Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Trofcie  (Przeczytany 1486 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RMX

  • Gość
Trofcie
« : 2003-04-06, 22:14 »
czy ktos z Was kiedys chodowal albo choduje Tropheusy??? szczegolnie interesuje mnie Tropheus Moori i Brichardi :) czy zbiornik 125l jest zdecydowanie za maly dla 6 osobnikow :?:  maja jakies specjalne wymagania co do wody (tzn czy odbiegaja ich wymagania od reszty Tanganiki?Ph?Twardosc?zasolenie?) ...chetnie bym nawiazal jakis kontakt z doswiadczonym chodowca tych ryb (lub tez innych z jez. Tanganika)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Trofcie
« Odpowiedź #1 : 2003-04-06, 23:46 »
Tropheus Moori dorasta do 15cm. (ok.) musi być chowany stadnie w dość długich akwariach (min 100cm.) z licznymi kryjówkami, korzeniami. Ryby te nie mogą być karmione pokarmem zwierzęcym (z dużą ilością protein) typu ochotka, rurecznik, mogą paść po tym. Temperatura ok. 25-27 stopni. Ph 7,5-8,5 woda twarde do bardzo twardej.          
Podobnie z tropheusem Brichardi tyle że dorasta do 12-13cm.      
  TROPHEUSÓW NIE WOLNO KARMIĆ POKARMEM POCH. ZWIERZĘCEGO!
Zapisane

Asmi

  • Gość
Trofcie
« Odpowiedź #2 : 2003-04-07, 08:24 »
Zgadzam sie z tym co napisala harpia. Dobra jest dla nich spirulina.

A tak poza tym sporo jest o trofciach w sieci. Wystarczy w googlach wpisac tanganika albo tropheus i znajdziesz cala mase wiadomosci. Sa tez serwisy poswiecone tanganice.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Trofcie
« Odpowiedz #2 : 2003-04-07, 08:24 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Trofcie
« Odpowiedź #3 : 2003-04-07, 17:54 »
nio dzięki :) Asmi widze, że będziemy sie uzupełniać, dawne sprzeczki poszły w niepamięć ok?            
Kiedyś, kiedy zaczynałam hodować ryby, zakupiłam stadko tropheusów moori, ale skąd miałam wiedzieć, że nie wolno ich karmić najzwyklejszym pokarmem - robalami, niestety po pierwszym karmieniu wszystkie (chyba 15 sztuk) padły.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Trofcie
« Odpowiedź #4 : 2003-04-07, 18:10 »
Niestety albo stety, czlowiek uczy sie cale zycie.


A co do sprzeczek - byly jakies ;) ?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Trofcie
« Odpowiedź #5 : 2003-04-07, 18:53 »
jakie sprzeczki ???   :)))        
Bardziej stety, bo pużniej wiesz co było źle. Niestety tym razem kosztem ryb. Nikt mi nie uświadomił mój błąd.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 25 zapytaniami.