Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: jak powstał świat?  (Przeczytany 8254 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
jak powstał świat?
« : 2005-05-22, 16:25 »
Jak powstał świat? Niby jesteśmy mądrzy, powstają coraz to nowe wynalazki, a nie potrafimy odpowiedzieć na to pytanie... Jak myślicie, jak to jest? Przez wielkie Bum" Big Bang? A skąd wziął się Big Bang? Wczesniej była nicość, a czym jest nicość? Skąd w nicosci wzięło się coś? Stworzył to Bóg? A czym jest Bóg, skoro nie ma ciała? Czym jest czlowiek, że żyje? Że ma duszę?

 :( Przepraszam za trudne pytania... Ostatnio coś mnie bierze... :(
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #1 : 2005-05-22, 16:37 »
Mam to samo. Gdybym nie żyła, to co by było? Gdyby nie było w ogóle ludzi?
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #2 : 2005-05-22, 16:38 »
Ja wieze ze swiat zostal stworzony przez Boga ;)
a nie wiedzimy Boga, bo on nie ma ciala takiego jak my ale jest sila,
to tak jak nie widzimy np. pradu, ale wiemy ze prad istnieje no bo widzimy jego skutki tak samo moim
zdaniem jest Z Bogiem.

A czlwiek zyje bo go stworzyl Bóg ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedz #2 : 2005-05-22, 16:38 »

Ellen

  • Gość
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #3 : 2005-05-22, 16:46 »
Ja sie wole nad tym nie zastanawiac, bo kręcka nie chce dostac :P Nasz umysl nie jest w stanie tego pojac, bo sprobujcie wyobrazic sobie chociazby calkowita nicosc, nieskonczenie rozciagla, bez najmniejszej czastki i taka, ktora istanieje od zawsze... no wlasnie co to jest to zawsze... ja nie potrafie, czas mnie ogranicza i nie umiem wyobrazic sobie czegos, co istnieje niezaleznie od czasu.
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #4 : 2005-05-22, 16:53 »
Co by było, gdyby mnie nie bylo? Gdzie bym była? Co by było, gdyby nic nie było? Przecież nic by nie bylo... :| :?
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #5 : 2005-05-22, 16:59 »
No ale jest!!!

i ty tez jestes!

a jak by cie nie bylo, to by cie nie bylo!
i by nawet nikt niewiedzial ze mogla bys byc!

Po co zadawac sobie takie pytania co by bylo gdyby?
To nie ma sesnu!
Bo co by bylo gdyny....... to nie wiedaomo co by bylo,
wazne jest to co jest teraz!
Zapisane

golden

  • Gość
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #6 : 2005-05-22, 18:39 »
nad tym w ogóle nie myślę. Jestem, to dobrze. Może byłoby lepiej gdyby mnie nie było? Nie mam pojęcia. I nie chcę wiedzieć.
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #7 : 2005-05-22, 18:46 »
No to czym JEST życie?
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #8 : 2005-05-22, 18:49 »
Zycie to zycie :P

Zycie oznacza to ze istniejemy!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedz #8 : 2005-05-22, 18:49 »

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #9 : 2005-05-22, 18:49 »
Bóg stworzył świat :) Perfect world ;d
On sam był zawsze, jest ciałem i duchem, może być Twoim sąsiadem i Twoim psem, może być wszędzie, gdzie chce, bo On potrafi wszystko...:)

,,Co bybyło gdyby..."?  A po co? Skoro jesteś masz jakieś zadanie do wykonania, masz wyznaczoną drogę którą podążaj! Jesteś i ciesz się z tego, ciesz się życiem jakiekolwiek by ono nie było, nieś radość innym, nie marnuj czasu na takie pytania, ŻYJ !!!(((:

Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #10 : 2005-05-22, 18:52 »
No wlasnie wykorzystujmy czas jaki mamy aby tym Zyciem jak najbardziej sie cieszyc i wykorzystywac póki mozemy! :)
Zapisane

Nataila

  • Gość
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #11 : 2005-05-22, 18:57 »
Cytat: Rachela
Bóg stworzył świat :) Perfect world ;d
On sam był zawsze, jest ciałem i duchem, może być Twoim sąsiadem i Twoim psem, może być wszędzie, gdzie chce, bo On potrafi wszystko... :)
I tego się trzymam :) . To samo chciałam napisać.
Czym jest życie? Rozejrzyjcie się dookoła. TO jest życie :) .
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #12 : 2005-05-22, 18:58 »
Ej, nie chodzi mi o takie coś... Po prostu chcę sie dowiedzieć jakie jest Wasze zdanie na temat świata... :)
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #13 : 2005-05-22, 19:17 »
Cytat: Nataila
Czym jest życie? Rozejrzyjcie się dookoła. TO jest życie :) .

Dokładnie :)

guniu, przecież każdy napisał o co mu chodzi ;)
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #14 : 2005-05-22, 19:17 »
Właśnie, a po co zyjemy?
Żeby jeść? Spać? Bawić się? Pracować?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedz #14 : 2005-05-22, 19:17 »

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #15 : 2005-05-22, 19:24 »
To zależy czym dla Ciebie jest życie... wszystko zależy od nas, jak to kiedyś powiedział mi pewien mądry człowiek ;)

Spanie, bawienie się, jedzenia - to jest część życia, ale nie jego sensem, jedynie miłym (lub nie) dodatkiem. Jeśli ktoś ogranicza się tylko do tego to jego życie jest pewnego rodzaju wegetacją a nie godnym życiem.
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #16 : 2005-05-22, 19:32 »
zgadzam sie co do joty z Rachaela! :)
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #17 : 2005-05-22, 21:56 »
Ale czym jest życie? Jak powstało? Big Bang? Ale skąd w nicości coś? Chodzi mi bardziej o takie pojęcie astronomiczne...
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #18 : 2005-05-23, 08:03 »
Nie mam pojęcia ..
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #19 : 2005-05-23, 08:22 »
Bóg był zawsze.... ale czym jest to zawsze? Zgadzam sie z Malka i gunia, mozna by troche podyskutowac na ten temat...
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Galago De Codi

  • Gość
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #20 : 2005-05-23, 10:20 »
mamy za mało danych by stwierdzic jak powstał swiat. Nauka moze mówic jak powstał wszechswiat w formie jakiejs galaktyki lub cos takiego. Za mało danych na temat big bangu. MAteria się rozszerza?? a dlaczego wogole byla materia?? Byla zupa kwarkowa, a dlaczego zaczeła się destabilizować zeby powstaly rozne stany skupienia??
Pamietajcie ze Biblia nie kluci sie z nauką. Przez lata sredniowiecza ci co tlumaczyli biblie powymyslali takie cuda ze teraz nie da sie pogodzic niektorych religii z nauką, ale nie biblię z nauką. Biblia mówi o okresach stworzenia a nie o literalnych dniach, o gatunkach, ale kto wie jak Bóg klasyfikuje gatunki? Przeciez Bóg nie czytał Linneusza:)
 Im więcej wiemy tym mnej wiemy. Na takie pytania nie ma odpowiedzi.
Dlaczego 3800lat przed chrystusem byl juz 2 izbowy parlament? Kanalizacja ok 3000 lat przed nim, cement z 4000lat przed nim..
 W żródłach sumeryjskich czytamy o rakietach :? ?? - to dopiero jest dziwne. W tym samym okresie gdy biblia pisze o nefilimach (aniołowie zdematerializowani na ziemi) sumeryjsckie zrodła opisują Bogów z rakietach i rynsztunku podobnym do strojów dzisiejszych astronautów..

Swiat jest dziwny, i tak naprawdę nic nie wiemy o nim.
Dlaczego Sumeryjczyczy, aztekowie mieli wiedze o astronomii na poziomie 19-20 wiecznej nauki wspolczesnej?? Przeciez wdł nauki dopiero greccy matematycy i filozofowie odkryli geometrię i wzory geometryczne??
Moze odpowidz bylaby znana gdyby wielka biblioteka w aleksandrii nie spłoneła.

Ostatnio z kumplami sobie gadalismy, co by zostalo z naszej cywilizacji za ok 1000-1500lat.. okazało sięze nic, tylko resztki cementu i ceramika... wiekszosc urządzeni wykonuje sie z polimerów, plstiku - a to wytrzymuje tylko 500-1000 lat (ekolodzy krzyczą ze to tak duzo) Aluminium to samo, degradacja metalu i za niska temp topnienia..
Prawda jest taka ze jakbysmy sie unicestwili jakąs atomówką, i przetrwałoby parę oswób z których rodzaj ludzki by znów przechodzil rozwój cywilizacyjny - to zanim by ten rozwój dotarł do stanu dzisiejszego - znów by nic nie pozostało..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedz #20 : 2005-05-23, 10:20 »

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #21 : 2005-05-23, 11:44 »
A ja tak sie czsem sie zastanawiam z kąd się wziął Bóg,skoro to on wszystko stworzył( z tym WSZYSTKO to mogłabym się kłucić,ale..)
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #22 : 2005-05-23, 12:02 »
On sięnie wziął. Zeby się wziąc trzeba miec poczatek, a zeby miec poczotek trzeba zyc w sposób linearny w przedziale CZASOWYM. A bog jest niezalezny od czasu. On nie posiada ani poczotka ani konca bo on jest w kazdym czasie.
 Czas jest zalezny od grawitacj, masy. Bog jest stworzeniem duchowym i on po prostu nie moze byc oceniany fizyką naszej rzeczywistosci.
 
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #23 : 2005-05-23, 13:35 »
Skoro Bog stworzyl czlowieka, Adama i Ewe bla bla bla to skad  sie wziely dinozaury i te wszystkie malpoludy,ktore zyly przed czlowiekiem i jest to udowodnione naukowo. Ja wierze w Boga bardzo mocno ale sadze ze historia stworzenia Adama i Ewy jest jakas legenda,sadze ze Bog powolal to zycia organizmy,ktore same ewoluowaly na swiecie. Poprostu stworzyl malpe a ta stala sie czlowiekiem.

Bardzo sie boje tego co bedzie po smierci,gleboko wierze w to,ze po niej trafie pod skrzydla Boga jednak czesto mam watpliwosci... a co jezeli po smierci zycie sie konczy i nie ma juz nic? az strach sie zastanawiac....
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #24 : 2005-05-23, 13:42 »
Skoro dinozałry żyły przed człowiekiem to jak mogło tak być, że w to 7 dni wyginęły dinozaury?
Przecież u Boga to siedem dni mogło trwać 10000 lat!
Kitka
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

golden

  • Gość
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #25 : 2005-05-23, 14:44 »
Wszyscy wierzący staną po stronie Boga jako tego, który jest ponad czasem i światem. To wiadome. Są jednak ateiści i osoby nie zgadzające się z niektórymi religijnymi dogmatami i stwierdzeniami, także z Biblią. Dla niektórych to Pismo Święte, a dla innych - zwykła księga mówiąca o dziejach świata wg religii chrześcijańskiej. I takie właśnie osoby moga nie wierzyć w stworzenie świata przez Boga... Ja tez w to nie wierzę. Może kiedyś, w dalekiej przyszłości, zagadka stworzenia świata zostanie rozwikłana (?)... Tylko pytanie: co w takim momencie stałoby się z religią??? Osoby wierzące wyparłyby się stwierdzeń naukowców? Przestaliby wierzyć w Boga?
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #26 : 2005-05-23, 15:08 »
golden, zauważ że to ateiści mają dużo więcej do stracenia,  gdyby okazało się że nie ma Boga to my (wierzący) nie stracimy nic, no co najwyżej będziemy mieli głupie miny ;)... a wy?

Cytuj
Może kiedyś, w dalekiej przyszłości, zagadka stworzenia świata zostanie rozwikłana (?)... Tylko pytanie: co w takim momencie stałoby się z religią??? Osoby wierzące wyparłyby się stwierdzeń naukowców? Przestaliby wierzyć w Boga?

Jakoś się na to nie zapowiada :P Wątpię żebym przestała wierzyć, Bóg jest i to dla mnie oczywiste, żadne twierdzenie naukowca tego nie zmieni..

gunia a Ty jesteś wierząca?
Zapisane

golden

  • Gość
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #27 : 2005-05-23, 15:17 »
Rachela, z drugiej strony to Wam, wierzącym, zawalą się wszystkie podstawy wiary, jeśli dowiecie się, że Boga nie ma. Ateiści najwyzej stana mocniej przy swoim zdaniu ;) Ja nie widze w tym żadnej straty... Wierzacym o wiele trudniej byłoby przestawic się na inny tor myślenia, gdyż podstawą każdego wierzacego było wiara w tego jedynego Boga. A ateiści stoja pośrodku tego wszystkiego i nie wierzą w nic. W pewnym momencie może być "o! faktycznie Bóg nie istnieje" ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedz #27 : 2005-05-23, 15:17 »

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #28 : 2005-05-23, 15:26 »
Mówiłam głównie o tym co będzie po śmierci, jeżeli nic to ok, trudno. A jeśli będzie życie pośmiertne niebo, czyściec, piekło? W tym wypadku korzystniej na tym wyjdą wierzący ;)

Cytuj
zawalą się wszystkie podstawy wiary, jeśli dowiecie się, że Boga nie ma.

Jak można udowodnić że Boga nie ma? :> Wątpię żeby jakiś naukowiec mógł to wyjaśnić. To nie realne, tego nie da się zbadać pod mikroskopem.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: jak powstał świat?
« Odpowiedź #29 : 2005-05-23, 16:35 »
Czemu koniecznie probojecie postawić religie i nauke naprzeciw siebie do walki.
Biblia mówi o okresach stwórczych, to przez głupotę nadinterpretatorów biblii powstało 7 ziemskich dni
stworzenia. Po pierwsze Bóg nie jest z tej planety, na marsie dzien trawa o wiele wiecej, na wenus mniej. itd..
Jesli bog jest poza wszechswiatem to dzien wogole dla niego nie istnieje.
To sam o z gatunkami: "stworzone wdł swojego gatunku" - powiedzcie co to znaczy?? Czy gatunki nie moga w jakims stopniu ewoulowywać, zmieniac się?? Czy gatunkiem Dla boga nie moze byc np grupa wroblowate, albo moze całe rodziny.. przypominam ze dzisiejsze metody podziałów gatunkowych nie oparte sa na podobienstwach genetycznych, a na cech zewnętrznych.
Niewiadomo jakimi kryteriami się
To głupota religijnych oszołomów sprowadzila do tego ze walcza z nauką. A BIBLIA nie mówi nic takiego. Tylko KK i inne religie.
Nauka potwierdza ze cuda byly powodowane czynnikami normalnie wystepującymi na naszej planecie. np.
Potop - jesli wogole byl na calej planecie to był wywolany wielkimi pływami wywołanymi przez grawitację jakiegos ciała niebieskiego przelatujacego blisko naszej planety (cos jak przypływy przez ksierzyc)...
Rozstąpienie sie morza - tsunami ,, itd...
Mi totalnie nie przeszkadza wierzyc w biblie i naukę. A wręcz przeciwnie, bo nauka mówi jak, ale biblia mówi po co powstał swiat.
"Któregoś dnia jak poznamy cała prawdę" - poznamy ze inaczej niz za sprawa jakiegos konstruktora nie dało się wszechswiata zbudowac. Za małe prawdopodobienstwo by zycie powstało, by było inteligentne jak my... o tym nie powie nam biologia, tylko czysta matematyka, po prostu to niemozliwe by powstał człowiek w procesie ewolucjii.

Wiara w boga nie polega na całkowitej wiedzy/poznaniu, bo wtedy nie byla by wiarą tylko wiedzą. Na podstawie wielu inaczej przetlumaczonych wersetów biblijnych powstało x odłamów religii chrzescijanskiej wiec trudno mówic by ludzie szukali prawdy, raczej poparcia własnej tezy.
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.104 sekund z 27 zapytaniami.