Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 12   Do dołu

Autor Wątek: JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!  (Przeczytany 63701 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Galago De Codi

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #30 : 2003-05-21, 12:18 »
Trochę logiki. i proszę podaj mi dlaczego prócz.. poruszają dno.
To samo robi nawet mój plekuś i przy okazji wyrywa pół roslin.

Nie podajesz żadnych za a od głupich to łatwo wyzywać. Typowe zagranie kogoś kto za bardo nie wie co i jak.
Zamiast krytykować tezę krytykujesz podmiot zdania.... nieprofesjonalne i Ty masz tyle gwaizdek na forum...
Wiesz jak to nazywaja na innych stronach... dobra dam sobie spokój z wulgaryzmami okreśłajacymi ilość postów a zero ich treści.

Więc wracając do ślimaków
1. Tez zwierzeta i zabieraja i tak małą średnią litra na osobnika.
2. Nie ma właściwie zadnej kontroli liczebności.
3. Zanieczyszczają wodę poruszają dno co szkodzi roślinom a
    poprawia  obieg azotanów (jeden plus) ale wole mieć filtr drenowy
    w podłożu niz to.
4. są nieestetyczne. Rozumiem w małej ilości ale nigdy nie ma małej ilości.
5. Pancerzyki wydzielają duzo węglanu wapnia do wody.    
    Przy większości   ryb jest to niechciane zjawisko (TWo)
6. Nie jesteś wstanie wyłowić martwych osobników bo zagrzebane w dnie.
    Więc powodują skoki amonów w wodzie.
7. Ikra... chyba że już jej nie masz... no to wiesz dlaczego ten tłusty    
    ślimak jest taki wesoły ;)
8.  ZJADAJĄ ROSLINY - CHYBA ŻE JE SPECJALNIE KARMISZ A
     WIĘC JAK PISZESZ  "ZAPOMNIJ"  TZ. NIE DOLICZASZ
     KARMY DLA Ślimaka - i slimaki nie zjadaja Tobie roślin ->
     Przekarmiasz
9.  Jedyną metodą biologicznego zwalczania ślimaków jest ryba która
     je zjada, a nie wiem dlaczego mam trzymać ryby której nie chcę
     mieć, a muszę bo inaczej mnie slimaki wsuną.
     Jest jeszcze metoda na marchewkę i tackę. Podobno przychodzą.
     tylko uważaj na glonojady, bo mogą wykitować od nadmiaru
      "przysmaku kicaka"

Słucham i jestem otwarty na propozycje. Przy czym podaję że mam jasne dno i prowadzę akwarium holenderskie. Tylko dlatego że mnie w domu meczyli wpuściłem jakiekolwiek ryby. I w takim akwarium byłoby nieestetycznie mieć ślimaki.
   Więc znim kogoś od głupka wyzwiesz to się zastanów. Bo to co innego niz głupie rybki i wykrywanie gatunku ślimaka na odległość...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #31 : 2003-05-21, 13:09 »
Mamo kup lotnisko bo wariat blisko :P    
a co do gwiazdek moge ich nie mieć bo to i tak nie świadczy o stopniu posiadanej wiedzy ale o ilości postów. "dobra dam sobie spokój z wulgaryzmami okreśłajacymi ilość postów a zero ich treści."--- no włąsnie zero treści potrzebnych osobie która chce coś wiedzieć, ja chociaż jak czego niewiem to próbuje sie dowiedzieć i pomóc.
A świderki mam już długo i jakoś żadna roślina mi nie znikła a one zawsze znajdą coś dla siebie, chodżby płatka pod kamieniem. I nie narzekam na duże zagęszczenie ślimaków (świderków, innych nie mam) a nawet przydałoby sie ich troszke dokupić.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #32 : 2003-05-21, 17:16 »
Cytat: harpia
Mamo kup lotnisko bo wariat blisko :P    
a co do gwiazdek moge ich nie mieć bo to i tak nie świadczy o stopniu posiadanej wiedzy ale o ilości postów. "dobra dam sobie spokój z wulgaryzmami okreśłajacymi ilość postów a zero ich treści."--- no włąsnie zero treści potrzebnych osobie która chce coś wiedzieć, ja chociaż jak czego niewiem to próbuje sie dowiedzieć i pomóc.
A świderki mam już długo i jakoś żadna roślina mi nie znikła a one zawsze znajdą coś dla siebie, chodżby płatka pod kamieniem. I nie narzekam na duże zagęszczenie ślimaków (świderków, innych nie mam) a nawet przydałoby sie ich troszke dokupić.


WOW o tym lotnisku to długo na google szukałaś...

Co do odpowiedzi na zadane pytania to standardowo. Wejście na emocje i zero konkretów. Słuchaj rybka i ślimaczek w akwrium to nie różowa doniczka z gerberkiem czy innym kwiatkiem na parapecie. to skomplikowany biotop z procesami biochemicznymi zachodzącymi w nim, każdy żywy organizm cos do niego wnosi i coś od niego wymaga, jesli nie rozumiesz tych potrzeb lub tematu...
         Zadałem konkretne tezy było ich 9 - zero odpowiedzi. Tylko moze 0,5 na temat tego jedzenia. Nie wiem gdzie wyczytałas ze napisałem o znikajacych roślinkach.  Podgryzane liscie czy korzenie - powoduja wolniejszy wzrost, a nie chodzi mi tylko o wzgledy estetyczne, a czysto biologiczne.
           Co do poszukiwania odpowiedzi przez innych, to nie wiem o co Tobie chodzi bo to ja tutaj podaje konkretne tezy na temat slimastamanów a Ty robisz z siebie guru akwrystyki. I ten tekst ... jak czegoś nie wiem to próbuję się dowiedziec.... przepraszam, pani wyrocznio... To jak bedę zadawał pytania na poziomie 2misiecznego hodowcy rybek a ty bedziesz brała ze mnie zlew ze się biore za hodowle skalarów a nie wiem co to cyklop - TO BEDZIE OK!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedz #32 : 2003-05-21, 17:16 »

Asmi

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #33 : 2003-05-21, 20:01 »
Cytat: Galago De Codi
Więc wracając do ślimaków
1. Tez zwierzeta i zabieraja i tak małą średnią litra na osobnika.
2. Nie ma właściwie zadnej kontroli liczebności
.

Jest mozliwosc poprzez nieprzekarmianie ryb. Co prawda nie jest to metoda bezposrednia, ale skuteczna.

Cytuj
3. Zanieczyszczają wodę poruszają dno co szkodzi roślinom a
    poprawia  obieg azotanów (jeden plus) ale wole mieć filtr drenowy
    w podłożu niz to.


Z tym sie nie zgodze. Slimaki likwiduja strefy beztlenowe w podlozu likwidujac prawdopodobna zgnilizne korzeni.


Cytuj
4. są nieestetyczne. Rozumiem w małej ilości ale nigdy nie ma małej ilości.


Tylko, ze prawie ich nie widac.


Cytuj
5. Pancerzyki wydzielają duzo węglanu wapnia do wody.    
    Przy większości   ryb jest to niechciane zjawisko (TWo)


Tylko w przypadku jesli slimol odejdzie do krainy wiecznych lowow. Jak zyja i rosna to IMHO pobieraja z wody.


Cytuj
6. Nie jesteś wstanie wyłowić martwych osobników bo zagrzebane w dnie.
    Więc powodują skoki amonów w wodzie.


Przy takiej wielkosci swiderka wedlug mnie nie ma znaczenia, a duzo zalezy od filtracji w akwa.

Cytuj
7. Ikra... chyba że już jej nie masz... no to wiesz dlaczego ten tłusty    
    ślimak jest taki wesoły ;)


Tu sie nie wypowiem bo slimaki mam w akwa, w ktorym mam ryby nie skladajace ikry :)


Cytuj
8.  ZJADAJĄ ROSLINY - CHYBA ŻE JE SPECJALNIE KARMISZ A
     WIĘC JAK PISZESZ  "ZAPOMNIJ"  TZ. NIE DOLICZASZ
     KARMY DLA Ślimaka - i slimaki nie zjadaja Tobie roślin ->
     Przekarmiasz


To akwa mam dosc mocno obsadzone roslinami i nie zauwazylem zeby dobieraly sie do roslin. IMO wystarcza im pokarm podawany rybom.


Cytuj
9.  Jedyną metodą biologicznego zwalczania ślimaków jest ryba która
     je zjada, a nie wiem dlaczego mam trzymać ryby której nie chcę
     mieć, a muszę bo inaczej mnie slimaki wsuną.


Tak, bocja zajmuje sie slimakami pierwszorzednie. Mam je w pozostalych akwariach i nie dopuszczaja do wzrostu populacji slimakow. Juz nie raz wkladalem swiderki do pozostalych baniakow i nigdy nie pozwolily im sie rozmnozyc.

Cytuj

     Jest jeszcze metoda na marchewkę i tackę.


Nigdy nie mialem takiej potrzeby zeby je likwidowac.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #34 : 2003-05-22, 14:22 »
1. No właśnie metoda posrenia.  Przekarmiac czy nie przekarmiac. Są przeciez ryby denne, lub nocne i co jak je dokarmiać by nie było na dnie nic dla slimasa.

3. Nie czyści się w odległ. ok 2 cm od rosliny, strefy beztlenowe strefami beztlenowymi ale naruszone korzenie spowalniają rozwój rośliny.

4. Widać, zaleznie od poodmiany bo są chyba 4 jak pamiętam. Zależy to od dna. U mnie widać zawsze a akwarium mam wystawowe i nie moge sobie pozwolić na slimaka bo psuje cały wystrój.

5. A co ślimaki zyją wiecznie... poza tym wapń ma wiele postaci i nie wszstkie te postacie zwiekszają buforowość wody. Slimak przetwarza wapń z wiązań azotoych (białka) na ten związany z węglowodrami, az do węglanu wapna, więc głównie pobiera z pozywienia, z wody pobiera z tego co wiem to jakąś witamine ale nie pamietam jaką.

6. Sorry ja nie wymyślam sobie tylko cytuję z powaznych książek. "NAleży bezwłocznie usunąć martwe częśći roślin i śnięte zwierzęta" - nic tutaj nie pisze od ilu cm to się robi. A jednego slimaka w stanie rozkładu na pewno nie masz w dnie a parenaście

7. No ja się nie bawię w ikrę ale prawda jest taka że zrzerają. To na każdym forum Tobie potwierdzą

8. No własnie o tym mówie ... jeśli HARPIA pisze ze zapomnij to znaczy nie dodawaj więcej pożywienia. A tutaj się okazuje ze jednak dodawaj...
SLIMAKI NIE SĄ DESTRUENTAMI 1 RZĘDU... TO SĄ ZWYKŁE ORGANIZMY CUDZOZYWNE, jedzą to co ryby - a nie rybie bobki. W razie głodu atakuja rośliny.
           Więc jeśli chcesz zmniejszyć ich liczebność - piszesz że ograniczasz pożywienie. Zgadza się zmniejszają rozród - ale w pierszym stadium głodu atakuja rośliny, a te nie ZNIKAJĄ JAK PISZE HARPIA tylko mają na swoich tkankach mikrouszkodzenia i sa zmaltretowane, a przez to rosną wolniej.

9. A jak kogos nie stac na bocję. To ryba stadna i najlepiej się czuje w 6 - 10 w baniaku. Poza tym chyba nie bedziesz chodować ryby która lubi kwasną miękkką wode z podłożem z dodatkiem torfu, wśród pyszczaków, lub ryb mocno kopiących np, pielęgnice Amazonki.
     Więc to zadne rozwiązanie chyba że do określonych akwariów i ttypowych biotopów.

Metoda z marhewką tak na prawdę nie działa. Powiem z doświadczenia.
Miałem obsade ryb jaką miałem Filtrowanie to samo itd. żadnych zmian.
Woda po wywaleniu ślimaków jest ok 1 tydz dłużej klarowna. Czyli coś w tym jest.

Poza tym nie dostalem odpowiedzi na najwieksze NIE - one zabierają tlen i miejsce. NIkt nie liczy ich jako organizm, a one sa - i to mają większe potrzeby niz ryby co wiąże się z metabolimem mięczaków, czyli jak ktos na rec. napisał....  "mało sprzatają duz srają"

Więc niektóre kwestie wciąż są niedokończone. Ale dzięki za odpowiedz rzeczową... Bo z ****** nie ma wogole co zaczynac rozmowy.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #35 : 2003-05-22, 17:13 »
Jezu coś ty sie tak na mnie uwziął ??? niemasz młodszych w rodzinie??? niechce mi sie spowiadać jak w kościółku więc nie pisze tak jak Asmi."Więc niektóre kwestie wciąż są niedokończone. Ale dzięki za odpowiedz rzeczową... Bo z ****** nie ma wogole co zaczynac rozmowy" - a kto zaczął, ja sie ciebie czepiałam, żyje sobie tutaj od łądnych paru miesięcy i jakoś przez moją odpowiedz nić nikomu nie padło, a jak nie lubisz ślimaków to ich nie miej i koniec.  
P.S. Jak pisałam roślin NIE RUSZAJĄ nawet korzeni, zieleństwo rośnie jak na drożdżach, jeżeli pisze, że moge zapomnieć to znaczy że nie musze codziennie szukać ich w akwa. Czy trzeba ci wszystko sylabizować, niechce mi sie już opisywać jednego słowa dziesięć razy boś nie zrozumiał.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #36 : 2003-05-22, 17:30 »
OK
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #37 : 2003-05-22, 18:57 »
:P:P
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #38 : 2003-05-23, 10:31 »
OK
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedz #38 : 2003-05-23, 10:31 »

Michcio

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #39 : 2003-07-01, 19:26 »
mam pytanie czy ktoś kiedys słyszał o ''pirani pawie oczko''? moja kolezanka mówi ze taka ma poniewś ma na płetwie co kolorystycznie jak oko wygladające
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #40 : 2003-07-01, 20:17 »
niema czegoś takiego jak pirania pawie oko, może koleżanka widziała pielęgnice pawiooką która troche przypomina piranie z wyglądu pyska.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #41 : 2003-07-02, 09:14 »
W biotopach gdze zyją piranie istnieja ryby które podszywają się pod piranie.
Pływają razem z nimi w stadzie i żerują na resztkach.
Sa lekko ciemniejsze od prawdziwej piranii. I jak dobrze pamiętam to maja na nasadzie ogona ciemną plamkę. Ale nie są niebezpieczne jak piranie, tylko tak wygladają :)

Co do nazwy to nie wiem, raz widziałem je na przyrodniczym :)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #42 : 2003-07-02, 11:46 »
no tak ale nie dostaniesz ich chyba w pierwszym lepszym zoologu. Już bardziej stawiam na pielęgnice.
Zapisane

Michcio

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #43 : 2003-07-02, 19:36 »
mysle że kobieta poprostu sie niezna ktos jej kawał walną a ona to na poważnie wzieła    
P.S.-mysle racje moze mieć Galago De Codi a tak pozatym to ona sie akwarystyka nie zajmuje tak jak my ludziska.
pozatym wkurzaja mnie ludzie tak jak ona akwarium jej brata a mówi ze jej -boshe
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #44 : 2003-07-02, 19:38 »
co jest moje to jest twoje to jest nasze :lol: powiedzonko jak trzeba.
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedz #44 : 2003-07-02, 19:38 »

Michcio

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #45 : 2003-07-02, 19:40 »
Jak zawsze błyskotliwa odpowiedź- dobrze ujęte
Zapisane

Michcio

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #46 : 2003-07-21, 12:44 »
boże taka wpadę odwaliłem że to szok byłem na wystawie akwarystycznej w mielnie i patzre czytam patrze czytam patrze i pielęgnca pawio oka identyczna jak koleżnanki miomo iż ona nadal jest w błedzie nie moge sobie dać spokoju że taką wpadę odwaliłem zwracam honor harpia
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #47 : 2003-07-21, 13:14 »
niemartw sie, każdemu może sie zdarzyć, ja sie kiedyś walłam na zwinniku, patrze jakaś duża ryba pływa, zwinniki sa małe jak neonki a toto z 15cm. miało ale tak po dokładniejszych oględzinach można było zauważyć ciemną plame na ogonie i czerwone znaczenia, ja sie kłuciłam ze sprzedawcą że toto jakaś pirania :lol:
Zapisane

Kiekusek

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #48 : 2003-07-25, 14:08 »
Harpia mam prosbe zobacz temat black molle tam jest moje pytanie chyba nie ma sensu pisac dwa razy tego samego.
Pozdrawiam
Zapisane

Lalaith

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #49 : 2003-08-16, 16:00 »
Droga Harpio!:)Takie  pytanko: Zakładam nowe akwarium, jaki zestaw( tańszych rybek, malo problemowych) proponujesz?Akwa ma 30l:) Z gory wielkie dzięki!:)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #50 : 2003-08-16, 16:02 »
30l. hmm dużo roślin, kąsaczowate (neonki, zwinniki, razbory) takie stadko 10 rybek na dół pare kirysków (2-4) i będzie pięknie :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedz #50 : 2003-08-16, 16:02 »

Lalaith

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #51 : 2003-08-16, 16:18 »
Mogłabyś mi podać ceny tych rybek?Tak w przybliżeniu..Ach no i jaka temperatura wody dla tych rybek?:)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #52 : 2003-08-16, 16:31 »
temperatura około 26,5 stopni, jeżeli chcesz neonki to lepiej 225 stopnie, ładniej wtedy wyglądają.
Neonki -2,50zł.
terta cesarska- 4,50zł.
Bystrzyk czerwony- 3-4zł.
Zwinnik jarzeniec- 3zł.
Żałobniczka- 2,50zł.
Żwawik czerwieniak- 2,50zł.

Kiryski bardzo różnie, od 2zł. do 50zł. zaleznie od gatunku, polecam ci kiryski pstre lub spiżowe, najtańsze a zarazem orgynalne.
Zapisane

Lalaith

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #53 : 2003-08-16, 17:17 »
Dziękuję ślicznie:)
Zapisane

Agatka **

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #54 : 2003-08-16, 17:47 »
No to ja też mam pytanko. Czym moge karmić welonki, bo skończyło mi sie suchce żercie. I nie wiem co im dać.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #55 : 2003-08-16, 17:49 »
Trza iść do sklepu i kupić, albo pobuszuj po znajomych, pożycz troche. Najwyżej jeden dzień głodówki przeżyją a nawet jest to wskazane, organizm sie oczyszcza.
Zapisane

Agatka **

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #56 : 2003-08-16, 17:53 »
Dzięki bardzo.
Kiedyś dawałam im mięso. Surowe i dotowane tarłam na tarce i dawałam im. Strasznie sie cieszyły  ;)  Zjadły w sekundzie.
Zapisane

Lalaith

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #57 : 2003-08-16, 19:13 »
Jeszcze jedno pytanie: Ile kosztują Rasbory , i ile Brzanka??
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedz #57 : 2003-08-16, 19:13 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #58 : 2003-08-16, 19:22 »
razbory tak 2-3zł. a brzanki różnie, zależnie od odmiany ale między 2-4 na pewno, tylko pamiętaj że brzanki są agresywne!
Zapisane

Lalaith

  • Gość
JAKIEŚ PYTANKO? TUTAJ!!!
« Odpowiedź #59 : 2003-08-16, 19:27 »
Ok, Czy moglabym w akwarium mieć takie rybki: Razbory(dwie),Neonki(4-5),Żałobniczki(2), Danio(4-5)?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 12   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.103 sekund z 30 zapytaniami.