Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: W cieniu  (Przeczytany 1846 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 913
W cieniu
« : 2006-11-24, 23:58 »
Ostatnio przyjaźnię się z pewną dziewczyną. Jest naprawde wspaniałą przyjaciółką, mówimy sobie wszystko. Boli mnie tylko jedno. Raz w życiu chodziłam z chłopakiem i to w (uwaga) 3 kl. podstawówki  :/ . Przyjaciółka zaś jest rozchwytywana, zawsze jak szłam z nią i widziałam fajnego chłopaka to od razu wolałam dać sobie spokój. Bo jestem niestety gorsza. I robie wszystko aby nie dać po sobie poznać że jest mi smutno jak musze słuchać jak opowiada o tym czy o tamtym chłopaku-co robili by ją zdobyć. Chcę się wydobyć z cienia, zrobić coś takiego po czym będę rozpoznawana ( w miare pozytywny sposób) nie chce być "dodatkiem"  :(
Zapisane
Pracuj tak, jakbyś nie potrzebował pieniędzy
Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił
Tańcz, jakby nikt nie nie patrzył
Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał
Żyj, jakby to było niebo

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: W cieniu
« Odpowiedź #1 : 2006-11-25, 12:32 »
Mia, jak możesz o sobie myśleć, że jesteś gorsza? Jeśli Ty się tak postrzegasz, to nie licz na to, że ktoś Cię doceni. Czasem jest tak, że powodzenie mają dziewczyny wcale nie najładniejsze i w ogóle naj-, tylko bardziej pewne siebie i przebojowe, z poczuciem własnej wartości. Nieśmiała i wycofująca się ma małe szanse na to, by być zauważoną. Zwłaszcza, gdy przebywa obok takiej, która błyszczy. Czego Ci brakuje? Najpierw określ, w jakim sensie jesteś "gorsza" :/, a potem nad tym popracuj. Nie przejmuj sie, gdy kolejny chłopak większą uwagę zwróci na przyjaciółkę, nie trać humoru, bądź dowcipna i na luzie, a kto wie? Może chłopak dojdzie do wniosku, że Ty jednak jesteś bardziej godna zainteresowania? Nos do góry, dziewczyno :wink:
Zapisane
IBDG Wrocław

Misty

  • Gość
Odp: W cieniu
« Odpowiedź #2 : 2006-11-25, 14:33 »
Uwież w siebie że i nie myśl że jesteś gorsza od przyjaciółki bo napewno tak nie jest. Bądź odważniejsza i nigdy z góry nie zakładaj że się nie uda :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: W cieniu
« Odpowiedz #2 : 2006-11-25, 14:33 »

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: W cieniu
« Odpowiedź #3 : 2006-11-26, 22:15 »
Ja również jestem dodatkiem, sama nie wiem jak się pozbyć takiej łatki więc chętnie posłucham opinii innych. ;)
Zapisane

Ines

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 692
    • WWW
Odp: W cieniu
« Odpowiedź #4 : 2006-11-26, 22:21 »
Właśnie... Mam podobnie. Mam przyjaciółkę, jest wspaniała, ale chłopacy zwracają na nią uwagę. Nikt na mnie. Więc też chętnie poczytam...

Misty

  • Gość
Odp: W cieniu
« Odpowiedź #5 : 2006-11-26, 22:54 »
hhmmm może zacznijcie od jakiejś zmiany  coś w swoim wyglądzie? nie wieem np inny fryz, jakieś dodatki do ciuszków czy coś... tak żeby sie bardziej wyróżniać :):)
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: W cieniu
« Odpowiedź #6 : 2006-11-27, 14:51 »
hhmmm może zacznijcie od jakiejś zmiany  coś w swoim wyglądzie? nie wieem np inny fryz, jakieś dodatki do ciuszków czy coś... tak żeby sie bardziej wyróżniać :):)
Mi sie wydaje, ze to nic nie zmieni. Podejrzewam, ze problem nie lezy w wygladzie tylko psychice. Zakodowalas sobie, ze to twoja przyjaciolka jest lepsza, zupelnie nieptrzebnie. Najwazniesze abys stala sie otwarta na ludzi, musisz uwierzyc w siebie, bo bez tego nie zrobisz zadnego kroku na przod ;)

Tez mialam taki problem, ale powoli jest coraz lepiej :)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

thrilly

  • Gość
Odp: W cieniu
« Odpowiedź #7 : 2006-11-28, 15:57 »
posłuchaj piosenki Natural Dread Killaz - Uwierzyć w siebie -> bardzo motywuje :) poza tym to pomyśl że jesteś od niej lepsza , w weekendy umawiaj się ze znajomymi gdzieś w knajpach (staraj się bez niej jak najczęściej ! ) i bądź głośna ja wiem jak to jest być w czyimś cieniu i nie jest to fajne ale sama postanowiłam działać i wyszło na moje :)
Zapisane

Schawesterka

  • Gość
Odp: W cieniu
« Odpowiedź #8 : 2006-11-28, 16:52 »
Pierwsze co zróbcie dziewczyny to powiedzcie sobe:JESTEM SUPER.Postrajcie się być pewne wobec siebie.Następnie pomyślcie o zmianie w wyglądzie czy też ubierania się.To skutkuje:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: W cieniu
« Odpowiedz #8 : 2006-11-28, 16:52 »

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: W cieniu
« Odpowiedź #9 : 2006-12-16, 15:32 »
Ja zawsze byłam takim "dodatkiem". :roll:
Postanowiłam z tym skończyć gdyż moja kumpela, która przez dłuzszy czas uważała mnie za przyjaciołke a ja ją, zaczeła mnie olewać gdy spotykała te "lepsze" koleżanki i mnie obgadywała :|. Do tego nie mogłam jej zaufać więc nic jej nigdy nie mówiłam.
 Od jakiegoś czasu  przestałam sie nią interesować, a gdy ona do mnie sie podlizywała to ja ją olewałam. Przedtem była to  jakaś krytyka z mojej strony czy kierowanie nia bo ja zawsze byłam ta od myslenia, i ta której można wszystko powiedziec i ta która nikogo nie obgaduje. Również już zaczynała mnie denerwowac jej osoba. Sposób bycia, wady i w jaki sposób mnie traktuje sam na sam a w jaki przy innych.
Postanowiłam sie zmienić, wyjść z cienia.  Zmieniłam fryzure, styl, sposób ubierania na jaśniejszy oraz stosunek do ludzi który przez me ciągłe obserwacje  pokazywał ich zazwyczaj w tym gorszym świetle.
Znalazłam inną koleżanke z którą sie koleguje i mam też kilka wesołych kupemli tyle że o rok młodzszych ;) Problem jest jedynie w tym, gdy tej koleżanki nie ma wszkole, a te młodsze mają na późniejsze godziny- nie mam gdzie sie znalść  i co ze sobą zrobić.
 Przez poprzednią kumpele miałam bezposredni dostęp do innych dziewczyn w klasie - gdy sa razem to ok, dołacze sie, ale gdy osobno w grupkach to zasiaduje gdzieś w kącie i czytam gdyż to mój jedyny sposób na zabicie czasu.
 Ważne by uwierzyc w siebie. Nigdy nie miałam chłopaka, przeważnie ze względu na mój wygląd i jestem typem pustelnika. Dlatego postanowiłam być bardziej towarzyska i schudnąć - no i skutkuje. Teraz przez to, że zima się spóźnia  to nic bym tylko chciała jeść i jeść,  ale staram sie tą chęć przepędzic  aktywnoscia i ruchem.
 Przed tą przemiane miałam doła. Dalej miałam te same marzenie,  opinie, ale już nie te plany, nie te ambicje. Automatycznie oceny zaczeły spadać. Obecnie te ambicje wracają, jednak nadal szukam swego miejscea, rzeczy która mogłabym robić w życiu. Przedtem wiedziałam co chce robić w przyszłości, gdzie pójde do liceum, gdzie na studia- teraz wiem tylko że interesuje mnie najbardziej biologia  ale to nic nie mówi. Teraz szukam rzeczy która by mnie zajeła.
Zawsze marzyłam o grze na instrumencie, lub o rysunku.  Z rysowaniem nie wyjdzie ze względu na beztalęcie, ale mam gitare w domu, mimo, ze wole instrumanty klawiszowe - zobaczy się :)
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: W cieniu
« Odpowiedź #10 : 2006-12-16, 19:13 »
Brawo, Kola :) Podziwiam :)
Nareszcie ktoś, kto nie zamyka się w sobie w przeświadczeniu,że i tak wszystko jest na nic, ale idzie do przodu :) Oby tak dalej :)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

ghosty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 588
Odp: W cieniu
« Odpowiedź #11 : 2006-12-22, 22:19 »
W czym ta przyjaciółka jest lepsza od Ciebie? Ma ładniejszą cerę, fajny fryz, lepiej się ubiera? Może jest śmielsza i szybciej nawiązuje kontakty? Napisz! Pomożemy! Nie tylko jeśli chodzi o wygląd, także i o psychikę
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: W cieniu
« Odpowiedź #12 : 2006-12-30, 15:24 »
Mia pomyśl też o dobrych stronach, skoro ona przyciąga facetów, możesz złapać jednego na swoją wędke ;-) Łatwiej Ci będzie ich poznać. Ja tak złapałam swojego narzeczonego hehe. Miło że ona błyszczała w towarzystwie. Szkoda tylko, że potem się na mnie śmiertelnie obraziła, że on wolał jednak tą małą szarą myszke ;-)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: W cieniu
« Odpowiedź #13 : 2006-12-30, 20:39 »
Cytuj
sama nie wiem jak się pozbyć takiej łatki

nikt nie pomoże póki same nie dojrzycie swego piękna.

jesli same uważacie się za dodatki to tak bedzie i nawet jeśli ktoś wami sie zainteresuje, chocby był to i królewicz z bajki <nie taki shrekowy ;) > to nie dojrzycie tego, bowiem zapatrzone będziecie w inna stronę. Wpierw polubić i docenić siebie. przebojowość innych polega na dwóch aspektach:
pierwszy aspekt to osoby pogodne, lubiące ludzi i mające wiarę w siebie, tacy ludzie zawsze przyciągaja innych niezaleznie od innych cech :)
drugi to osoby równie zahukane jak ich "cienie" z tym, że odreagowują w inny sposób. starają sie coś udowodnić, najczęściej samym sobie. To ludzie, dla tórych popularność innych jest bardzo bolesna, bo wtedy znów zaczynają wątpić w swoją <przykład podany przez Kesi jest takim własnie>

a co zrobić? przede wszystkim polubić i zaakceptować siebie takim jakim się jest. to pierwszy krok.
drugi, to zmienić to co zmienic mozna, ale nic na siłę. znając i akceptując siebie łatwiej jest wykonac jakąkolwiek pracę :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 25 zapytaniami.