Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Jakie macie .....  (Przeczytany 4744 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asmi

  • Gość
Jakie macie .....
« : 2003-04-03, 19:07 »
.....akwaria tzn. ilo litrowe, jakie rybki w nich plywaja, jak ktos ma ochote napisac tez moze jaki filtr, jakie osiwetlenie  (nazwy swietlowek i ich ilosc).

Wydaje mi sie, ze bedzie latwiej zaznajomic sie z Waszymi akwariami na przyszlosc. Bo zdarza sie, ze ktos zadaje pytanie: czy do mojego akwa moge dolozyc np. parke ramirezek? AA skad my mamy wiedziec jakie jest akwarium, co w nim plywa, czy filtr wydola etc.

Tak wiec prosze jak ktos ma ochote to moze sie wpisac. W przyszlosci bedzie latwiej.
Zapisane

Duszek

  • Gość
Jakie macie .....
« Odpowiedź #1 : 2003-04-03, 19:13 »
240l ...  40l ...
Głównie paletki i glonojady ...
Filtr zewnętrzny w 240l kubełkowy ... i wewnętrzny 40l
240l grzałka z termostatem 2 świetlówki wybarwiające ... nie znam firmy ... tzn. nie pamiętam jej ... coś jeszcze ... ? No ... napowietrzacz jest ...  ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Re: Jakie macie .....
« Odpowiedź #2 : 2003-04-03, 19:18 »
Cytat: Asmi
.....akwaria tzn. ilo litrowe, jakie rybki w nich plywaja, jak ktos ma ochote napisac tez moze jaki filtr, jakie osiwetlenie  (nazwy swietlowek i ich ilosc).

Wydaje mi sie, ze bedzie latwiej zaznajomic sie z Waszymi akwariami na przyszlosc. Bo zdarza sie, ze ktos zadaje pytanie: czy do mojego akwa moge dolozyc np. parke ramirezek? AA skad my mamy wiedziec jakie jest akwarium, co w nim plywa, czy filtr wydola etc.

Tak wiec prosze jak ktos ma ochote to moze sie wpisac. W przyszlosci bedzie latwiej.


Akwa 22 litry
Rybki: 1 kiryśnik czarnoplamy, 1 piskorek, 1 danio pręgowany, 1 molinezja, 12 gupików, w tym 6 małych. 1 ślimak.
Filtr, napowietrzacz-- AQUA SZUT MINI
Oświetlenie- 1 żarówka.....

Karmię: KIRYSEK, PAWIEOCZKO firmy ANIMALS, ROZWIELITKA DAFNIA, też firmy Animals, no i te małe robale ;)

Wyposażenie (bez rybek, filtru): kamyki, 4 roślinki (3 moczarki argentyńskie, 1 coś pływające po powierzchni), 1 płaski kamień, grotka zbudowana z 4 kamieni, termometr, karmnik, tabliczka "zakaz kąpieli".
Zapisane

Forum Zwierzaki

Re: Jakie macie .....
« Odpowiedz #2 : 2003-04-03, 19:18 »

Asmi

  • Gość
Jakie macie .....
« Odpowiedź #3 : 2003-04-03, 20:21 »
No to i ja dopisze.

1. Akwa 200 l. Ryby: paletki, para (dobrana) skalarow, gibbiceps, plekostomusy, kiryski, bocje wspaniale, bojownik, zbrojinki niebieskie. Oswietlenie: swietlowki phililpsa Aquarelle i sylvania gro-lux. Filtr: fluval 303 kubelek, aquael fan 3 z deszczownia.

2. Akwa 112 l. Ryby: gurami, wielkopletw, glonojad syjamski, labeo albinos, gupiki, bocje, brzanki, danio. Oswietlenie: philips aquaerlle i sylvania gro-lux. Filtr: fluval 203, aquael fan 2 z deszczownia.

3. Akwa 50 l. Szpitalik lub kotnik lub kwarantanna.

Rosliny w akwariach to echinodorusy, anubiasy, kabomby, moczarki, kryptokoryny, nurzance, paprotki i jakies plywajace. Poz tym korzenie, lupiny orzecha kokosowego.

Pokarm: suchy rozne rodzaje - platki i granulat, mrozonki: serce wolowe, serce indycze, artemia, ochotka, kryl.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Jakie macie .....
« Odpowiedź #4 : 2003-04-03, 20:23 »
Zaponialem dopisac kirysniki pare dobrana w akwa 200 l.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Jakie macie .....
« Odpowiedź #5 : 2003-04-03, 20:38 »
Asmi, jak zapominasz dopisać, to skorzystaj z przycisku "zmień" w prawym górnym rogu Twojego postu.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Asmi

  • Gość
Jakie macie .....
« Odpowiedź #6 : 2003-04-03, 20:47 »
Cytat: Myszka.xww
Asmi, jak zapominasz dopisać, to skorzystaj z przycisku "zmień" w prawym górnym rogu Twojego postu.



Zauwazylem juz po fakcie ten przycisk. Sory, na przyszlosc sie poprawie.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Jakie macie .....
« Odpowiedź #7 : 2003-04-03, 20:52 »
;) nie ma sprawy
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

kasia

  • Gość
Jakie macie .....
« Odpowiedź #8 : 2003-04-03, 21:16 »
No to teraz ja... moje akwa jest nowiutkie...
65 l
-para gurami złotych
-3 prętniki karłowate
-2 danio (lamparci i pręgowany - oba weloniaste)
-2 kirysy pstre
-4 gupiki
-2 rybki, których nazwy nie znam niestety (podobno filistery  :?: )
-ślimaki (ampularie)

Filtr AQUAEL FAN 1, oświetlenie - oryginalna pokrywa AQUAEL

roslinki: kabomba, moczarka i klka innych, których nie znam  :oops:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jakie macie .....
« Odpowiedz #8 : 2003-04-03, 21:16 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Jakie macie .....
« Odpowiedź #9 : 2003-04-03, 21:18 »
1- 720l.      
2- 500l.  
4- 250l.    
7- 150l.  
5- 100l.  
około 20 akwariów tarliskowych (30-70l.), kotniki (20-40l.)  
Z racji bytu nie opłaca sie rozpisywać nad świetlówkami, we wszystkich są zamontowane filtry AQUAEL, zwykłe grzałki zatapialne, deszczownie, ryby to przeważnie moje ulubione gatunki problemowe - mruki petersa, duch amazoński, paletki, motylowce, pozatymi mam także gatunki czysto ozdobne, gurami olbrzymi, skalary, itp.  W jednym 250l. mam obsade ryb żyworodnych molinezje żaglopłetwe, balonowe, ostropyskie, księżycowe, miecze, mieczyki hellera, platki, pawie oczka, drobniczki, półdzióbki...
Zapisane

  • Gość
Jakie macie .....
« Odpowiedź #10 : 2003-04-03, 23:21 »
akwa  40 l.

2 prętniki karłowate
5 platek
4 kiryski
1 peckoltia vittata

roślinki
moczarka (w dużych ilościach), i jeszcze dwie inne, ale nie wiem jak sie nazywają (jedno liściaste, a drugie to taka mała trawka)
Zapisane

Asmi

  • Gość
Jakie macie .....
« Odpowiedź #11 : 2003-04-06, 20:58 »
Cytat: Aś

roślinki
moczarka (w dużych ilościach), i jeszcze dwie inne, ale nie wiem jak sie nazywają (jedno liściaste, a drugie to taka mała trawka)



Jesli chcesz sie dowiedziec jaka to roslina proponuje te strone:

http://www.holenderskie.aip.pl/
Zapisane

Agatka **

  • Gość
Jakie macie .....
« Odpowiedź #12 : 2003-04-10, 21:14 »
Ja mam narazie akwa o pojemności 15 litrów a w nim 4 małe welonki. Ale te akwa jest używane już długo i jak moje rybki:Maja, Kaja, Mała, Lama podrosną kupie większe :)
Zapisane

Cezario

  • Gość
Jakie macie .....
« Odpowiedź #13 : 2003-04-10, 21:39 »
Ja mam 32 l.Obsade mam baaardzo dużom jak na to akwa.1 glonojad,1 platka,2 kiryski,ok.30 gupików duzych,małych ok. 20.Niewyławiam małych rybek bo mi sie nie chce o i jeszcze mam 2 mieczyki Hellera.Ma może ktoś samca tego mieczyka na zbyciu ??? Bo mam 2 samice.O i jeszcze Dużoo roślinek Całe dno w roślinach.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Jakie macie .....
« Odpowiedź #14 : 2003-04-11, 08:45 »
Cytat: Agatka **
Ja mam narazie akwa o pojemności 15 litrów a w nim 4 małe welonki. Ale te akwa jest używane już długo i jak moje rybki:Maja, Kaja, Mała, Lama podrosną kupie większe :)



Welony maja to do siebie, ze wieksze nie urosna jak beda przebywac w tak malym akwarium. Jesli jest to mozliwe musisz postarac sie o wieksze akwa i to duzo wieksze.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jakie macie .....
« Odpowiedz #14 : 2003-04-11, 08:45 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Jakie macie .....
« Odpowiedź #15 : 2003-04-11, 11:21 »
nio przynajmniej 100l. dla 4 welonek :)
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Jakie macie .....
« Odpowiedź #16 : 2003-04-12, 11:20 »
Mam 250l. Rybki: 2 kiryśniki czrnoplame, 2 skalary, 2 molinezje, 2 brzanki różowe, 1 brzanka sumatrzańska, 2 neonki, 1 glonojad, 2 gurami, 2 bojowniki, 2 kardynałki, 2 mieczyki
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

zyraffka

  • Gość
Jakie macie .....
« Odpowiedź #17 : 2003-04-12, 11:34 »
Chrupusia wszysko po dwa :):) Ja mam narazie małe 40 litrowe akwa... A w nim parka molly blac, parka mieczyków, glonojad i stadko neonów 8 sztuk, aha mam jeszcze kotnik 10l a w nim około 20 sztuk 10 tygodniowych molly black (10 tyg mija 13 kwietnia :P :) ) I tak planuje kupić jak narazie akwa 112l w miare możliwości będą większe :) hehe Apropo Harpia dziś zabieram się za pisanie encyklopedii bo przecierz tak juz nie mozna ;) :) :P
Pozdroffka, uściski i całuski :)
Zapisane

Asmi

  • Gość
Jakie macie .....
« Odpowiedź #18 : 2003-04-16, 08:24 »
Cytat: chrupusia
Mam 250l. Rybki: 2 kiryśniki czrnoplame, 2 skalary, 2 molinezje, 2 brzanki różowe, 1 brzanka sumatrzańska, 2 neonki, 1 glonojad, 2 gurami, 2 bojowniki, 2 kardynałki, 2 mieczyki


Jedna brzanke sumatrzanska? A skalary nie maja poogryzanych "wasow"? Brzanka jest ryba stadna. Dwa neonki to tez IMO za malo. Stadko neonek bardzo ladnie wyglada, a nie dwie. Z tym, ze teraz dokupujac nastepne neonki skalary moglyby sie nimi zajac. Chyba, ze sa jeszcze male.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Jakie macie .....
« Odpowiedź #19 : 2003-04-16, 12:30 »
ja mam w akwarium w domu jedną sumatrzanke (kaleka bez oka) musiała być jedna bo w grupie były zaczepne, teraz jest spokojna. Ze stada 20 neonków została tylko parka (ospa zaatakowała) też są ciekawske i nawet zaczepne do małych żyworódek.
Zapisane

Michcio

  • Gość
Jakie macie .....
« Odpowiedź #20 : 2003-04-16, 23:29 »
to teraz pora na mnie
25l; a tam bryły piaskowca 4 roślinki flitr Aquael(Fan mikro) grzałka z termostatem  org.pokrywa z żarówką 25w rybek nrazie nie ma ale będą jutro  dwie smiczki głupika i jeden samiec
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jakie macie .....
« Odpowiedz #20 : 2003-04-16, 23:29 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Jakie macie .....
« Odpowiedź #21 : 2003-04-16, 23:36 »
Michcio jak welonki? żyją???? długo cie nie było, czyżby pobudka z zimowego snu :P
Zapisane

Michcio

  • Gość
Jakie macie .....
« Odpowiedź #22 : 2003-04-17, 22:43 »
dziękuje za troskę  :oops:tak wyszło że troche nie zaglądałem
 welonki żyją ,pozdrawiają ,trzymają się kupy zapomniałem o nich napisać więc zmieniam tamtego posta
                                         pzdro
Zapisane

Michcio

  • Gość
Jakie macie .....
« Odpowiedź #23 : 2003-04-17, 22:46 »
nie da sie to pisze tu jeszcze mam
10l nadal kulę (nic na to nie poradzę)a tam 3 welony na zmiane ale nie ma ich tam ciągle tam oczywiście roślinka (żywa ) żwirek i Aquael filtr
Zapisane

_AND1_

  • Gość
Jakie macie .....
« Odpowiedź #24 : 2003-04-17, 23:07 »
no to i ja sie pochwale.... akwa 150l (dopiero co mi peklo 200l :( ) filtr Eheim Classic 2213 (z wkladami biologicznymi) ... wystroj to lupki ... dno pokryte piaskiem kwarcowym ... oswietlenie tradycyjne jarzeniowki (2) z odblysnikami .... samo akwa jest godzinki przed zarybieniem (najprawdopodobniej beda to muszlowce ... ale nie moge narazie znalezc nikogo kto mialby do odsprzedania pustych muszli ampularii badz winniczkow, choc moze jak nie muszlowce to przejsciowo Tropheusy hhhhmmm dylemat :?: !!!!!!!)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Jakie macie .....
« Odpowiedź #25 : 2003-04-18, 00:01 »
a może ziemiojady albo jakiś ciekawy pyszczak??? ;)        

Witaj na forum AND1
Zapisane

_AND1_

  • Gość
Jakie macie .....
« Odpowiedź #26 : 2003-04-18, 00:28 »
witaj Harpia :))))

Pielegnice z Ameryki Pld mialem prawie zawsze od poczatku moich zmagan z akwa :) wiec jak ktos potrzebuje jakis informacji lub ma jakies pytania ktore dotyczach pielegnicowatych z tych regionow to chetnie pomoge (zwlaszcza jezeli chodzi o Akary) ... ale ziemiojadow jeszcze nie chodowalem :) tylko problem bedzie ze znalezieniem w sklepach odpowiedniego gatunku bo wiekszosc ziemiojadow osiaga dosyc spore rozmiary :) a co do pyszczakow hhhmmm jest w czym przebierac :) hehe mam cale swieta na rozmyslanie ;) jak juz cos wymysle to odrazu dam znac  :lol:

jednoczesnie zycze Wam wszystkim WESOLYCH SWIAT SMACZNEGO JAJECZKA i MOKREGO DYNGUSA (Waszym rybkom tez  :wink:)
Zapisane

Asmi

  • Gość
Jakie macie .....
« Odpowiedź #27 : 2003-04-18, 08:20 »
Cytat: _AND1_
ale nie moge narazie znalezc nikogo kto mialby do odsprzedania pustych muszli ampularii badz winniczkow



Na muszle jest dobry sposob :) Trzeba udac sie do jakiegos marketu i poprostu kupic slimaki, zjesc (albo nie) i za pare zlotych mozna miec stosy muszli :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jakie macie .....
« Odpowiedz #27 : 2003-04-18, 08:20 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Jakie macie .....
« Odpowiedź #28 : 2003-04-18, 08:33 »
albo po prostu połazikować po łąkach i poszukać, na wiosne u mnie jest cała masa pustych muszli winniczek (kiedyś nazywałam je wieliczek :P)              

JA RÓWNIEŻ ŻYCZE WAM SPOKOJNYCH WESOŁYCH ŚWIĄT, SMACZNEGO JAJKA I BARRRDZO MOKREGO DYNGUSA !!!
Zapisane

_AND1_

  • Gość
Jakie macie .....
« Odpowiedź #29 : 2003-04-18, 10:23 »
Cytat: Asmi
[..]

Na muszle jest dobry sposob :) Trzeba udac sie do jakiegos marketu i poprostu kupic slimaki, zjesc (albo nie) i za pare zlotych mozna miec stosy muszli :)


oooo o tym nie pomyslalem :) thnx  :wink:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.15 sekund z 29 zapytaniami.