Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Żeglarstwo  (Przeczytany 13503 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kraksa

  • Gość
Żeglarstwo
« : 2005-05-15, 21:33 »
Takiego tematu jeszcze chyba nie było =)

Ja kocham żeglować - może jest tutaj ktoś kto podziela moje zainteresowania?
Zapisane

navel

  • Gość
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #1 : 2005-05-15, 21:37 »
hmm... ja zaczynam podzielać :mrgreen: znaczy się, zaczełaś mnie zarazać :P mam nadzieję, ze w następnym roku zabierzesz mnie ze sobą na łódki, coo? :P
Zapisane

kraksa

  • Gość
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #2 : 2005-05-15, 21:39 »
W następnym roku ? jasne!

Z resztą jak ktoś gada 24 h. na dobe o czymś to ma sie do wyboru

1) Zacząć podzielać  czyjeś zainteresowania
2) Wykitować

Jak widać Navel wybrała to pierwsze :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedz #2 : 2005-05-15, 21:39 »

navel

  • Gość
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #3 : 2005-05-15, 21:42 »
nie, ja na początku już prawie wykitowałam, ale ostatnio coś mnie wzięło i się przełamałam :P
Zapisane

kraksa

  • Gość
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #4 : 2005-05-15, 21:51 »
Wytrwałość czasami się opłaca :lol:
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #5 : 2005-05-15, 22:01 »
mnie troche siosta zaraża :P
ale może za roczek :P
słuchacie szant ja dzisiaj na EKT Gdyni byłam w mieście ;)
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #6 : 2005-05-16, 11:06 »
Ja nie mam kasy na zaglówkę, a komuś na krzywy ryj nie lubie sie pakować pod deck. Moze kiedyś. Ale wtedy będe mial prawdziwą łódz z drewna wykonaną starymi metodami, zakładkową i uszczelnianą konopią wymieszaną ze smołą. Prwdziwy urok maja tylko takie łodzie, jaki widze te platiksy fantastikxy to mi sie zle robi.
 Zeglarstwo dla mnie to jedyny sposób spedzana czasu nad woda do którego jeszcze tak mocno pozerstwo i hamstwo się nie wdarło. Niestety jednak powoli więcej jest tych co maja zasady i wiedze w d... tylko kasy duzo..
 
  Z tematów zwiazanych ze zwierzakami. Wiecie ze dzieki dobremu wychowaniu turystów i zeglazy nasze mazury są tak zasrane ze w lasach graniczących z jeziorami nie ma gdzie nogi postawić. Wsrod zeglazy nawet byla w zeszlym roku prowadzona akcja "Saperka i papier toaletowy" by nauczyc ich ze zakopanie kupki nie boli. A ładniej jest w lesie...
Zapisane

kraksa

  • Gość
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #7 : 2005-05-16, 17:34 »
... to prawda ... ja wdepnelam na środku ścieżki. Sorki - nie spodziewałam się tam czyiś odchodów!!! A co to saperka to chyba na prawde mało kto wie. ( ja wiem :lol: i jej używam ). Moja rodzinka kożysta z czarterowanych jachtów bo na swój nas nie stać - a co do plasticu to myślę ,że nie można do tego tak podchodzić. Żeczywiście PRAWDZIWE żeglarstwo oferują tylko stare jachty ,ale nie chciałabym na takowym spędzić 2 tygodni wraz z moją 3 letnią siostrą.
Zapisane

Zorba

  • Gość
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #8 : 2005-05-16, 18:44 »
ja sie tam zbytion nie interesuje ale moj tato z bratem kochają Mazury:)
Tato przez 10 lat co wakacje byl na Mazurach i prowadził obozy =]
Potem miał przerwe gdzieś 20 letnia i teraz znowu od 3 lat na Mazury co wakacje =)
Bylam 2 lata temu i w tym rouk jade ;) gdzieds 25 czerwca =)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedz #8 : 2005-05-16, 18:44 »

kraksa

  • Gość
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #9 : 2005-05-17, 19:39 »
ja jade 1 sierpnia do 13. Będę pływała na JANMORZE 28

Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #10 : 2005-05-18, 09:44 »
I właśnie o tym mówię. Spojzcie na Foka i grota (żagle te w niebieskich pokrowcach) Wszystko zwijane samoczynnie, layzyjacki itd.. dla mnie przez te plastixy fatnastixy zeglowanie stracilo urok. Nie ma to jak walczenie z linkami, refowanie.
Niedlugo wymyślą do łodzi turystycznych spinakera w "jacku" ... tfu na psa urok..
 Nie jest tak ze czepiam sie udogodnien, (no moze po czesci) .. ale ułatwianie zeglowania powoduje tylko to ze teraz kazdy moze zeglowac, a nie tylko pasjonaci... i jest tak jak jest... ze podpite watachy małoletnich bogaczków na mazurach wyczyniają takie cuda ze sie w głowie nie mieści.  Gdyby bylo mnie stac na chociazby najmniejszą łódeczkę :( .. ach zycie byłoby piekne 
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #11 : 2005-05-18, 12:13 »
moi rodzice mają hopla na punkcie żagli .. a raczej tego zeby mnie zapisac na jakas nauke zeglowania czy cos :roll:
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #12 : 2005-05-18, 12:29 »
ViV - jak nie pojdziesz to osobiscie ci nogi powyrywam.. :) stracisz okazję  o ktorej wiele osob marzy, bo nie kazdego stac na wywalenie 500-600zł za kurs.
Zapisane

kraksa

  • Gość
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #13 : 2005-05-18, 17:14 »
Galago De Codi masz 100% rację co do lazyjacka bo najwięszy "fun" jest kiedy bez pomocy techniki walczy się z wiatrem. Zależy tylko kiedy i jak - gdy pływam z ojcem pływam bardziej w "naturalnych" warunkach " bez udogodnień typu fał miecza na jakimś kole czy lazyjack, rolfok itp. Ale jak przychodaż wakacje i mamy wtedy wziąść na pokład moją mamę i siostrę ,które jak wejdą na sam jacht to przyspiesza im sie puls to wybieramy chociażby takiego Janmora 28 lub Bolero 805. Poprostu wtedy wrzucamy kanał "rekreacja" a nie spore

ViV - na prawde warto! Troszke przynudzają na zajęciach z teorii bo wszystko co gadają przez 3 godziny ( na dzień ) można spokojnie pojąć w 1 ,ale bez tego ani rusz na wodzie =)
Zapisane

mroofkaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 511
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #14 : 2005-05-18, 17:37 »
ViV - jak nie pojdziesz to osobiscie ci nogi powyrywam.. :) stracisz okazję o ktorej wiele osob marzy, bo nie kazdego stac na wywalenie 500-600zł za kurs.

Ja bym chciała iść na taki kurs ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedz #14 : 2005-05-18, 17:37 »

kraksa

  • Gość
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #15 : 2005-05-18, 18:21 »
Najlepiej zebrać paczkę kilkuosobową i wtedy udać się na taki kurs =) Jest dużo przyjemniej. Jednak spędza się tam dużo czasu i dobrze do razu mieć jakąś bratnią duszę ,żeby chociaż mieć z kim poćwiczyć składanie foka ( chyba 1 zajęcia ,ale pamiętam do dziś )
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #16 : 2005-05-19, 17:53 »
ViV - jak nie pojdziesz to osobiscie ci nogi powyrywam.. :) stracisz okazję o ktorej wiele osob marzy, bo nie kazdego stac na wywalenie 500-600zł za kurs.

ViV? Jakiś nowy pseudo mi powstał :P
A poważnie- chyba będziesz mi musiał nogi powyrywać :hehe: Bo mnie zupełnie nie ciągnie.. Wolę pojechać na obóz konny, niż żeglarski- chociaż na pewno żeglowanie jest ciekawe i pasjonujące- to to chyba jednak nie dla mnie :( Gdyby było kilku znajomych chętnych, to pewnie bym się skusiła, ale nikt nie chce..
Zapisane

dracULA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1296
  • TaNiE wInO jEsT dObRe Bo JeSt DoBrE i TaNiE
    • WWW
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #17 : 2005-05-19, 18:00 »
moja sostla jest plawdziwom zeglarkom! a ja jak bende duza to zostane psycholoszkom :lol:

heh, żartuje, ale moja siostra no na prade prawdziwy żeglarz i może tu wpadnie ;)
Zapisane
T.U.S.K - Towarzystwo Ubespieczeniowe Szpitalnych Kaczek
TOKIO CIOTEL & HONGKONG MOTEL z theBillem na wokalu ;)

kraksa

  • Gość
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #18 : 2005-05-19, 19:33 »
to ją tu zapraszamy =)
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #19 : 2005-05-20, 13:45 »
nie zegluje za czesto ;) , ale czasem sie zdarzy
Zapisane

kraksa

  • Gość
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #20 : 2005-05-21, 09:02 »
a ja w następny weekend rozpocznę sezon żeglarski - nie mogę się doczekać =)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedz #20 : 2005-05-21, 09:02 »

Raven

  • Gość
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #21 : 2005-05-25, 16:33 »
Żegluję niemalże od urodzenia :) Mój tata jest zapalonym żeglarzem, a ja i siostra odziedziczyłyśmy po nim miłość do żagli :kocham: No i mam własny jachcik :wink:
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #22 : 2005-05-25, 18:37 »
A czy widział to kto, pływającą jeszcze PRAWDZIWA OMEGĘ - taką drewnianą, ze słomek, z drewnianym masztem i bomem, bez kabiny i toalety i bez błyszczących metali.???.....oj łza mi się w oku zakręciła...
Zapisane

kraksa

  • Gość
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #23 : 2005-05-25, 20:09 »
Raven - Jaki jachcik macie?
Nefra - Takiej to szukać można już chyba tylko na zdjęciach ... teraz drewno zastąpiły plastic i metal =(
Zapisane

Raven

  • Gość
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #24 : 2005-05-25, 20:33 »
kraksa, MAK 747, "Atlant" :D
Zapisane

kraksa

  • Gość
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #25 : 2005-05-25, 21:14 »
hehe - nie taki znowu "maczek" całkiem fajna łajba. Chciałąbym kiedyś mieć swoją na własność ,ale wątpię żeby było mnie na to stać =/
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #26 : 2005-05-27, 09:06 »
ja w tamtym roku na obozie byłam to tam troszke żeglowaliśmy ogólnie obóz sportów wodnych sie zwał, było całkiem fajnie. W tym roku mielibyśmy okazje płynąć z cała ekipą znajomych rodziców ale niestety z racji że się przeprowadzamy nie bedzie pewnie ani czasu ani kasy :( a ci znajomi w tamtym roku na mazurach pływali i móili że ogólnie super zabawa...a ja nie moge buuuu :(
Zapisane

kraksa

  • Gość
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #27 : 2005-05-27, 14:05 »
W niedziele jade na łódki - ciekawe czy nie rozwale pół portu =)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedz #27 : 2005-05-27, 14:05 »

Tiggy

  • Gość
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #28 : 2005-05-28, 21:04 »
Ja plywalam na real omedze - tzn nie do konca... :P Tylko na delcie przerobionej na omege.. :) Taki staaaroć, na mazurach kazdy sie na nas patrzyl jak na jakichs desperatow, co to sie nie boja, ze "toto" sie rozleci :lol:

W ogole to zeglowalam 3 sezony: po 3 tygodnie prawie cale dni na lodce.. obozy harcersko-zeglarskie ;) Lodki: omegi, DZ.. stare, co roku odnawiane przez nas jachciki :) Tylko jeden sezon plywalismy na wypozyczonych kabinowkach, na Slowacji, ale to jednak nie to - podobalo mi sie, jak wychodzilam omegi cala mokra, poobcierana :mrgreen:
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Żeglarstwo
« Odpowiedź #29 : 2005-05-28, 23:56 »
to właśnie miałam na myśli pytając, czy ktoś widział starą omegę na wodzie... Na kabince nigdy nie dostanie się takiego przechyłu i falą po plecach...
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.131 sekund z 27 zapytaniami.