Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 9 10 [11] 12   Do dołu

Autor Wątek: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!  (Przeczytany 63684 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #300 : 2009-07-06, 01:32 »
Nefra - masz u mnie plusa za tak profesjonalne przykłady  :D nawet ta ostatnie wtopa niewiele znaczy, bo może ktoś chce sobie kulę zasolić? ;)

tak sobie nad tym caly czas mysle... i ja juz nie wiem czy z nami jest cos nie tak czy tez wiekszosc ma racje? (pytanie retoryczne to było ;) )
Bo taka np szklana, przezroczysta kulka: na oko- cudny wazon na bukiet- az korci, swoja drogą, bo one szklo  pomalowac jakos maziscie, kolorowo  i ladnie ;)
Ale:  bukiet w tym wazonie, piekny by był :-)
Poza tym widze: kamienie, kolorowe szkiełka, nawet kamienie polszlachtne - i stojacą na nich swieczke w tej kulce - cudna lampka :-) a gdyby kulke pomaziac na kolorowo to w ogole odlot. :wink:

Dlaczego ten cały tłum małolatow widzi w tym czyms tak malutkim - zywe stworzonko?
Przeciez, to, k'fa, niedorzeczne. :/
Czyzby tzw "blokersi" wychowani w pokojach 3 x 2,5 m nie czuja ze to jest ograniczanie przestrzeni zyciowej- ładnie rzecz ująwszy?
Horror normalnie!!

Dla mnie te kolejne pytania o rybki w kulce sa horrorem z jakiegos nierealnego snu.
Jakby, kurde, chomika w to wsadzili to by im tak dal popalic- meczac sie- ze by sami zwierza wypuscili... a ze rybka nie moze wolac o pomoc i zdycha na ich oczach, to jakos do chwastow, nie dociera... :cry:
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #301 : 2009-07-08, 21:52 »
:] bywa, ale głupoty ludzkiej nie trawie :]
Zapisane
The Beatles

Vici

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #302 : 2009-09-25, 16:47 »
Mam problem niedawno zauwarzyłam białe, male kropki na ściankach mojego akwarium. Nie są one w wodzie lecz nad wodą. Co mam robić???
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedz #302 : 2009-09-25, 16:47 »

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #303 : 2009-09-26, 02:45 »
Bard why so serious?
to moga byc dziesiatki roznych rzeczy
« Ostatnia zmiana: 2009-09-26, 18:42 autor mitrandir »
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #304 : 2009-09-26, 22:52 »
tylko na sciankach? proponuje wyczyscic szyby skrobaczka :wink:
Zapisane

Vici

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #305 : 2009-09-29, 16:33 »
To nie są żadne jajka albo coś w tym stylu???
Zapisane

Avi^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 53
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #306 : 2009-09-29, 16:45 »
Vici jakie ryby tam masz? Może to ikra bojowników?
Zapisane

Kasia25

  • *
  • Wiadomości: 2
skalar
« Odpowiedź #307 : 2009-09-30, 15:54 »
Mam problem ze skalarem ma cały czas otwarty pyszczek i skrzela co może mu byc?odp
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #308 : 2009-09-30, 15:57 »
np niedotlenienie.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedz #308 : 2009-09-30, 15:57 »

Kasia25

  • *
  • Wiadomości: 2
skalar
« Odpowiedź #309 : 2009-09-30, 16:01 »
Dzisiaj za bardzo nie chciał jesc jak by go to bolało mogł  miec z kims bójke ?
Zapisane

Avi^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 53
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #310 : 2009-09-30, 18:27 »
Przede wszystkim,podaj litraż i obsadę.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #311 : 2009-09-30, 18:57 »
Przede wszystkim,podaj litraż i obsadę.
tja ...sie doczekasz...

a do Vici: prawdopodobnie sa to male slimaczki , ktore nie wygladaja jak slimaczki- ale jak pacniesz palcem to trzeszczy jak mala skorupka...
:roll:
Zapisane

Vici

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #312 : 2009-10-11, 16:57 »
Ale ja nie mam ślimaków. Tylko gupiki, neonki,  menitusy czy jakoś tak, (są takie srebrne i płaskie) i przez jakiś czas miałam też mułojady
Zapisane

Avi^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 53
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #313 : 2009-10-11, 17:52 »
Mogły przyjść z roślinami. Ja teraz walczę ze ślimakami w akwarium >.<
Zapisane

maro

  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #314 : 2009-11-04, 17:24 »
mozna dać korzeń do welonów
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedz #314 : 2009-11-04, 17:24 »

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #315 : 2009-11-04, 22:35 »
jawohl.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #316 : 2009-12-04, 12:49 »
i mnie teraz chyba akwarium sie trafi... nie jestem z tego powodu zachwycona, ale  zaczne od poczatku mala opowiescia.

siostra kiedys ubzdurala sobie akwarium - 240 l bez pokrywy, nakupowala rybek, przeprowadzila sie, kupila 112l i przez dluuugi czas ryby gniotly sie w tym sloiku (2 skalary, sum rekini... )

postanowila "zmienic obsade", pierwotna pod postacia skalarow suma i paru mieczykow trafila na powrot do 240. Skalary udalo sie oddac, ale nikt nie chce 25cm suma... Aktualnie owo akwarium wyglada tak, ze pozaluj sie boze - nie ma warunkow zadnych procz przestrzeni (i tak za malej dla suma, ale przynajmniej nie jest to 112... )

Ogolnie - gdy W KONCU znajde jakas robote planuje troche wydatkow na rzecz akwarium - skoro juz jest to niech nie straszy swoim wygladem (chyba,ze uda sie pozbyc suma, na co nie licze)

I tu pytania (brac pod uwage, ze mam odpalony tryb oszczednosci, tak naprawde NIE CHCE tego akwarium):

1. Pokrywa - akwarium nigdy pokrywy nie mialo - da sie kupic jakas gotowa, czy  trzeba bedzie na zamowienie? (wymiarow jeszcze nie znam - jakos nie mam weny do szukania metrowki... ) A jesli by sie dalo - to co procz wymiarow jest wazne?

2. jaki filter i jaka grzalka? aktualnie jakiestam sa, ale wyraznie sobie nie radza...

3. jak sie pozbyc (cenzura) slimakow
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #317 : 2009-12-04, 15:33 »
no więc pokrywy moim zdaniem nie potrzebujesz, bo po co :] oswietlenie jakiekolwiek dla najłatwiejszych roślin bo sum niczego nie potrzebuje ciekawego, jaki filtr ?? nie ma tam NIC ??
bo filtr to wtedy najlepszy zewnetrzny ale jak tam jest 1 rybcia duza no to wewnętrzny, grzałka...hmm 1W na 2litry wody okolo.

A co do ślimaków to jedynym naturalnym sposobem są helenki(ślimaki kanibale helena) niezawodne oraz upierdliwe Bocje które są wybredne i często olewają ślimaki ;]
powodzonka,
A co do suma, to spytał bym się czy w jakimś zoo nie chcieli by, czy nie ma gdzies jakiegos wielkiego akwarium czy coś.
Tak w ogóle to jaki to sum ?
Zapisane
The Beatles

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #318 : 2009-12-05, 15:22 »
Panga. Iras, pohodujesz go trochę, potem usmażysz. ;p

Ja mam pytanie odnośnie gupików: wiem iż to ciepłolubne rybki, ale czy istnieje szansa, że w akwarium bez grzałki[obecnie wcale nie zimnowodne-22*C] będą funkcjonować?
U znajomego w pracy pływa 10 sztuk w kuli, w wodzie białej jak barszcz: żal tych przecinków, przysposobiłabym kilka.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #319 : 2009-12-06, 10:10 »
w 22 stopniach spokojnie gupiki powinny dac sobie rade ;)


a co do duzego suma...Iraska , u nas w galeriach przy marketach real i tesco sa duze sklepy akwarystyczne i maja tam duze akwaria - moze spytaj w takich miejscach? Albo daj go na licytacje allegro z zaznaczeniem ze w-wa -czesto sa chetni na duze ryby.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #320 : 2009-12-07, 13:53 »
pokrywa by sie przydala jednak bo to cholerstwo i tak musi byc pozakrywane, dziad ma tendencje do wyskakiwania ( w sumie sie nie dziwie, w czyms takim tendencje samobojcze mialoby chyba wszystko...) No i - mam dosc zaparowanych szyb...

oswietlenie aktualne, to zwykla zarowka.

w drugim akapicie jest napisane co to za sum (rekini - http://www.superakwarium.pl/sum-rekini-id840.html taki wynalazek...) Problem polega na tym, ze z deka sie rozrosl i NIKT go nie chce, ogloszenia dawane byly - i nic, caly czas brak chetnych... :/

skoro jedyna mozliwoscia na slimaki to kanibale (kolejne slimaki...) albo bocje (biorac pod uwage ich wrazliwosc na nieodpowiednie warunki, to by chyba dwoch dni nie przetrwala...) to na razie trudno...

Filtr jest JAKIS. nie wiem co to za smiec - wyraznie sobie nie radzi, albo pomalu wybiera sie na zlom... grzalka tez niby jest, co nie zmienia faktu, ze tez sobie nie radzi.


oddam suma rekiniego. patelnia w prezencie...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedz #320 : 2009-12-07, 13:53 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #321 : 2009-12-21, 00:47 »
no sorki- za male akwa mam i by mi chyba zjadl wszystko co plywa- albo uszkodzil machajac ogonem ;)
Zapisane

maro

  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #322 : 2009-12-25, 16:36 »
moge mieć 4 małe welonki 3 kirysy pstry i ślimaka ampularie w 70l akwarium
Zapisane

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #323 : 2009-12-25, 17:32 »
welony to ryby zimnolubne w przeciwieństwie do kirysków/ więc albo jedna albo drugie
na 70l tylko 1welon i nic wiecej
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #324 : 2009-12-26, 14:05 »
no sorki- za male akwa mam i by mi chyba zjadl wszystko co plywa- albo uszkodzil machajac ogonem ;)

Problem rekinowy sams ie rozwiazal. w wigilijny wieczor postanowil zejsc z tego swiata. Coz, najmlodszy to on tez juz nie byl.

BTW. po zmierzeniu trupa okazalo sie ze mial dokladnie nieco wiecej niz 25 cm... liczyl sobie 32...

Teraz zaczal sie z kolei inny problem, bo akwaria trza karasiami z oczka wodnego zapelnic. Wprawdzie udalo sie uniknac zamarzniecia za pomoca styropianiu, ale niestety tabletki do natleniania chyba egzaminu nie zdaly i w stawie odbyl sie pogrom. jak na razie 6 ofiar smiertelnych, 5 zagnionych 2 w stanie ciezkim (plywaja sobie aktualnie w wiadrze tuz przy powierzchni na boku - akwaria jeszcze nie przygotowane. ) 1 z owych w stanie ciezkim jest ogolnie dosc wytrzymala, pare lat temu zdarzylo jej sie przezimowac  (ona i okolo 10 rzecznych mikro rybek nie daly sie wtedy wylowic) i przetrwala cudem w wodzie o glebokosci 40cm (jako jedyna przezyla, reszte szlag trafil) Sek w tym, ze dzis po wylowieniu wiadro na chwile zostalo samo i mozna pwiedzic ze gdyby nie moj nalog, byloby juz po niej. Wyszlam po papierosy, patrze a tu wiadro z jedna ledwo zywa ryba i druga ryba lezy zakrwawiona obok - w pierwszej chwili sadzilam ze trup, ale cos mnie ruszylo i po wsadzeniu jej do wiadra zaczela sie ruszac. Wiec procz tego co wykonczylo pozostale teraz musi sie zmagac jeszcze z czterema ranami klutymi po psich klach.

edit: pogryziona padla
« Ostatnia zmiana: 2009-12-26, 23:13 autor Iras »
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #325 : 2009-12-27, 09:25 »
Mam sposób który często działał na ledwo żywe( w moim przypadku podduszone) ryby, które ojciec przywoził z wędkarskich wypadów: pływał "zdechlak" na boku, dając co jakiś czas nikłą oznakę życia w postaci bąbelka powietrza wypuszczanego ze skrzeli. Rybę w łapę, ustawiamy do właściwej pozycji i ... jazda! Zasuwałam rybą po całej wannie, tak jakby to ona sama płynęła, brałam zakręty, czasami włączałam wsteczny. Wiem, ciekawie nie brzmi, ale prawda jest taka, że owe nieprzytomne ryby, po kilku sesjach takiego rajdu zaczynały poruszać skrzelami, potem powoli wracały do właściwej pozycji i wkrótce moja pomoc w pływaniu nie była im potrzebna.

Teraz wiem, że lepiej byłoby gdybym pozwoliła im paść, bo i tak czekał je krwawy los, ale wtedy jako dziecię "wracając do życia" pływające srebra czułam się jak cudotwórca.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #326 : 2009-12-27, 12:10 »
ruszanie skrzelami i chwilowe ozywienia sie pod postacia samodzielnych prob przypbrania normalnej pozycji byly (nawet skuteczne, pomijajac fakt, ze po chwili ryba wracala do plywania na boku)

Zreszta - i tak juz niewazne, bo liczba ofiar wzrosl do 8 (druga tez padla)

edit 2:

z 13 doroslych karasiow smiertelnych ofiar 13. Zadna z ryb nie przezyla. Co ciekawe mlode karasie (nawet nie wiem ile sztuk) przetrwaly wszystkie w stanie nienaruszonym  (maja sie swietnie...)
« Ostatnia zmiana: 2009-12-28, 21:52 autor Iras »
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

gucio1999

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #327 : 2010-01-02, 14:03 »
A jak odróżnić glonojada samca od samicy?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedz #327 : 2010-01-02, 14:03 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #328 : 2010-01-02, 14:21 »
Jeżeli mówiąc "glonojad" masz na myśli zbrojnika niebieskiego (lub podobnego), samiec ma poroże na głowie; jak na foto http://www.akwarium.net.pl/Foto/arti/ancistrus1.jpg
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

maro

  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #329 : 2010-01-02, 16:53 »
czy 1 glonojad może żyć z wlonkiem i 3 kirysami w akwa 70 l
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.18 sekund z 29 zapytaniami.