Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 12   Do dołu

Autor Wątek: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!  (Przeczytany 63680 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« : 2003-03-02, 00:24 »
MASZ JAKIEŚ PYTANKO JESTEM DO USŁUG!    :wink: NARAZIE BEZPŁATNIE :wink:  ŻARTUJE :lol:
Zapisane

Duszek

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #1 : 2003-03-02, 07:46 »
Jak długo będzie leciała osa na Jowisza ...?
Czy pochłonie nas czarna dziura ... ?
Twoje wymiary ... ?

Na początek wystarczy ...  :P  ;)  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

zyraffka

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #2 : 2003-03-02, 10:29 »
Em harpia najpierw zapytam jak masz na imie bo wole po imieniu, a tak poza tym to czy to normalne ze małe molly black (4 tyg) mają takie dośc duze brzuszki czy to tylko efekt przekarmienia (jak narazie karmie tylko sproszkowanymi płatkami raz dziennie, no i wychodowałam im troszke glonów). Aha i po jakim czasie narybek bedzie gotowy do sprzedarzy ;D ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedz #2 : 2003-03-02, 10:29 »

Aleksja

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #3 : 2003-03-02, 13:21 »
Zyrafko wydaje mi się że narybek powinien być karmiony częsciej niż raz dziennie. Ja tak karmiłam i mi nie urosły  :cry:
Zapisane

Aleksja

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #4 : 2003-03-02, 13:27 »
Zapomniałąm o pytaniu - co to są garbniki?  :?:

PS: Ciesze się że w końcu mamy tu jakiegoś experta  :wink:
Zapisane

zyraffka

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #5 : 2003-03-02, 14:21 »
Aleksjo one mi rosną w oczach ! Są bycze ;) Naprawde odkąd się urodziły urosły o połowe! Strrrasznie ;)
A co do eksperta to masz całkowitą rację : harpia EXPERTEM ;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #6 : 2003-03-02, 14:52 »
zacznijmy od początku, duszku niewiem co do osy bo akurat sie na tym nieznam, wymiarów nie podaje :P   garbniki, dokładnie odpowiem na to pytanko za chwilką musze poszperać w pamięci i książkach  ;)  jeżeli chodzi o narybek molinezji, radze karmić częściej niż raz dziennie, małe rybki mają dużo większe zapotrzebowanie i szybszą przemiane materii, karm często, ale w małych ilościach i nietylko pudrem, pokrojona ochotka, dafnie, polecam mrożonego cyklopa w sam raz dla narybku, bo malutki. ze sprzedarzą jest różnie, zależy od wielkości 2-3 miesiące powinny być już podrośnięte. jeżeli chodzi o imie to byłabym wdzięczna za harpię ok?
Zapisane

zyraffka

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #7 : 2003-03-02, 14:55 »
Hmm czy cyklopa dostane w każdym sklepie ?? A dafnie w proszku ?? czyli 2-3 mce. i siup poza dom ?? ;);)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #8 : 2003-03-02, 15:07 »
cyklpoy powinnaś dostać w każdym sklepie, mrożony w formie tabliczki czekolade u mnie kosztuje 1,50 nie podawaj za dużo na raz bo nie zjedzony brudzi wode! taki ząbek z kostki wystarczy na raz bo cyklop wygląda jak kasza manna. z tą sprzedarzą musić sama podjąć decyzję czy rybki są wystarczająca duże.                        
garbniki to wyciąg z tarfu, szyszek lub kory, dostępny jako preparat TROPICALA potrzebne do rozmnażania niektórych gatunków ryb, głównie pielęgnic i paletek, zmienia PH i kolor wody.              
pozdrawiam i dziękuje za zaufanie  ;) !!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedz #8 : 2003-03-02, 15:07 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #9 : 2003-03-02, 15:09 »
dafnie spróbuj podawać roztarte w proszku, ale lepsze są żywe.
Zapisane

zyraffka

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #10 : 2003-03-02, 15:11 »
No jak nie ufać ekspertowi !? A ty tutaj nie dziekuj bo jak mnie najdzie to sie z odpowiedziami nie wyrobisz hehe ;);)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #11 : 2003-03-02, 15:19 »
niema sprawy odpowiem na wszystkie w moim zakresie  ;)
Zapisane

Aleksja

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #12 : 2003-03-02, 18:26 »
Co myślisz o preparatch firmy 'sera'? Mają leki na wszystko tylko nie wiem czy dobre

A ile lat żyją bojowniki?
Zapisane

zyraffka

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #13 : 2003-03-02, 18:41 »
Aleksja mi bojownik samiec sam jeden żył 3 lata ;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #14 : 2003-03-02, 20:12 »
ja używam tylko TROPICALA mają dobre i tanie preparaty, polecam      
                 
bojowniki żyją koło 2-3 lat może krócej.  samiczki żyją dłużej!
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedz #14 : 2003-03-02, 20:12 »

Aleksja

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #15 : 2003-03-02, 20:39 »
Mój też żyje już prawie 3 lata ale już źle wygląda i mało pływa  :(
Zapisane

Aleksja

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #16 : 2003-03-15, 21:32 »
Mojemu bojownikowi który umarł 2 lata temu przed śmiercią zrobiła się taka biała plamka, jak pleśniawka na skrzelach i ja ją mu oderwałam a niedługo potem zdechł  :( Teraz mój bojownik ma to samo i nie wiem co zrobić. Czy taka kropka jest potrzebna?  :?:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #17 : 2003-03-15, 21:36 »
Nie ruszaj tego, możliwe że to jakaś narośl rodaj nowotworu najlepiej obserwuj czy to mu przeszkadza, zapobiegawczo dodaj troche MVC do wody, ale nie pełną dawke! tylko połowe zalecanej, albo troszke mniej.
Zapisane

zyraffka

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #18 : 2003-04-18, 15:08 »
Rety harpia mam 14 10-cio tygodniowych molly black ... opłaca mi sie je sprzedawać ?? czy lepiej od razu komuś oddać ?? (sama nie wiem po co to rety :P ale w dorodze jest juz 8 6-cio tygodniowych i 6 1 dniowych :P  chyba obniże temperature tym zboczeńcom małym :P )
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #19 : 2003-04-18, 15:13 »
obniżenie temperatury nic tu nieda, taka natura a tego nie przestawisz, po prostu nie wyławiaj samicy niech urodzi w ogólnym.  

możesz sprzedać, ale nie dostaniesz za nie dużo kasy, może pare złotych, lepiej mi sie wydaje zamienić w sklepie zoo. na jakieś inne rybki, ja tak często kiedyś robiłam (dam ci 10 gupików a ty mi dasz pare skalarów)
Zapisane

zyraffka

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #20 : 2003-04-18, 15:22 »
heh u mnie qwa mnie przyjmuja w sklepie akwa ryyyb... buuu (w sklepach akwa) jeszcze popytam ale niefiem czy cos bedzie


Poza tym ja muszem uzbierać kasy troche na gazety...


Ja tam żadnych wygórowanych cen ne chce tam z kilka zł mnie zadowoli ale posłuchaj znalazłam gdzieś ogłoszzenie trści:

"Sprzedam 15 młodych i dorosłych gupików za 50zł..." Myślałam że mi gały na wierzch wylezą  :shock:  :shock:
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedz #20 : 2003-04-18, 15:22 »

Agnes

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #21 : 2003-04-21, 21:42 »
hm...gupiki kosztują jakieś 4 zł, więc cena niby jest ok, ale z drugiej strony parka gupików szybko się dorobi tej 15-tki :)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #22 : 2003-04-21, 21:47 »
no tak jest u was u mnie gupik kosztuje 1-2,50 zależnie od kształtu, więc takie sprzedawanie sie nie opłaca (co to 30-40 groszy)
Zapisane

zyraffka

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #23 : 2003-04-22, 11:05 »
u mnie gupik kosztuje 1-2 zł i 50zł za 15 gupikow w zyciu bym nie dała !
Zapisane

kasia

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #24 : 2003-04-22, 11:34 »
Gdzie Wy macie takie tanie sklepy?
U mnie gupiki sa po 6 zł samce i 3,5 samice... :(
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #25 : 2003-05-20, 15:58 »
najlepiej mieć drugi baniak ze skalarami... ;)
Albo na bazarze sprzedawać jako sezonowe do oczek wodnych... tylko to trochę makabryczne... ale i tak lebsze niz to naturalne ze skalarami...
Wogóle to gupiki to zaraza... gorsze od świderków..
Zapisane

Asmi

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #26 : 2003-05-20, 18:04 »
Cytat: Galago De Codi
Wogóle to gupiki to zaraza



Zaraza sa Twoje slowa, ktore wypowiadasz. Zadna ryba nie jest zaraza. So tylko hodowcy nie potrafiacy hodowac, rozmnazac tudziez opiekowac sie akwarium.

Cytuj
... gorsze od świderków..



Od bardzo dawna mam swiderki i nigdy nie uwazalem ich za zaraze. To sa pozyteczne zyjatka. Jesli karmi sie "normalnie" ryby i nie sa przekarmiane, a i akwarium jest jak nalezy to nigdy nie bedzie problemow ze swiderkami. W przeciwnym wypadku moze byc ich wiecej niz zwirku.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #27 : 2003-05-20, 18:52 »
Zaraza może dla ciebie, gupiki to piekne kolorowe rybki i najwazniejsze, że prawie każdy początkujący akwarysta zaczyna od tej wytrzymałej rybki.      
Świderki jak pisze Asmi sa bardzo pożyteczne a najważniejsze jest to, że mozna je wpuścić i zapomnieć. Nie przekarmiasz niemasz problemu ze ślimakami.
P.S. nikt ci na siłe nie wpychał świderków i gupików do akwarium a do oczka wodnego najlepiej nada sie skalar :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedz #27 : 2003-05-20, 18:52 »

Galago De Codi

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #28 : 2003-05-21, 10:49 »
MOje sklary przynajmniej nie rozmanzaja się w takim tempie że samica po jakims czasie ma niedobory wapnia i wygląda jak pokręcony worek.
     Jestescie tutaj jacyś drazliwi. Moje słowa to zaraza. Boshe przecież ja nic takiego nie powiedziałem. Nie nawiedzę wpuszczać ryb do kibelka, do oczek itd. A z gupikami w końcu to trzeba robic bo się tak mnożą i przy 0 populacji drapiezników są wszędzie.  I tylko o to mi chodziło. Z reszta dzięki piękniczkowatym, mozliwe jest zycie człowieka w kanale panamskim. (moskity)

     Co do świderków. Na pl.rec.akwrium nie wszyscy tak uwazaja i ja jestem jednym z tych ludzi. Otoz zrobilem test. (jak gdzies tutaj pisalem mam tylko 5 ryb w 200l baniaku) jak sie okazalo same slimaki i tak sie mnozyly a po zaprzestaniu karmienia lub zmniejszenia go w porownaniu do kolonii slimakow zucily sie na rosliny. Wiec na pewno nie sa takie bezpieczne, i nie chodzi tylko o przekarmianie.
     Poza tym sa jak kazde zwierzeta --- ŻYWE a jak zywe to kupkają i inne takie. A to powoduje zwiększenie azotanów w wodzie i jej zabrudzenie. Tak samo pobieraja tlen. A jakoś nikt ich nie liczy do średniego litra na łeb ryby.
     I wyluzuj troche. Przez to ze wszyscy zaczynają od gupików, jest jak jest. Bo np. Brzny sa na pewno bardziej wytrzymałe. A i problemu z tym nie ma że przez 0,5 roku NIE wydawania wszystkim znajomym co mają chocby jeden słoik wolny - szanownych gupików. Zobaczymy jak bedzie wygladać twoj baniak...
   I nie miałem nic złego na   myśli itd. Zaraze juz wyleczyłem.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #29 : 2003-05-21, 11:46 »
Jeżeli zraziłeś sie do świderków to tylko i wyłącznie ze swojej głupoty, ja gupików nie choduje, przeszłam przez ten etap dawno temu.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 12   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 28 zapytaniami.