Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: ikra glonojadów  (Przeczytany 5099 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alex14

  • Gość
ikra glonojadów
« : 2006-01-31, 21:18 »
Dzisiaj kiedy wylawialam rybki z akwarium (zmienialam wode i dokladalam nowa roslinke) zobaczylam ze w jednej z muszli jest ikra. Od paru dni widzialam, ze glonojad siedzi w tej muszli ale myslalam, ze to jego kryjowka. Jak mam sie zajac ta ikra? Nie mam niestety drugiego akwa abym mogla przelowic glonojada i male. W akwarium mam jeszcze 4 welonki i dwa malutkie kiryski. Slyszlam, ze maluchy trzeba czesciej karmic i ze musza one miec duzo tlenu. Co mam z tym zrobic? :)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: ikra glonojadów
« Odpowiedź #1 : 2006-01-31, 21:47 »
Po co wyjmować rybki z akwa przy podmianie?

To na 99% ikra glonków i tatuś pilnuje. Moje się narodziły bez mojej świadomości i jakoś to przetrwały (byłam na wakacjach) więc nie będzie tak źle. Też mam welona w akwa i chyba się nie interesował... chyyyba...

Małe jedzą to samo co duże.

Ile ma twoje akwa?
Nie mozńa trzymać samców razem, bo są terytorialne... :( (No chyba, że duuużym akwa.)
« Ostatnia zmiana: 2006-01-31, 21:50 autor charon »
Zapisane

alex14

  • Gość
Odp: ikra glonojadów
« Odpowiedź #2 : 2006-01-31, 22:19 »
Rybki wyjmowalam bo robilam male 'przemeblowanie' akwarium ma 35l. To dobrze ze nic specjalnego nie trzeba robic z maluchami :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ikra glonojadów
« Odpowiedz #2 : 2006-01-31, 22:19 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: ikra glonojadów
« Odpowiedź #3 : 2006-01-31, 23:32 »
Najlepiej przenieść tą muszlę i tatę do innego pojemnika, wtedy na pewno nic im nie zagrozi. (Jak mówiłam, nie wiem czy mój welon coś im zrobił, bo mnie nie było.)

A 35l to za mało nawet na jedną welonkę, no i na glonojady też. Spróbuj coś pokąbinować, bo muszą się tam kisić... :( E... wogóle, to po co Ci muszla w akwa? (Prawdziwa?) A masz tam jakieś korzenie?
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: ikra glonojadów
« Odpowiedź #4 : 2006-02-01, 14:34 »
Alex, samiec zapewne dopilnuje ikry. Kiryski mogą próbować się jednak do niej dobierać. Na przyszłość proponowałabym jednak zakup większego akwarium (ze względu na glonojady i welona) lub poszukanie im innego domu. Zamiast muszli daj glonojadom korzeń i kryjówki z bambusa lub łupiny od kokosa.
Zapisane

bejbej

  • Gość
Odp: ikra glonojadów
« Odpowiedź #5 : 2007-12-24, 15:34 »


To na 99% ikra glonków i tatuś pilnuje.

Na 100% , przynajmniej u mnie tak było :)
Najlepiej przenieść tą muszlę i tatę do innego pojemnika, wtedy na pewno nic im nie zagrozi. (Jak mówiłam, nie wiem czy mój welon coś im zrobił, bo mnie nie było.)

A 35l to za mało nawet na jedną welonkę, no i na glonojady też. Spróbuj coś pokąbinować, bo muszą się tam kisić... :( E... wogóle, to po co Ci muszla w akwa? (Prawdziwa?) A masz tam jakieś korzenie?

35litrów to zdecydowanie za mało dla welonka. Taka rybka potzrebuje minimum 100litrów.
Co do pzrenoszenia, to ja jestem przeciw, zmienia się biologiczna zawartość wody, co może prowadzić do zepsucia się ikry.
Zapisane

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: ikra glonojadów
« Odpowiedź #6 : 2007-12-24, 18:29 »
ty bejbej a moze looknij na date posta zanim odpiszesz co???bo to z 2006 jest
Zapisane

bejbej

  • Gość
Odp: ikra glonojadów
« Odpowiedź #7 : 2007-12-27, 20:21 »
No faktico :D małe niedopatrzenie.
ale wątek może się przydac nowicjuszom w akarystyce :p
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 24 zapytaniami.