Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wywrotki  (Przeczytany 2858 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

monik

  • Gość
Wywrotki
« : 2003-01-15, 22:52 »
Niedługa będę sobie zakładac spore akwarium (ok. 100 l). W sklepie akwarystycznym widziałam rybki, które bardzo mi się spodobały i chciałabym mieć takie w nowym akwa. Rybki są czarno-szare , z kształtu ciała podobne do glonojada, maja długie wąsiki i pływają do góry brzuchem (to nie żart). Sprzedawca powiedział, że nazywają się wywrotki. Czy ktoś z Was wie coś na temat tych rybek? Jakie maja wymagania cieplne i pokarmowe, do jakich rozmiarów dorastaja? Z góry dziękuję za odpowiedź  :help: .
Zapisane

monik

  • Gość
Wywrotki
« Odpowiedź #1 : 2003-01-19, 11:45 »
Nikt nic nie wie na temat tych rybek? No dobra całkiem mozliwe że pomyliłam nazwę i nie nazywają się wywrotki tylko opaczki . Czy teraz ktoś mi pomoze?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wywrotki
« Odpowiedź #2 : 2003-02-28, 12:36 »
jestem hodowcą tych ryb i bardzo dużo zależy od tego jakie to będzie akwarium, jeżeli mniejsze od 140 to odradzam, ryby te rosną bardzo szybko, osiągając spore rozmiary, największy osobnik u mnie ma 58cm.! i dalej rośnie!! ryby te naprawde pływają brzuchem do góry zaczynają w wieku ok. pół roku, maluchy pływają normalnie pokarm muszą mieć pływający ponieważ pobierają go tylko z tafli wody. najlepsze sa płatki a z owadów wodzienie. jeżeli masz jakieś pytania jestem pod meilem. życze powodzenia z hodowli i wielu sukcesów!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wywrotki
« Odpowiedz #2 : 2003-02-28, 12:36 »

Duszek

  • Gość
Wywrotki
« Odpowiedź #3 : 2003-02-28, 14:20 »
Cytuj
jestem pod meilem.


Może byś tak go ujawnił dziewczynie ...?   :lol:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wywrotki
« Odpowiedź #4 : 2003-02-28, 15:21 »
harpia2@o2.pl  wystarczy?
Zapisane

Duszek

  • Gość
Wywrotki
« Odpowiedź #5 : 2003-02-28, 21:20 »
Och ... myślałem raczej o przesłaniu go jej na PW ... ale jak jest to wszyscy możemy z niego skorzystać ...  :lol:  :lol:  :lol:

To nie są złośliwości ... sam z niego skorzystam ... w sprawie paletek ...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wywrotki
« Odpowiedź #6 : 2003-02-28, 21:47 »
duszku masz mojego meila to możesz pytać oco zechcesz w sprawie ptaków (papug) też                                                              
pozdrawiam!!!
Zapisane

Duszek

  • Gość
Wywrotki
« Odpowiedź #7 : 2003-03-01, 14:08 »
Papug ... ?
Nie mam takich rozkrzyczanych pupilków ...

Gosia będzie miała z kim pogadać ... ona ma forum o tematyce ptaków ...

( To nie reklama , tylko informacja ...  )
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wywrotki
« Odpowiedź #8 : 2003-03-01, 14:11 »
nie wszystkie są rozkrzyczane dzięki za info                
pozdrawiam!!!                    co z paletkami?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wywrotki
« Odpowiedz #8 : 2003-03-01, 14:11 »

Duszek

  • Gość
Wywrotki
« Odpowiedź #9 : 2003-03-01, 14:15 »
Mają się dobrze ... dzisiaj dokupiłem jeszcze jedną ...
Biedna była ... ma nadgryzione płetwy ... ale jest cudowna i dość rzadka ...  wytargowałem ją za 20 zł ...  :lol:  :lol:  :lol:

Przeprowadzki się obawiam ... poczekam do lata ...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wywrotki
« Odpowiedź #10 : 2003-03-01, 14:18 »
tak myśle, że w lato lepiej bo cieplej, mieszkasz w bloku?
Zapisane

Duszek

  • Gość
Wywrotki
« Odpowiedź #11 : 2003-03-01, 14:22 »
Niestety tak ... gdyby nie to ... z jednej ściany zrobiłbym akwa ... ale takie 2,5 x 1,5 metra ...

Akwa oczywiście było by morskie ... a w nim ... albo skrzydlice ... albo 2 małe rekinki ... takie małe marzonko ...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wywrotki
« Odpowiedź #12 : 2003-03-01, 14:26 »
taa morskie  hmm ja wole tropical tylko marzonko to zaopatrzyć sie w nowe gatunki, i wreszcie wychodować mój nowy mix, tylko niestety rodzą sie martwe albo zdeformowane. ale Polak potrafi  :wink:
Zapisane

Duszek

  • Gość
Wywrotki
« Odpowiedź #13 : 2003-03-01, 14:33 »
Ja wyhodowałem nowy gatunek gupików ... na wystawę chciałem z nimi jechać ...
Niestety ... mały wypadek spowodował śmierć całego wyhodowanego gatunku ...
(  Latem temp. wzrosła mi do 33 stopni ... akurat wyjechałem .. po powrocie ...  )

Zajęło mi to 3 lata ... i w jeden dzień ... ach ...
Zapisane

Michcio

  • Gość
Wywrotki
« Odpowiedź #14 : 2003-03-01, 14:39 »
co prawda w życiu niczego nie wychodowałem tyko świnke morską rozmnożyłem ale tak to jest '
a nie pomyślałeś o tym żeby jakiemuś zaufanemu koledze(akwaryście) zlecić co dziennedoglądanie twojego akwarium?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wywrotki
« Odpowiedz #14 : 2003-03-01, 14:39 »

Duszek

  • Gość
Wywrotki
« Odpowiedź #15 : 2003-03-01, 14:44 »
Ja wyjechałem rano nad jezioro ... wrzuciłem nawet trochę lodu rano ... po przyjeździe wieczorem ... było już po fakcie ...  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wywrotki
« Odpowiedź #16 : 2003-03-01, 15:41 »
właśnie, co zrobić żeby zbić temperature? przeniosłam akwa w inne miejsce i teraz woda bez podgrzewania ma 27 stopni wole nie wiedzieć co będzie jak zrobi sie cieplej  :roll:       jakie gupiki wychodowałeś?      
pozdrawiam!!!
Zapisane

Duszek

  • Gość
Wywrotki
« Odpowiedź #17 : 2003-03-01, 16:34 »
Były całe czarne ... z błękitnymi płetwami ... samice ... też były czarne ... z błętkitem ... ale zdarzało sie, że miały czerwony nalot na przednich płetwach ... eehhh stare dzieje ...

Jak obnirzyć ...?  Ja zdejmuje pokrywę ... Oświetlenie przestawiam za akwa ... i z daleka ... lód trzymam w pogotowiu ... częsta ... prawie codzienna podmiana małej ilości wody ... ale zimnej ... w nocy wystawiam ją za zewnątrz ...

Na szczęście ... takich naprawdę upalnych dni ... jest niewiele ...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wywrotki
« Odpowiedź #18 : 2003-03-01, 17:10 »
ok dzięki za rade ja wychodowałam molinezja mix mieczyk, jeszcze nie mają nazwy, tylko niewiem czemu rodzą sie teraz martwe albo zdeforowane na początku wszystko było ok, chyba musze zmienić samice, i rozmnożyłam trąbonosy takie małe są urocze  ;)        
pozdrawiam!!!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 26 zapytaniami.