Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!  (Przeczytany 5625 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Akane

  • Gość
 No właśnie, czy wy też macie dosyć tego co zawsze mówią media?? Mam na myśli, że ze wszystkiego robią sensację. Jak choćby ta dziewczyna, która się zabiła, a w TVNie powiedzieli, że to przez czytanie mang!!! To są tak bzdurne rzeczy, a oni zawsze coś powiedzą, że coś jest złe, jak np. mangi(niedługo pewnie powiedzą, że trzeba wysadzić całą Japonię), Harry Potter, muzyka.... I CO JESZCZE??

 W dodatku ciągle wytykane jest nam to co lubimy robić, przez Kościół. Nasza katechetka już nam powiedziała, że grzechem jest nawet posiadanie Kaazy, Emula, Bionica, itp., bo ściągając cokolwiek przez internet, kradniemy   :roll:  . Ciągle nam wmawiają jakieś głupoty. Nic kompletnie nie możemy robić i najlepiej, w czasie wolnym usiąść i gapić się w sufit. Nie można nawet muzyki słuchać, bo to żle działa na naszą psychikę.... I jeszcze coś. To głównie przez Kościół niektóre zwierzęta mają złą opinię. Piszę rzecz jasna o wężach. Jeszcze się niedawno dowiedziałam, że fani mangi są sekciarzami, i jeszcze pewnie harcerze...

No więc troszkę się rozpisałam. Aha, no wiecie ja nie chcę być jakimś ateistą, albo coś, jednak to już całkowicie przestało mi się podobać.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #1 : 2006-01-12, 15:28 »
"bo ściągając cokolwiek przez internet, kradniemy"
Bo to prawda... :P No ale sorry, dajcie mi możliwość kupienia tego co chcę, to nie będę...

Ja już od podstawówki wiem, że nieumycie zębóe wieczorem zalicza się do GRZECHÓW CIĘŻKICH! Jeśli katecheza w szkołach tak wygąda to nic dziwnego, że ludzie się odwaracja od kościoła... Zamiast zaciekawić dzieciaki, to...

Do tego różne dewiacje, niewłaściwe interpretacje Biblii, itp. Po prostu trzeba mieć własny rozum i nie wierzyć ślepo w to co ksiądź czy ktoś powie, bo oni też są tylko ludźmi! :)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #2 : 2006-01-12, 16:19 »
Artykul p Stanisława Krajskiego, dr filozofii :

Harry Potter – dyskretny urok New Age

Ostatnio dużo szumu zrobiono w środkach masowego przekazu wokół adresowanych do dzieci i młodzieży książek Joanne K. Rowling o Harrym Potterze. W telewizji pokazano migawki jak to młodzi ludzie walą ”drzwiami i oknami” do księgarni i wykupują nowy tom tej powieści. Faktycznie ten światowy bestseller bije również rekordy popularności wśród polskiego czytelnika. W mojej klatce schodowej mieszka dwóch licealistów. Jeden czyta właśnie tom pt. „Harry Potter i kamień filozoficzny”, drugi ma w swojej biblioteczne wszystkie książki o Harry Potterze.

Powieść wymyśliła i napisała (a raczej wciąż pisze) nieznana jeszcze kilka lat temu nikomu samotna matka, która próbowała jako autorka dorobić do niskiej pensji. Już pierwszy jej tom, właśnie „Harry Potter i kamień filozoficzny” odniósł światowy sukces w 1997 roku. Potem ukazały się jeszcze trzy tomy (razem ma być ich siedem). Dziś Rowling jest milionerką.

Pożyczyłem od młodego sąsiada pierwszy tom i zabrałem się do jego lektury. Powieść jest świetnie napisana. Trudno się od niej oderwać. Trzyma w napięciu, ekscytuje. Świat w niej przedstawiony jest fantastyczny i baśniowy, kolorowy, egzotyczny, pociągający. Książka jest w istocie opowieścią o walce dobra i zła, upowszechnia wiele, jak by się wydawało, szlachetnych myśli. Mówi o tym, że pieniądze szczęścia nie dają i nie należy przywiązywać do nich zbytniej wagi. Mówi o tym, że największą siłą, której żadne zło nie pokona jest miłość itp., itd.

Wszystko byłoby w porządku gdyby nie jedno „drobne” ale. Rowling promuje w swojej opowieści magię. Robi to bardzo dyskretnie inteligentnie oraz skutecznie.

Ludzie prezentowani w powieści dzielą się na trzy grupy. Pierwsza to głupi, nudni, bezbarwni, obrzydliwy, wyprani z człowieczeństwa mugole- ci, którzy magii nie uznają i nie stosują, a więc, po prostu zwykli ludzie. Czytelnik, szczególnie młody wyciągający podstawowe, narzucające się wprost wnioski stwierdzi, że Mugolami (nomen omen głupolami) są taacy otaczający go w realnym świecie ludzie jak: ateiści, agnostycy, pragmatycy, technokraci, konformiści i....chrześcijanie (oczywiście, przede wszystkim katolicy).

„Harry Potter i kamień filozoficzny” zaczyna się od opisu takich Mugoli: „państwo Dursleyowie spod numeru czwartego przy Privet Drive mogli z dumą twierdzić, że są całkowicie normalni, chwała Bogu. Byli ostatnimi ludźmi, których można by posądzić o udział w czymś dziwnym lub tajemniczym, po prostu nie wierzyli w takie bzdury.”

Gdy czytamy opisy ich życia dowiadujemy się, że „obudzili się rano w pewien nudny szary wtorek”, że „Pan Dursley nucił coś pod nosem zawiązując swój najnudniejszy krawat”, że państwo Dursley nazywają swojego syna nie inaczej jak „nieznośny bachor”. Jest on rzeczywiście nieznośnym, egoistycznym, złośliwym bachorem. Jest nim ze swojej mugolskiej natury ale również dlatego, bo takim czyni go wychowanie rodzicow. Rozpieszczają go, uczą sobkostwa, egoizmu, rozpychania się łokciami. Państwo Dursley wychowują też syna siostry pani Dursley Harrego Pottera. Ego traktują gorzej jak psa. Kopciuszek to przy nim rozpieszczony dzieciak. Pottera trzymają w ciemnej komórce i traktują gorzej niż służącego. Później dowiadujemy się też, że Mugole nigdy nic nie zrozumieją bo nie potrafią zrozumieć itp, itd.

Negatywną grupą ludzi obok Mugoli są ci, którzy stosują czarna magię bo są po prostu ucieleśnieniem zła.

Bohaterami książki są ludzie prawdziwie dobrzy, szlachetni, wspaniali, interesujący, głębocy – ci, którzy mają specjalne nadprzyrodzone zdolności, stosują białą magię.

Ich świat jest fantastyczny, tajemniczy, pociągający, atrakcyjny w najwyższym stopniu. Oni i tylko oni są źródłem wszelkich wartości, wolności, dobra i miłości. Oni i tylko oni stworzeni są do wielkich rzeczy, do naprawy świata.

Harry Potter jest jednym z nich. Ponadto jest wybrańcem, swego rodzaju pomazańcem (tylko że nie Bożym). Znakiem tego jest, między innymi, znamię – blizna na czole. Zło nie może go dotknąć. Jest czysty, nieskalany, niepokonany. To wprost mesjasz, chciałoby się powiedzieć Mesjasz New Age.

W tomie “Harry Potter i kamień filozoficzny” odkrywa on dopiero, że jest kimś wyjątkowym. Dopiero uczy się magii. Lecz z tego, co mówią jego nauczyciele, z wyjątkowości jego charakteru i zachowania możemy wyciągnąć wnioski, co do tego jaka będzie jego przyszłość.

Książka może młodym ludziom „zrobić wodę z mózgu”, pomieszać im podstawowe pojęcia, otworzyć ich na neopogaństwo. Dorośli mogą nie zauważyć jej szkodliwości. Problem jest tutaj podobny do tego jaki wiąże się z fenomenem popularności Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy. Ludzie tęsknią za dobrem ale będąc nieodrodnymi dziećmi tych spoganiałych, nastawionych na konsumpcje i przyjemność czasów, naszych czasów chcą aby wszystko łatwo przyszło, aby wszystko było super atrakcyjne (najlepiej sensacyjne i tajemnicze) i żeby nie trzeba było wkładać trudu i brać na siebie cierpienia.

Dobro w świecie Harry Pottera wygląda jak dobro ale dobrem wcale nie jest. Wielu tego nie spostrzega bo wielu nie wie już jak wygląda prawdziwe dobro, dobro, które zawsze pozostaje dobrem i które dobrem zawsze owocuje.

Jan Paweł II zdając sobie świetnie sprawę z takie stanu umysłów ludzi (także wielu chrześcijan) XX wieku przypomniał w encyklice „Veritatis splendor” czym jest dobro, przypomniał słowa Pisma Świętego: „Jeden tylko Bóg jest dobry” i skomentował je tak jak zawsze komentował je Kościół: To, co pojawia się w życiu człowieka jest dobrem tylko przez analogię, jest dobrem tylko o tyle o ile prowadzi do Boga – dobra sensu stricto, tylko o tyle o ile jest z Bogiem związane.

Książki o Harry Poterze pokazują świat dobra w jakimś wymiarze mistycznym i nadprzyrodzonym ale w oderwaniu od Boga i, w jakimś sensie, w przeciwstawieniu do Niego.

Jako katolicy musimy zawsze pamiętać – stanowisko Kościoła wobec magii niezależnie od tego czy jest czarna czy biała jest zawsze jedno, precyzyjne i niezmienne. Magia to odwołanie się do złych duchów do szatana, oddanie mu się, pójście w jego ślady.

Prezentowanie magii pozytywnie to prezentowanie pozytywnie szatana, to przekonywanie, że szatan nie jest złym duchem ale właśnie dobrym. Jeśli zaś szatan jest dobry Bóg musi być zły albo przynajmniej nudny.

Ktoś powie, że przesadzam, że we wszystkich starych bajkach pojawiają się czary, pojawia się biała magia. Tak ale tam nie robi się z niej recepty na życie, czegoś normalnego, codziennego, co powinno być normą, co jest jedyną drogą do dobra.

Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedz #2 : 2006-01-12, 16:19 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #3 : 2006-01-12, 16:38 »
"że Mugolami (nomen omen głupolami) są taacy otaczający go w realnym świecie ludzie jak: ateiści, agnostycy, pragmatycy, technokraci, konformiści i....chrześcijanie (oczywiście, przede wszystkim katolicy)."
O tak, tylko o tym myślałam jak to czytałam... :P

"„Harry Potter i kamień filozoficzny” zaczyna się od opisu takich Mugoli: „państwo Dursleyowie spod numeru czwartego przy Privet Drive mogli z dumą twierdzić, że są całkowicie normalni, chwała Bogu. Byli ostatnimi ludźmi, których można by posądzić o udział w czymś dziwnym lub tajemniczym, po prostu nie wierzyli w takie bzdury.” [...] Pottera trzymają w ciemnej komórce i traktują gorzej niż służącego. Później dowiadujemy się też, że Mugole nigdy nic nie zrozumieją bo nie potrafią zrozumieć itp, itd."
Yyy... :P Ktoś nie rozumie przesłania... to ma być hahaśne, do tego chyba babka nigdy nie zetknęła się z kopciuszkiem... Do tego ktoś zapomiał o Hermionie? Ona jest złą postacią? Ma swój charakter... za to inni "dobrzy" się z niej nabiają... Gdzie ona tu prawidłowości widzi?

"Bohaterami książki są ludzie prawdziwie dobrzy, szlachetni, wspaniali, interesujący, głębocy – ci, którzy mają specjalne nadprzyrodzone zdolności, stosują białą magię. Ich świat jest fantastyczny, tajemniczy, pociągający, atrakcyjny w najwyższym stopniu. Oni i tylko oni są źródłem wszelkich wartości, wolności, dobra i miłości. Oni i tylko oni stworzeni są do wielkich rzeczy, do naprawy świata."
Bo to książka o tych ludziach... a nie o Einsteinie... :P

"W tomie “Harry Potter i kamień filozoficzny” odkrywa on dopiero, że jest kimś wyjątkowym. Dopiero uczy się magii. Lecz z tego, co mówią jego nauczyciele, z wyjątkowości jego charakteru i zachowania możemy wyciągnąć wnioski, co do tego jaka będzie jego przyszłość."
Umrze... :P No sorry, nie był by Potterem gdyby nie był wyjątkowy... przecież o to właśnie chodzi! Co by chciał od niego gófny zły jakby nie mieli romantycznej wspólnej przeszłości... :P

Co do tego co dalej, to nie są "Opowieści z Narnii" żeby musiało być przesłanie religijne... :P

"Jako katolicy musimy zawsze pamiętać – stanowisko Kościoła wobec magii niezależnie od tego czy jest czarna czy biała jest zawsze jedno, precyzyjne i niezmienne. Magia to odwołanie się do złych duchów do szatana, oddanie mu się, pójście w jego ślady."
Czy ona słyszała o czymś takim jak metafora? :? Przesłanie?

W jedym tu się zgodzę... Harry miał być dla dzieci... tak, na początu, potem okazało się, że ma dorastać wraz z czytelnikami... na początku tak było... Ale teraz dziecko bierze Harrego i czyta wszystkie części na raz, bo jako fan nie będzie czekał rok aż dorośnie do nastepnej części... Potter miał być na początku bajką, ale potem rowinął się w coś innego. Właśnie wytarczy spojrzeć na sposób pisania poszczególnych tomów... ;) Tak to dla mnie wygląda... Co nie oznacza, że książka jest dziełem szatana... :P Poza tym wszystko zależy od człowieka... jego psychiki... Tak samo z RPG... jeden pogra, gra się skończy idzie do domu i ma świadomość, że to nie jest rzeczywistość... a inny zacznie się utożsamiać z postacią i wybitnie przeginać (moja koleżanka się poryczała jak jej postać zabili). Także wszystko zależy od rozsądku człowieka, a jak jest młodszy po prostu rodzice powinni kotrolować to i owo, i wyjaśniać zawiłości... ;)
« Ostatnia zmiana: 2006-01-12, 16:40 autor charon »
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #4 : 2006-01-12, 16:39 »
to jakies bzdury... jakby ktoś nie był "chory" to by z okna nie skoczył mysląc ze jest batmanem ..;)

a tak wogole gdyby ludzie skakali z wież bo mysleli by ze sa ptakami to by wszystkie stworzenia latające powybijali..
to jakies bzdurne bzdurki :D
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #5 : 2006-01-12, 16:49 »
nie...ten człowiek uczy na uczelni katolickiej, wydaje książki, prowadzi różne wykłady...
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #6 : 2006-01-12, 17:01 »
Daczego ja wziąż piszeo nim jak o kobiecie? Sorka, zmęczenie... ;)
Tytuł w sumie o niczym nie świadczy (tzn. wogóle to świadczy...)... jak dla mnie to nadinterpretacja... ;) Szczególnie pod koniec robi się dziwnie... Na wszustko można patrzeć odnosząc do czego innego i rózne dziwne rzeczy wochodzą... ;)

Chciałabym jego interpertację "Narnii" przeczytać...

"Książki o Harry Poterze pokazują świat dobra w jakimś wymiarze mistycznym i nadprzyrodzonym ale w oderwaniu od Boga i, w jakimś sensie, w przeciwstawieniu do Niego."
No bo to nie jest książka dla chrześcijan olny... To samo można napisać o 99% procentach książek, filmów, itp. A "Superman"? Cokolwiek? To wygląda jakby chrzieścijanie powinni tylko czytać żywoty świętych, bo nie mają własnego rozumu i nie mogą czegoś przeczytać tak po prostu, dla realksu... Może treaz ja nadinterpretuję... :P Lepiej się zamknę, bo mi się torebka ryżu zamiast mózgu zmęczy...
« Ostatnia zmiana: 2006-01-12, 17:29 autor charon »
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #7 : 2006-01-12, 18:58 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-05-19, 21:08 autor golden(ka) »
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #8 : 2006-01-12, 19:11 »
I takim sposobem, narzuca sie poglad. Ze to magia, ze szatan itd.   dam wam przyklad..  Pierwsza klasa ( szkola podstawowa) . Zajecia plastyczne. pani   proponuje temat :   Drzewo . (bardzo dobre odzwierciedlenie -w psychologii- zwiazki dziecko rodzic )  dzieci ochoczo biora sie do pracy.  niektorzy maluja zwykle drzewko, tzn standard zielone liscie, czarna, lub brazowa kora. Ale jets jedna istotka, ktora wdizi inaczej,   pien jest zielono,zolto-czerwony brazowo, gdzie niegdzie szary . . liscie, sa biale .  Da;czego tak namalowalas?  zadaje PAni pytanie..  Istotka odpowiada Bo  w mojej wyobrazni wlasnei chce miec takie drzewka :)   Co do Harrego Pottera , sądze , ze nie mialoby takeigo wplywu na zycie dzieci, jak wlasnie opinie, komentarze. z gory zapowiadajace ze to moze miec zly wplyw na psychike.. Owszem im bardziej wrazliwe jest dziecko, tym bardziej zamyka sie w świecie iluzji. I dlatego niektorzy rodzice chca wiedziec o czym jest ta ksiazka, czy gra. nawet powinni. O czym juz wspomniala  Charon.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedz #8 : 2006-01-12, 19:11 »

thrilly

  • Gość
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #9 : 2006-01-12, 22:06 »
Książki o Harry Poterze pokazują świat dobra w jakimś wymiarze mistycznym i nadprzyrodzonym ale w oderwaniu od Boga i, w jakimś sensie, w przeciwstawieniu do Niego.

i co z tego..? nie... książka to książka ile powstaje powieści o magii chodzi tu o rozbudzenie fantazji.. p rzynajmniej u mnie, na chwilę zapominam o rzeczywistości.. tak czytając HP jakoś nie myślałam ani o wpływie tej książki na moje życie ani codzienne ani duchowe...  nie rozumiem co w tym może być złego (?) w HP? ani po co niby dorośli ludzie się zajmują "obiektywną" krytyką czegokolwiek...

no a wracając do grzechów to wrzuć na luz.. ściąganie muzyki i filmów przez neta to rzeczywiście kradzież i to nie wymysł katechetki.. za to grozi postępowanie karne ;/ ja jakoś nie czuję się skrępowana ani tym co mówi Kościół ani ktokolwiek ;/ nigdy nie musiałam siedzieć i gapić się w sufit ani pod presją katechetki ani księdza ani rodziców... prawda media wszystko wyolbrzymiają, wyjątek potwierdza regułę ale nie można histeryzować , co nie można czytać mang ani słuchać metalu..? wszystko jest dla ludzi, trzeba umieć tylko umiejętnie z tego korzystać i tyle.
« Ostatnia zmiana: 2006-01-12, 22:13 autor thrilly »
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #10 : 2006-01-12, 22:13 »
Ja tez jak czytalam HP to nie doszukiwalam sie tam jakichs antychrzescijanskich fragmentow. Rowniedobrze mozna by powiedziec ze np. basnie Andersena tez sa satanistyczne i nie wiadomo co, bo mowia o magii :P
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #11 : 2006-01-12, 22:20 »
Na media wogóle nie powinno się zwarac uwagi... media liczą właśnie na naiwność ludzką. Piszą bzdury, bo to naiwni ludzie lubią czytać. Im więcej bzdur tym więcej czytelników... ;) (A propo, to Angelina Jolie jest w ciąży z Bradem Pittem czy nie? :lol: )

Co do HP, to jeszcze nadmienię, że powinniśmy zakazać "Pana Kleksa" jako książki/filmu, gdzie magia jest sposobem na życie... (W sumie jest to nasz HP, i dodatku byliśmy pierwsi! Do boju Poooolska! :P )
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #12 : 2006-01-12, 23:15 »
http://apologetyka.katolik.net.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=392&Itemid=89

w tym artykule trochę niżej ten pan wypowiada się na tenat baśni Andersena...
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #13 : 2006-01-12, 23:55 »
Eh, wreszcie mam co chciałam, dzięki! :) Poczytam sobie dokładnie, bo na razie poszło po łebkach.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #14 : 2006-01-13, 00:01 »
oj tam, po lebkach...może zaciekawią cię inne jego poglądy  http://www.krajski.com/not103.htm

szczególnie polecam o Mistrzu i Małgorzacie i "grzech smiertelny piosenkarzy" ale inne też są zajefajne...jeśli znajdziecie coś fajnego to pokażcie bo ja się tez jeszcze nie zagłębiłam w większośc.

Oooo...doczytałam właśnie o Winnetou...  :shock:
« Ostatnia zmiana: 2006-01-13, 00:08 autor Nefra »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedz #14 : 2006-01-13, 00:01 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #15 : 2006-01-13, 00:29 »
Hmm... chyba facet nie czepia się samej magii, tylko tego że ona musi być przedstawiona w sposób negatywny... Do Narnii faktycznie się nie przyczepił z tego co widziałam, bo tam jest wszystko przedstawione we właściwy dla niego sposób (nic dziwnego, bo tam właśnie są takie odniesienia jakich on szuka, bo autor je zawarł, a autorka HP nie...) Mam wrażenie, że dla niego dobrą książką jest jedynia nawiązująca do religii chrześcijańskiej i to w sposób pozytywny... :(

Ok... to ja może pójdę i się załamię... Mogę się zgodzić z facetem w pewnych sprawach czy częściowo... ale... Czy on tu pisze o czym ja myślę?

"Ile kobiety zostanie w kobiecie?

Feliks Koneczny twierdzi w swoich dziełach, że nigdy, tak naprawdę, w historii ludzkości nie było matriarchatu, kultury i cywilizacji, której przewodziłyby kobiety. Ja zaś od dawna powtarzam, że żyjemy w początkach ery matriarchalnej. Na studiach prawie same kobiety. (Gdzie te chłopy? Poszły do łopaty?). Na kierowniczych stanowiskach kobiety. Kobiety są już nawet w policji i wojsku. Etienne Gilson, wielki filozof i pisarz katolicki napisał w swoim czasie wspaniałą książkę pt. „Szkoła muz”, w której pokazał jak kiedyś światem rządziły, w specyficzny dla siebie sposób, kobiety spełniając rolę muz, będąc natchnieniem, podpowiadając, sugerując, skłaniając, popychając mężczyzn to tu to tam.

Dziś kobiety nie są już raczej muzami. Przejmują funkcje i stanowiska mężczyzn. Czyja to wina? Mężczyzn? Kobiet? Kultury? Jakie są fakty?

Wydaje mi się, że w znacznej mierze kobiety wkraczają w świat mężczyzn bo ci mężczyźni nie potrafią już sprostać swoim obowiązkom, nie są już w znacznej mierze mężczyznami, a na pewno nie są, w wielu przypadkach, prawdziwymi mężczyznami. Efekt jest taki, że kobiety również przestają być sobą. Zauważyły to już same kobiety, nawet te które od lat promują konsekwentnie feminizm.

W ostatnim numerze pisma „Uroda” (nr 1/2001) odnajdujemy materiał pt. „Świat bez bab?!” Czytamy w nim, między innymi: „Zakrawa to na ponury żart, ale niektórzy lekarze i naukowcy całkiem serio biją na alarm: nadciąga zmierzch kobiecości.” W związku z tym redaktorki „Urody” zadają pytanie: ”Czy wytrwale szturmując świat zdominowany przez mężczyzn, nie zaczęłyśmy aby pisać scenariusza do swoistej Antyseksmisji?”. Następnie ogłaszają konkurs: „Oto pytanie na nowe tysiąclecie: ILE KOBIETY ZOSTANIE W KOBIECIE?”

Konkurs jest dla kobiet. Dlatego odpowiadam na to pytanie poza konkursem.

Jeżeli dalej będzie dominować kultura ignorująca naturę człowieczeństwa, a więc również wszystko, co ludzkie (także płeć) to w kobiecie zostanie tyle kobiecości ile prawdy jest w tej kulturze. To samo będzie z mężczyznami, czy, po prostu, ludźmi jako takimi. Tak więc wniosek jest jeden: albo my albo ta kultura. Ogłośmy zatem wiek XXI wiekiem człowieka, wiekiem dziecka, mężczyzny i kobiety i podporządkujmy temu hasłu wszystko, przede wszystkim kulturę. Powinniśmy jeszcze, nota bene, pamiętać o tym, że, tak na prawdę, jakiś czas może być czasem człowieka jeżeli będzie czasem Boga. Przypomnijmy, co mówi Pismo Święte: „Powiedział głupiec w swoim sercu: Nie ma Boga.”"

Deyyy... yyy... szok...

Orzeczytałam o Mistrzu, Małgorzacie i Premierze... Jeso...

P. S. Z jedej ztrony gość mnie zadziwił, że to wszystko przeczytał (np. te bajki)... ale "Urodę", "Vivę"? To już przegięcie... no i szalenie wiarygodne źródło swoją drogą...

Dobra, idę postępować zgodnie ze swoją naturą...
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #16 : 2006-01-13, 00:45 »
hehe...wiesz...bnie to troche przeraża bo on naprawdę jest doktorem filozofii naucza w jakiejś tam wyższej szkole, jeżdzi z wykladami...a to co opowiada to są kompletne anachronizmy i preferuje absolutny brak tolerancji.
Słyszałam jego wyklad w którym zadał pytanie :"czy Owsiak czyni dobrze?" i odpowiedział powołując się na Jana Pawła II że ze"dobro czyni się w imie Boga" czyli Owsiak nie czyni dobra bo nie robi tego w imie Boga.
Prócz tego uważa że podstawowym narzędziem wychowywania dzieci przez rodziców jest bicie.

A czytając o tym "HP' , Basniech Andersena" i innych doszłam do wniosku ze dla niego HP byłby w porządku gdyby zamiast np Alohomora wołał "w imie boże"! albo zamiast walczyć z Voldziem upadłby na kolana i mówił paciorek. Wtedy byłby poprawny dla gościa.
« Ostatnia zmiana: 2006-01-13, 00:47 autor Nefra »
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #17 : 2006-01-13, 12:02 »
Hm... ciekawy facet... :hmmm: Ciekawe jak się czuje z Żydami... Jakbym trochę poszperała to pewnie i to bym znalazła.

Za to zmianiając trochę temat, kiedy byłam młoda i piękna (w liceum, ha ha...) to facet (katecheta) na religi puścił nam wykład ksiądza skierowany chyba do studentów. Mówił o ważnych rzeczach (tzn. ogólnie to był temat młodzieży ulubiony, zresztą już gdzieś na forum o tym pisałam, jak pamiętam), a robił to w ciekawy sposób, bo troche kabaretowy, że ludzie faktycznie chcieli słuchać. No i w pewnym momencie stwierdził, że niektóórzy twierdzą, że kochają zwierzęta, i że to nie możliwe. Bo np. nie można powiedzieć, że poszło się z psem na spacer i on zasępił isę nad Grobem Nieznanego Żołnieża. Że pies nie odczuje współczucia, itp.
Jak dla mnie to małe dziecko - kilka miesięcy np. też nie zasępi mu się na GNŻ... a się je kocha...
A definicja miłości wedóg PWN-u brzmi: w chrześcijaństwie gł. wartość moralna i jedna z 3 cnót teol.; jej wyrazem i sprawdzianem jest bezinteresowna służba dla innych; jeden z gł. wątków nauczania Jezusa, który wzywał do miłości Boga i bliźniego, do naśladowania miłości Bożej i do okazywania miłości nawet nieprzyjaciołom. W etyce rozróżnia się rodzaje miłości: między kobietą i mężczyzną (gr. eros, łac. amor), wśród członków rodziny i między przyjaciółmi (gr. philia, łac. amicitia) oraz miłosierną i uczynną miłość bliźniego (gr. agape, łac. caritas).
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #18 : 2006-01-13, 13:00 »
masoni i Żydzi to jego ukochany temat...kilka ksiazek spłodził zdaje sie :lol:

a to co piszesz świadczy jak różne interpretacje moga być jednego przekazu...niby wszyscy uważają za autorytet Biblie i Jana Pawła II a jakie różne interpretacje ...w zasadzie można  by posądzać o manipulowanie  i podciąganie nawet autorytetów pod swoją teorie...
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #19 : 2006-01-13, 13:06 »
Pewnie doszedł do wniosku, że Chrystus nie ma nic wspólnego z Żydami... albo nie wiem... aż się boję...

No właśnie, jak z Rydzykiem. Co pytali papierza co o tym sądzi, i powiedział zdaje się, że takie treści nie powinny być zawierane w mediach religinych (ym), a zinterpretowano to jako to, że Ci biskupi nie powinni się mieszać do radia Maryja... Czy jakoś tak... W każdym razie wiadomo co chodzi... ;) (Ja znam to z przekazu mojej mamy, nie słyszałam na własne uszy, więc może coś porkęciłam).
Zapisane

AltF4

  • Gość
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #20 : 2006-01-13, 14:36 »
yyy... chyba powiedzenie "telewizja kłamie" nie wzięło sie z nieczego...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedz #20 : 2006-01-13, 14:36 »

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #21 : 2006-01-13, 20:02 »
,,Nic kompletnie nie możemy robić i najlepiej, w czasie wolnym usiąść i gapić się w sufit."

To jest akurat lenistwo moja droga :P Jeden z grzechów głownych :P

Ja tam  nie przejmowałabym się tym gadaniem...
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #22 : 2006-01-13, 21:41 »
Uwaga uwaga :) Dowiedziałam sie ostatnio za posrednictwem gazety FAKT iż UFO nadleciało i w pewnym domu prąd ocieło (to nie żart!) oraz wyczytałam o opętanych zakonnicach ktore widzą potwory miotające ogniem i dzielące ziemie na 4 czesci. Juz nie mowie o tym ze kiedys byl artykul o facecie ktory wypadł z okna, a to wszystko spowodowali huligani bijący się pod tymże oknem. Facet sie za mocna wychylił i PRZEZ NICH wypadł. Co ciekawe na "okladce" pisalo ze zmarł a w artykule ze przebywa w stanie ciezkim w szpitalu (albo odwrotnie).

Czytajmy FAKT, uczy i bawi.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #23 : 2006-01-13, 23:07 »
Znajoma opowiadała jak artykuł m. in. o niej znalazł się w "Superekspresie". Jest w Harcerstwie i miała pod opieką z innymi osobami jakieś dziewczynki (jak się nie mylę...) był jakiś wypadek, już mało pamiętam, coś z szybą i chłopcami z okolicy... :P No w każdym razie był jakis wypadek, skończyło się na opatrzeniu rany przez te dziewczyny-opiekunki. A potem napisali, że Ci chłopcy cośtam jej specjalnie zrobili i że jest w ciężkim stanie w szpitalu... a imię na wszelki wypadek na Kasia zmienili... :P

Natomiast inna znajoma mi mówiła o artykule w "Vivie", autoryzowanym, gdzie pytali Eltona Johna, czy to prawda, że jego rott go denerwował szczekaniem i dlatego kazał mu usunąć struny głosowe... a potem podać je sobie na objad... E. J. powiedział, że nigdy nawet rottka nie miał... :P
Zapisane

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #24 : 2006-01-15, 15:41 »
Jestem wierząca, ale większości duchownych i dewotyzmu nie trawię :? Tamta dziewczyna nie zabiła się przez czytanie mangi, z tego co wiem nie była dzieckiem, wiedziała, co robi. Głupia i tyle, moja opinia :?
Jej rodzice też byli nie do końca odpowiedzialni- nie wiedzieć, co czyta dziecko? To też ich wina po cześci.

Co do HP- nie przepadam za tym, ale na jendo uwagę zwrócić muszę. otóż HP z tego co wiem jest be, gdyż jest tam dużo magii. W Opowieściach z Narnii też jest magia, a mimo to Kościół jej nie potępia. Dlaczego? Jedno jest be, a drugie nie:/
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #25 : 2006-01-15, 17:32 »
Ten miły Pan pisze o tym w swoich artykułach. Wedłóg niego HP jest zły, bo magia jest tam super i ekstra, a nie reprezentuje Boga. A nic poza Bogiem nie może być takie, hm... wszechmocne? Gdyby jeszcze Harry działał w imię Boga... ale nie... A jeśli nie działa w imię Boga, tzn., że w imię szatana... Świat magii nas odciąga od rzeczywistego i od Boga, który wydaje się nam nudny... Natomiat po pierwsze i najważniejsze autor Narnii jest wierzącym człowiekiem, po drugie napisał przed Narnią inną książkę, która jakoś tam potępia diabła czy coś, po trzecie jeśli świat magii nie przenika do świata ludzi, to jest dla niego ok (co ma piernik?). W Narnii ludzie nie mogą używać czarów tylko wiedźma, ale ona może bo nie jest człowiekiem i jest zła. "„Opowieści z Narni” to opowieści o świecie, którego w żaden sposób nie można przełożyć na realne życie. To również opowieści, w przeciwieństwie do „Harry'ego Pottera” z jednoznaczną moralną wymową. Porównywanie ich z powieścią Rowling jest całkowicie bezzasadne."

Wieta, rozumieta. Też zostanę doktorem czegoś tam? :)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #26 : 2006-01-15, 21:40 »
jeśli wtrącic mogę...Levis, autor narni był ateistą i...sie nawrócił. I jak najczęściej bywa w takich przypadkach...ze skrajności wpadł w skrajność. Tzn stał sie zagorzałym katolikiem I wtedy napisał narnię i jeszcze kilka książek SF. Ale wszystkie dośc jednoznacznie wartościujące świat. No i napisał kilka takich...hmm...moralitetów? Z wykładnią katolickiego myslenia i postrzegania świata. Wiec dlatego jest ok :)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #27 : 2006-01-15, 21:54 »
Dzięki... :) Na pewno twoja wypowiedź bardziej naświetla temat nież moje "jakoś tam potępia diabła czy coś"... :lol: Takie "jednoznaczne wartościowanie" właśnie nie jest zbytnio fajne... zwłaszcza jeśli nie jest to lektura dla dzieci w wielku lat siedmiu... :? Jeśli jeszcze są tam same postacie czarne i białe, to ja pasuję... :P aż chba sięgnę po jedną z tych ksiązek i sprawdzę...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedz #27 : 2006-01-15, 21:54 »

Akane

  • Gość
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #28 : 2006-01-18, 15:46 »
Wiecie, ja to tylko napisałam, tak od niechcenia, nudziło mi się :P .

Ten artykuł to kolejne potępienie osoby, która napisała coś nierealnego. Szkoda tylko, że potępiają KSIĄŻKĘ. Ciekawe czemu nie potępili tego, że co roku zabija się mnóstwo zwierząt dla futer. Przecież to istoty Boskie.

 A tak w ogóle, to np. węże są symbolem zła. Yyy... ale je stworzył Bóg, prawda? Obrażając je-można by powiedzieć-że obrażamy Boga. Niby wszystko co Bóg stworzył jest dobre, a węże to jakiś wybryk natury...
Zapisane

awangarda

  • Gość
Odp: Wszystko jest grzechem, a media robią sensację!!
« Odpowiedź #29 : 2006-01-18, 23:01 »
dlatego ja jestem anty koscielna.... niech mowia co chca... nic mi nie narzuca a jak nasz nowy wspanialy rzad bedzie probowal to emigruje:P
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.137 sekund z 27 zapytaniami.