Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Wolontariat  (Przeczytany 4891 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Wolontariat
« : 2006-05-18, 12:04 »
Co sąszicie na temat wolontariatu/wolontariuszy? A może ktoś z FZtowiczów działa w wolontariacie? :) Chodzi mi tutaj zarówno o pomoc zwierzętom, jak i "zwykły" wolotariat...
Liczę na Waszą dobrą wolę ;)
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #1 : 2006-05-18, 12:28 »
Mam baaardzo głupie wrażenie, że był taki temat... :P Przez jakiś czas bytowałam w schronisku i to fajnych, gdzie większość psów lata luzem i praca polega na mizianiu... :D (Karmieniu, pojeniu, kąpaniu... :P ) ale nauka mi to zabrała chwilowo. Teraz musze odbyć pratyki, a sięnei załapałam na ten rok, więc może zaczę wolonariat u weta lub w zoo (bleee) który mi się będzie potem do nich liczył... :P Ogólnie wolontariat fajna sprawa... :)
Zapisane

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #2 : 2006-05-18, 12:37 »
Wiem, że było coś takiego, ale konkretnie chodziło o wolontariat z fundacji "Przyjaciółka" bodajże :P Racja, u weta też fajnie lub w zoo... :)
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

Forum Zwierzaki

Odp: Wolontariat
« Odpowiedz #2 : 2006-05-18, 12:37 »

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #3 : 2006-05-18, 21:57 »
Ja pomagam na świetlicy dla dzieciaków ;)
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #4 : 2006-05-18, 22:33 »
Juz był taki temat ;)

Jestem wolontariuszka w Gdańskim scbronisku dla zwierząt. tz. od jakis dwoch miesiecy nie jezdze, ale od tej soboty znowu najpradopodobniej zaczne :)
« Ostatnia zmiana: 2006-05-19, 10:41 autor Ola14 »
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #5 : 2006-05-19, 00:15 »
ja też chcę się załapać tutaj do wolontariatu w jakimś schronisku dla zwierzaków, bo strasznie mi brakuje kontaktu z psami, ale boję się, że może to nie wyjść ze względu na ograniczenia językowe... ale pożyjemy, zobaczymy :)
Zapisane

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #6 : 2006-05-19, 14:08 »
Jak miło :)
Widzę, że większość tutaj, jak na FZ przystało, pomaga zwierzakom... ;) Tzn. mogę się, oczywiście, mylić :) Pożyjemy, zobaczymy ;)
Koniulka, fajnie, bo ja robię w zasadzie coś podobnego :) tzn. pomagam w świetlicy szpitalnej ;) i jeszcze Ada, ale ja się za nią nie będę wypowiadać ;)
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #7 : 2006-05-24, 19:30 »
Temat podupadł ;)
Ja w świetlicy przy Kościele pomagam :) Dzieci takie jakby to nazwać... z marginesu w zasadzie niektóre...
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #8 : 2006-05-24, 21:40 »
Oj podupadł, podupadł, eh... ;)
Podziwiam :)
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

Forum Zwierzaki

Odp: Wolontariat
« Odpowiedz #8 : 2006-05-24, 21:40 »

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #9 : 2006-06-02, 14:21 »
Ja pogagam w schronisku w Rudzie Śl. wszystko jest ok, mam dobry kontakt chyba ze wszystkimi co mnie cieszy ;) moja "praca" polega na poznaniu danego psa a nastepnie znalezienie mu domu ;) to chyba najlepsze co można zrobic :)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

kate8828

  • Gość
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #10 : 2006-06-18, 22:17 »
Ja działam w klubie ,,osmiu wspaniałych" i na własna reke organizowałam różne zbiórki na schroniska, wychodzę z psem sąsiadki,  licytacja dla dzieci z Julina, wośp i wiel wiele innych..
A teraz troche sie pochwale  w szkole były wybory na przedstawiciela do konkursu ośmiu w zeszłym roku nasz Kamilek :) został ósemeczką a dwa lata temu Asia wyróżniona, ze szkoły wybrali mnie  byłam na przesłuchaniu  a pozatem zostałam ósemeczka bielan:) potem jeszcze jedno przesłuchanie i co gala w sali kongresowej był nawet sam Glemp i zostałam wyróżniona w ósemeczkach 8 osób z całej warszawy ósemeczka i osiem osób z całej warszawy wyróznionych i w tym ja byłam na scenie było mi bardzo miło że jest taki konkurs i  doceniaja prace innych ludzi :) Namawiam wsyztskich do brania w nim udziału fundacja świat na tak a klub\wolontariat ośmiu wspaniałych jest w internecie a o gali  na świat na tak stronie:)
Zapisane

zip

  • Gość
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #11 : 2006-06-18, 22:19 »
Moja babcia w młodości pracowała w wolontariacie PCK. Wspomina to często i bardzo miło. Namawia mnie to tego <lol> Ja siebie nie widze jakoś w takim czymś ;p
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #12 : 2006-06-18, 22:56 »
kate a teraz czy możesz mi powolutku wytłumaczyć, z przecinkami itp., na czym i za co zostałaś wyróżniona? :) Bo z tego co się domyślam, to było duże wyróżnienie, ale za cholerę nie potrafię przeczytać tego ze zrozumieniem ;)
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #13 : 2006-06-19, 14:49 »
U mnie też jest konkurs "Ośmiu wspaniałych". Wybierali osoby które najbardziej udzielały się w życiu społecznym, które szły na przesłuchanie. Koleżanka z klasy miała drugie miejsce :)
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Ines

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 692
    • WWW
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #14 : 2006-06-19, 15:20 »
Ja będę wolontariuszką w Toruniu w Ogrodzie Zoobotanicznym albo u weterynarki, którą znam z jednego forum. Z Ogrodu Zoo już dostałam odpowiedź, że mogę, ale czekam od weterynarki, bo wolałabym u weta ze względu na to, że chcę zostać weterynarzem. No i pogadać z rodzicami - bym musiała dojeżdżać, bo to jest 20 km od mojego miasta, ale są pociągi i autobusy, więc tylko kasa na dojazdy - najwyzej powiem ze zamiast kieszonkowego chce na dojazdy. Co radzicie, jak powiedzieć to tak, żeby jakoś od razu przekonac?

Forum Zwierzaki

Odp: Wolontariat
« Odpowiedz #14 : 2006-06-19, 15:20 »

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #15 : 2006-06-19, 15:30 »
Ja bym proponowała powiedzieć, że to jest dla Ciebie bardzo ważne, że chciałabyś w przyszłości pracować ze zwierzętami. A przy okazji, że zawsze kiedy się było wolontariuszem, przyszli pracodawcy, i to nie tylko w takim zawodzie, inaczej na człowieka patrzą. Zawsze są jakieś dodatkowe punkty za to, że się chciało pracować :)
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #16 : 2006-06-19, 15:31 »
Ines ja myśle, że jak powiesz, że wolisz kase na dojazdy niz kieszonkowe (albo że sama bedziesz płacic z kieszonkowego - jesli Ci starczy), to powinni się zgodzić. ;)


A ja od lipca najprawdopodobniej będę wolontariuszką w schronisku w Gdyni. :jupi:
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Ines

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 692
    • WWW
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #17 : 2006-06-19, 15:37 »
U nas w schronisku trzeba mieć 15-16 lat, ale i tak też schronisko jest w Toruniu, więc bym musiała dojeżdżać. Pogadam później i napiszę czy się zgodziła.

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #18 : 2006-06-19, 15:39 »
Tam w Gdyni też trzeba mieć ukończone 15 lat. :P I dlatego zaczynam dopiero w lipcu, bo 20 lipca dopiero skończę 15 lat. :lol:


Powodzenia :cmokkk:
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

kate8828

  • Gość
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #19 : 2006-06-19, 16:31 »
Madziaro ja Ci napisze co o mnie napisali.....za co zostałam wyróżniona.

Kasia M......, lat 13
Szkoła Podstawowa nr 80
Bielany
Kasia jest dziewczyną zywą, uśmiechniętą, chetnie służącą pomocą potrzebującym. Działa w Samorządzie Uczniowskim organizujac liczne imprezy, spotkania i akcje. Jej zaangazowanie, pracowitośc, udział w ,,Pogotowiu Naukowym" stanowią wsparcię i inspirację dla wielu kolegów i koleżanek.
Jako dobra organizatorka przeprowadziła loterie szkolną na rzacz dzieci z Domu Dziecka ,,Julin" oraz zbiórkę żywności dla zwierzat ze schroniska.

Tak o mnie napisali byłam na przesłuchaniu 2 razy gdzie siedzieli rózni ludzie a ja opowiadałam o tym co robię.........za to własnie co jest napisane dostałam wyróżnienie w ósemeczkach  grupa wiekowa 9-13 lat za rok  bede mogła byc w ósemkach nie udało mi sie zostać ósemeczka ale zostałam wyróżniona a to na całą Warszawe dla mnie ogromny sukces:)
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #20 : 2006-06-19, 19:31 »
no i pięknie :), podziwiam, gratuluję i oby tak dalej :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wolontariat
« Odpowiedz #20 : 2006-06-19, 19:31 »

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #21 : 2006-06-20, 10:28 »
Ja tak samo :)
u mnie też był konkurs "Ośmiu wspaniałych" ;)
jednak temat wcale tak bardzo nie podupadł... :)
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

kate8828

  • Gość
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #22 : 2006-06-20, 15:06 »
Dziękuje :) postaram sie w gimnazjum też jak bede miała czas cos robić bo bede codziennie kończyła po 16 a czasem i 18:30 <szkoła sportowa> nie bedzie łatwo no ale .........jak sie chce to da sie rade....
A ja chciałam w schronisku to na Paluchu w warszawie trzeba miec 18 lat.........a i tak do Plaucha miałabym godzine jazdy on jets na drugim końcu w-wy wiec jeszcze troche poczekam teraz pewnie bede pomagała sąsiadce w ich głupocie  pojechali z suka w cieczce akurat w te dni  w las  smai pili sobie piwko i nie zauwazyli jak suczka sie zerwała i teraz jest szczenna z jakims kundlem  jaka ta ludzka głupota jest.......po co brac suczke z cieczką do lasu jak sie idzie na imprezke i to jeszcze w te dni....eh..... tak off'ujac przepraszam ale to tez bedzie praca bede jej pomagała przy szczeniakach a zaznaczam że suczka labradorka rodowodowa miałam ja wystawic na warszawskiej a tak to nici......
« Ostatnia zmiana: 2006-06-21, 14:27 autor kate8828 »
Zapisane

Ines

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 692
    • WWW
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #23 : 2006-06-20, 21:09 »
A ja pogadałam z mamą! W wakacje moge zaczać u weterynarza jakiegoś w Chełmży, a jest 2, jedna weterynarka (wolałabym u niej) i weterynarz.

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #24 : 2006-06-20, 21:43 »
super :)
Zapisane

Ines

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 692
    • WWW
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #25 : 2006-06-20, 22:35 »
Mama dzwoniła do cioci, która mieszka obok tej weterynarki i ją zna. Ciocia jutro do niej pójdzie i z nią pogada, więc jutro odpiszę, czy będę u niej!

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #26 : 2006-06-21, 11:08 »
Pauli$, a my się nie co opuściłyśmy z tym wolontariatem :P
Zapisane
Why so serious?

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #27 : 2006-06-21, 11:56 »
Nieco? :P Ładnie to nazwałaś :lol: 26 jest szkolenie :P trzeba iść ;)
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

Forum Zwierzaki

Odp: Wolontariat
« Odpowiedz #27 : 2006-06-21, 11:56 »

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #28 : 2006-06-21, 12:10 »
A bo mi się chce :P ostatecznie sie można przejść...
Zapisane
Why so serious?

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Odp: Wolontariat
« Odpowiedź #29 : 2006-06-21, 12:12 »
Ostatecznie... leniuch :P
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 27 zapytaniami.