Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28   Do dołu

Autor Wątek: Nasze akwaria  (Przeczytany 138149 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #750 : 2010-01-04, 12:26 »
gałęzatka rlz :D, kurcze, ja nie wiem co tak optycznie zmniejsza ten zbiornik, bo wygląda mi na jakieś 25L a nie 54... może ten filtr?, no ale eheim to eheim ;] klasa sama w sobie
Zapisane
The Beatles

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #751 : 2010-01-04, 13:04 »
gałęzatka rlz :D, kurcze, ja nie wiem co tak optycznie zmniejsza ten zbiornik, bo wygląda mi na jakieś 25L a nie 54... może ten filtr?, no ale eheim to eheim ;] klasa sama w sobie
No duzy jest ten filtr ale za to wydajny :D

Zdjecie tez jest przyciete tak by tylko wnetrze akwa bylo widac a nie pokrywe i caly zwirek i boki akwa
Zapisane

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #752 : 2010-01-09, 20:04 »
Wczoraj karlik szponiasty dostal 3 kolegow (a moze i jakas kolezanke?) i cala 4 wyprowadzila sie do wlasnego M1.

Jeszcze dokupie roslin i wiecej zwirku dam i bedziemy czekac na efekty :D

Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedz #752 : 2010-01-09, 20:04 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #753 : 2010-01-31, 20:32 »
Mam welona nr 3, nazywam go Perfidnym Mieszańcem Karasia z Piranią: ów kurdupel ugania się za moimi brysiami i wrednie szarpie je za płetwy(być może to rodzaj traumy o ile takowe rybom się przytrafiają - sam ma wyrwaną jedną płetwę).
W sklepie nie chcą go z powrotem(nie ma zwrotów lub wymiany żywego towaru), koleżance do kuli go nie dam(chociaż w ostateczności pewnie się skuszę... przykro mi, ale bardziej zależny mi na moich baryłach, które obecnie chowają się po kątach niż na tej 3 centymetrowej wściekliźnie).

Na razie czekam aż się uspokoi, a jak nie? Ogłoszenia i ewentualnie wyprawa do zoologika aby zbira podrzucić, gdy nikt nie będzie widział...

Prezent, podejrzewam, że w genach ma teleskopa:


« Ostatnia zmiana: 2010-02-01, 18:38 autor Fatty »
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #754 : 2010-02-03, 22:03 »
ciemne i mało widać ale zawsze coś  ;p
     

http://www.youtube.com/watch?v=aNdbRdLqYdk

Bard jak ci się sprawuje ta pokrywa? tzn lepsza jest zakrywająca całe akwa czy taka jak twoja?
jak nie znajdę w najbliższym czasie kogoś kto przerobi mi pokrywę ("opłacalnie") to chyba kupie nową z "większym oświetleniem"..
bo roślinność w moim akwa to dla mnie tragedia  :/
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #755 : 2010-02-04, 11:36 »
no wiesz, belkiosiwetleniowe dają taki plus ze jak za mało swiatła to kupujesz 2gą belke i masz juz super światło, minusy? koty łapkoi moczą w akwarium, piją z niego wode, ano i woda szybko paruje przez co trzeba 2 razy w tygodniu uzupełniać
Zapisane
The Beatles

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #756 : 2010-02-05, 19:19 »
Fatty poczekaj, uspokoji sie :P

Estel fajny zbiornik, w moim stylu ;)
ale dodaj jeszcze zielska :P jakie liscie dalas?
Zapisane

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #757 : 2010-02-05, 19:42 »
Cytuj
ale dodaj jeszcze zielska :P
roślin było więcej tylko mi zamarły/zanikły, muszę zmienić oświetlenie  :/
Cytuj
jakie liscie dalas?
liście dębu i szyszki olchy
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #758 : 2010-02-10, 09:52 »
Estel, fajnie - lubię takie "jeziorka" :P

Fatty poczekaj, uspokoji sie :P

już miną ponad tydzień, a ta wścieklizna dalej w swoim żywiole. Na początku mogłam go odgonić od innych ryb ruchem ręki, ale już skumał, że jestem dostawcą pożywienia, przestał się bać i wdzięczy się przy przedniej szybie gdy podchodzę, tak samo jak reszta. Już je z ręki.
Białasowi dał spokój- uwziął się na rudego, odkąd mam tę perfidną franię rudas śpi siedząc na dnie :bezsilny:

Nowego domu nie widać: ciężko znaleźć w miarę dobry dom rybie, która społeczeństwu kojarzy się  z kulą, błękitnym żwirkiem i różową roślinką.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedz #758 : 2010-02-10, 09:52 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #759 : 2010-02-17, 13:29 »
Widzicie tego "żółtka"?




to Perfidny Mieszaniec Karasia z Piranią, którego prezentowałam 2,5 tygodnia temu tylko w wersji blond ;p

Całość(padły mi 2 odmiany żabienic, szczątki jednej jeszcze widoczne, a e.bleheri ma się świetnie):




Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

mr.marcin

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #760 : 2010-03-01, 20:21 »
jak sie wstawia zdjecia :szok2: :szok2: :killer:
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #761 : 2010-03-09, 19:21 »
Widzieliście takie cuda?  Pamiętacie mojego "czerwonego kapturka" ?

Dziś prezentuje się tak ;)

Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #762 : 2010-07-25, 20:51 »
akwa po 3 tyg od założenia
White Pearl

RC

Hodowla helenek
Zapisane
The Beatles

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #763 : 2010-08-18, 19:49 »
może coś więcej o baniakach
to jest na jednym regale? jeśli tak to ja poproszę zdjęcie całości od przodu i z boku  :D



nie moje ale muszę wrzucić http://www.youtube.com/watch?v=KWHSbu6kLwk&feature=related
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #764 : 2010-08-20, 12:45 »
szczerze? pomysłprzezajedwabisty, ale wykonanie tragiczne :D
Jak można tak oszpecić akwarium z takimi możliwościami :D wyobrażcie sobie to wszystko obrośnięte roślinami i mchami + mnóstwo drobnicy, na przykład na dnie miliardy sztuk krewetek, w toni pływające jakieś tysiąc neonek i to wszystko zarośnięte i mocno oświetlone lampami HQI  :lol:
Zapisane
The Beatles

Forum Zwierzaki

Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedz #764 : 2010-08-20, 12:45 »

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Zapisane
The Beatles

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #766 : 2011-10-30, 19:07 »
Syneczek mamusi(a szyba zasyfiona :P )

Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

yeti

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #767 : 2012-05-03, 19:29 »
To może i ja się pochwalę swoimi zbiornikami...
Na razie bez zdjęć, tylko opis:
A więc, mam 2 akwaria (60l i 120l ) w mniejszym pływają same głupiki,ślimaki i krewetki, ponieważ rozmnażam je, łącząc 2 odmiany. W większym akwarium są krewetki, 2 bocje, zbrojnik niebieski, głupiki (2 odmiany), tenczanki i kirysy.
Zapisane

Demifari

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 185
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #768 : 2012-07-15, 20:40 »
To ja też się może pochwalę :) Z mężem mamy dwa akwaria jedno 240l drugie 30l. Pierwsze większe jest zamieszkałe przez głupiki, neonki, glonojady którym się tak spodobało, że nawet się rozmnożyły :) Są tam jeszcze platki, krewetki Red Cherry, ślimaki Helenki.
Obecnie akwarium przechodzi przemeblowanie i czyszczenie, mąż bowiem postanowił dodać w podłoże glinę dla roślinek więc na razie zdjęciami się nie pochwale, ale jak już wszystko będzie gotowe dodam jakieś foty :)

Drugie akwarium 30l to tzw. Krewetkarium na dzień dzisiejszy wygląda tak :


Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #769 : 2012-07-16, 07:37 »
Hej Demifari, fajnie, że dołączył ktoś rybnie zakręcony :)


Widze, że nie pokazywałam mojego akwarium po zmianach- wielki biały welon początkiem marca przeprowadził się 40 km ode mnie do oczka wodnego i trze sie z karasiami ;)
Ja miałam restart, akwarium załadowałam kamieniami co by przypominało nieco dno rzeki... miałam też cudaczka, ale padł w upały :( W tej chwili obsada to 4 gupice z poprzedniej obsady, na wymarciu, 15 dorosłych kardynałków i ok 5 sztuk dorastającego narybku



Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Demifari

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 185
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #770 : 2012-07-16, 18:38 »
Muszę przyznać,że bardzo ładne akwarium :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedz #770 : 2012-07-16, 18:38 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #771 : 2012-07-17, 12:50 »
U mnie niedawno pojawiło się akwarium, 120 l. Ryb 13:
6 gurami, 1 sum, 1 glonojad, 3 żałobniczki, 2 pielęgnice skośnopręgie.
Jak porobię jakieś fotki to wam pokarzę. :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Demifari

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 185
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #772 : 2012-07-21, 21:30 »
Nasze akwarium po ostatnim generalnym czyszczeniu :)
Na razie jeszcze pusto bo wszystko jest w fazie rozrostu i rozbudowy.Dojdzie jeszcze korzeń i roślinki ale na razie nie możemy go przenieść z "tymczasowego" akwarium przeznaczonego na okres czyszczenia tego dużego bo glonojady po raz kolejny złożyły pod nim ikrę, zobaczymy może maluchy się uchowają :)
 Postaram się za parę tygodniu zrobić aktualizacje :)
Zapisane

Demifari

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 185
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #773 : 2012-07-29, 17:12 »
Najnowsza aktualizacja z dzisiaj :) :
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #774 : 2012-07-30, 08:58 »
Dobrze widzę, że masz pistię? nie padnie Ci?

Ja miałam ją chyba 2 miesiące, najpierw sie pięknie rozmnożyła a potem zaczęła padać i niknąć- okazało się, ze jej delikatne listki niszczyły krople skapujące z pokrywy i wtedy się przekonałam, czemu najczęściej poleca się ją do zbiorników otwartych.

U mnie też aktualka, przetrzebiłam wielką żabienicę(zdaję sobie sprawę że jest za duża) i dostałam ogromnego krzaka bolbitisa (po lewej stronie)




widoczny z przodu mały filterek nie pyrta tam jako filtr a jako twórca nurtu w ciepłe dni :) kardynały uwielbiają
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Demifari

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 185
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #775 : 2012-07-30, 15:27 »
Hm... muszę przyznać zaskoczyłaś mnie bo akurat z pistią  nie mamy żadnych problemów wręcz przeciwnie rozrasta się aż za bardzo i trzeba ją wtedy usuwać bo zasłania innym roślinkom światło :)
Mam takie pytanie ilu litrowe jest twoje akwarium, ile ma świetlówek i jakiego rodzaju podłoże stosujesz czy stosujesz nawozy?? :)

Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #776 : 2012-07-31, 20:53 »
A u mnie padła :mysli:

Mój baniaczek ma 102l, świetlówki 2 standardowe 18ki co nie mają tyle mocy ile mieć powinny, bo mają już parę lat ;)
Baniaczek mam na ziemi ogrodowej, która przy nalewaniu wody wyszła na zewnątrz i przez parę dni miałam muliste bagienko :P
Co do nawożenia, ja niezbyt przepadam za roślinkami i nie mam do tego ręki :P Czasami easy carbo co by nie było zbyt gloniście, a jak żabienica zaczyna się rozpuszczać to ide do ogrodniczego po koreczki do roślin wodnych substral osmocote- tańsze niż specyfiki akwariowe, a działają cuda :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Demifari

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 185
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #777 : 2012-07-31, 21:17 »
A może pistia padła ci ze względu na oświetlenie?? Chociaż my w sumie mamy w pokrywie dwie przykrywki( otwory do karmienia) jeden jest cały czas otwarty więc być może,że nam zamiast się skraplać woda tamtędy paruje. A koreczki koniecznie wypróbuje  ;p
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedz #777 : 2012-07-31, 21:17 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #778 : 2012-08-03, 08:07 »
Zapytałaś o oświetlenie i padła mi świetlówka :lol:

Wymieniłam obie na nowe, wszak ponad 3 lata już miały- ale w akwarium jasno :D
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Demifari

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 185
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #779 : 2012-08-13, 21:08 »
To musiał być zbieg okoliczności z tą świetlówką :P My będziemy chyba montować dodatkowe oświetlenie :)
Zapisane
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 29 zapytaniami.