Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: prośba!!  (Przeczytany 2099 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agiguszka

  • Gość
prośba!!
« : 2006-01-05, 18:51 »
mam prośbę wiem że to nie na temat ale nieznam ciekawszej stronki i tak popularnej
potrzebuję przynajmniej 20 zdjęć małych dzieciaczków małych takie słodkie tapetki
prosze to pilne


mogą być też małych kociaków ale prosze o dzieci :(
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: prośba!!
« Odpowiedź #1 : 2006-01-05, 19:06 »
koty.pupile.com
Tu są zdięcia kotów, może Tobie wysztarczą  :wink:
Zapisane

agiguszka

  • Gość
Odp: prośba!!
« Odpowiedź #2 : 2006-01-05, 19:14 »
srriii chodziło mi coś wstylu bardziej kolorowym wiesz takientapetki nie (praktycznie)
zdjęcia
tylko tapetki
sorrka jak uraziłam
jak znajdziesz coś innego to daj znak papa
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: prośba!!
« Odpowiedz #2 : 2006-01-05, 19:14 »

ESIO

  • Gość
Odp: prośba!!
« Odpowiedź #3 : 2006-01-05, 19:32 »
Nic się niestało :;p:
Może jeszcze coś znajde to napisze:..


Data wysłania: 2006-01-05, 19:21
Mam tu coś bardziej kolorowego, ale jest tu niebardzo dużo zdięć
http://www.miau.pl/tapety/
Troche zdięć jest jeszcze tu:
http://jaguar34.webpark.pl/koty_tapety.html
Następnych kilka fotek:
http://leksykot.top.hell.pl/koty/obraz/tapety/index.shtml
Kilka zdięć jest jeszcze tu:
http://www.koty.notka.pl/

Mam nadzieje, ze znajdziesz to co Chcesz :)
Zapisane

agiguszka

  • Gość
Odp: prośba!!
« Odpowiedź #4 : 2006-01-06, 16:20 »
dzięki o to mi właśnie chodziło
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: prośba!!
« Odpowiedź #5 : 2006-01-06, 21:38 »
Hej a słyszeliście cos o prawach autorskich? Czy ktoś wpadł na genialny pomysł zapytania się o zdanie własicieli zdjęć?
Zapisane
BC + koci podrostek

babajaga

  • Gość
Odp: prośba!!
« Odpowiedź #6 : 2006-01-06, 22:30 »
wiem wiem rozumiem ale przecież nie zabieram ich setek potrzebuje pare na wystawe szkolna
powinni być zadowoleni ze sławy tych zdjeć
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: prośba!!
« Odpowiedź #7 : 2006-01-06, 22:35 »
wiem wiem rozumiem ale przecież nie zabieram ich setek potrzebuje pare na wystawe szkolna
powinni być zadowoleni ze sławy tych zdjeć

Popieram Ciebie babajaga
Co do Ekoteczka zawsze się czegoś czepia :lol:

Hej a słyszeli¶cie cos o prawach autorskich? Czy kto¶ wpadł na genialny pomysł zapytania się o zdanie własicieli zdjęć?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odp: prośba!!
« Odpowiedź #8 : 2006-01-06, 22:58 »
Prawa autorskie obowiazuja i w necie i w realu. Ktos moze sobie nie zyczyc wykorzystywania jego zdjec do obojetnie jakich celow. A nawet sama przyzwoitosc nakazuje zapytac o zgode. To nic nie kosztuje, a swiadczy o kulturze osobistej pytajacego.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Odp: prośba!!
« Odpowiedz #8 : 2006-01-06, 22:58 »

ESIO

  • Gość
Odp: prośba!!
« Odpowiedź #9 : 2006-01-06, 23:41 »
O, jacy kulturalini się zrobili :lol:
Była prośba to  pomogłem  :P
Jeśli ktoś sobie nieżyczy z autorów zdięć(w co wątpie) pokazywania na forum to przepraszam :oops:
Zresztą podałem tylko adresy kilku przykładowych stron, a nie same zdięcia  :P
Zapisane

goldinka

  • Gość
Odp: prośba!!
« Odpowiedź #10 : 2006-01-07, 10:55 »
A byście chcieli jak ktoś wasze zdjęcia kotów,psów,dzieci nie wiem czego rozsyał po necie?? na jakąś wystawe szkolną?
Mogliście się chociaż zapytać...
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: prośba!!
« Odpowiedź #11 : 2006-01-07, 11:53 »
goldinka, oni nie rozsyłaja po necie. Te zdjęcia już ktos umieścił w necie a to oznacza że udostępnił do oglądania wszystkim. A Esio tykjo podał koleżance linka do miejsca w którym one są. :)
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: prośba!!
« Odpowiedź #12 : 2006-01-07, 23:27 »
A by¶cie chcieli jak kto¶ wasze zdjęcia kotów,psów,dzieci nie wiem czego rozsyał po necie?? na jak±¶ wystawe szkoln±?
Mogli¶cie się chociaż zapytać...

Przecierz jest od tego internet, nie chce żeby ktoś coś widział nie umieszczam pomyślcie, troche logicznie
Dokładnie Nefra:

goldinka, oni nie rozsyłaja po necie. Te zdjęcia już ktos umie¶cił w necie a to oznacza że udostępnił do ogl±dania wszystkim. :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odp: prośba!!
« Odpowiedź #13 : 2006-01-08, 20:18 »
goldinka, oni nie rozsyłaja po necie. Te zdjęcia już ktos umieścił w necie a to oznacza że udostępnił do oglądania wszystkim. A Esio tykjo podał koleżance linka do miejsca w którym one są. :)

Udostepnienie do ogladania NIE rowna sie wykorzystywaniu do wlasnych celow bez zgody autora.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: prośba!!
« Odpowiedź #14 : 2006-01-08, 23:28 »
ale nie wiemy czy je ktokolwiek wykorzystał w inny sposób niż oglądanie...nikt nie mówił o kopiowaniu czy drukowaniu.
Potrzebowała fotki...może do oglądania??? Może potrzebowała opisac wygląd małych kotków czy dzieci? A może malowała rysunek i potrzebowała popatrzec na fotki...
Oglądanie nie jest niezgodne z wolą autora. A  Esio tylko pokazał gdzie je może zobaczyć. Co ona z tym zrobiła to juz nie wiemy. Niemniej dobrze że zostało dziewczynie przypomniane co wolno a co nie :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: prośba!!
« Odpowiedz #14 : 2006-01-08, 23:28 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: prośba!!
« Odpowiedź #15 : 2006-01-09, 08:44 »
Nefra ma rację... ;) przecież można dawaćl linki, drugkować sobie dla własnych potrzeb. Dopiero jeśli zostanawykorzystane w wystawie, będzie to bezprawne... ;) no chyba, że poprosi się autora o zgodę, ale to nie jest takie proste często, bo ludzie kopjują coś po pięćdziesiąt razy i trudo nojść do źródła... jakby ludzie podawali źródła nie było by takiego bałaganu... A co do stwierdzenia:
O, jacy kulturalini się zrobili :lol:
to wcale się nie "zrobili"... bo raczej są to zasady jakimi sie kierują Ci użytkownicy, a ni tylko sobie piszą, że tak nie można... zobaczysz jak wykonasz jakąś pracę, a potem ją ujrzysz gdzieś w necie jako anonimową lub czyjąś inną, a osoba która ją zamieściła nawet nie będzie świadoma, że to twoja, bo wzięła to sobie z jakieś strony gdzie już to zostało ukradzione z innej, a wcześniej z jeszcze innej... Wtedy też doznasz załamania jak my... :P
Zapisane

Arya

  • Gość
Odp: prośba!!
« Odpowiedź #16 : 2006-01-09, 14:10 »
Cytuj
Udostepnienie do ogladania NIE rowna sie wykorzystywaniu do wlasnych celow bez zgody autora.


Dokładnie... Niby zdjęcia na DA [ deviantart.com ] ludzie wykorzystują, choć tak naprawę powinno się pytać o ich zgodę, ale zdjęcia z da są najczęściej wykorzystywane do szablonów bez zgody.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: prośba!!
« Odpowiedź #17 : 2006-01-09, 14:35 »
Albo trzeba podać źródło, albo spytać autora (no i najlepiej też podać źródło)... ;) Wiadomo, że jak korzysta się z materiałów zawartych w książce, to piszę się bibilografię lub źródło obrazka/fotki, bo się nie spyta... :P Trzeby by wyszukać gdzieś jakimi prawami co się rządzi, net to dziwny twór i łatwo są tu łamane zasad, a o ich ustalaniu ludzie wolą nie wiedzieć... :P
Zapisane

Arya

  • Gość
Odp: prośba!!
« Odpowiedź #18 : 2006-01-09, 14:39 »
Tak, ale nie ma w tym nic trudnego, żeby napisać maila z zapytaniem[ tutaj m chodzi o rzeczy typu fotologi, galerie digitart, deviantart], czy można skorzystać z fotki, tylko wiele ludzi sobie nic z tego nie robi, bo im się najzwyczajniej nie chce :/ Ja do szablonu na swojego bloga pytałam autorów, czy mogę skorzystać ze zdjęć, a była nawet jedna osoba, która się nie zgodziła [jak widzisz, nie każdy życzy sobie, żeby jego zdjęcia były pokazywane na innych stronach], więc musialam znaleść inne ;)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: prośba!!
« Odpowiedź #19 : 2006-01-09, 15:18 »
Ależ ja sie absolutnie z tobą zgadzam... ;) i dobrze, że pytałaś... :) w końcu to nie boli, a jako osoba, której praca jest gdzieś wykorzystywana chciałabym być choć informowana, co gdzie i w jakim celu... :P
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Odp: prośba!!
« Odpowiedź #20 : 2006-01-14, 23:47 »
Zapisane
To piekło nie raj :)

Forum Zwierzaki

Odp: prośba!!
« Odpowiedz #20 : 2006-01-14, 23:47 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 26 zapytaniami.