Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Małe Molly Black  (Przeczytany 2234 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zyraffka

  • Gość
Małe Molly Black
« : 2003-02-02, 11:46 »
Hej wszystkim !
Urodziły mi się dzisiaj małe molly !!! Jestem bardzo happy ;] Odłowiłam z akwarium 22. A jeszcze conajmniej 10 zostało w akwa.
Mam pytanko. gdzieś tak po 4-5 dniach mam zacząć karmić je pudrem ??
A może ktoś kto mieszka w Olsztynie chciałby je kupić ?? ;] Jak bedą miały gdzieś z 1,5-2 tygodnia będę sprzedawać ;]
pozdrawiam
pa  ;)  :roll:
Zapisane

kasia

  • Gość
Małe Molly Black
« Odpowiedź #1 : 2003-02-02, 21:44 »
1,5 tygodnia? moje w tym wieku miały 5 mm wielkości  :lol:
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Małe Molly Black
« Odpowiedź #2 : 2003-02-03, 07:46 »
Hm, hm to może poczekam 2 miesiące ;]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Małe Molly Black
« Odpowiedz #2 : 2003-02-03, 07:46 »

zyraffka

  • Gość
Małe Molly Black
« Odpowiedź #3 : 2003-02-03, 07:47 »
Hm, hm to może poczekam 2 miesiące ;]
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Małe Molly Black
« Odpowiedź #4 : 2003-02-10, 19:24 »
No moje jak były takie całkiem całkiem to miały pół roku :? I nie myśl że ci wszystkie przezyją (oczywiście najlepiej jakby przeżyły :) ) zostanie ok. połowa  :roll:
Zapisane

kasia

  • Gość
Małe Molly Black
« Odpowiedź #5 : 2003-02-17, 16:26 »
To ja odświeżę temat
W szkole mamy dwie samiczki molinezji. Jest jedno bardzo małe akwarium, w którym samiczki mogą rodzić i całkiem małe rybki żyją przez jakiś czas. Później chcemy je przekładać do większego akwarium.
Czy możemy dokładać małe rybki (tzn. w wieku ok. miesiąca) z kolejnych miotów? Czy starsze osobniki nie pozjadają młodszych??  :?:
Zapisane

Seader

  • Gość
Małe Molly Black
« Odpowiedź #6 : 2003-02-17, 16:41 »
to zależy od wielkości tych starszych rybek, jeżeli młode zmieszczą im się to zjedzą je bez wachania.
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Małe Molly Black
« Odpowiedź #7 : 2003-02-18, 18:54 »
Molinezje chyba nie zjadają się nawzajem, tzn nigdy nie slyszalam zeby wueksza molinka zjadla mniajszą molinke  :roll:
Zapisane

Seader

  • Gość
Małe Molly Black
« Odpowiedź #8 : 2003-02-19, 13:44 »
A nigdy nie widziałaś, jak molinezja po urodzeniu młodych je potem zjada? Tak jest przecież z większościa rybek, albo samiec, albo samica i dlatego rodzica trzeba odłowić.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Małe Molly Black
« Odpowiedz #8 : 2003-02-19, 13:44 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Małe Molly Black
« Odpowiedź #9 : 2003-02-28, 12:25 »
wszystkie rybki piękniczkowate/ żyworodne/ zaraz po urodzeniu trzeba odłowić, nie wiesz co szczeli matce, może je pożreć karmić trzeba odrazu najlepiej po 3,4 godzinach od porodu rybki te są w pełni wykształcone i niemają żółtka, które trzyma przy życiu narybek innych ryb.Molinezje rosną niezaszybko i najlepiej w takim wypadku wpuszczać 3 miesięczne do ogólnego akwarium zależy też od obsady tegoż akwarium, jeżeli masz mieczyki to uważaj samiec jest cięty na wszystkie małe rybki bez różnicy na gatunek. Wróce jeszcze do karmienia przez ok. 2 tygodnie możesz karmić je pudrem, a lepiej roztartymi płatkami, spróbuju popytać sie w sklepie zoo. o mrożone cyklpoy polecam dla maluchów, szybciej rosną i są zdrowsze! pużniej wprowadzaj rureczniki i ochotkę najlepiej pokrojoną nigdy nie podawaj całych robaków rybkom młodszym niż 2 miesiące! są za małe i nie połkną pokarmu uduszą sie / tak było u mnie, poszedł cały miot molinezji mix mieczyk, wielka strata!!! / pozdrawiam i życze sukcesów w hodowli  :o
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Małe Molly Black
« Odpowiedź #10 : 2003-02-28, 17:30 »
Jej harpia to mnie zamórowałaś :wink:  :wink:   moje Molki mają już 4 tygodnie i ok. 1 cm długości, jak narazie karmie je jedynie roztartymi płatkami i jeszcze żadna, tfu tfu tfu  żeby nie zapeszyć, nie zdechła ;)
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Małe Molly Black
« Odpowiedź #11 : 2003-02-28, 17:32 »
Moje molinezje nigdy nie zjadały młodych  :) i bardzo dobrze
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Małe Molly Black
« Odpowiedź #12 : 2003-02-28, 17:36 »
U mnie też było tak dobrze a potem po około miesiącu nagle zaczęły zdychac jedna po drugiej. Została połowa
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 25 zapytaniami.