Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Rozmnażanie gupików-pytanie  (Przeczytany 3107 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Rozmnażanie gupików-pytanie
« : 2003-03-06, 19:32 »
Chciałabym rozmnożyć swoje gupiki. Mam trzech samców, i jedną samiczkę. Samce często pływają i zaczepiają samiczkę, ale chciałabym, żeby miały małe rybki!! Czy jest możliwość, że się rozmnożą?? Czy lepiej wpuścić jeszcze jedną samiczkę? Ale to wtedy mogłoby im być za ciasno- moje akwa ma 22 litry, a w nim sumik, cztery gupiki, danio, molinezja, slimak- w sumie 8 rybek i slimak??
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Rozmnażanie gupików-pytanie
« Odpowiedź #1 : 2003-03-06, 20:48 »
;)  tylko poczekaj a już zaniedługo nie będziesz sie tak cieszyć z małych ja też tak miałam pierwsze było ''nareszcie!'' a puźniej tylko '' boże znowu?''  ;)  lepiej oddziel samce i stwórz pare bo masz ich za dużo jak na jedną samice będą ją nękać aż wyzionie ducha!
Zapisane

Amelia

  • Gość
Rozmnażanie gupików-pytanie
« Odpowiedź #2 : 2003-03-08, 12:10 »
O tak, napewno sie rozmnożą! (jeli tylko temperatura w Twoim akwarium jest dość wysoka). Ja też nie mogłam doczekać się moich "pierwszych", a to było niedawno i teraz mają one jakieś 2 miesiące. Cudeńka... Dostałam od koleżanki "kotnik" i tam je trzymam. I radzę Ci je też tam trzymać, bo wiadomo, jakie to żarłoki z tych dorosłych... No i tak przy okazji mam pytanie do kogoś doświadczonego:
czy te moje młode samce będą miały w końcu taki piękny ogon jak ich ojciec? Bo koleżanka powiedziała mi, że takie ładne ubarwienia mają tylko okazy "sklepowe". Jak to tak naprawdę jest?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rozmnażanie gupików-pytanie
« Odpowiedz #2 : 2003-03-08, 12:10 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Rozmnażanie gupików-pytanie
« Odpowiedź #3 : 2003-03-08, 12:25 »
koleżanka niema racji, każdy gupik ma piękny ogon, zaczyna się wybarwiać od 2 miesiąca, gdy maluchy będą miały 3-3.5 miesiąca, będą już kolorowe. możliwe że twoje samczyki będą piękniejsze od rasowych. a teraz możesz przelać pare maluchów do szklanki przeźroczystej i wtedy zobaczysz że już mają kolorowe ogonki, ale jeszcze poczekaj i karm żywym pokarmem to szybcie urosną! ja swoje gupiki sprzedaje w pełnych barwach w wieku 2 miesięcy
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Rozmnażanie gupików-pytanie
« Odpowiedź #4 : 2003-03-16, 15:12 »
Hurrrrrrra! Są! Cztery maluchy!

A samiczka znów jest w ciązy........ Jutro kupuję drugą, żeby jej nie zamęczyły.........
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Rozmnażanie gupików-pytanie
« Odpowiedź #5 : 2003-03-16, 15:48 »
nio nieźle, ale uważaj z liczbą samiczek, bo jak dorosną te maluchy też zaczną sie rozmnażać i w niedługim czasie będzie całe stado. Lepiej na jakiś czas oddziel samiczki od samczyków żeby odpoczeły, ja kiedyś miałam piękne gupiki i nie oddzieliłam ich od siebie, samica niedługo potem wyzionęła ducha ze zmęczenia. Niepozwól żeby cięgle były w ciąży, lepiej dopuścić raz na dwa miesiące, wtedy urodzi więcej (ja miałam od 1 samiczki 70 małych) i maluchy będą silniejsze.              
pozdrawiam!!!
Zapisane

Amelia

  • Gość
Rozmnażanie gupików-pytanie
« Odpowiedź #6 : 2003-03-25, 13:03 »
Hej harpia!
Widzę, że Ty musisz być na pewno doświadczona wrozmnażaniu gupików, więc proszę odpowiedz na jeszcze te 3 pytanka, jesli mozesz:

1. Co się stanie, jesli np. syn zapłodni matkę lub coś podobnego? Czy rybki będą normalne?
2. U jednego z moich 2,5 miesiecznych maluchów zauważyłam wykrzywiony kręgosłup (jakby fala). A poza tym ma chyba nie do końca wyskształconą płetwę ogonową(prawie w ogóle jej nie ma). No i w związku z tym: co mam robić?  czy to się jeszcze ustabilizuje, czy rybka tylko  niepotrzebnie się męczy?
3. Gdzie Ty sprzedajesz swoje gupiki? No bo ja chciałabym część sobie zostawić, ale na drugą część nie mam miejsca, a w sklepach ich nie przyjmują...
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Rozmnażanie gupików-pytanie
« Odpowiedź #7 : 2003-03-25, 14:44 »
Hej Amelia, ja moge odpowiedzieć po krótce też ;) Jak syn zapłodni matke to nic się nie stanie, bedzie wszystko normalne ;) WYkrzywiony kręgosłup, hm hm z tego ale jak ma czy taki grab na górze czy wklęsły? A co do sprzedaży to musisz w takim razie dać gdzieś ogłoszenie, spróbować na allegro...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Rozmnażanie gupików-pytanie
« Odpowiedź #8 : 2003-03-25, 15:27 »
Tak jak zyraffka pisze rybom nic nie będzie, ale nie rozmnażaj ich tak długo (ponoć od 3 pokolenia ryby są zmutowane lub rodzą sie martwe).
Jeżeli widzisz że gupikowi ciężko sie pływa to lepiej nie trzymaj takiego okazu, on sie tylko męczy, jak mi sie trafiają podobne przypadki to wpuszczam chorowitka do akwa towarzyskiego i sie odwracam, jakaś korzyść z niego będzie. Sprzedarz w allego to jedna wielka głupota, ja Amelio mam stałych odbiorców a pozatym sama sprzedaje w sklepie. Nie kupuje młodych ryb na giełdach bo sprzedają tam chore, wole rozmnożyć własne pary i dopiero takie ryby sprzedawać. Popytaj sie po sklepach, albo oddaj znajomym.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rozmnażanie gupików-pytanie
« Odpowiedz #8 : 2003-03-25, 15:27 »

Amelia

  • Gość
Rozmnażanie gupików-pytanie
« Odpowiedź #9 : 2003-04-01, 09:53 »
Dzięki za odpowiedzi, ale... co to jest "allegro" :?:
Nie smiejcie sie ze mnie, bo ja dopiero zaczynam  ;)
Zapisane

Asmi

  • Gość
Rozmnażanie gupików-pytanie
« Odpowiedź #10 : 2003-04-01, 15:21 »
1. Co się stanie, jesli np. syn zapłodni matkę lub coś podobnego? Czy rybki będą normalne?
2. U jednego z moich 2,5 miesiecznych maluchów zauważyłam wykrzywiony kręgosłup (jakby fala). A poza tym ma chyba nie do końca wyskształconą płetwę ogonową(prawie w ogóle jej nie ma). No i w związku z tym: co mam robić?  czy to się jeszcze ustabilizuje, czy rybka tylko  niepotrzebnie się męczy?


Witam
To jest tak zwany chow wsobny. Jesli blisko spokrewnione ryby maja ze soba potomstwo to wlasnie takie sa po nich rybki. Z powyginanymi kregoslupami, nie do konca rozwinietymi pletwami, bez oka albe bez oczu, itp. Lepiej unikac krzyzowania ryb spokrewnionych w bliskim stopniu.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Rozmnażanie gupików-pytanie
« Odpowiedź #11 : 2003-04-01, 15:26 »
Cytat: Amelia
Dzięki za odpowiedzi, ale... co to jest "allegro" :?:
Nie smiejcie sie ze mnie, bo ja dopiero zaczynam  ;)



Witam

Allegro to sa aukcje dokonywane przez internet. Mozesz na nie wejsc przez onet.pl lub gazete.pl. Poprostu szukaj na tych stronach - AUKCJE - potem klik i juz. Oczywiscie zeby brac udzial w aukcjach trzeba sie zalogowac.
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Rozmnażanie gupików-pytanie
« Odpowiedź #12 : 2003-04-01, 18:11 »
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 24 zapytaniami.