Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: woda do akwarium / przegotowana / easy balance  (Przeczytany 6055 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Czy przegotowanie wody zmienia jej parametry? Ja treraz dolewam co drugi dzien przegotowaną, bo na chłopski rozum skoro kamień się osadza w czajniku, to w wodzie go nie ma... a dla ramirezek woda powinna być mało twarda
BTW Ja mam taki sposób jesli nie gotuję wody, że wodę puszczam do duzego garnka z prysznica pod duzym cisnieniem, wtedy dzieki ruchowi wody i kontaktowi z powietrzem, chlor ulatnia się szybciej, ale i tak stoi conajmniej jeden dzień
Teraz uzywam tez preparat Easy Balance, który ma w sobie m.in takie granulki pochłaniające azot i fosfor "stabilizuje poziom pH oraz twardosci weglanowej - usuwa fosforany, a takze azotany, uzupelnia zawartosc istotnych witamin, mikroelementow oraz mineralow"
Moj kolega mowil, ze sprawdzal parametry wody podczas stosowania i było ok, ale razcej nie robiłabym tak, jak piszą w opisach na allegro "tylko 2 wymiany wody w roku" bo to już lekka przesada. Ja kupilam to, bo wyjezdzam na wakacje, a wiem, ze mama sie nie bedzie chciala bawic w podmiane wody raz na kilka dni
Jezeli ktos to stosował, to BARDZO PROSZE O KOMENTARZE, bo nie wiem, czy moge temu preparatowi zaufac, czy mam oddac rybki komus na okres wakacji
Kesi, a jakie parametry wody mogą być na Pmorzu, konkretnie Gdańsk? Ewentualnie gdzie zadzwonic, żeby mi te dane podali?
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: woda do akwarium / przegotowana / easy balance
« Odpowiedź #1 : 2005-06-10, 23:54 »
Spytaj się rodziców z jakiego ujęcia masz wode wodociągową, właśnie tam mają aktualne badania i najczęściej jest to opublikowane w necie.

Jak podmieniasz wodę co kilka dni to nie ma sensu stosować easy balance jako uzdatniacz, jak już chcesz coś dawać to polecałabym Ci raczej ESKLARIN i jakieś witaminki.
Ja kiedyś testowałam właśnie ten easy i nie widziałam jakiś ubocznych ani właściwie pozytywnych efektów i uznałam że szkoda kasy, lepiej kupić rybciom lepsze żarło ;-), a wymiana wody raz na 6 miesięcy to jakaś bzdura.
Ja nie stosuje wcale uzdatniaczy i rybcie mają się świetnie, od czasu do czasu nawoże roślinki.

Nie myślałaś kiedyś o filtrowaniu przez torf ? http://www.mhk.com.pl/pl/oferta1.html

Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: woda do akwarium / przegotowana / easy balance
« Odpowiedź #2 : 2005-06-11, 01:23 »
zastanawiałam się, jednak nie wiem, ktory wybrac, polecasz coś do moich warunków?
do tej pory uzywalam wklad ceramiczny (podobny do filtus ceram 1)
[ filtr AquaClear MINI, gabka, a potem ten ceramiczny, do tej pory mialam jeszcze wklad z drobnego węgla (Filtus Carbos mini), ale już wyjęłam, po chyba go nie powinno się za długo stosowac]
a propos w "zestawie" do filtra była gąbeczka i wkład z węglem, czy to znaczy ze ten węgiel jest jakis inny i mozna go stosowac na stałe? zawsze myslałam, ze długotrwałe uzywanie wegla wyjaławia wodę, więc już nie wiem, bo skoro go dodają jako jedyny wkład :\ :?
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Forum Zwierzaki

Odp: woda do akwarium / przegotowana / easy balance
« Odpowiedz #2 : 2005-06-11, 01:23 »

Raffy

  • Gość
Odp: woda do akwarium / przegotowana / easy balance
« Odpowiedź #3 : 2005-06-11, 08:01 »
Wg. mnie chemia nie zastąpi podmiany wody :?


Ja bym oddal rybki komus na okres wakacji :)
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: woda do akwarium / przegotowana / easy balance
« Odpowiedź #4 : 2005-06-11, 23:35 »
Ja mam ten sam filtr :-)
Mam w nim gąpke na spodzie, potem żwirek amonowy i na górze druga gąpkę. Kiedyś miałam na dole keramzyt, potem żwirek amonowy i gąpkę. Ja na twoim miejscu dałabym , torf, żwirek i gąbkę. Ale masz dużo opcji, czasem warto poeksperymentować ;-)

Tu sobie poczytaj o węglu

Węgiel stosuję się do usówania leków z wody, nie na stałe.
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: woda do akwarium / przegotowana / easy balance
« Odpowiedź #5 : 2005-06-12, 13:52 »
no wlasnie wiem a propos węgla, dlatego bardzo mnie to zdziwiło, że dają w komplecie jako normalną filtrację i zastanawiałam się, czy moze w niektórych akwariach jest po pożądane...
...no bo skoro poważna firma wypuszcza taki filtr...
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

jolka

  • Gość
Odp: woda do akwarium / przegotowana / easy balance
« Odpowiedź #6 : 2005-06-30, 22:20 »
woda przegotowana jest wodą!!!!jałową! wygotowałeś z niej wszystko...i pozytywne bakterie również te ktore powinny stworzyć odpowiedni pozytywny klimat u ciebie w akwarium!nie wolno takiej wody używać..kup z sery to firma akwarystyczna...preparat o nazwie NITRIVEC! koniecznie...zawsze go używam na zmiane z antychlorem! wpuszczam kulty bakterii pozytywnych..nawet używam go po czyszczeniu filtra!! mam 400 litrów      woda przegotowana?NIGDY NIE GOTUJCIE! NIE MA NIC GORSZEGO!!!!!!pozdrawiam  Jola
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: woda do akwarium / przegotowana / easy balance
« Odpowiedź #7 : 2005-06-30, 22:31 »
w dobrze ustabilizowanym zbiorniku takie bakterie mnożą się same i nie ma sensu dodatkowo ich dodawać
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: woda do akwarium / przegotowana / easy balance
« Odpowiedź #8 : 2005-07-01, 02:03 »
nigdy nie napisałam, że używam wody przegotowanej od samego początku - od załozenia zbiornika, JOLU!
Używam jej do podmiany wody i nie widzę żadnych skutków ubocznych
Sądząc z twoich postów, masz bardzo przeterminowane podejście do akwarystyki, radze przemysleć i nie byc taką  konserwatywną osobą - i nie mówię tego wcale złośliwie

Poza tym co innego, gdybym dodała wodę destylowaną - czyste H2O.... ale to tylko przegotowanie - faktycznie ze zabija wiekszosc bakterii, ale przecież nie wymieniam całej wody, tylko podmieniam część... w innym przypadku woda destylowana natychmiast wyciągnęłaby z rybek i roślin wszystkie soki

A moze hodowcom palet tez odradzasz uzywanie wody z filtra RO?
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Forum Zwierzaki

Odp: woda do akwarium / przegotowana / easy balance
« Odpowiedz #8 : 2005-07-01, 02:03 »

jolka

  • Gość
Odp: woda do akwarium / przegotowana / easy balance
« Odpowiedź #9 : 2005-07-01, 22:09 »
oki sorki..już się nie udzielam!   pozdrawiam! widzę bardzo specjalistowo madre głowy w tej dziedzinie..hmhm.. ja jestem poczatkujaca akwarystka i mówie to co wiem.. z doswiadczenia..widocznie jest one żadne...nie dla mnie tutaj miejsce...skoro maja takiich...specy...to po co tu ja?pozdrawiam serdecznie..hmhm powodzonka!oni wam pomoga!!!!!
Zapisane

donio2210

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: woda do akwarium / przegotowana / easy balance
« Odpowiedź #10 : 2021-08-15, 18:14 »
Witam Panowie. Podlączę sie do watku . Posiadam akwarium 210l, filtr zewnętrzny fluval 204 ,oświetlenie led białe 16v, grzałka( nie wiem ile wat) napowietrzasz hap pet HA03 210l/h. akwarium ma 20 domowników. Chciałbym podmienić wodę ponieważ testy wychodza mi za wysokie. Jestem swieżym w tym temacie prosiłnym was o porady. Będe wdzieczny :DD 
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 27 zapytaniami.