Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu

Autor Wątek: mlode gupiki  (Przeczytany 49535 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mariuszp8

  • Gość
Odp: narybek gupika
« Odpowiedź #60 : 2005-09-30, 17:25 »
Ja slyszalem ze najlepiej karmic jajkiem z woda (dobrze rozetrzec) czy to dobra karma i czy im to niezaszkodzi
Zapisane

Majchert

  • Gość
Odp: narybek gupika
« Odpowiedź #61 : 2005-09-30, 20:04 »
Ja mam 12 mlodych gupików narazie są w kotniku bo są bardzo małe to już mój 4 miot w tym miesiacu, pozostałe pływają z dorosłymi jest ich 48. Ale niedługo je oddaje do sklepu a za to dostaje pokarm w ten sposób oszczędzam kasę!!!
Zapisane

mariuszp8

  • Gość
Odp: narybek gupika
« Odpowiedź #62 : 2005-09-30, 20:31 »
a czym je karmisz?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: narybek gupika
« Odpowiedz #62 : 2005-09-30, 20:31 »

Pustułka

  • Gość
Odp: narybek gupika
« Odpowiedź #63 : 2005-09-30, 20:41 »
JA karmię swój narybek tym samym jedzeniem, co dorosłe ryby, tylko że drobniejszym (rozdrobnionym)
Zapisane

Majchert

  • Gość
Odp: narybek gupika
« Odpowiedź #64 : 2005-09-30, 21:00 »
Ja też karmie swoje jedzeniem dla doroslych ryb.
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Odp: narybek gupika
« Odpowiedź #65 : 2005-09-30, 21:03 »
Ja slyszalem ze najlepiej karmic jajkiem z woda (dobrze rozetrzec) czy to dobra karma i czy im to niezaszkodzi

To zółtko jajka ugotowanego na twardo - pokarm dobry ale dość mocno brudzi wode , niekoniecznie trzeba rozcierać na pyłek - nawet jak wrzucisz maleńki kawałek to one sobie oskubią . Tak samo mozna podać odrobinke gotowanej wątróbki kurzej.


Ogolnie najlepiej podawać pokarmy płatkowe urozmaicone (roslinne i zwierzece ) albo specjalny pokarm dla narybku
Zapisane

pieSunia

  • Gość
Odp: narybek gupika
« Odpowiedź #66 : 2005-10-21, 18:31 »
A mnie to się wogóle gupiki nie rozmnażają :( Mam 1 samca i 2 samiczki, ale narybka brak..... :ryba: :Oo:
Zapisane

asiuczek

  • *
  • Wiadomości: 194
  • moje maleństwo ;]
Co i jak z narybkiem gupików ...
« Odpowiedź #67 : 2006-05-02, 17:42 »
Witam wszystkich akwarystów i nie tylko! Jestem początkująca w tych sparwach więc prosze o rady.

Mam właśnie w swojej hodowli m.in gupiki. Niedawno urodziły mi się młode - 9 (maluszków). Dostają rozdrobniony pokarm mieszkają w 15l akwa mają napowietrzanie pompką. W aka mają tak skromnie sypnięto trochę żwirku i włożony jeden kamień wapienny. Jest on cały 'dziurawy' więc mają gdzie się chować.

Chciałabym wiedzieć czy to wystarczy czy moze powinnam coś jeszcze dołożyć? Prosze o wskazóweczki!  :D :D :D

Mam jeszcze takie jedno zapytanko. Skąd właściwie brać wodę do akwa - ostałą kranówę?
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Co i jak z narybkiem gupików ...
« Odpowiedź #68 : 2006-05-02, 19:22 »
Ja musze polecić duuużo roślin. To najlepsza kryjówka dla maluchów :) . Ile masz dorosłych osobników? Nie będzie im później za ciasno? :P . Ja mam aktualnie 'ciężarną' gupiczkę :D

Ja wodę daje odstaną kranówkę, chociaż zalezy od wody, bo wiadomo że np na śląsku woda jest inna niż na Mazurach :P . Ale myślę, że jeżeli ludziom nie szkodzi to na kilkanaście godzin do odstania i będzie ok ;)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Forum Zwierzaki

Odp: Co i jak z narybkiem gupików ...
« Odpowiedz #68 : 2006-05-02, 19:22 »

asiuczek

  • *
  • Wiadomości: 194
  • moje maleństwo ;]
Odp: Co i jak z narybkiem gupików ...
« Odpowiedź #69 : 2006-05-04, 07:34 »
Maluszki są w akwa 15l a te duże to jest chyba 60l . Dorosłych rybek mam
 5 gupiczków
 1 mieczykowa
 1 zbrojnik
Nie wiele ale narazie wystarczy b omoje kolejne samice (2) są w ciąży i niedługo kolejna porcja narybku.
Zapisane

kate8828

  • Gość
Odp: Co i jak z narybkiem gupików ...
« Odpowiedź #70 : 2006-05-04, 16:55 »
Tylko jezeli bedzie tych małych juz za duzo to polecam nie odstawiac samicy wtedy dorosłe osobniki je zjedza ale to jedyne rozwiazanie łańcuch pokarmowy............ale narazie baw sie w narybek to bardzo fajna sprawa patrzec jak maleństwa rosną:)))
Zapisane

asiuczek

  • *
  • Wiadomości: 194
  • moje maleństwo ;]
Odp: Co i jak z narybkiem gupików ...
« Odpowiedź #71 : 2006-05-12, 15:35 »
No dzieki ja właśnie patrzę i patrzę i wreszcie widze że takie małe rybki rozwijają się dość wolno no ale rozumiem ze nie mogą urosnąć w kilka dni. Są świetne i już się z nimi kumpluje. Przypływają do mnie i tak się nie boją jak wczesniej. A mam zamiar zmienić im wodę bo się trochę pobrudziła. To dobry pomysł? Czekam na wasze odp.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Co i jak z narybkiem gupików ...
« Odpowiedź #72 : 2006-05-12, 17:16 »
jesli już to PODMIENIC - czyli nie wylewac calej wody, a troche odjac i troche dolac...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

asiuczek

  • *
  • Wiadomości: 194
  • moje maleństwo ;]
Odp: Co i jak z narybkiem gupików ...
« Odpowiedź #73 : 2006-05-12, 20:55 »
Acha.... Dzięki ;]
 :D :D :D :D :D
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Co i jak z narybkiem gupików ...
« Odpowiedź #74 : 2006-05-13, 11:46 »
a i lepiej wyjmij WAPIENNY kamień (strasznie zatwardze wodę...niby gupiki miękkiej mieć nie muszą,ale bez przesady) i na jego miejsce może jakiś fajny korzeń dać :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co i jak z narybkiem gupików ...
« Odpowiedz #74 : 2006-05-13, 11:46 »

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Co i jak z narybkiem gupików ...
« Odpowiedź #75 : 2006-05-13, 18:01 »
Mam pytanie, czy to prawda że samiczki są 4-6 tygodni w ciąży? Ile czasu rodzą rybki?
Moja jedna samicza jest w ciąży :)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

asiuczek

  • *
  • Wiadomości: 194
  • moje maleństwo ;]
Odp: Co i jak z narybkiem gupików ...
« Odpowiedź #76 : 2006-05-19, 20:42 »
No ja nie sądzę żeby ich ciąża tyle trwała góra do 4 tygodni. Moje to rodzą po dwuch ... ;] Ja takze mam samice w ciąży. Dokładnie nie wiem ile czasu trwa poród ale tak od popołudnia do podwieczorku już się urodzą. JAk zaczyna się poród to trwa tyle aż wszystkie młode wyjda na świat zależy ile i będzie moich ostatnio urodziło się 12 :D:D Życzę powodzenia w dalszej hodowli;]
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Co i jak z narybkiem gupików ...
« Odpowiedź #77 : 2006-05-20, 12:45 »
U gupików samice mogą co ok. 30 dni rodzić (nawet 20-100 młodych - uzależnione jest to od doświadczenia i wielkości samicy). Po porodzie samice przez kolejne 3-5 dni są chętne do współżycia. Uzyskane w ten sposób nasienie wystarcza na ok. 11 kolejnych miotów.

Źródło:
http://www.guppyinfo.de/html/paarung__wurfgrosse___.html
http://www.zierfischverzeichnis.de/klassen/pisces/cyprinodontiformes/poeciliidae/poecilia_reticulata.htm
http://www.datz.de/Artikel.dll?AID=1827&MID=2457
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Co i jak z narybkiem gupików ...
« Odpowiedź #78 : 2006-05-21, 21:25 »
:(
Dzisiaj na świat przyszły maleństwa... gdy karmiłam mamusię zauwazyłam 4 maluchy. Jadły, normalnie pływały... teraz przyszłam zobaczyć i na dnie jest 8 martwych, tylko 2 żyją... :Cry: . Co ja takiego robie źle? Zaczely sie rodzic chyba rano...
W tym 1 gupik siedzi na dnie... (w kotniku) . Chyba nici z nowych gupiczków :( .
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Co i jak z narybkiem gupików ...
« Odpowiedź #79 : 2006-05-22, 08:57 »
Jeżeli to jeden z pierwszych miotów, to ryby po prostu mogły być zbyt słabe.
Zapisane

asiuczek

  • *
  • Wiadomości: 194
  • moje maleństwo ;]
Kiedy wpuścić narybek do dużego akwa?
« Odpowiedź #80 : 2006-06-21, 21:18 »
Cześć! Mam od jakiegoś czasu młode gupiki.....Jest ich obecnie 13. Są to jednak 3 pokolenia tyle że dwa dzień po dniu (się urodziły) a te trzecie pokolenie to wczoraj (ale niestety tylko 2 rybki). No i te pierwsze są juz nawet spore ale nie sądzę aby dobre by wpuścić do rodziców. I kiedy mam to zrobić?
Pan w sklepie zoologicznym powiedział że wtedy gdy mają one 1cm. A one już dawno mają po 1 cm a i tak moim zdaniem są zamałe.....  :help: 
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kiedy wpuścić narybek do dużego akwa?
« Odpowiedz #80 : 2006-06-21, 21:18 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Kiedy wpuścić narybek do dużego akwa?
« Odpowiedź #81 : 2006-06-22, 03:15 »
zalezy jakie masz rybki inne w tym duzym akwa. Bojowniki np bardzo lubią polowac na małe rybki i 1 cm to chyba na nie mało.
No i czy masz jakieś rośliny (zbiorowiska roślin) w których małe rybki mogą sie skryć?
Zapisane

asiuczek

  • *
  • Wiadomości: 194
  • moje maleństwo ;]
Odp: Kiedy wpuścić narybek do dużego akwa?
« Odpowiedź #82 : 2006-06-22, 10:49 »
W akawa są gupiki, jedna samica mieczyka i  ok. 10 cm zbrojnik.
Roślin też mam (właśnie takie zbiorowisko), no i jeszcze na środku pień pod którym zazwyczaj chowają się małe po urodzeniu.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Kiedy wpuścić narybek do dużego akwa?
« Odpowiedź #83 : 2006-06-22, 11:09 »
jeśli małe mają powyżej miesiąca to możesz zaryzykować. Ale to tez zalezy jak szybko rosną.
ja kiedyś miałam narybek w kotniku , który po trzech missiącach był za mały na wpuszczenie. Wyglądał na to jakby rybki w ogóle nie rosły. :bezsilny:
teraz u mnie takie jak mają pow. 1cm to spokojnie egzystują w roślinkach.
Ale jak wpuściam bojownika to wszystkie mniejsze zostały zjedzone.
Wpuść 5 rybek na raz obok tych roślin i poobserwuj.
Nie wpuszczaj pojedyńczej sztuki, tylko kilka na raz. W stadzie powinny dac sobie radę. A gdyby samica gupika czy mieczyk były zbyt agresywny to możesz małe odłowic z powrotem. :)
Zapisane

asiuczek

  • *
  • Wiadomości: 194
  • moje maleństwo ;]
Odp: Kiedy wpuścić narybek do dużego akwa?
« Odpowiedź #84 : 2006-06-22, 12:18 »
acha. Więc może zaryzykuje. No trudno opisać czy są duże czy małe na swój wiek (te strasze mają ponad miesiąc) bo pierwszy raz mam małe gupiki. W porównaniu do tych rybek co się nie dawno urodziły to jest różnica i nawet spora....
A co z jedzeniem. Boję się że nie podejdą na górną cześć wody by coś zjeść. Jak je karmić w takiej sytuacji?
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Kiedy wpuścić narybek do dużego akwa?
« Odpowiedź #85 : 2006-06-22, 23:57 »
one głównie się w górnej kręcą ...w kazdym razie u mnie. Moze dlatego że największy gąszcz roślin mam przy powierzchni?
Ale małe molinezje z kolei się kryją przy dnie a gupiki u góry :)
Jedzenie dla małych to najlepiej płatki rozgniatac w palcach podczas wysypywania. A jak chcesz by poszło głębiej to najlepiej trochę rozkrusz w palcach i wsadź paluchy pod wode i wtedy dopiero rozsyp (pod wodą);)
ale małe bardzo dobrze się odżywiają same tym co znajdą, najczęściej są to drobne glony albo skubią miękkie roślinki :)
Zapisane

asiuczek

  • *
  • Wiadomości: 194
  • moje maleństwo ;]
Odp: Kiedy wpuścić narybek do dużego akwa?
« Odpowiedź #86 : 2006-06-23, 07:23 »
dobrze dzięki za rade....
To dzisaj zobaczymy ale najpierw musze odbyć koniec roku szkolnego :D
Zapisane

spanielomanka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 172
  • Bojowniki są moją pasją !...
Odp: mlode gupiki
« Odpowiedź #87 : 2008-07-01, 16:58 »
Też mi się urodziły niedawno gupiki trzymałam je miesiąc aż podrosły. :mrblue:
Zapisane
[link=http://www.suwaczki.com/][img noborder]http://www.suwaczki.com/tickers/h44eyx8dpomvjaiu.png[/img][/link]

Forum Zwierzaki

Odp: mlode gupiki
« Odpowiedz #87 : 2008-07-01, 16:58 »

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: mlode gupiki
« Odpowiedź #88 : 2008-07-01, 18:24 »
yyyyyy.....to fajnie xD
Zapisane

Dzasta25

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: mlode gupiki
« Odpowiedź #89 : 2008-07-10, 18:26 »
Ja dopiero co kupiłam przed wczoraj dużo rybek a mianowicie:
-7Gupików w tym są 4 w ciąży(obecnie 3 bo jedna sie okociła)
-6 Neonek czerwonych i 2 czarne
-3 Jakieś białe dziwne
-2 Danio
No i 9 młodych.
I mam pytanie.Co ja mam zrobić bo druga już maja duży brzuch a nie wiem czy ja moge "Ciężarną" wsadzić do kotnika  razem z tymi małymi z poprzedniej "ciąży".
Bardzo Proszę o pomoc.
Z góry Dziękuję!!!
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.133 sekund z 27 zapytaniami.