Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 13 14 [15] 16   Do dołu

Autor Wątek: Na jakim kierunku uczycie się, albo chcecie się uczyć w przyszłości??  (Przeczytany 95105 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Co do rankingu: moje LO pyszniło się, że w 2001 było chyba na 6 miejscu na podkarpaciu :P - od kilku lat coś ich nie widać ;p

Ja się przyznam, że kierunek na który dużo ludzi macha ręką, a w którym aktualnie tkwię do gustu przypadł mi niesamowicie:
zawsze miałam skłonność do rozkładania zachowań na czynniki pierwsze, szukania przyczyn  a tutaj mogę :P

A co zamierzam robić po socjologii? :>
Fajną knajpę chcę otworzyć ;d
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Już nie kocham mojej szkoły.
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
A więc decyzja została podjęta.
studium - zaliczony semestr
studia - .... nc ...
Z fizjologii mam komisyjny :| o ile przyjmą podanie.
W poniedziałek poprawka z bio.
Jeżeli obleję bio, rezygnuję ze studiów. Nie będę wstanie się podnieść z tych wszystkich komisów i innych warunków :| ... eh .. dupa. Czy będzie mi żal ? Trochę ta, trochę nie ...
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Forum Zwierzaki

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Na jakim jesteś studium, a na jakich studiach?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Studium farmaceutyczne  i studia tak samo.
Robię oba, bo chcę pójść do pracy jak skoncze technika przy okazji chcę cokolwiek umieć zrobić, bo mgr to .. zostawie bez komentarza.
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Dunia i jak tam ze sprawami "naukowymi"? Coś lepiej?
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Fatty a daj spokój .. nerwów już mi brakuje do tych .. uh !
Bio zaliczyłam ;| , cały czas czekam ,aż łaskawie zdeycudją kiedy komis mi przyznają ;| Wr. Żyć nie umierać.
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Dunia, co Cię nie zabije, to Cię wzmocni - po skończonej szkole będziesz jak ze stali... ;)
Trzymam kciuki.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Ewentualnie urwie nogę ;P Nienawidzę tego systemu xD
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Forum Zwierzaki

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Zamknęli mi okna i drzwi. Więc wyburzać ściany czas zacząć.
Chemia oblana. Znowu u Gargamela.
Komis nie przyznany z powodu braku zaświdczenia lekarskiego.
Bomba.
więc  z chemii podchodze do nich codziennie do 12 marca może mi dadzą kolejny termin.
a jutro dowiozę zaświadczenie lek mam nadzieję, że jednak mi przyznają komisa.
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Poszłam do babki od chemii z prośbą o kolejny termin z chemii. Kazała mi pójśc do dziekana. Napisałam podanie o kolejny termin, pod którym opinię miała mi wystawić Pani Żaba. Pani Żaba stwierdziła, że nie da mi dojść do następnego semestru, bo jak to ujęła "Pani nie da rady pociągnąć dwóch kierunków". I koniec rozmowy. Ludzie strzeżcie się Wrocławskiej AM :/ wydz. Farmacji -.-
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Współczuję. ;x
Zapisane
Podpis bez przekazu.

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Haha kazali mi pisać podanie do dziekana o termin z chemii. To żem napisała :P Ale ja tam bajzel robię XD i dobrze. Niech widzą. A już mi wszystko jedno czy tam zostanei tak za rok wrócę ! :/
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Koniec mordęgi :D Dali mi dziekankę xD tzn mnie wywalili z tym, że ja wracam w październiku :D o nie nie tak szybko to się mnie nie pozbędą ghihi ^^
EDIT
W ogóle jak to się złożyło:
Studia zaczęłam przez Pana M. (facet)
Studia przewałam, a raczej wyleciałam przez Gargamela (facet)
Na studia wrócę i je skończę dla Subaru (koń, ale facet, bo ogr)

Nie skomentuję  :x
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Dunia masakra

a ja dalej nie wiem na co iść... masakra :(

jestem w 1liceum, profilm bio chem gegr, chemia jest masakryczna, pan stwierdził że to jest takie proste że on nie będzie tego tłumaczył i ci słabsi uczniowie mają się douczyć u lepszych (ja jeszcze nie pisałam z tego materiału bo chora jestem, więc nie wiem jak mi pójdzie)

co chciałabym robić? coś ze zwierzętami, badać dżdżownice, przywracać populację fok w Bałtyku, tresura (dorywczo) nie wiem... w Polsce nie ma dużo możliwości dobrego zarobku w tych dziedzinach... ew. inżynier środowiska czy jak to tam się zwie :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
jako inżynier też nie bardzo robota jest :(
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Renia, może zootechnika+kurs zoopsychologii, studium weterynaryjne?
czytałam, gdzieś, że zoopsychologia się opłaca. (:
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
w Polsce nie ma dużo możliwości dobrego zarobku w tych dziedzinach..
jako inżynier też nie bardzo robota jest :(

baby, to uczcie się na Billa Gatesa od razu :P

Ja uważam, że jeżeli uczysz się czegoś, co Cię interesuje to prędzej czy później znajdzie się sposób aby było z tego na życie i na coś extra - wystarczy mieć ślepia otwarte szeroko.
Jeżeli nawet praca w wyuczonym zawodzie kogoś nie interesuje, to z wyższym wykształceniem i tak jest łatwiej.

I warto walczyć o trzy literki przed nazwiskiem: poszperałam po tabelkach, zarobki ludzi z wykształceniem zawodowym i średnim są zbliżone do zarobków osoby z licencjatem, statystyczny magister zarabia więcej.

Moja kuzynka również jęczała, że nic dobrze płatnego w zawodzie nie może znaleźć, bo wszędzie wymagają doświadczenia(co dla mnie było zrozumiałe: od razu kokosów zazwyczaj się nie zarabia) doznała olśnienia, zaczęła robić doktorat w jakimś instytucie, czyli podrasuje sobie wykształcenie, a czas tam spędzony będzie liczony jako doświadczenie- start ma więc nieco późniejszy, ale lepszy.




Kogo nie spotkam to wmawia mi, że po socjologii pracy nie ma-  ja i tak coś wykombinuję :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Fatty fajne podejście :)

inżynieria mnie nie kręci szczerze powiedziawszy, a właśnie słyszałam że zawód można znaleźć w przeciwieństwie do ochrony środowiska (córka chemika ze szkoły nie ma po tym pracy)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Fatty masz rację. :)
Ja tam wolę mieszkać w kartonowym pudle i robić to co lubię, niż robić to czego nie lubię.
Ja nie wytrzymałabym psychicznie mając pracę w biurze i codziennie robić jakieś papiery i przybijać pieczątki i tylko siedzieć. o_O'
Zapisane
Podpis bez przekazu.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Iras - widziałem że wcześniej Pisałaś na temat studiów weterynarii i mam pytanie:
jaki trzeba mieć wynik z matury i z jakich przedmiotów żeby iść do technikum weterynaryjnego?
i czy tutaj matematyka i chemia też są bardzo istotne i czy trzeba je zdawać na maturze?
pytam w imieniu siostry która właśnie zdała maturę - chciała by robić coś ze zwierzętami ale nie jest zbyt mocna w wyżej wymienionych przedmiotach.

Forum Zwierzaki

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Technika nie warto robić, mam kumpelę po techniku, chciała pójsć do pracy jako technik żeby zarobić .. mówi, że nigdzie nie chcą przyjmować ... chociaż osobiście znałam dobrego techn. wet.
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Jak się poszczęści to w tym roku zyskam dyplom licencjata... i co dalej? Tak, dalej uważam tak, jak w moim poprzednim tu poście - ale ni cholery nie mam pomysłu na siebie. W stronę pomocy społecznej na pewno iść nie chcę :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Technika nie warto robić, mam kumpelę po techniku, chciała pójsć do pracy jako technik żeby zarobić .. mówi, że nigdzie nie chcą przyjmować ... chociaż osobiście znałam dobrego techn. wet.
nie do końca tak jest przynajmniej w moim rejonie technik jest bardzo poszukiwany.
Ja aktualnie jestem zastudniona w zoo tz teraz jestem na zwolnieniu bo jestem w ciąży, ale jeśli potrzebowałabym zmiane pracy w tym zawodzie mam jeszcze 3 miejsca w których mogłabym pracować. Dlatego niedokońca tak jest
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
nie do końca tak jest przynajmniej w moim rejonie technik jest bardzo poszukiwany.
Ja aktualnie jestem zastudniona w zoo tz teraz jestem na zwolnieniu bo jestem w ciąży, ale jeśli potrzebowałabym zmiane pracy w tym zawodzie mam jeszcze 3 miejsca w których mogłabym pracować. Dlatego niedokońca tak jest
Może to zależy od rejonu? Teraz to nawet ciężko z pracą dla lek wet, trzeba się dobrze zakręcić, a otworzyli ten kierunek na kolejnych 2 uczelniach więc nie wiem co to będzie za 5 lat...
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Mam dylemat.
Jestem na zootechnice, hodowla ekologiczna i ochrona zwierząt, nie wiem czy nie lepiej jednak złożyć papiery na prewencje weterynaryjną i ochronę zdrowia zwierząt.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
I warto walczyć o trzy literki przed nazwiskiem:

.. 2 lata pózniej, fatyś zwątpiła.
 Licencjat ma, i ma też rozterki czy ładować 8 tysięcy w studia magisterskie - a przyznaję iż szkoły i wiecznego szczypania się, żeby było na czesne, tego, że mnie nieraz zlało po drodze na uczelnie i schłam 11 godzin : mam dość.
Jednak praca + studia to na dłuższą metę męczące połączenie, szczególnie, ze studia zaoczne są zaocznymi tylko z nazwy i nieraz musiałam brać wolne, aby jechać po głupi wpis, lub na egzamin bo co prawda doktorek wykładał na weekendach, ale na zaliczenie zaprasza do siebie na dyżury instytutowe w każdy czwartek
A może warto się przemóc?
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
jeżeli masz siłę nadal działać w systemie studia + praca to czemu nie... no i jeżeli studia są warte męczenia :P a idziesz dalej na coś z socjo? w sumie jak teraz chodziłaś, mokłaś i musiałaś tak brać wolne itd to się nad tym aż tak pewnie nie zastanawialas, a masz wątpliwości, czy brnąć dalej, bo teraz wiesz, co może cie znow czekać ;p ja bym zacisnęła zęby, jak teraz się udawało to i dalej się uda, a wykształcenie fajna rzecz, chociaż niewiele daje i tak w dzisiejszych czasach :lol:

boszzz, jak ja lubie swoje studia, dlaczego one mnie nie lubią XD jedyne, co mnie w nich drażni to moment w którym ludzie pytają mnie, co studiuję, a jak im odpowiadam to są pełni współczucia i zżalenia.
Zapisane
emocjonalne kanapki

Forum Zwierzaki

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Ale czy warto pchać zarobione w nerwach i przy wrednych babach 8 tysięcy(no straszny pieniądz), w coś co mi się nie przyda?

Nie wiem, ni mam pojęcia... chyba sobie dam rok na zastanowienie.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Kasia92

  • *
  • Wiadomości: 1
HEj :) Jestem nowa na forum, ale obserwuję od dawna. Też długo się zastanawiałam, co ze sobą zrobić, gdzie się dalej uczyć. Marzyły mi się studia z weterynarii, ale wszędzie daleko :( A tu w tym roku niespodzianka :) Otwarto w moim mieście szkołę policealną, w której weterynaria jest bezpłatna :) Co prawda nie są to studia, ale z drugiej strony.... Będę chodzić zaocznie, więc mogę równocześnie pracować. Jestem z Mysłowic (obok Katowic), u nas Omega właśnie się otwiera, ale wiem, że w całej Polsce mają oddziały. Więc jeżeli nie wiecie, co ze sobą zrobić to polecam :) Pozdrawiam wszystkich zwierzofanów :)
Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 27 zapytaniami.