moja Sara miała cieczkę to tylu się złaziło, że coś strasznego...w te dni nawet zrywa się z łańcucha sąsiadów Bary (rottweiller) żeby przyjść do Sary....oni strasznie się lubią  ;)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Cieczka
« Odpowiedź #14 : 2005-03-18, 14:56 »
Heh... cieczka... u mnie w tej chwili 5 suk ja ma i samce szaleja...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Cieczka
« Odpowiedz #14 : 2005-03-18, 14:56 »

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Cieczka
« Odpowiedź #15 : 2005-03-18, 14:58 »
Iras u mnie obie Agnes i Banty brakuje jeszcze żeby Alga dostała ;) Na szczęście przez ten okres nie wychodzilismy z psami w pola bo za nami szedłby sznurek kundelków :) Psiaki biegaja po ogrodzie piod ścisła opieką- jutro koszmar u Agnes się skończy bo jedziemy do kawalera ;) Banty- jeszcze dwa tygodnie  :lol: Ale ona młodziutka i głupiutka- jak pies podbiegnie żeby TO zrobić ona chce się bawić  :lol:
Zapisane

Borderka

  • Gość
Cieczka
« Odpowiedź #16 : 2005-03-18, 15:04 »
Moja Sara to samo jak była młodsza.....raz przyszedł do nas taki śmieszny, niski misio i chciał do niej podejść, a ona odskakiwała i chciała się bawić....czubens  :lol:
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Cieczka
« Odpowiedź #17 : 2005-03-18, 15:08 »
Hehe wariatka ;)

A dzisiaj (zapomniałam Was o tej glupocie poinformować :() jak oglądaliśmy w szkole film (nudziarstwo) to ja oczywiście jako marzycielka i znudzona filmem patrzałam przez okno. Najpierw zobaczyłam p.Pawła z Gregiem bo przyjechali narkotyków do nas do szkoły szukać i... babkę która szła z czarną kundelką. Nic dziwnego oprócz tego że babka staął i rozmawiała z koleżanką a po suni już skakał brązowy kundel podobny do border collie... eh... nie ma rady na idiotek  :roll:
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Cieczka
« Odpowiedź #18 : 2005-03-18, 15:13 »
Goldenka, uspokoilas mnie :) to jeszcze poczekam az psiaki beda siedizec pod drzwiami jak ty to ujelas :P
Zapisane

Nanami

  • Gość
Cieczka
« Odpowiedź #19 : 2005-03-18, 15:18 »
Najgorszy widok, to suczka w szczycie cieczki bez opieki i ogonek kawalerów za nią... Ludzka bezmyslnosc  :roll:

Cytuj
Musisz tylko sprawdzać czy sunia przed cieczką nie będzie mieć ciąży urojonej.


A jak to sie sprawdza? Ja zawsze myslałam, ze suka ma ciąze urojoną 2 miesiace PO cieczce  :lol:
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Cieczka
« Odpowiedź #20 : 2005-03-18, 15:20 »
Gosia Słonik może mieć cieczkę raz w roku ;) Agnes tak ma :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cieczka
« Odpowiedz #20 : 2005-03-18, 15:20 »

Meggy

  • Gość
Cieczka
« Odpowiedź #21 : 2005-03-18, 15:49 »
Cytuj

A jak to sie sprawdza? Ja zawsze myslałam, ze suka ma ciąze urojoną 2 miesiace PO cieczce

Moja koleżanka mówiła,że jeśli suka długo nie ma cieczki,to chormony mogą szaleć i pojawić się oznaki ciąży urojonej...To się zdarza nawet przed cieczką :)

Tu masz o tym troszkę opisane:
http://www.basza.div.pl/choroby.html
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Cieczka
« Odpowiedź #22 : 2005-03-18, 16:13 »
Ciąża urojona pojawia sie PO cieczce (około 2 miesiące - tyle ile suka chodzi w ciązy), a to z tego powodu ze suce "wydaje się" że zaszła, jeśli cieczki nie ma zbyt długo(czyt - hormony szaleją) to trzeba się z wetem skontaktować  (nie dotyczy pierwszej).

Ps. Meggy - jeśli to twoja strona to zrób coś z tymi poradami weterynatyjnymi bo jest tam masa błędów - chociażby temperatura - u psa jest od 38,3 do 39,5 , tetno zależy od wielkości i od wieku , a nos nie ma żadnego znaczenia - suchy i goracy jest chociażby podczads snu...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Meggy

  • Gość
Cieczka
« Odpowiedź #23 : 2005-03-18, 16:17 »
Cytuj

Ps. Meggy - jeśli to twoja strona to zrób coś z tymi poradami weterynatyjnymi bo jest tam masa błędów - chociażby temperatura - u psa jest od 38,3 do 39,5 , tetno zależy od wielkości i od wieku , a nos nie ma żadnego znaczenia - suchy i goracy jest chociażby podczads snu...

To już trzeba by takie uwagi do weta zgłaszać,bo te wieści mam od niego,a dokładnie od małżeństwa praktykującego... :)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Cieczka
« Odpowiedź #24 : 2005-03-18, 16:19 »
No to zdaje sie że masz "przestarzałego" weta... na studiach teraz inaczej ucza... :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Meggy

  • Gość
Cieczka
« Odpowiedź #25 : 2005-03-18, 16:21 »
Oj,raczej nie...Studia kończyli kilka lat temu,a mój wspólnik jest biologiem z wykształcenia i na studiach dużo tej wiedzy wchłonął... :roll:

Zresztą w poniedziałek wejdzie tu wet i dużo Ci wyjaśni... :D
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Cieczka
« Odpowiedź #26 : 2005-03-18, 16:33 »
Nic mi nie musi wyjaśniać:P  w lecznicy dowiaduje sie dosyć... (pracuje)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Cieczka
« Odpowiedź #27 : 2005-03-18, 16:44 »
Co do noska- jak Iras pisała to bzdura ;) Moje psinki jak śpią mają suchy nosek i nie są chore ;) To taki... stereotyp coś jak "suka musi miec raz w życiu szczeniaki". Tętno też jak pisałą Iras zależy od wieku psa ale tez i od wielkości ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cieczka
« Odpowiedz #27 : 2005-03-18, 16:44 »

ssgosiass

  • Gość
Cieczka
« Odpowiedź #28 : 2005-03-18, 16:47 »
No teraz tak ogolnie sie spytam, bo juz mi sie wsyztsko pomieszalo :P
Czy wszystko jest ok?
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Cieczka
« Odpowiedź #29 : 2005-03-18, 16:48 »
Jest ok ;)
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.097 sekund z 28 zapytaniami.