Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: zabieg  (Przeczytany 2818 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
zabieg
« : 2005-04-01, 18:11 »
Jesli ktoś z was wie coś na temat zabiegu czyszczenia trzeciej powieki i czyszczenia kanalików ocznych to będe bardzo wdzięczna. Bafi we wtorek będzie miał taki zabieg a ja jakos  ...nie wypytałam o szczegóły :roll: . Na razie znam koszt, czas trwana i jakie środki stosowac do tego czasu. Chciałabym wiedzieć m.in co jest powodem takiego stanu i czego mam sie spodzewac po zabiegu, czy piesek będzie miał zaklejone oko? Jak wygląda taki zabieg? Czy to jest skomplikowane? :?:
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
zabieg
« Odpowiedź #1 : 2005-04-01, 18:14 »
Nie mam o tym zielonego pojęcia... http://www.vetserwis.pl/okulistyka.html <= może coś znajdziesz ;)
Zapisane

Jamniczka

  • Gość
zabieg
« Odpowiedź #2 : 2005-04-01, 18:20 »
NIe mam pojęcia... moze pójdź do najnliższego weta i zapytaj go, alebo znajdź w inernecie............
Zapisane

Forum Zwierzaki

zabieg
« Odpowiedz #2 : 2005-04-01, 18:20 »

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
zabieg
« Odpowiedź #3 : 2005-04-01, 18:24 »
http://www.vetserwis.pl/grudki_trzecia_powieka.html - własnie o tym mówił wet!! Tak własnie wygląda powieka Bafiego. Goldenka, dzieki za strone!!
Ale jest coś co mnie martwi, tam pisze że zabieg daje tylko 50% szansy że problem nie powróci, porównywając koszty zabiegu ...nie wiem czy to ma sens...  Wet mówił cos zupełnie innego, ze po tym zabiegu to zapalenie nie będzie wracać i skączą sie kłopoty...  "bądź tu mądry czlowiku"...
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
zabieg
« Odpowiedź #4 : 2005-04-01, 18:27 »
Aga trzymam kciuki za Bafiusza :) MUSI wyzdrowieć szybciutko :)
Ucałuj go odemnie i trzech ślicznych goldenek :)
Zapisane

xara

  • Gość
zabieg
« Odpowiedź #5 : 2005-04-01, 18:31 »
Mój pies przechodził ten zabieg jakiś rok temu.
Bardzo szybko wrócił do domu i doszedł do siebie po narkozie, a tego najbardziej się bałam.
Wcześniej cały czas miał zaczerwienione oczy i  musiałam mu bez przerwy wkrapiać różne krople i maści.
Po zabiegu nie mamy już problemu z oczkami, tylko od czasu do czasu, profilaktycznie zakraplam mu
zwykłe świetlikowe kropelki.
Zapisane

Borderka

  • Gość
zabieg
« Odpowiedź #6 : 2005-04-01, 18:32 »
Aujeszka za też trzymam kciuki  8)  Oby zabieg się udał  :wink:
Zapisane

Nanami

  • Gość
zabieg
« Odpowiedź #7 : 2005-04-01, 18:35 »
O grudkowym zapaleniu trzeciej powieki to słyszałam, ze wiele młodych psów ją ma, ale jak dorastają to z wiekiem ta choroba zanika. Zacytuje pare osób, u których psów było to przeprowadzane:

Inka:
"grudkowe zapalenie trzeciej powieki miala Asterka - ile to szczenie moglo wtedy miec? - ze 4 m-ce chyba. Kropelki nie pomogly i poszedl w ruch skalpel. Nasz wet zabieg przeprowadzil pod narkoza wziewna, poszlo szybko i sprawnie. Pozniej zakraplanie oczek, pilnowanie by piesek nie zaproszyl ich dopoki powieki sie nie zagoja (wygladalo to poczatkowo nieciekawie - zaczerwienione i spuchniete), a zagoily sie szybciutko. Weterynarz uprzedzal, ze moga pojawic sie nawroty - Astra ma poltora roku i (odpukac) zdrowe ślepka."

Grzes:
"grudkowe zapalenie 3ciej powieki (bo chyba o to dokladnie chodzi) wyleczylismy kroplami i... czasem

Wet tez mnie na zabieg namawial, napisalem do vetserwisu, odpowiedzieli, ze u mlodych psow to sie czesto zdarza i samo czesto prawie przechodzi ( no oczywiscie leczone) a zabieg ma ten minus, ze zdrapuje sie czesc tych grudek które stanowią ochronę wiec nie jest to polecane i tylko w ostatecznosci"

Jola:
"Grześ, poprzeklejam wątek o ropce z oka i zamieszczę to tu -może się przyda..- to wirusowe zapalenie - bakterie i świetnie sobie siedzą i powodują podrażnienie-kanały łzowe nie oczyszczają dna powieki jak u ludzi wobec tego wszelkie zanieczyszczenia wzmagają dolegliwość i dyskomfort- leczy to np. maść z antybiotykiem np. Gentamicin na wazelinie( 3 x dziennie przez tydzień) oraz potem Oxckort A przez 3 tyg podobnie , nie jestem wetem, ale wiem ,że to sprawa kilku tygodni a nawet miesięcy leczenia- najpierw maść powoduje ulgę dla oczu( znika ropka juz po tygodniu, dwóch) a potem gdy poprawa nie nastepuje lub są nawroty wet proponuje zabieg "zeskrobania" tego "kalafiora". U nas skończyło się na maściach"

Basia:
"Vortan tez miewa ropke w oczach. Juz wiele razy to pisalam, ale problem powraca - pierwsze co pomaga, to wkraplanie sztucznych lez. Sa na recepte, ale jak sie powie ze dla psa, to moze przymkna oko. Nazwa handlowa Lacrimal, Tears naturale. To nie leczy, ale zapobiega wysychaniu oka, ktore jest glowna przyczyna tego schorzenia. Kiedeys na i\liscie z psem byla podana nazwa specyfiku, ktory podobno usuwa te grudki, ale niestety nie zapisalam a poczte kasuje, wiec juz nie odtworze. Ale sprobuje jeszcze raz spytac. W kazdym razie nie byl to ani gentamicin, ani oxycort A."
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
zabieg
« Odpowiedź #8 : 2005-04-01, 18:48 »
Cytuj

gentamicin

To właśnie ma przepisane Bafi+ Dexamethason 0,1 Dziś bylismy u weta i jeszcze dzis wykupilismy te krople W sumie nie wiem ... :roll: Zabieg? Czekać az przejdzie? My chcemy dla niego jak najpiej ale w tym przypadku ja nie wiem co jest leprze... :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

zabieg
« Odpowiedz #8 : 2005-04-01, 18:48 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
zabieg
« Odpowiedź #9 : 2005-04-01, 18:51 »
Trzymajcie się ;)
To w końcu co wybierasz? Może jeśli dopiero teraz to się pojawiło, to warto trochę poczekać...? Jakąkolwiek podejmiesz decyzję - pewnie będzie słuszna  :)
Ucałuj Bafi :cmokkk:
Zapisane

xara

  • Gość
zabieg
« Odpowiedź #10 : 2005-04-01, 19:02 »
Ja bym na Twoim miejscu Aujeszka skonsultowała się jeszcze dla pewności z innym wetem. Tak dla spokoju sumienia.
Teraz zawsze tak robię jak pojawi się jakiś poważniejszy problem. Kiedyś bezgranicznie ufałam wetom, ale wiadomo,
że wet też może sie pomylić, albo zastosować mniej lub bardziej inwazyjne rozwiązanie.
Zapisane

Nanami

  • Gość
zabieg
« Odpowiedź #11 : 2005-04-01, 19:07 »
Jezeli to mu silnie przeszkadza i jest bardzo nasilone, grozi dalszym rozwijaniem sie choroby i złymi konsekwencjami to poddałabym zabiegowi. Jak od czasu do czasu zbiera sie ropa, nie drapie oczu, to przeczekałabym.
Zapisane

Nicka

  • Gość
zabieg
« Odpowiedź #12 : 2005-04-01, 19:11 »
kolegi pies miał, noi za 200 zł wet wymroził to coś ...
ja sie niestety za bardzo nie znam, no ale to tyle :)
Zapisane

NaNcY

  • Gość
zabieg
« Odpowiedź #13 : 2005-04-01, 21:00 »
Nicka z tego co wiem to niebyła trzecia powieka  :roll:

ja również proponuje konsultację u innego veta... różnie to bywa... no a jak bedzie konieczne to 3mać kciuki za szcześliwy zabieg...
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
zabieg
« Odpowiedź #14 : 2005-04-01, 21:23 »
Diagnoza jest zapewne postawiona dobrze, oglądałam foty na stronie, Bafiego oko wygląda tak samo, wszystko się zgadza. Rozmawiałam z innym wetem. Powiedział że zabieg nie daje pewności, ale daje duże szanse na rozwiązanie problemów. Powiedział równiez że te kłopoty same zwykle przechodzą w 2,5-3 roku zycia przy odpowiednim leczeniu. Tymczasem Bafi to jeszcze młodziak. Ma 1,5 roku  i nie wyobrażam sobie takiego stanu rzeczy przez kolejne miesiące tym bardziej że objawy ostanio się nasiliły, kiedys był tylko wyciek, lekkie zaczerwienienie a teraz jest o wiele gorzej, wyciek jest duży, pies pociera oko łapą, mruży oczko, powieki od środka są bardzo zaczerwienione, brzydkie i podejrzewam ze Bafi gorzej widzi :? . Kropelki niewiele pomagają :roll: .
Daltego jednak zabieg chyba będzie...troszke się boje o Bafiuszka :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

zabieg
« Odpowiedz #14 : 2005-04-01, 21:23 »

NaNcY

  • Gość
zabieg
« Odpowiedź #15 : 2005-04-01, 21:25 »
hmm no skoro tak... to należy powieżyć go w dobre rece i mieć nadzieje... bedzie dobrze... pomozesz mu... lepiej Cie bedzie widział  ;)
Zapisane

xara

  • Gość
zabieg
« Odpowiedź #16 : 2005-04-01, 23:17 »
Aujeszka, głowa do góry, będzie dobrze :)

Mój psiak też miał przeprowadzany ten zabieg jak był w wieku Twojego.
Nie było żadnych komplikacji i do tej pory z oczkami jest wszystko w porządku.
Konsultowałam to z kilkoma wetami (szkoda tylko, że po zabiegu, a nie przed),
ale każdy z nich potwierdził, że dobrze iż Gordi ten zabieg przeszedł...
Zapisane

dziunia1602

  • Gość
zabieg
« Odpowiedź #17 : 2005-04-01, 23:40 »
Ja leczyłam prawie trzy miesiące oczy różnymi kropelkami i to był błąd,bo stan powiek pogarszał się cały czas i podczas operacji okazało się,że były powieki zajęte już w 90% - o mały włos pies nie miałby wogóle trzecich powiek a to one są obrońcą przed mechanicznymi uszkodzeniami oka.
A u znajomych psów,które miały zabieg jak i u mojego problem nie wrócił,więc zabieg był tylko jeden i potem było już wszystko ok.
Nie taki diabeł straszny.............. :) .
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
zabieg
« Odpowiedź #18 : 2005-04-02, 09:18 »
To on nie widzi ?
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
zabieg
« Odpowiedź #19 : 2005-04-02, 09:50 »
Kto? Bafi? Widzi oczywiscie...

Dzięki a wsparcie... ;)  :)
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
zabieg
« Odpowiedź #20 : 2005-04-02, 09:57 »
No ale na tym zdjęciu na stronie t tak dziwnie to wyklądało... heh...
Trzymam kciuki za udana operacje :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

zabieg
« Odpowiedz #20 : 2005-04-02, 09:57 »

Nicka

  • Gość
zabieg
« Odpowiedź #21 : 2005-04-02, 18:03 »
No to pozostało nam tylko trzymać kcieku. będzie dobrze :wink:
Zapisane

Kamaq

  • Gość
zabieg
« Odpowiedź #22 : 2005-04-02, 18:37 »
moj pies ma tak jak spi - na tej str napisali, ze tak czasem moze byc, wiec spokoj  ;) trzymam kciuki za Bafiego  ;)
Zapisane

Elfi

  • Gość
zabieg
« Odpowiedź #23 : 2005-04-02, 21:59 »
Aujeszko!!...do jakiego lekarza chodzisz??

Trzymam kciuki za Bafiego!!
Z tego co wiem, to jest dosyć często robiony zabieg, więc powinno szybciutko i dobrze sie skończyć!!
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
zabieg
« Odpowiedź #24 : 2005-04-02, 22:13 »
Elfi, do pałacyku  ;)
Zapisane

dziunia1602

  • Gość
zabieg
« Odpowiedź #25 : 2005-04-02, 23:55 »
A gdzie jest pałacyk w Szczecinie ?
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
zabieg
« Odpowiedź #26 : 2005-04-03, 00:08 »
przy ul: Jarogniewa  :)

Dopisane:
Jutro punkt 17,30. Trzymajcie kciuki zeby wszystko poszlo ok. ;)
Zapisane

Elfi

  • Gość
zabieg
« Odpowiedź #27 : 2005-04-11, 22:48 »
Aujeszko???...sorry..teraz sobie dopiero przypomniałam o zabiegu Bafiego.....nie było mnie troche na FZ...i nie wiedziałam co sie dzieje..
I jak poszlo??..wszystko OK???
Zapisane

Forum Zwierzaki

zabieg
« Odpowiedz #27 : 2005-04-11, 22:48 »

Meggy

  • Gość
zabieg
« Odpowiedź #28 : 2005-04-11, 22:57 »
Będziemy trzymać kciuki!!Będzie dobrze!!Zobaczysz!! :D
Zapisane

Elfi

  • Gość
zabieg
« Odpowiedź #29 : 2005-04-11, 23:04 »
Monis!!??...znowu mnie sledzisz.... ;) ....Bafi miał juz zabieg tydzień temu.... :lol:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 28 zapytaniami.